logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 03:16




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 3435 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 229  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2012, 21:40       Заглавие:  Re: Тема за терапия :) Сега безплатно - после с SMS :)
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 08 Фев 2012, 18:59
Мнения: 226
MUFC написа:
На мен много ми хареса Аркуса като усещане. Удобен хват, много приятен спусък (лек, къс ход). И блока е slim :D !

Жалко че бетонните глави от Щата ТърГоЛяс, нямат никакво намерение да вложат малко за подобряване на неговият ресурс....наистина жалко....



Защо, колко изстрела му е ресурса?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2012, 21:48       Заглавие:  Re: Тема за терапия :) Сега безплатно - после с SMS :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Не си спомням честно, виждал съм го в нашият магазин с такива пълнители преди повече от 5-6 години...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2012, 22:03       Заглавие:  Re: Тема за терапия :) Сега безплатно - после с SMS :)
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 08 Фев 2012, 18:59
Мнения: 226
ti6kata написа:
списък на 'АНОННИМНИТЕ "ОРЪЖИЯ"':

сгъваеми и несгъвами ножове,тесла,брадвичка,шило,отверка,бръснарско ножче,лопатка,мотика,ножица,пиличка,парче стъкло,винкел,водопроводна тръба....... и т.н и т.н. да не забравя и видовете бойни изкуства

всичко е до начин на мислене
но си прав,че който иска да е анонимен ще го направи напук на закона и видовете разрешителни

относно АРКУС 3 пъти по-евтин и на цена и на вид и 10 пъти по -малък ресурс = СКЪП

не ангажирам никой с мнението си :)


Какво значи 10 пъти по-малък ресурс?
В сравнение, с какво друго оръжие?
Колко изстрела?
Ако те чуят от ,,Аркус" Лясковец, няма да им стане приятно......

Виж сега Тихомире, не съм против ножовете.......Съгласен съм, че поради естеството си хладното ,,оръжие" пхросто може да се използва по-лесно...после хвърляш.
Иначе да...ако се тръгне към рестрикции и към хладното оръжие, рискуваме да влезем в абсурдната ситуация, тесли, брадви да сатанат ,,оръжие"...Просто защото като инструменти и те могат да убиват.
Старият Закон за оръжията/най-стария имам предвид от 1968г./ забраняваше всичко за носене....ножове, боксове и так далее...
Много ми е интересно в края на 80-те и началото на 90-те в Бългалия имаше ли сгъваеми/автомотични ножове?
Само разбирате че не говоря за ,,костурките" тип швейцарско ножче, а за онези с ,,по-лоша цел" създадени....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2012, 22:09       Заглавие:  Re: Тема за терапия :) Сега безплатно - после с SMS :)
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 08 Фев 2012, 18:59
Мнения: 226
За ножовете и ЕС:


ЛИТВА

Забранени за носене са автоматичните сгъваеми ножове, ако дължината на

острието е повече от 85 мм и има то е двуостро/наточено от двете

страни. Предвиденото наказание е до 3 години затвор. Забранено е

носенето на каквито и да било ножове на почти всички обществени места.

ШВЕЙЦАРИЯ

Забранени са за носене сгъваеми ножове, които могат да бъдат отворени с

едната ръка, също така и ножове с блокиращ острието в отворено

положение механизъм. Ножът се смята за оръжие, ако има дължина на острието повече от 5 см. Забранени са пеперуди и автоматични ножове.

Предвиденото наказание е до 5 години затвор и 20 000 евро глоба.Тъй че за всичко освен "Викторинокс" от мъничките могат да ви пръснат дупето.

ДАНИЯ

Забранени са за носене сгъваеми ножове, които могат да бъдат отворени с

едната ръка, също така и ножове с блокиращ острието в отворено

положение механизъм. Забранени са пеперуди и автоматични

ножове.Разрешени са само джобни ножчета, отваряни с двете ръце, с

дължина на острието до 7 см. На ловци или на тези, които ножът е

необходим за упражняване на професията, се разрешава с полицейско

разрешение носенето на несгъваеми ножове с дължина на острието до 12

см. и Ножът в автомобил се пренася опакован в багажника, в калъфче, в

раница или чанта.

ВЕЛИКОБРИТАНИЯ

Тотална забрана за носене на каквито и да било ножове, с изключения на

обикновени сгъваеми такива, които се отварят с две ръце, с дължина на

острието до 3 инча /76 мм/. Дори и тези е забранено да бъдат носени в

барове и нощни клубове, на футболни мачове и училища. Ножове с

по-голяма дължина / до 9 инча/ могат да бъдат носени по обективни

причини /касапи, готвачи, ловци/. Законът предледва жестоко носенето на

автоматични ножове, пеперуди, както и на камуфлирани такива /тока за

колан, бастун, и т.н./.
Във Великобритания действа и т.нар. Offensive Weapon Act, според който

носенето на какъвто и да било предмет с режеща повърхност, дори и

ножичка за нокти, може да бъде квалифицирано като престъпление.
Носенето на нож може да бъде издадено от управлението на полицията ако

гражданинът отговаря на определени условия, подобни на тези за

разрешение на огнестрелно оръжие у нас.


ЧЕХИЯ

Забранени за носене са камуфлираните като друг предмет ножове

/химикалка, гребен, бастун и т.н./

ФИНЛАНДИЯ

Забранено е носенето на обществени места на всякакви ножове.

Нарушението се наказва със затвор до 2 години. Посочени са и

обществените места: улица, път, пазар, спортни зали, гробища, църкви и

всякакви площи за обществено ползване. строежи, учреждения, офиси,

ресторанти и други.

ГЪРЦИЯ

Забранено е носенето на каквито и да е ножове на обществени

мероприятия. Забранено е носенето на автоматични ножове, пеперуди и

камуфлирани като други предмети. Наказанието вероятно е доста тегаво.


ФРАНЦИЯ

Забранено е носенето на каквито и да е ножове на обществени

мероприятия. Забранено е носенето на автоматични ножове, пеперуди и

камуфлирани като други предмети, както и ножове с дължина на острието

над 10 см.Полицията има право да определи по свое усмотрение дали даден

нож се явява оръжие и може да бъде използван като такова. Наказанието е

до 3 г. затвор и 8000 евро глоба.

БЕЛГИЯ

Забранено е носенето на каквито и да е ножове на обществени

мероприятия. Законът от 1933 г. дефинира забранените за носене ножове

като: кинжали, ками, метателни ножове, както и камуфлирани такива.

Обикновено съдът във всички случаи определя като такива и автоматичните

ножове, отварящите се с едната ръка и пеперудите. Забранено е носенето

на каквито и да било ножове на обществени мероприятия. Ножът в

автомобил се пренася опакован в багажника, в калъфче, в раница или

чанта.

ИТАЛИЯ

Носенето на каквито и да било ножове в големите градове на Италия е забранено от общинските власти, а какво ще стане при проверка е въпрос на субективна преценка на полицая. Съхранението на ножове в Италия в много градове е с разрешение от полицията, а в други не е. Ножът в автомобил се пренася опакован в багажника, в калъфче, в

раница или чанта.


ЛЮКСЕМБУРГ

Тук за нож яко лапна дървото един мой познат, но това е друга тема, а ножът му е най-скъпият до момента - 12 хилки евра.... Тъй, абсолютно забранени за носене там са несгъваемите ножове, автоматичните, ножовете, отваряни с една ръка, щикове, мечове, саби. Могат да бъдат носени сгъваеми ножове с дължина на острието между 7 и 9 см, и с ширина на острието до максимум 14 мм.


НОРВЕГИЯ

Зарбанено е носенето на всякакви ножове на обществени места, забранено е притежаването на двуостри ножове, пеперуди и автоматични ножове.


АВСТРИЯ

Определени правила няма, но законът може да дефинира като оръжие всеки нож. По принцип проблеми с носенето на каквито и да било ножове в Австрия няма.


ШВЕЦИЯ

Забранено е носенето на каквито и да било ножове на обществени места.


СЛОВЕНИЯ

Забранено е носенето на двуостри ножове и на ножове тип "танто", автоматични ножове, ножове за хвърляне и ножове военен образец.Ножът в автомобил се пренася опакован в багажника, в калъфче, в

раница или чанта.


ИСПАНИЯ

Забранени за носене са ножове тип "пеперуда", автоматичните, камуфлираните като друг предмет ножове, сгъваеми ножове с блокировка на острието в отворено положение с дължина на острието над 10 см.


ГЕРМАНИЯ

Носенето на ножове в германия е регулирано от закона за оръжията и техният НК, като ножът е разгледан като оръжие или инструмент. Носенето на нож е разрешено на лица над 18 години, и е забранено на обществени мероприятия. Забранени за носене са: камуфлирани ножове, еластични стоманени палки, боксове, шурикени, нунчако, автоматични ножове /освен тези, на които: острието изскача отстрани, максималната дължина на острието е 8.5 см, широчината на острието е средно 20% от дължината и е заточено едностранно/. Забранени за носене са ножове с острие, перпендикулярно на ръкохватката и пеперудите.

ПП макар, че в горепосочените държави, като се изключи великобритания, гЕРМАНИЯ, гЪРЦИЯ, иСПАНИЯ Е ЛЕСНО ДА ИМАШ, НОСИШ КНО ЗА САМОЗАЩИТА!
Така че има някаква логика за ножовете....Явно са преценили на база на опита, че ножовете се ползват по-често и по-лекомислено за извършване на престъпления против личността....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2012, 22:13       Заглавие:  Re: Тема за терапия :) Сега безплатно - после с SMS :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Буцефале темата е много дълга и интересна...на дупнишки е :
-не може да спреш гората да се разлиства...
тоест винаги ще нося ако искам смъртоносно оръжие...чакай ме ти да се бием, като рицари...така е и станало с боксоьра горе дето даваш линк....там малко е друго де след пиене до 5 часа сутринта нещата стават мазало...истината не се знае....престави се да се пие нон стоп на корем до 5??? :shock:

Това което искам да кажа е питай Дред, личен опит - ходил е видял е - в Англия са забранени ножките над един инч острие...Ефективни присъди има 4 ли 6 години ако те хванат с фикс острие 3 инча...

Но носят отверки...Гънгрейва шпионски го намекна някъде...ми логично е...с една добра отверка която не е незаконно да носи човек като транжираш някой до там е ....неизбежно е!
така , че няма кво да се плашиш ...тренирай със зига ИДПА и тва е...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2012, 22:23       Заглавие:  Re: Тема за терапия :) Сега безплатно - после с SMS :)
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 08 Фев 2012, 18:59
Мнения: 226
Poseidon написа:
Буцефале темата е много дълга и интересна...на дупнишки е :
-не може да спреш гората да се разлиства...
тоест винаги ще нося ако искам смъртоносно оръжие...чакай ме ти да се бием, като рицари...така е и станало с боксоьра горе дето даваш линк....там малко е друго де след пиене до 5 часа сутринта нещата стават мазало...истината не се знае....престави се да се пие нон стоп на корем до 5??? :shock:

Това което искам да кажа е питай Дред, личен опит - ходил е видял е - в Англия са забранени ножките над един инч острие...Ефективни присъди има 4 ли 6 години ако те хванат с фикс острие 3 инча...

Но носят отверки...Гънгрейва шпионски го намекна някъде...ми логично е...с една добра отверка която не е незаконно да носи човек като транжираш някой до там е ....неизбежно е!
така , че няма кво да се плашиш ...тренирай със зига ИДПА и тва е...


При мене след 5-тата ракия или уиски, рискът да се сбия с някого е нулев...Просто имам приятно пиянство...Успокоява ме и нямам ядове......Даже като съм пил съм доста по-приятен за общуване човек....!
Не искам да си го представя и всъщност не мога да си го представя как ще се кьотеча с някого, ако съм пил доста......При мен алкохола не води до това......Най-много да ми паднат задръжките и да правя секс пред много хора или на публично място...Но до там.....
Относно намушканият Багата...много мяза на мутра момчето.....
Самото посегателство срещу него/явно по хулигански подбуди/ е типично с ,,мутренски почерк"...


А Великобритания е най-педерастката държава в света!
Като се тръгне от тоталната забрана за граждански оръжия и ножове/, които не са оръжие/ и се стигне до десния волан за кормуване!
Сещевременно при тях престъпниците са въоръжени, има много високо ниво на младежка престъпност, пи това тежки престъпления срещу личността...

Не мога, не знам и не искам да си предтавя ,как може да се живее в тая държава....Великобритания имам предвид...
Всичко е от скъпо прескъпо....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2012, 22:26       Заглавие:  Re: Тема за терапия :) Сега безплатно - после с SMS :)
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Мар 2009, 18:55
Мнения: 789
Аре стига кръчмарски размисли за човек, който "познавате" от 2-3 жълти статии по сайтовете!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2012, 22:32       Заглавие:  Re: Тема за терапия :) Сега безплатно - после с SMS :)
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 08 Фев 2012, 18:59
Мнения: 226
Посейдоне, имах предвид друго...В Швейцария например е забранено да носиш сгъваем иби авмтоматичен нож, но никой не ти пречи да притежаваш и носиш КНО.....Не че се и налага де-там е спокойно..
норвегия също...
само нещо ще кажа-страните с такива драконовски забрани за всякакви средства за самозащита, в повечето случаи имат проблеми с малцинствени групи от емигранти...
Пример е самата Великобритания!
Имам приятели в тая държава и не ми казват добри неща....Много от младежите им са white trаsh!
масово явление е да има хора, които от поколения, цялото семейство са безработни и разчитат на социални помощи.....

по-горе писах за ножовете, защото си ебало майката- в Бългаприя също имаме лоши примери в това отношение- Сетете се за трагедията пред ,,Соло" на връх Великден 2009г.
Двойно убийство, извършено с нож и довършен опит за убийство на трети ...който оцеля по чудо....

съдът на първа инстанция освободи извършителя, заради недостатъчно доказано авторство на деянието...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2012, 22:34       Заглавие:  Re: Тема за терапия :) Сега безплатно - после с SMS :)
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 08 Фев 2012, 18:59
Мнения: 226
Gungrave написа:
Аре стига кръчмарски размисли за човек, който "познавате" от 2-3 жълти статии по сайтовете!



Спокойно бе Иво...Коментирам самото намушкване, което е много гадно и курвенско...И това, че и куцо и сакато верно носи ножове.....Включително и в заведения....
На Багата му желая от все сърце дано се оправи....И дано отново да става за бойни спортове....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2012, 22:38       Заглавие:  Re: Тема за терапия :) Сега безплатно - после с SMS :)
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Мар 2009, 18:55
Мнения: 789
За такива ножарчета, дето ръгат в гръб, растрел на площада по пладне му е майката :danger:

Но разни забрани и ограничения никога не са били и няма да са ефективна превенция, а само тормоз над законопослушните граждани!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2012, 22:40       Заглавие:  Re: Тема за терапия :) Сега безплатно - после с SMS :)
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Мар 2011, 11:56
Мнения: 435
Местоположение: Русе
Buzefal написа:
Какво значи 10 пъти по-малък ресурс?
В сравнение, с какво друго оръжие?
Колко изстрела?
Ако те чуят от ,,Аркус" Лясковец, няма да им стане приятно......
.


Ми те от Лясковец си го знаят! И им е се тая!

Твоя ЗИГ на 5000 ли беше, ако имаше Аркус, вече щеше да почва да издиша....

_________________
Митко Тошев
Саргон
Ruse Glock Gen4 Team
Толерантност и апатия са първите признаци на едно умиращо общество". Аристотел (384–322 пр.н.е)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2012, 22:42       Заглавие:  Re: Тема за терапия :) Сега безплатно - после с SMS :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Окт 2011, 08:26
Мнения: 1408
PDT_Armataz_01_22
@Андрей:
Понеже всяка вечер се оплакваш от нещо (или КОПСА, или че държавата прибирала пищовите), си направих труда да звънна няколко телефона.
Така - няма никаква акция по прибиране на късото от гражданите /поне за сега/. Законите се "стягат", но това се прави по съвсем други причини... гражданите нямаме пари да купуваме оръжие от 1-2 години. Запомни го - проблема е финансов, а не някаква политика.
Хората не си плащат ловните билети и таксите в дружинките. Ако купуват пищови - масово евтинджос, най-много до Глок. Пълно с Макаров за 100-на лв.
Дори и оборота на Блазерите е спаднал! :D :D :D Преко сили някоя цев да се вземе и вместо скъпа оптика и швенк монтаж - бързомерче с пикатини.

Това са фактите - живееш в "зона кризиса ЕС". Държавата ти е до толкова виновна, до колкото не си мърда пръста да те изведе от "зоната".

Сега искрено се надявам, че ще спреш с черните краски и оплаквания от сорта "пищова не е мой, дадоха ми го временно, ще ми го вземат утре".. дрън-дрън.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2012, 22:50       Заглавие:  Re: Тема за терапия :) Сега безплатно - после с SMS :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Buzefal написа:
по-горе писах за ножовете, защото си ебало майката- в Бългаприя също имаме лоши примери в това отношение- Сетете се за трагедията пред ,,Соло" на връх Великден 2009г.
Двойно убийство, извършено с нож и довършен опит за убийство на трети ...който оцеля по чудо....

съдът на първа инстанция освободи извършителя, заради недостатъчно доказано авторство на деянието...

Може да ми кажеш, че съм поркан в момента ама ми се иска смело и публично някой да ме светне тва нещо се оправя с над или под 300 000лв?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2012, 22:54       Заглавие:  Re: Тема за терапия :) Сега безплатно - после с SMS :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
Buzefal написа:
по-горе писах за ножовете, защото си ебало майката- в Бългаприя също имаме лоши примери в това отношение- Сетете се за трагедията пред ,,Соло" на връх Великден 2009г.
Двойно убийство, извършено с нож и довършен опит за убийство на трети ...който оцеля по чудо....

съдът на първа инстанция освободи извършителя, заради недостатъчно доказано авторство на деянието...

Може да ми кажеш, че съм поркан в момента ама ми се иска смело и публично някой да ме светне тва нещо се оправя с над или под 300 000лв?

На тая криза, аз бих казал: "под" ... PDT_Armataz_02


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2012, 22:56       Заглавие:  Re: Тема за терапия :) Сега безплатно - после с SMS :)
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 08 Фев 2012, 18:59
Мнения: 226
Да 5000...ще направя снимки на рамата, има едни белези/свалена анодизация/, които според мен са износване/, но иначе бачка...

Сега....Аркус, винаги ми е било чудно по колко броя пистолети произвожда формата и къде основно ги продава...Защото не е България/това е слабо популярен пистолет/...
ППП отчетете все пакс обективният факт, че: ,,АРКЕС" ЛЯСКОВЕЦ произвежда основон и преимущестгвено военна подукция като мини, малокалибрени зенитно-артилерийски снаряди, взриватели...
Пистолетите са им така, по-между другото...за асортимент един вид....

Все пак тази фирма/,,Аркус" Лясковец/, според мен е за похвала, че изкопира Браунинг Хай Пауър...Защото ,,Арсенал" Казанлък, въпреки традициите, инструменталната база не успахя да произведат един читав пистолет, който да не е клонинг на ПМ...
Пуснаха някакво полимерно ,,чудо на природата" и в типично съветски/руски стил, го обявиха за ,,без аналог" като ресурс, качества......Да де, ама тоя факт само те си го знаят....дадоха го на ,,Охрана на Съдебната власт"....
И после нито сее чу, нито се разисква този чуден казанлъшки постолет...пък и не е евтин.....Почти колкото нов Глок 4-та генерация.

Мисълта ми е...Лясковската фирма още 1993г. се е сетила да направи някакво що-годе приемливо копие на доказан пистолет/макар и морално остарял като концепция/....Докато ,,Арсенал".....нищо брате новаторски нямат...
Като се сетя как сърбите копират Зиг Зауер, ме е яд защо бе аджеба ние да не копирахме я Берета, я Валтер, я нещо друго доказано.....Ама нали, щото е по-лесно направо наготово, от руската техническа документация и на фрезите........
С две думи-няма лошо да сме горди като Българи, ама и реално да гледаме на живото и къде стоим в момента!

При цялата производствена база дето я имаше и още я има ,,Арсенал", не се сетиха да разработят и произведат един модел въздушна пушка например........За разлика от турците примерно....
Това, на какво прилича???
Защото да си размърдаме мозъчетата и да прозведем нещо подобно не се иска много -искат се малко пари и повече труд, ама никой не иска се поти....А в България пазар за въздушно и газово оръжие има, за разлика от огнестрелното....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 3435 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 229  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer