logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:29




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2021, 10:33       Заглавие:  Re: Смяна на постоянен адрес - проблеми с разрешително за КН
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
PV написа:
съм готов да мина без колебание по процедурата обжалване - съд - административен съд
Съвет от мен:
Виж някой, който ги разбира нещата, и най-важното - да има желание да обяснява, дето да ти разкаже малко за понятията "оперативна самостоятелност" и "обвързана компетентност" и тяхното приложение при издаваните от Началника на РУП ИАА по ЗОБВВПИ, както и какви са правомощията на съда при обжалване на ИАА издадени при прилагането на тези два института.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2021, 15:24       Заглавие:  Re: Смяна на постоянен адрес - проблеми с разрешително за КН
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 19 Ное 2009, 22:42
Мнения: 79
Благодаря, колега, ще се интересувам и от това. Имам намерение зда започна да уча и право, нищо, че съм на години. виждам, че знаеш нещо по въпроса, но нямаш време да обясняваш, а вероятно не може да се резюмира в 5 изречения.
Мисля, че нещата трябва да продължат със събиране на информация.
Ще ви държа в течение на развитието.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2021, 18:22       Заглавие:  Re: Смяна на постоянен адрес - проблеми с разрешително за КН
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 02 Апр 2011, 17:19
Мнения: 87
Местоположение: Габрово
PV написа:
Колега, няма нужда от намеци и недомлъвки. не разбирам. Ако имаш нещо да казваш, кажи го, не усуквай. Който иска да търси нарушения.
Утре отивам да си подам документите. Ще споделя как е минало. Служителят в КОС ако се е сетил какъв гаф е направил с приказките си досега, ще си стиснем ръцете, ще забравим за случая и ще ми издадат разрешителното мирно и тихо. Ако ме наклепа пред началника на РПУ, така че да ми откажат, съм готов да мина без колебание по процедурата обжалване - съд - административен съд , и ако се наложи връщане на постоянен адрес в София. Не е това начина да бъдат гонени хората от село с 5 души постоянни жители, но такъв е живота. Ако бъда принуден да продам пищова, ще си купя нов, което и така си го мисля от известно време.

Нищо не усуквам. Казвам ти в прав текст, че не си спазил 14-дневният срок, в който трябва да уведомиш органа издал разрешението след смяна на адреса. А дата на смяната е тази, която пише на заявлението за постоянен адрес. Не е тази, на която е издадена личната карта. Дали си в нарушение прецени сам. По-ясно и без намеци и недомлъвки не мога да ти го обясня. Както искаш, така го разбирай.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2021, 11:34       Заглавие:  Re: Смяна на постоянен адрес - проблеми с разрешително за КН
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 19 Ное 2009, 22:42
Мнения: 79
Документите си ги подадох на 12 април, дадоха ми 14 дни за монтиране на каса, монтирах я, идва два пъти кварталния и на 29 ми се обади - на 5 , а именномай да ходя при косаджията. Отказ. Мотивация - че на 12 април, същия ден ми било връчено разпореждане да дам допълнителни мотиви. Всичко е било явно предварително подготвено. Косаджията е написал лъжлив рапорт до началника на районното, че не съм представил никакви мотиви за носенето и употребата на оръжието. В заявлението имаше някъде 8-10 реда за това и аз си ги попълних, както винаги досега, не ми е първи път. началникът пък въобще не е погледнал документите, а е подписал отказа по предложение на косаджията. В разпореждането първо пише за касата, а на второ място "да изпълни задължителните условия по чл. 58, ал.1, т. 10 от ЗОБВВПИ, основателна причина, която по несъмнен начин да обосновава издаването на разрешение" с такъв грозен и разкривен почерк, че на 7-8 души досега съм го дал да го прочетат, нито един не успя да го разчете така, че да е смислено. А и пише "да изпълни условията", а не "да представи допълнителни мотиви". Не пише дали производството е спряно заради чл. 83 , ал.3, че не са отстранени неясноти или несъответствия. Не ми е изпратено официално писмо по чл. 83, ал.2 , да внеса документи за корогиране на непълноти или несъответствия.
Написах една жалба до административния съд на Перник, че искам, на базата на всички тези нарушения, обявяване на решението на н-ка на РПУ за недействително.
Заради техните нарушения мисля, че имам някакъв шанс. Но, всички знаем че съдията в повечето случаи е на страната на началника на РПУ. Чакам насрочването на съдебното заседание.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Ное 2023, 13:38       Заглавие:  Re: Смяна на постоянен адрес - проблеми с разрешително за КН
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 19 Ное 2009, 22:42
Мнения: 79
Малко късно се сетих, но все пак да споделя как завърши историята.
Съдът взе решение в моя полза, да ми се издаде разрешението в законовия срок от 1 месец след получаване на съдебното решение със срок до края на старото разрешение. Проведе се само едно съдебно заседание, където присъстваше юристконсулт от МВР. Не можа обаче нищо да аргументира по същество, смучеше си нещо от пръстите, но съдията го отряза. Аз и да не бях присъствал, нямаше да има разлика. Нарушението на закона беше очевадно за съдията.
Пусках сигнали и жалби, началника на РПУ го проверяваха от вътрешна сигурност, миналата година го смениха. Може би не е заради моите жалби, но може и да са оказали влияние. Във всеки случай това далеч не му беше единственото нарушение.
Който иска, мога да му изпратя съдебното решение.
С косаджията вече сме приятели. Но това далеч не значи, че ще ми подновят разрешението след изтичането му. Вероятно старите практики ще продължат още известно време.
Около делото реших да поискам информация по Закона за обществена информация колко са издадените разрешения за КНО и отделно за ловно оръжие в община Трън, и каква обосновка по чл. 58, т.10 са дали получилите до момента разрешения за КНО. Уважиха искането само по първите две питания - в община Трън към момента има 72 разрешения за КНО и 290 за ловно оръжие. Населението на общината е около 2000 души общо - град Трън и селата. Излиза, че оръжие имат около 15 % от населението при средно 7% за страната - двойно повече.
Благодаря на всички, взели отношение по темата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Ное 2023, 13:46       Заглавие:  Re: Смяна на постоянен адрес - проблеми с разрешително за КН
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Добра работа! :tu:

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Ное 2023, 18:59       Заглавие:  Re: Смяна на постоянен адрес - проблеми с разрешително за КН
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Аплодисменти !

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Ное 2023, 13:22       Заглавие:  Re: Смяна на постоянен адрес - проблеми с разрешително за КН
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Яну 2023, 16:56
Мнения: 44
PV написа:
Който иска, мога да му изпратя съдебното решение.

Аз имам желание да го прочета.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Ное 2023, 15:44       Заглавие:  Re: Смяна на постоянен адрес - проблеми с разрешително за КН
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 19 Ное 2009, 22:42
Мнения: 79
Прикачени файлове:

Най-добре да го кача и тук.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Ное 2023, 16:11       Заглавие:  Re: Смяна на постоянен адрес - проблеми с разрешително за КН
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Бре, доживях да видя съдия, който кумулативно:
1. Да е разбрал за какво става дума по такъв вид дело.
2. Да е приложил закона правилно, въпреки че това му е коствало доста писане.

Благодаря на PV, че сподели текста на решението с нас!

Моля също така за малко разяснение: в първия постинг от тази година е казано
PV написа:
...това далеч не значи, че ще ми подновят разрешението след изтичането му.
Това малко ме обърква: разрешението, издадено от началника по стария адрес, е било със срок до 07.12.2022 година. Доколкото разбирам и това на новия адрес (след намесата на съда) е било със същия срок. Когато той изтече - беше ли подновено то?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Ное 2023, 16:35       Заглавие:  Re: Смяна на постоянен адрес - проблеми с разрешително за КН
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 19 Ное 2009, 22:42
Мнения: 79
Така ли, значи този съдия е изключение, да разбирам?
Може би в пернишка област са повече читавите съдии.

Продадох си пистолета, преди изтичане на разрешителното, исках да го сменя с друг, но по разни причини още не съм подал заявление за придобиване на ново. Не знам какво ще се случи, но вече не се притеснявам толкова от съда, ако ми откажат и се наложи да ги съдя пак, нали имам "опит".

И аз да попитам нещо, че ми направи впечатление сега следния текст в съдебното решение:
Цитат:
С Докладна записка УРИ 361р-2946 от 28.04.2021 година (лист 16 от делото) Е.Е. – мл. експерт КОС в РУ – Трън към ОДМВР – Перник, е предложил на началника на РУ – Трън, П.Г.В. да бъде „представен пред комисия с оглед издаване на отказ за разрешение за съхранение, носене и употреба на късо огнестрелно оръжие за самоотбрана“


Говорили сме много пъти, че служителите от КОС само приемат документите, правят проверките по закон за съдимост, следствени дела и пр. и ги дават на началника на РУ и той решава. А тук служителят направо препоръчва издаване на отказ. Даже според мен направо той си го решава. Началника само подписва. Има ли такива права или не?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Ное 2023, 17:13       Заглавие:  Re: Смяна на постоянен адрес - проблеми с разрешително за КН
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Съдията не само е запознат в детайли с темата, но май е взел случая присърце. Не напразно ВСС единодушно са го утвърдили за втори мандат председател на АС Перник.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Ное 2023, 17:30       Заглавие:  Re: Смяна на постоянен адрес - проблеми с разрешително за КН
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Колкото и да звучи невероятно правото е възтържествувало! Браво!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Ное 2023, 12:17       Заглавие:  Re: Смяна на постоянен адрес - проблеми с разрешително за КН
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
За мен този съдебен акт е еманация на възможността да нашокаш канчето на тъпият, по възможно най-елегантен и безукорен начин.

Самото искане за присъждане на 10 левовите разноски, също е звучна плесница в лицето на местния феодал и неговият придворен паж,
който се е изживял като примитивен съдник на човешката съдба.

А на това му се вика превишаване пределите на мозъчната дейност:
PV написа:
да бъде „представен пред комисия с оглед издаване на отказ за разрешение за съхранение, носене и употреба на късо огнестрелно оръжие за самоотбрана“

Надявам се в утрешният ден някой такъв младши експерт да не предложи да бъдете представен пред комисия за отнемане на нравствеността. PDT_Armataz_01_22

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer