logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 03:36




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 569 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 38  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2021, 19:25       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:

... "Калашник", хайде, и в състояние на това на служебните на "Лозен" пак ще стреля, но "арката" няма и да пръцне дори. Особено газовите системи, които зареждат с пръдничка........


ubboto, респект мен,
но на база опита който имам, вярвам че изобщо не си прав.
Мислиш ли че "няма и да пръцне дори"?
Аз не мисля. "АРките" от времето на виетнамската война са претърпели доста развитие и подобрения. Гадни янки, кво да ги правиш.

Имам доста познати, възпитаници на военни училища, дето сляпо вярват в предимствата на буталния АК срещу AR15 dgi.

Да ама не. Имам пре достатъчно опит с армейски АК47. Вече имам и с AR15 dgi.
За момента нищо не е в състояние да ме накара да избера бутална ПНК срещу читава ДГИ.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2021, 19:57       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tsb написа:
Да ама не. Имам пре достатъчно опит с армейски АК47. Вече имам и с AR15 dgi.
За момента нищо не е в състояние да ме накара да избера бутална ПНК срещу читава ДГИ.

Янките казват, че буталните "арки" са по-чисти като система от газовите такива. Спецчастите им, масово са на буталце. А за "калашника" - огледай хубаво на какво прилича един от служебните на "Лозен":

https://www.youtube.com/watch?v=mrjkVbHxaXo

Със сцепена газова тръба е от сигурно две години вече, обърни и внимание как му изглежда буталото! Това от години не е чистено и поддържано, и пак стреля! Нарочно пробвах, въпреки че за мен това си е опасно оръжие! Стрелбищна газова "арка" с години неподдържана и чистена, със спукан газоотвод и то - дали ще стреля?! Не знам! Та, това имах предвид като казах, че няма дори "да пръцне".

А всичко това в контекста на чистенето/ старшинката с белия парцал... че в един хубав ден, рано или късно, ще се минава на "арки"... и култивирането на навиците за чистене и поддържане на оръжието от страна на войската трябва да се насърчават, а не да им се присмиваме... в оръжеен форум! Нещата се изкривиха към тупане на дюшеци, метене на плаца и пр., като основната идея тук пак се изгуби.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2021, 20:11       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:

Стрелбищна газова "арка" с години неподдържана и чистена, със спукан газоотвод и то - дали ще стреля?! Не знам! Та, това имах предвид като казах, че няма дори "да пръцне".




"със спукан газоотвод и то - дали ще стреля" - и аз не знам.
Не съм виждал/пипал такава арка със "спукан газоотвод".
Но яко мръсна ар15 и с наслоен дебел карбон върху БКГ (повече отколкото на калашоподобното от видеото ти) пак си работи безпроблемно. Лично съм виждал и стрелял с такава стрелбищна.
А чистенето си е въпрос на култура и навици.
За времето в армията нямам спомен, при всичката душманска употреба и стрелба с АК47 да сме ги оставяли непочистени и прибирали мръсни в оръжейната.
Офицерите и сержантите от АВ-то си ги обслужваха щателно, периодично.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2021, 20:53       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
тези статии сме ги пускали в темата газ срещу бутало, но да ги пуснем пак

The Big M4 Myth: ‘Fouling caused by the direct impingement gas system makes the M4/M4A1 Carbine unreliable.’
http://www.defensereview.com/the-big-m4 ... nreliable/
използва по тежка пружина на Спринко и пружина за екстрактор с 5 намотки
за да докаже теорията си, че по-тежък буфер и пружина с повишено напрежение на екстрактора ще дадат изключителна надеждност без смазване или поддръжка изобщо.


AR endurance findings, at a rental range
https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... tal-range/
200 000 тест на Ар


Why the M27 IAR Is NOT the Right Rifle for the Marine Corps
https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... ine-corps/


имам още много запазени линкове, ама явно не се чете
чоплят се спомени за командирското сандъче и подобни неща

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2021, 21:16       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tsb написа:
Не съм виждал/пипал такава арка със "спукан газоотвод".

Да, газовите тръбички на "арките" не се пукат, а се кривят и направо чупят. От неволите на братята американци: "Пушката ми спря да стреля, и като я разглобих - видях това":

Изображение


А "калашника" от две години безпроблемно стреля със спукана газова тръба - сигурно никога нечистен.

Като пак не разбирам, за какво точно спорим - че газова "арка" ще издържи толкова дълго без чистене и поддържане, колкото "калашник"?! Ми, щом ти си виждал подобна - окей, съгласен.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Фев 2021, 21:47       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
темата е за заданието

но колкото повече анализираме, излиза че е рано още за примяна

пропагандата от соца, така е увредило младо и старо ... че е нужно още време за промяната ;)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2021, 01:26       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
но колкото повече анализираме, излиза че...


Не можем да стигнем до консенсус дори за някакви елементарни неща, като КАК и КЪДЕ да монтираме бързомер на АК-47. Ето това е голямата беда при нас, а не някакви соц увреждания.

Примери колкото си щеш, и от Изток и от Запад, как слагат пикатини релсите интегрирани в капака на цевната кутия...не и не, ще се гъне и няма да държи нула! Дори няма да тестваме едно "Зенитко" примерно, щото сме твърдо убедени в собствената ни правота.

С бързомер по-близо до окото, респ. върху капака, се стреля по-бързо, а с по-отдалечен - към средата и по-напред върху пушката - по прецизно... не и не, и това не е вярно!

Та, с подобно мислене - промяна и вървене напред като цяло - е невъзможно!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2021, 07:15       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
ubboto написа:
Ivo III написа:
но колкото повече анализираме, излиза че...


Не можем да стигнем до консенсус дори за някакви елементарни неща, като КАК и КЪДЕ да монтираме бързомер на АК-47. Ето това е голямата беда при нас, а не някакви соц увреждания.

Примери колкото си щеш, и от Изток и от Запад, как слагат пикатини релсите интегрирани в капака на цевната кутия...не и не, ще се гъне и няма да държи нула! Дори няма да тестваме едно "Зенитко" примерно, щото сме твърдо убедени в собствената ни правота.

С бързомер по-близо до окото, респ. върху капака, се стреля по-бързо, а с по-отдалечен - към средата и по-напред върху пушката - по прецизно... не и не, и това не е вярно!

Та, с подобно мислене - промяна и вървене напред като цяло - е невъзможно!

Аз нямам на калашоподобното бързомер но имам на FNAR и той е монтиран по близо до окото и странно защо там ми е по конфортно + с правилните куршуми ( Lapua scenar- 167 grain, sierra mach king -168 grain , spears HPBT 168 grain ) ди прави групи от 1 моа и субмоа

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2021, 11:30       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
ubboto написа:
tsb написа:
Не съм виждал/пипал такава арка със "спукан газоотвод".

Да, газовите тръбички на "арките" не се пукат, а се кривят и направо чупят. От неволите на братята американци: "Пушката ми спря да стреля, и като я разглобих - видях това":

Изображение


А "калашника" от две години безпроблемно стреля със спукана газова тръба - сигурно никога нечистен.

Като пак не разбирам, за какво точно спорим - че газова "арка" ще издържи толкова дълго без чистене и поддържане, колкото "калашник"?! Ми, щом ти си виждал подобна - окей, съгласен.

Никой не може да ме убеди, от инженерна гледна точка, че вкарването на барутни газове в затворната рама е добро решение, което дава добра надежност на оръжието! В този смисъл буталните Ар-ки( не ги познавам, но ако конструкцията им е, като на другите бутални оръжия) със сигурност са по- надеждни и износоустойчиви. Ма то сега....,ама новите материали...... Ми новите материали се влагат и в новите бутални оръжия и те стават още по- надеждни от преди. :-)

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2021, 12:23       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Баян написа:
ubboto написа:
tsb написа:
Не съм виждал/пипал такава арка със "спукан газоотвод".

Да, газовите тръбички на "арките" не се пукат, а се кривят и направо чупят. От неволите на братята американци: "Пушката ми спря да стреля, и като я разглобих - видях това":

Изображение


А "калашника" от две години безпроблемно стреля със спукана газова тръба - сигурно никога нечистен.

Като пак не разбирам, за какво точно спорим - че газова "арка" ще издържи толкова дълго без чистене и поддържане, колкото "калашник"?! Ми, щом ти си виждал подобна - окей, съгласен.

Никой не може да ме убеди, от инженерна гледна точка, че вкарването на барутни газове в затворната рама е добро решение, което дава добра надежност на оръжието! В този смисъл буталните Ар-ки( не ги познавам, но ако конструкцията им е, като на другите бутални оръжия) със сигурност са по- надеждни и износоустойчиви. Ма то сега....,ама новите материали...... Ми новите материали се влагат и в новите бутални оръжия и те стават още по- надеждни от преди. :-)


точно обратното е ;) изписахме се да го пишем
но скоро ще разбереш, че грешиш ;)

дори лачен скъп ХК с немски материали изкарва по малко от стандартна армейска газова АРка
буталните са тежки, къстом части (на някой дори и ръчката за зареждане е занитена), имат голям откат, вертикален стринг, и изкарват по малко

ето темата .. http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=17312

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2021, 23:19       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Баян написа:
Никой не може да ме убеди, от инженерна гледна точка, че вкарването на барутни газове в затворната рама е добро решение, което дава добра надежност на оръжието! В този смисъл буталните Ар-ки( не ги познавам, но ако конструкцията им е, като на другите бутални оръжия) със сигурност са по- надеждни и износоустойчиви.


Горещите газове с въглерода ти се набиват директно в системата при газовите, докато при буталните - се избутват напред. Оттам буталните са по-чисти, и по-трудно прегравят. Тест, който много ми се искаше да направим в БГ, като бях готов солидарно да се включа финансово. Нежели. Та, да благодарим на братята американци:




Виж колко повече се нагря буталната, и колко л.на изтъргаха от затвора й! Но иначе, инженерно, та инженерно! :punch: Проблемът е, че един бутален "хеклер" ти е ТРИ ПЪТИ ПО-СКЪП от "емката", затова редовият бай чепик е с М-4, а по-специалните - с М-27, която е с буталце.

А за газовите тръбички братята американци пишат, че не трябва да се ръга вътре да се чистят, щото солвентите понякога правели кофти реакция с газовете, и тръбичките се задръствали. Иначе и без да ги чистиш, те си се самопочиствали.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2021, 23:58       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
дори лачен скъп ХК с немски материали изкарва по малко от стандартна армейска газова АРка

За пореден път, НЕВЯРНО!

1. С HK416 са правени тестове, които показват, че с нея безпроблемно могат да се изстрелят 10,000 патрона на автоматична. За същия настрел, газовата тръбичка на М-4 буквално ще стопи, при положение че преди това не ти каталяса нещо друго по пушката. Чисто ИНЖЕНЕРНО, виж пак колко повече прегряват "газовите" в сравнение с "буталните".

2. По-голяма надеждност:
Цитат:
The HK416 has proven to be much more reliable (fewer stoppages for a given number of rounds fired) in all environments than the M-4. US Army testing showed a 75% reduction in stoppages vs the M4.
75% намаляване на засечките, бате, бате - си е значително както и откъдето да го погледнеш!

3. За разлика от М-4, цевта на HK416 е "free-floating", а "плаващите цеви" са по-точни от стандартните.


Така че М-4 не я правят бутална и с "плаваща цев", щото ИНЖЕНЕРНО стандартна си е по-добре, а щото всичките тези подобрения струват СКЪПО!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 08:09       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ubboto написа:
а щото всичките тези подобрения струват СКЪПО!


Достатъчно е да погледнеш че един тъп Рюгер с ДИ като моя струва 2000 лв, а същият буталка струва 4000 лв


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 09:14       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ubboto написа:
Виж колко повече се нагря буталната, и колко л.на изтъргаха от затвора й!

п.п. Объркване, имах предвид "газовата".

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Фев 2021, 11:11       Заглавие:  Re: Задание за модернизация на АК47 Тип 3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ще се повтаряме като папагали ако трябва докато се разбере

М27 е фул версия на HK
източник: https://en.wikipedia.org/wiki/M27_Infan ... atic_Rifle

The M27 Infantry Automatic Rifle (IAR) is a lightweight magazine-fed 5.56mm select-fire weapon based on the HK416 rifle designed and manufactured by the German company Heckler & Koch. It is used by the United States Marine Corps (USMC) and is intended to enhance an automatic rifleman's maneuverability. The USMC initially planned to purchase 6,500 M27s to replace a portion of the M249 light machine guns employed by automatic riflemen within Infantry and Light Armored Reconnaissance Battalions. Approximately 8,000–10,000 M249s will remain in service with the Marine Corps to be used at the discretion of company commanders. In December 2017, the Marine Corps announced that it would equip every member of an infantry squad with the M27.[5]


Why the M27 IAR Is NOT the Right Rifle for the Marine Corps
https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... ine-corps/


One area where a new rifle might improve over the M27 is in the bolt and gas system configuration. Our source told TFB that with M855A1, the M27 achieved an average bolt life (measured to the first lug shearing off) in official high round count tests of 6,000-7,000 rounds, and a barrel life (measured to 200 ft/s velocity loss) of 9,000-10,000 rounds. In those same tests, the M4A1 achieved a barrel life of just 7,000 rounds due to its inferior steel and construction (though the carbines continued to group well for thousands more rounds). However, the M4A1 Carbine beat the M27 in bolt life, with an average of 9,000 rounds before lug shear. One M4 bolt even went 13,000 rounds before its first lug sheared! As I will elaborate below, this disparity in bolt life is the result of something peculiar and inherent to the M27’s design, and it would therefore take considerable time, effort and money via extensive equipment change proposals (ECPs) to rectify the problem. For the M4 Carbine, however, even better bolt life than current could be achieved via simple drop-in upgrades and improvements at very low cost.



и още .. за четене
The Big M4 Myth: ‘Fouling caused by the direct impingement gas system makes the M4/M4A1 Carbine unreliable.’
http://www.defensereview.com/the-big-m4 ... nreliable/
използва по тежка пружина на Спринко и пружина за екстрактор с 5 намотки
за да докаже теорията си, че по-тежък буфер и пружина с повишено напрежение на екстрактора ще дадат изключителна надеждност без смазване или поддръжка изобщо.



или М4 е цев с технология от Втората световна война .. и изкарва повече от топ немско качество на цев и изработка
ами .. едното млати с чука .. и напред и назад, а другото .. с газ, въздух ?

инджинерно е ясно, че тази с газ ще е по точна и ще изкара повече :)
чука .. млати желязо в желязо, тежка, скъпа, нестандартни части .. но с яка корупция е лансирана в УС Арми ..

да де .. но днес има много много подобрения на М4/АР15 вече
както и свободно плаваща цев .. просто разкарваш тази фиксирана мишка и си правиш газовата свободно плащава

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 569 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 38  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer