logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 06:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2021, 13:19       Заглавие:  Глок19 4 генерация или глок 19 5 генерация
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2021, 23:30
Мнения: 11
Здравейте колеги,
Тъй като съм нов и ми предстои купуването на оръжие съм се спрял на глок 19.
Въпроса ми е глок 19 4 генерация или глок 19 5 генерация.
Ще съм благодарен на всеки за мнение.
Поздрави!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2021, 16:43       Заглавие:  Re: Глок19 4 генерация или глок 19 5 генерация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
19X

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2021, 18:12       Заглавие:  Re: Глок19 4 генерация или глок 19 5 генерация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
19MOS

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2021, 18:27       Заглавие:  Re: Глок19 4 генерация или глок 19 5 генерация
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 03 Дек 2020, 19:39
Мнения: 12
С уговорката, че съм абсолютен лаик.
Ако си с по-големи ръце и ръкохватката на 19 ти малее, 19х е с ръкохватка на Глок 17, малко по-дълга.
МОС версията улеснява монтажа на бързомер, не се налага фрезоване на шейната или да го хващаш с ластици...

4 или 5 поколение - на 5 поколение ръкохватката е изчистена, няма удебеления за междупръстието. Аз избрах 5 поколение, макар че изпадат много добри оферти и за по-старите поколения, зависи за какво ти трябва.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2021, 19:14       Заглавие:  Re: Глок19 4 генерация или глок 19 5 генерация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Любо написа:
зависи за какво ти трябва.

Така е.
19MOS версията e с най-широко приложение, според мен:
- може с механичните мерни прибори
- може с бързомер (колиматорен мерник, "червена точка"..., струва доста, но може)
- ако е къса дръжката, може с удължител на пълнителя
- ако са необходими релефни легла за пръстите, може с гумена калъфка на дръжката
- може да се продаде лесно, ако не става за каквото ти трябва :))

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2021, 20:34       Заглавие:  Re: Глок19 4 генерация или глок 19 5 генерация
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
А защо не погледнеш Glock 45? Горе 19-ка, долу 17-ка. И серетация на блока отпред.
Иначе gen. 5, според мен, е по-правилния избор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Яну 2021, 22:40       Заглавие:  Re: Глок19 4 генерация или глок 19 5 генерация
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Апр 2015, 19:22
Мнения: 482
Местоположение: ПЛЕВЕН
Сори но нещо не ти се връзват писанията и по двете теми които си открил:
Назад в темите друг НОВ писател искаше да навлиза в Оръжейния Бизнес !!!
Отиди на лицензирано стрелбище което предлага тест на това което търсиш и сам си направи съответния тест. Предполагам имаш и издадено съответно разрешително от служба КОС!!

kalitar написа:
Здравейте колеги,
Искам да си взема пистолет, но все още се чудя между. 22lr и 9мм. (До сега съм имал само служебно бойно оръжие макаров) оръжието ще се носи предимно и ще се стреля на стрелбището. Ще съм благодарен за мнения и препоръки.
Благодаря предварително!

kalitar написа:
Здравейте колеги,
Тъй като съм нов и ми предстои купуването на оръжие съм се спрял на глок 19.
Въпроса ми е глок 19 4 генерация или глок 19 5 генерация.
Ще съм благодарен на всеки за мнение.
Поздрави!

_________________
ТИХОМИР ТРИФОНОВ - СК " СЯНКА "


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2021, 09:17       Заглавие:  Re: Глок19 4 генерация или глок 19 5 генерация
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2021, 23:30
Мнения: 11
Колега от начало бях между. 22lr и 9мм, но от 22 lr се отказа и остана 9мм.
Просто въпроса ми е глок 19 4 или 5 генерация. Плюсове и минуси на двата
Благодаря


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2021, 09:54       Заглавие:  Re: Глок19 4 генерация или глок 19 5 генерация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
kalitar написа:
Просто въпроса ми е глок 19 4 или 5 генерация. Плюсове и минуси на двата
Благодаря

На стрелбището от 10 години имаме Глок 19 Ген. 2, който вече е на около 200К изстрела, и още продължава безпроблемно да си стреля. Това при новото MIM/ лят чрез противоналягане метал производство - е невъзможно.

Та, ако ти изпадне някой Ген.4 на сравнително малък настрел, произведен преди 2015г. - това би бил моят избор. А ако ще е ново от магазина - Ген.5 определено. Нововъведенията при Ген.5 генерацията като цяло правят стрелянето по-приятно, и определено кефят.

Имай предвид обаче, че сравнена с 17-ката, 19-ката е доста по-ограничена откъм стрелкови възможности система. Ако някой ти каже, че нямало разлика, или те лъже... или и на него толкоз му разбира главата. Ако повече ще носиш - окей; но ако ще стреляш изстискано с таймер - НЕ! Там от 17-ка нагоре... демек, 34-ка. Късият слайд/ блок има по-малък sight radius/ разстояние между мерника и мушка... откатът там също се усеща по-осезаемо/ силно.

Ми, това е в общи линии. Успех!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2021, 10:49       Заглавие:  Re: Глок19 4 генерация или глок 19 5 генерация
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2021, 23:30
Мнения: 11
Повече ще е за носене и когато имам свободно време ще ходя да си пострелвам на стрелбището за това се спрях на глок 19. Доста прочетох из американските форуми за него, но исках някой който е стрелял с двата да каже мнение от опит. До това дали ще е нов да.
Поздрави,


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2021, 10:52       Заглавие:  Re: Глок19 4 генерация или глок 19 5 генерация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Новото производство на всички Глок генерации вече като че ли е един и същи шит, та в случая - определено Ген.5! И, да, стрелял съм доволно с генерациите от 2 до 5.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2021, 11:06       Заглавие:  Re: Глок19 4 генерация или глок 19 5 генерация
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
kalitar написа:
Доста прочетох из американските форуми за него...

Инфото по американските форуми обаче - не знам доколко е релевантно по нашите географски ширини. Едни снимки на наши каталясали Глоци ги въртях бая време в ефира, писах и на хора - собственици на стрелбища/ фирми за обучение... никой в Америка не беше чувал/ виждал такова нещо там! Та, имам гадното чувство, че към нас пътува по-ниското качество на MIM продукцията - щом се е случвало шупли по карантията да се виждат и с невъоръжено око! Ударник/ игла след 2К изстрела изглежда износена като след 20К... и именно по тази причина, ако ти изпадне нещо запазено от старото ФРЕЗА производство - си струва принципно да се обмисли и такъв вариант.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer