logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 07:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 146 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2021, 13:30       Заглавие:  Подобрен ли?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia


https://www.youtube.com/watch?v=93iNIBi ... wca-7avOGw

какво мислите за проекта :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2021, 13:40       Заглавие:  Re: Подобрен ли?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Правата "АР" тръба и телескопичният приклад - ми допадат. "Лулата" като компенсатор, която грешно наричат "спирач" - също. Пикатини релсите обаче, от това което се вижда на видеото - нещо не ме грабнаха. А монтирането на различни прибори толкоз отпред и отстрани определено не го разбирам - там поддържащата ръка уплътнява хвата, а и толкоз напред и отстрани - това неминуемо ще промени баланса на оръжието. Също така, добре би било презентацията да завърши с някаква демонстрационна стрелбичка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2021, 13:59       Заглавие:  Re: Подобрен ли?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
как се стреля с бронежилетка с толкова дълъг приклад?
единственото обяснение е, да се пази лицето на стрелящия .. да не пострада от стърчащите винтове които закачат танцуващата пикатина

ПП: лулата - драстично влошава точността на далеко, защото бута куршума на излизане

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2021, 14:17       Заглавие:  Re: Подобрен ли?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Модерен "тактически сетъп" на базата на стара пушка - си е тегава работа по подразбиране! М4 и съответно М4А1 не се получиха в резултат на киченето на армейската М16 с разни неща, а с коренна/ съществена промяна на цялото оръжие.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2021, 15:15       Заглавие:  Re: Подобрен ли?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Като чух "комисия се събра и реши", се сетих как по армия и служби приеха на въоръжение Зиг Про. Преди 12 години, от кумова срама след едно голяма състезание, и аз в първия етап за избора на ново КНО, което да замени "макарените". Пристъпва един пеншън напред, който хал хабер си няма за базовите неща в стрелянето, и казва:

"Нали Зиг Про е страхотен пистолет - с него уцелих празна кутийка от цигари на 25 метра."
Само аз му опонирам: "Това ли са Ви единствените критерии за качествено пистолетно стреляне?!" И допълвам, че за тези пари, това е един от най-неудачните възможни варианти.

Останалите от комисията ме изгледаха на кръв и урина, до втори етап не стигнах, естествено - тотален сеч и игнор по мой адрес, а за капак на всичко ми пуснаха и донос, че съм издавал класифицирана информация по форумите, щото написах, че с този кенеф тотално ще се затрие пистолетното стреляне там, където се приеме на въоръжение. Та и тук, дори и някой да чува за какво иде реч - за чий да си поставя на карта хляба/ кариерното развитие?!

По същество, на близки до средни дистанции, ако ще е стария АК-47 - аз лично бих се спрял на оригиналната версия пред така накичената/ тунингованата такава. Идеята за някакъв тунинг на стара пушка принципно и да е добра, цялостното изпълнение, което се вижда горе на видеото - тцъ!

Ако ще е на базата на АК:




Но за да се получи от "калашник" модерна щурмова карабина - е нужно заводски да се преработи цялото оръжие. Тунинги на парче на основата на стара пушка обаче - ми се струва малко тегава мисия/ да не кажа невъзможна.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2021, 16:12       Заглавие:  Re: Подобрен ли?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Иво - за толкова пари . толкоз.
От всичко накичено на АК то единственото що годе смислено решение е дублираният предпазител.
От там нататъка–Този приклад съм го тествал (заедно с тръбата) - едно, че е е дълъг , второ че хлопа ужасно. За качеството на полимерните ложа и полуложа.... Ми.... Имат едно преимущество - ложата е със хийт шилд. Дали ще държи нулата на лазера - много се съмнявам.
Пикатини релсата звучи много ок като идея , но има конкретни проблеми при сглобяване: разглобяване на оръжието, още повече когато не е "фабрична" а е "до сложена".
Дулният спирач тип "чучур" върши някаква работа и е единственият избор ... ако искаш да ползваш оригиналният щик- нож. Прост отговор на въпроса "защо именно такъв". Щика както знаеш е важен за БА.

Кат цяло както винаги "гадно и евтино".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2021, 17:03       Заглавие:  Re: Подобрен ли?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Mad Dog написа:
Дулният спирач тип "чучур" върши някаква работа и е единственият избор ... ако искаш да ползваш оригиналният щик- нож. Прост отговор на въпроса "защо именно такъв". Щика както знаеш е важен за БА.

Щото не генерира по-силен звук и трясък, за разлика от други спирач-компенсатори. Да ти изтреска другарчето с модерен компенсатор до главата - газовете ги усещаш по лицето няколко метра назад и встрани, а за звука - да не говорим. Така рязко ще се увеличи бройката на оглушелите военнослужещи.

Издаването на позицията от пламъка/ светлината - отделно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2021, 17:06       Заглавие:  Re: Подобрен ли?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
ПП: лулата - драстично влошава точността на далеко, защото бута куршума на излизане

Интересно, до 200 метра по гонгове не съм забелязал влошаване. А с "калашник" колко и за чий по-надалеч?! Иначе, ако решиш в нова тема, с голям интерес ще прочета/ осмисля резултатите от проведените тестове - от колко и с колко "лулата" почва да разсейва попаденията. На темпово стреляне на близки дистанции, обаче - определено върши работа.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2021, 17:19       Заглавие:  Re: Подобрен ли?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
ubboto написа:
Щото не генерира по-силен звук и трясък, за разлика от други спирач-компенсатори. Да ти изтреска другарчето с модерен компенсатор до главата - газовете ги усещаш по лицето няколко метра назад и встрани, а за звука - да не говорим. Така рязко ще се увеличи бройката на оглушелите военнослужещи.

Издаването на позицията от пламъка/ светлината - отделно.


Ми за тази работа хората са измислили едни устройства - вика им се пламегасители. И не не е заради трясъка- да кажем , че знам защо е избран именно "чучура".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2021, 17:31       Заглавие:  Re: Подобрен ли?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Mad Dog написа:
Ми за тази работа хората са измислили едни устройства - вика им се пламегасители.

Пламегасителят, ако не е също и компенсатор, а само flash hider - по-какъв начин ще центрира ходенето на цевта нагоре и вдясно?! Докато "лулата/ чучура" определено върши работа на темпово стреляне на близки дистанции. За трясъка вече, не знам какви точно са вижданията на военните, но са ми гърмели с компенсатор до главата - с антифони ми писнаха ушите. А 4-5 човека в окопа с модерни компенсатори - не ми се мисли!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2021, 17:34       Заглавие:  Re: Подобрен ли?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Mad Dog написа:
ubboto написа:
Щото не генерира по-силен звук и трясък, за разлика от други спирач-компенсатори. Да ти изтреска другарчето с модерен компенсатор до главата - газовете ги усещаш по лицето няколко метра назад и встрани, а за звука - да не говорим. Така рязко ще се увеличи бройката на оглушелите военнослужещи.

Издаването на позицията от пламъка/ светлината - отделно.


Ми за тази работа хората са измислили едни устройства - вика им се пламегасители. И не не е заради трясъка- да кажем , че знам защо е избран именно "чучура".


заради щика :)
в БА .. се държи преди всичко на щика, шомпъла и да се вади бяло парцалче от АКто .. нищо ново от 1988година когато бях войник :))

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2021, 17:35       Заглавие:  Re: Подобрен ли?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
ubboto написа:
Пламегасителят, ако не е също и компенсатор, а само flash hider - по-какъв начин ще центрира ходенето на цевта нагоре и вдясно?! Докато "лулата/ чучура" определено върши работа на темпово стреляне на близки дистанции. За трясъка вече, не знам какви точно са вижданията на военните, но са ми гърмели с компенсатор до главата - с антифони ми писнаха ушите. А 4-5 човека в окопа и с компенсатори - не ми се мисли!


Въх.... Да питам със съвременен пламегасител някога стрелял ли си ? Щото моите наблюдения са че доста гаси отката. поне правилните такива де. Отделно гаси и звука назад и настрани. А има и друга причина за "чучура"- ако не ме лъже склерозата това е единственият сериен "компенсатор" на Арсенал за 14х1 лява.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2021, 17:35       Заглавие:  Re: Подобрен ли?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Ivo III написа:

заради щика :)
в БА .. се държи преди всичко на щика, шомпъла и да се вади бяло парцалче от АКто .. нищо ново от 1988година когато бях войник :))


А баш.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2021, 18:00       Заглавие:  Re: Подобрен ли?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
в БА .. се държи преди всичко на щика

Не само в БА! При "арките" примерно, щикът пасва на газовите системи на 20 и 14,5 инчовите цеви - но не и на 16-ките:

Изображение

Една от основните причини американските военни да искат М4 и съответно най-новата М4А1 да е с 14,5 инчова цев, а не 16-ка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Фев 2021, 18:04       Заглавие:  Re: Подобрен ли?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Mad Dog написа:
Въх.... Да питам със съвременен пламегасител някога стрелял ли си ?

Да питам, да не бъркаш обикновен пламегасител с такъв, който е едновременно и компенсатор?! Иначе за обикновен пламегасител, който доста да гаси отката и звука - за първи път чувам, признавам. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 146 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer