logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 11:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 610 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 41  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 10:02       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
PufGun написа:
Както каза Дорсай какво би станало ако на патрулния полицай ми дадеш глок и както каза Дорсай как мучо ще разбере че пие вода от извора на белоногата и яде златни ябълки ....

Хора, хайде стига лепихте етикети - нивото е ПОЧТИ еднакво ниско навсякъде в БГ! Като тази нелицеприятна истина лъсва особено силно, когИ дойде Бай Американец, и ни подкара всите със сопата. Там вече, срещу него, никой не ебава да мисли и да му приказва насреща. А иначе не можеш му затвори плямпалото - но, това е друга тема.

Брато е КАТ-аджия/ че и в техните пищови някой се огледа... 4-5 стрелби направихме заедно, и въпреки че от него стрелец не става - ще го викна някой ден униформен на стрелбището да постреляме заедно, за да му се смеете колко е неможещ! Хайде, има ли сделка?!

Дори да си най-можещият/ знаещият/ добрият... да се смееш и подиграваш на някой НЕНАУЧЕН - това не го разбирам! Ми, покажи му, научи го! А когато един индианец се присмива на друг индианец - тук вече психолозите трябва да се включат с обяснения и разяснения.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 10:43       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
ubboto написа:
PufGun написа:
Както каза Дорсай какво би станало ако на патрулния полицай ми дадеш глок и както каза Дорсай как мучо ще разбере че пие вода от извора на белоногата и яде златни ябълки ....

Хора, хайде стига лепихте етикети - нивото е ПОЧТИ еднакво ниско навсякъде в БГ! Като тази нелицеприятна истина лъсва особено силно, когИ дойде Бай Американец, и ни подкара всите със сопата. Там вече, срещу него, никой не ебава да мисли и да му приказва насреща. А иначе не можеш му затвори плямпалото - но, това е друга тема.

Брато е КАТ-аджия/ че и в техните пищови някой се огледа... 4-5 стрелби направихме заедно, и въпреки че от него стрелец не става - ще го викна някой ден униформен на стрелбището да постреляме заедно, за да му се смеете колко е неможещ! Хайде, има ли сделка?!

Дори да си най-можещият/ знаещият/ добрият... да се смееш и подиграваш на някой НЕНАУЧЕН - това не го разбирам! Ми, покажи му, научи го! А когато един индианец се присмива на друг индианец - тук вече психолозите трябва да се включат с обяснения и разяснения.

А не се притеснявай Ганя, и хамериканеца ще излъже, като клонира някой можещ, а американеца ще клати глава, ще цъка като часовник с език и ще каже за себе си вътрешно " Тез кого лъжат ..."

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 11:40       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31404
Местоположение: Sofia
El Padrino написа:
Та, ако съм шефа отиваме в Турция с комисия


само не стана ясно, .. с газови ли предлагаш да въоръжим родната полиция?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 11:42       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31404
Местоположение: Sofia
преди време се запознах с едни специалци от филипините
те ми казаха, че всяка година сменяли Глоците .. за да имат наистина надежни оръжия ударните формирования

или всяка година се купуват нови оръжия
после се оказа, че това е практика, за спец подразделенията на много страни

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 12:12       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Дискусията за ПИЩОВА би имала смисъл дотолкова, доколкото обективно да се претеглят плюсовете и минусите на различните марки и модели ПОЛИМЕРНИ СТРАЙКЪРИ.

Метални пищови с чук дори да се споменават като вариант за НОВ служебен пищов - е тъжно!

А полимерни страйкъри излизат все нови и нови, така че в тази тема принципно има доста хляб. А аргументите, освен с приказки, ако се подрепят повечко и със СТРЕЛЯНЕ - ще бъде просто чудесно!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 17:37       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2021, 13:33
Мнения: 119
Местоположение: Peru
Ivo III написа:
El Padrino написа:
Та, ако съм шефа отиваме в Турция с комисия


само не стана ясно, .. с газови ли предлагаш да въоръжим родната полиция?

Не Иване. :-) Надявам се, че не мразиш турците и не ровиш в миналото като лешояд в мърша. Мерилото за мъжественост е великодушието и силата да можеш да прощаваш.

Отмъстителността е черта на жените и слабите мъже. Надявам се и вярвам, че ти си силен мъж духовно. Физически не е толкова важно, защото силата на един мъж е силата на неговият характер.

Нямам намерение да коментирам на Цонев обидите към турците. Явно крака му не е стъпвал в Република Турция и никога не е влизал в турски оръжеен магазин. Не знам какви турци познава Цонев. Но моите приятели турци знаят добре английски имат свой бизнес. Те са хора умни, добри и почтени. И да заможни спрямо един държавен служител, защото имат бизнес. Макар и малък, но е техен и честен!

И по темата:







https://www.sarsilmaz.com/en/catalog/pr ... R-9/28/147

https://eaacorp.com/product/girsan-mc19 ... 1911-c-tv/

http://www.millisavunma.com/kale-kcr556-piyade-tufegi/


Сега някоя дребна, злобна мишка ще писне, че това не са турски оръжия. А са американски оръжия правени в Турция. Ами дори и така да е!!! Защо не ги правим ние?!


Последна промяна El Padrino на 26 Фев 2021, 18:33, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 18:08       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31404
Местоположение: Sofia
по кротко с персоналните обиди, нарушаваш правилата на форума за нормално общуване

виждал съм много търски неща наживо, вкл и оптики

еми китайското ново е по добро!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 18:43       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2021, 13:33
Мнения: 119
Местоположение: Peru
Никой не казва, че турските стоки са еталон за качество. Особено оръжията им като цяло са евтини и с ниско качество.

Обаче това съвсем не значи, че няма качествени турски пистолети. Има! И това е безспорен факт! Така както има и качествени карабини в 5.56. Да не говорим, че има турски бойни дронове с които разгромиха руските наемници в Либия. Факт!

И в контекста на темата, а и темата за АК 47. Турция има какво да ни предложи като оръжие. Приказки за баклави са просто смешни и няма да ги коментирам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 19:23       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
El Padrino написа:
Никой не казва, че турските стоки са еталон за качество. Особено оръжията им като цяло са евтини и с ниско качество.


Колеги, имаше години, когато можеше да се критикува качеството на турското оръжие, особено ловното. Сверете си мерника. Турците правят отдавна качествено оръжие и не само стрелково. Азербайджан с турски дронове и ракети разказа играта на арменците и това е само видимата страна. Другото, разузнаване, планиране, скрито управление, специални части, авиация, танкове, артилерия...всичко е под турско ръководство. Вие се съмнявате в качеството на пищовите. Не е сериозно. Да, има малки фабрички, но къде ги няма?! В качеството те са, като Китай - според парите, които даваш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 20:41       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
El Padrino написа:
Ivo III написа:
El Padrino написа:
Та, ако съм шефа отиваме в Турция с комисия


само не стана ясно, .. с газови ли предлагаш да въоръжим родната полиция?

Не Иване. :-) Надявам се, че не мразиш турците и не ровиш в миналото като лешояд в мърша. Мерилото за мъжественост е великодушието и силата да можеш да прощаваш.

Отмъстителността е черта на жените и слабите мъже. Надявам се и вярвам, че ти си силен мъж духовно. Физически не е толкова важно, защото силата на един мъж е силата на неговият характер.

Нямам намерение да коментирам на Цонев обидите към турците. Явно крака му не е стъпвал в Република Турция и никога не е влизал в турски оръжеен магазин. Не знам какви турци познава Цонев. Но моите приятели турци знаят добре английски имат свой бизнес. Те са хора умни, добри и почтени. И да заможни спрямо един държавен служител, защото имат бизнес. Макар и малък, но е техен и честен!

И по темата:







https://www.sarsilmaz.com/en/catalog/pr ... R-9/28/147

https://eaacorp.com/product/girsan-mc19 ... 1911-c-tv/

http://www.millisavunma.com/kale-kcr556-piyade-tufegi/


Сега някоя дребна, злобна мишка ще писне, че това не са турски оръжия. А са американски оръжия правени в Турция. Ами дори и така да е!!! Защо не ги правим ние?!


Пацо ,Пацо .... Турчина е по верен от най вярното куче, но обидиш ли го лошо...
........
Пацо бях ти написал нещо, но го изстрих....

Скрий се и стига се държа като Фил, който е рекламно лице на Гумените Глави....
П.П. В Турция техните полицаи и военни са с техни пистолети, ЧЗ като видиш че носи значи е ..., а с глок че е нещо спец...
Ха сети се що го знам...
....няма да те тупам силно за да не отскачаш
Поздрав
https://youtu.be/fpy5Yp5bUOE

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 21:36       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
По процедурата:

PufGun написа:
Сериозно казано може да се модернизира ПМ, но след модернизацията себестойността му ще стане голяма, но след като искате ще ви споделя:
1./ Поставя се нова дръжка тази от захал май беше;
2. Монтират се мерни прибори стил ГЛОК;
3. / Прави се нова оксидация и е готов


Ivo III написа:
ръчкаме тинята и пласкаме с надеждата течението да разнесе тинята останала от соц пропагандата

и двете теми са идентични, и показват тоталното затъване и изоставане

при това тук пишат компютърни грамотни хора, имащи и интернет!


Послушах съвета ти, почистих гюбрето. Не пиши за Цоньо а по темата.
.38ми


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2021, 02:03       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Poseidon написа:
По процедурата:

PufGun написа:
Сериозно казано може да се модернизира ПМ, но след модернизацията себестойността му ще стане голяма, но след като искате ще ви споделя:
1./ Поставя се нова дръжка тази от захал май беше;
2. Монтират се мерни прибори стил ГЛОК;
3. / Прави се нова оксидация и е готов




Послушах съвета ти, почистих гюбрето. Не пиши за Цоньо а по темата.
.38ми


Това ти е най - сериозния, нормален и свестен пост показващ, че може да се дискотира.

Едно време докато на мен се водеха оръжията ( преди да се прехвърлят на МОЛ/ домакин) знаех почти на всяко едно оръжие или имущество по въоръжението цената.
По спомени беше или 120 или 240 лв към тази сума добави стоността на дръжката, мерните прибори ( мерник и мушка) , преработка на затвора на оръжието за монтиране на същите, отново прострелка и оксидация или фосфатиране и...
Получава нещо на стойността на един Аркус 98 .
Лично аз, ако съм някой след всичко това ще сметна дори ресурса на един модернизиран макаров/ готов продукт от Арсенал с тез характеристики и сравня с един да речем Аркус.
Сигурен съм, че ложата на Макарова и затвора + някои други части ще бият като ресурс тез на Аркус 98, но от всичко това ще лъсне проблема " Наливане на едни пари в нещо безмисленно" т.е. грешни пари или хвърлени на вятъра, което за мен дори ще е наказуемо....Вярвам, че за същите пари ще получа много по - качествено и с голям ресурс оръжие от колкото въпросния модернизиран вариант на ОПМ/ Арсенал.
П.П. Когато нашите оръжейни фирми се научат да правят и произвеждат качествени продукти и да отговарят на съвременните изисквания тогава може и да се погледне с едно око към тях..., А като се докажат и с две...
Информативно ПМ си е изпял лебедовата песен още преди 1989 година.
П.С. Ако съм фен на ОПМ и искам да го пипна в стил Слаф4о тази модернизация ще я направя, но да си въоръжа служителите с него НИКОГА.
Защо:
1. / Ресурс на цев 6000 изстрела която ще остиска до 10 000;
2./ Ако си някой мъжага с голяма лапа с тази къса дръжка малко неконфортно се контролира;
3./ .....
Някой ще скокне и каже ми ако стрелят и тенират ...какво на 2 години патрулния полицай или редовия войник пистолет ли ще сменя....
Лелее...колко богатата държава.... За това малко по скъпо и с голям ресурс.
Стига сте се препирали. За личен модернизирай колкото и както искаш, а за служебен НЕ.
Това не ти е Т 55 да го превърнеш в Т55АМ2 примерно и да вдъхнеш нов живот на танк с допълнителна броня и система за управление на огъня ....

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2021, 03:03       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2021, 13:33
Мнения: 119
Местоположение: Peru
Много хора си мислят, че да имаш военни фабрики те прави независим по време на война. Но това е самозаблуда, защото по време на война първото което се прави е унищожение на военните заводи и складовете с оръжия и боеприпаси на противника. Така че е важно да имаш запаси от оръжие и боеприпаси в бункери в планински скали на стотици метри под скалите. Такъв тип бункер не може да бъде разрушен и от тактически ядрен удар. Северна Корея точно в такива укрития си държат ракетите. В България има достатъчно планини и скали за такива бункери за оръжие и боеприпаси. Но завод в планината далеч от града и под земята е нещо безумно скъпо и дори САЩ нямат военни заводи дълбоко под земята. А това означава, че при ракетен удар от подводници дори САЩ ще останат без военни заводи.

Избор на оръжие се прави да е надеждно, здраво, точно и на най-добра цена. А кой го прави не е важно. Важното е да го имаш. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2021, 03:31       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
El Padrino написа:
.....

Избор на оръжие се прави да е надеждно, здраво, точно и на най-добра цена. А кой го прави не е важно. Важното е да го имаш. :armed:

В голяма грешка си поради липса на знания.
Избор на оръжие се прави да отговаря на следните основни принципи:
1./ Здраво,
2./Надеждно,
3./ Точно,
4./ С голям ресурс,
5./Лесно за потдръжка/ Ремонтопригоден,
6./ Ергономично,
7./ Оптимално тегло
8./ Възможност за прикачване на допълнителен инвентар които фа му повишават ефективността,
9./ Ефтино.
Разбрах, че ако ми избираш оръжие не е на добре. Всеки един от тези основни показатели се оценя, като се дава допустим минимум в оценката

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2021, 04:51       Заглавие:  Re: Задание за подмяна на ОПМ за МВР и БА
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2021, 13:33
Мнения: 119
Местоположение: Peru
Далеч съм от мисълта да се смятам за оръжеен експерт. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 610 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 41  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ti6kata и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer