logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:53




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2012, 09:08       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България-завърш
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
Има ли някакви клипове?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2012, 11:58       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България-завърш
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Беше сложно и да правя клипове и да отчетам резултати, за това има , но съвсем малко.
Ще ги кача тука.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2012, 14:16       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България-завърш
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Delian Tsvetanov написа:
Беше сложно и да правя клипове и да отчетам резултати, за това има , но съвсем малко.
Ще ги кача тука.

ееееее ами казвайте ,че искате някой да снима .няма драма няколко клипчета да ме викнете да ви заснема :):):):)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2012, 15:08       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България-завърш
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
деляне,
освен това класиране, разкажи в какви дивизий, кой с какво оръжие и т.н. ...

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2012, 18:20       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България-завърш
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Mr. Smith написа:
деляне,
освен това класиране, разкажи в какви дивизий, кой с какво оръжие и т.н. ...


Девизията е както казва Кольо "Сватба" PDT_Armataz_01_22

SST, в регламента по-горе в темата съм посочил всичко подробно.

По отношение на самото състезание , кой с какво е стрелял ... не мога много да кажа по въпроса. Всичко си беше пригодено за носене. Имаше пистолети, които са били с фунии, тъмбрести и други , но за състезанието бяха махнати. Прави впечатление, че липса на навици за операции зад укритие и не задълбочено четене на регламента изиграха тук таме лоша шега дори на едни от най-добрите.

Кусев щеше да е с още по-добър резултат, но леко се подаваше зад укритието докато сменяше пълнителя. Това естествено не му даде никакво предимство, просто ... липса на навици, но пък беше процедура ... 3 секунди добавени към времето.

Роската ги бише ниско долу ... дали заради навика да се прицелва в центъра на мишената, дали просто не е кълвял повечко ... не знам, той може би може по-добре да каже.

Имаше и случай, в който лошото четене на регламента (а може и въобще да не е четен) докараха процедури. Затова, моля четете регламентите !!! Всички сме с различни мнения, представи за самоотбрана, техники, които считаме за по-удачни, оръжия, муниции и екипировка ... именно за това са направени регламнтите.
Не четенето на регламента е и причина за по- бавното протичане на състезанието. На Косьо горкия му се разгони фамилията да обяснява. Винаги са нужни обяснения, но ако се чете, ще бъда по - леко.

Съжалявам, че нямаха възможност да участват двете чаровни дами от динамичната Любомира и Криси, както и Аполона на стрелбата, гурото на релоуда, звездата с козя брада, човека с огромното сърце и душа ... Кольо О'пъна.
Въпреки това, нивото беше задоволително.

На мен лично , най-много ми хареса стрелбата в движение на зад.
Стрелбата със силна ръка не затрудни, като цяло участниците, дори някои от тях стреляха, по добре така от колокото с две ръце ;)

За сцените ще трябва повечко да се почете, но те са много необходими за да се вдигне нивото ни на компетентност.

Не от едно място ме разпитваха, кога ще правим федерация. Не мога да я разбера тази страст към правенто на федерации.
Моето лично мнение е , че е меко казано рано дори да се мисли в тази посока.
Всяко нещо трябва да дойде, когато е необходимо. Федерация на този етап въобще не ни трябва. За какво ни е?
Първо трябва да се види как ще потръгне. Из цялата страна да се започне да се опитва този тип стрелба. Да се пообразоваме малко в тази посока не само, като знания, но и като провеждане на мероприятия. Да се проведат в последствие клубни състезания дори. Чак тогава, ако нещата напреднат още повече (подчертавам АКО ) все ще се намери някой да иска да е директор на водопад.

На нас обикновенно стрелящите, желаещите да се забавляваме, спортуваме и развиваме нови умения са ни нужни само тренировки, сцени и състезания ... а за това федерация не трябва, тя е нужна на мноооого по-късен етап, за едни други работи.
... Това си е моето мнение и аз ще действам в тази посока. Който иска да се присъединява. :armed:


И така ... очаквайте скоро първите сцени.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2012, 19:23       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България след 7
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
plamenti написа:
NP написа:
Всъщност в оригиналните правила на IDPA изискването е от 9х19 нагоре. Предполагам Делян включва 9х18 заради голямата бройка ПМ налични в Бг, особено в служители.

И аз така предполагам. В този дух бях предложил преди време - IDPA в БГ варианта да бъде с 8 патрона в пълнител, а не с 10 и минималния калибър да е 7,65. Аргументите за това - не ми се пише излишно, а и мисля, че са повече от ясни.

Един добър макаров стреля без грешка че е и бая скорострелен

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2012, 20:33       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България след 7
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Мар 2009, 18:55
Мнения: 789
tconiotconev написа:
plamenti написа:
NP написа:
Всъщност в оригиналните правила на IDPA изискването е от 9х19 нагоре. Предполагам Делян включва 9х18 заради голямата бройка ПМ налични в Бг, особено в служители.

И аз така предполагам. В този дух бях предложил преди време - IDPA в БГ варианта да бъде с 8 патрона в пълнител, а не с 10 и минималния калибър да е 7,65. Аргументите за това - не ми се пише излишно, а и мисля, че са повече от ясни.

Един добър макаров стреля без грешка че е и бая скорострелен

За Макаров и подобни има Backup дивизия в IDPA.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2012, 22:26       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България-завърш
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Във връзка с горното ... един от участниците на турнира, стрелящ с Байкал, подготвяайки се за последното упражнение слага точно количестов патрони в пълнителите.
Казвам му:
- Пешо, сложи повечко патрони, може засечка да се получи.
Той ме ми се усмихна и каза:
- Това е Байкал бе Деляне - не засича.

:D Какво да ви кажа - в общи линии ме закопа, прав си е. Че зета, глокове, хеклери и т.н. имаха проблеми, но Макаров и Байкал ... НЕ !

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2012, 05:57       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България-завърш
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Delian Tsvetanov написа:
Във връзка с горното ... един от участниците на турнира, стрелящ с Байкал, подготвяайки се за последното упражнение слага точно количестов патрони в пълнителите.
Казвам му:
- Пешо, сложи повечко патрони, може засечка да се получи.
Той ме ми се усмихна и каза:
- Това е Байкал бе Деляне - не засича.

:D Какво да ви кажа - в общи линии ме закопа, прав си е. Че зета, глокове, хеклери и т.н. имаха проблеми, но Макаров и Байкал ... НЕ !

В този случай, малко оф-топик и от мен. Щом не е имал до сега проблеми, значи не е стрелял достатъчно :D. До средата на 2008 г. стрелях и се състезавах с Байкал. Беше от първите (пълнителя се сменяше като на Макаров, а не с бутон). За половин година му счупих и съответно смених 2 бойни пружини. Преди това съм чупил (и сменял де) бойна пружина, игла и предпазител на Макаров. Така че тези митове и легенди за безпроблемни оръжия (най-вече Макаров, Калашников и техните производни) ги зарежете. Дано сега да не се "осере" и тази чудесна тема, но не можах да се сдържа.
Поздравления за всички участници в състезанието. Искрено им завиждам за приятните емоции :tu:. И аз се присъединявам към молбата за снимки и видео.

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2012, 07:43       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България-завърш
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Delian Tsvetanov написа:
На нас обикновенно стрелящите, желаещите да се забавляваме, спортуваме и развиваме нови умения са ни нужни само тренировки, сцени и състезания ... а за това федерация не трябва, тя е нужна на мноооого по-късен етап, за едни други работи.
... Това си е моето мнение и аз ще действам в тази посока. Който иска да се присъединява. :armed:


Гарантирано удоволствие и занапред! :tu: :tu:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2012, 10:15       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България-завърш
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2006, 08:19
Мнения: 1097
Местоположение: София
plamenti написа:
Delian Tsvetanov написа:
Във връзка с горното ... един от участниците на турнира, стрелящ с Байкал, подготвяайки се за последното упражнение слага точно количестов патрони в пълнителите.
Казвам му:
- Пешо, сложи повечко патрони, може засечка да се получи.
Той ме ми се усмихна и каза:
- Това е Байкал бе Деляне - не засича.

:D Какво да ви кажа - в общи линии ме закопа, прав си е. Че зета, глокове, хеклери и т.н. имаха проблеми, но Макаров и Байкал ... НЕ !

В този случай, малко оф-топик и от мен. Щом не е имал до сега проблеми, значи не е стрелял достатъчно :D. До средата на 2008 г. стрелях и се състезавах с Байкал. Беше от първите (пълнителя се сменяше като на Макаров, а не с бутон). За половин година му счупих и съответно смених 2 бойни пружини. Преди това съм чупил (и сменял де) бойна пружина, игла и предпазител на Макаров. Така че тези митове и легенди за безпроблемни оръжия (най-вече Макаров, Калашников и техните производни) ги зарежете. Дано сега да не се "осере" и тази чудесна тема, но не можах да се сдържа.
Поздравления за всички участници в състезанието. Искрено им завиждам за приятните емоции :tu:. И аз се присъединявам към молбата за снимки и видео.



Пищоля беше моя както и думите към Делян.

Бях приготвил точно количество патрони за упражнението поради чисто финансови причини не защото имам прекалена вяра в оръжието (все пак имам оръжие достатачно отдавна). Настрела на това оръжие е твърде малък според мащабите на IPSC-то (някъде по около 50-200 патрона месечно) и ми е ясно че ако правех настрела на състезателите отдавна да е почнал да прави какви ли не магарии. Но както казах причината за настрела е финансова и моята основна цел е това оръжие да е за самозащита и уменята ми за боравене с него да са на максимално добро ниво в пряка връзка със същите тези финанси.

И да преди около 2 месеца бях оставил оръжието тенденциозно мърялво да видя кога ще почне да ги пуска на автоматична, резултата обаче беше не автоматична а невъзможност да дотика патрона в патронника заради някакво "шупла" от гилза (някакво парченце). Така че пак казвам познавам си оръжието и мисля че знам какво казвам (за този ден беше изчистено и подготвено :happy: )

_________________
Платон:"АКО ИСКАШ МИР, ГОТВИ СЕ ЗА ВОЙНА"
Конфуции: "Ако веднъж си решил че имаш нужда от меч, носи го цял живот"
Когато мишените отвръщат на огъня джихада хич не върви.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2012, 13:00       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България-завърш
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
plamenti написа:
Delian Tsvetanov написа:
Във връзка с горното ... един от участниците на турнира, стрелящ с Байкал, подготвяайки се за последното упражнение слага точно количестов патрони в пълнителите.
Казвам му:
- Пешо, сложи повечко патрони, може засечка да се получи.
Той ме ми се усмихна и каза:
- Това е Байкал бе Деляне - не засича.

:D Какво да ви кажа - в общи линии ме закопа, прав си е. Че зета, глокове, хеклери и т.н. имаха проблеми, но Макаров и Байкал ... НЕ !

В този случай, малко оф-топик и от мен. Щом не е имал до сега проблеми, значи не е стрелял достатъчно :D. До средата на 2008 г. стрелях и се състезавах с Байкал. Беше от първите (пълнителя се сменяше като на Макаров, а не с бутон). За половин година му счупих и съответно смених 2 бойни пружини. Преди това съм чупил (и сменял де) бойна пружина, игла и предпазител на Макаров. Така че тези митове и легенди за безпроблемни оръжия (най-вече Макаров, Калашников и техните производни) ги зарежете. Дано сега да не се "осере" и тази чудесна тема, но не можах да се сдържа.
Поздравления за всички участници в състезанието. Искрено им завиждам за приятните емоции :tu:. И аз се присъединявам към молбата за снимки и видео.


С риск вярно да се оклепа темата , но ще кажа, че със стрелбищните макарови споменатите от теб проблеми нямаме, а с тях бая стрелба и лошо чистене имаме.

Но да спрем до тук, че наистина ще се изкриви темата :-)

Чака ни Кольо О'пън 2 и ще се радвам да те видя там. :armed:

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2012, 00:38       Заглавие:  Re: IDPA на Шампионата Стрелковите Умения на България-завърш
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
PESHO OT MARS написа:
...
Така че пак казвам познавам си оръжието и мисля че знам какво казвам
...

Това е най-важното :tu:.
Delian Tsvetanov написа:
...
С риск вярно да се оклепа темата , но ще кажа, че със стрелбищните макарови споменатите от теб проблеми нямаме, а с тях бая стрелба и лошо чистене имаме.

Но да спрем до тук, че наистина ще се изкриви темата :-)

Чака ни Кольо О'пън 2 и ще се радвам да те видя там. :armed:

+1 :tu:.

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer