logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 17:29




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2021, 16:48       Заглавие:  Re: Още един нов дрил или не знам вече какво
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Ivo III написа:
отлична група на АК на 300метра е 30 санта

Това е упражнение-предизвикателство за СВД. :happy: За "героизми" с АК и варианти - е друга тема. Тази е интересна с оглед на това, да се видят колкото се може повече работещи стари пушки от цвят.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 06 Яну 2021, 16:50, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2021, 16:49       Заглавие:  Re: Още един нов дрил или не знам вече какво
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Някой/ някъде, ако има под ръка работещ "Мосинг - Наган" - ще е интересно/ забавно и ние да се включим в този международен челлендж. Някой ловец, имам предвид/ това за Цоньо. Новите образци карабини/ снайпери - тук, в "Духа на Сталин" - не играят. Аз от своя страна бих могъл да съдействам със заснемането, видообработването, описанието на английски, и споделянето. :-)


е тук има оферта за друго руско творение - драгунов
https://grabo.bg/obuchenie-po-strelba-0556k74

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2021, 16:51       Заглавие:  Re: Още един нов дрил или не знам вече какво
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
ubboto написа:
PufGun написа:
П.С. Има някъде една стрелба на Димо Демирев ...добре, че ми подсказахте

Да, той е човекът. С "Мазалат"-а също ще стане:

https://www.youtube.com/watch?v=qi8fKokHKqg

Имам си приказка с Rob Ski... ще е интересно и от БГ да се включим в това забавно предизвикателство. Аз се наемам с оформлението на английски и споделянето. Само че ако ще вършим работа - не трябва прекалено да се протакат нещата във времето. Инак си остава чесане на пръстите по клавиатурата.

Чакай не го питай, защото мен ми стана странно времето отделно нестреля с щатната за мосина оптика

https://youtu.be/Ep6QeybVZ9g
Е това момче показва нещо ...

Иво ето и да отбележа, че 15 см група на 100 м. ги дават в параметри


Прикачени файлове:
Снимки0083_759df_25739836.jpg
Снимки0083_759df_25739836.jpg [ 14.21 KiB | Прегледано 2783 пъти ]

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


Последна промяна PufGun на 06 Яну 2021, 17:10, променена общо 1 път
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2021, 16:55       Заглавие:  Re: Още един нов дрил или не знам вече какво
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
отлична група на АК на 300метра е 30 санта

Това е упражнение-предизвикателство за СВД. :happy: За "героизми" с АК и варианти - е друга тема. Тази е интересна с оглед на това, да се видят колкото се може повече работещи стари пушки от цвят.


показах ви данни по горе как се отклоняват попаденията при малки разлики в скоростите на около 400метра
мислите ли че патроните за Мосинка, Драгунов или подобни ще се справят :)

затова размера на мишената трябва да е съобразена с възможности на оръжията и патроните :)

ПП: размера на ИДПА мишена е ок за 300м за руско оръжие

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2021, 17:00       Заглавие:  Re: Още един нов дрил или не знам вече какво
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
PufGun написа:
Е това момче показва нещо ...


а видя ли с какви патрони стреля? релоад! къстом мач :)

ПП: показват и какво се вижда с оптиката :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2021, 17:00       Заглавие:  Re: Още един нов дрил или не знам вече какво
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Зачетох се в коментарите:
Цитат:
Комплекса притежава ли цели на по-голямо от 150м. разстояние, защото да използваш Драгунов на по-малко от 500м. си е направо разхищуние на боеприпаси и време на инструктора? :DD

Но, това са "профита". :roll:


Цоньо, упражнението има точно определени условия:

- surplus/ излезли от въоръжение пушки;
- 300 ярда/ 275 метра дистанция;
- 10 хедшота по непрецизирана/ свободна цел с приблизителни размери на човешка глава



Кой/ как/ къде какво показва... снимки с ловни трофеи и пр., не е по темата! Идеята на Rob Ski е да се видят колкото се може повече работещи стари пушки от цял свят на ОПРЕДЕЛЕНО УПРАЖНЕНИЕ. Още веднъж, мога да съдействам с описанието на английски и комуникацията с Роб. Като принципно е хубаво, ако ще има наша стрелба - то тя да е налице в рамките на 2 седмици. След това - няма смисъл. Понеже пишеш в заглавието "не знам вече какво" - пояснявам. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2021, 17:07       Заглавие:  Re: Още един нов дрил или не знам вече какво
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Зачетох се в коментарите:
Цитат:
Комплекса притежава ли цели на по-голямо от 150м. разстояние, защото да използваш Драгунов на по-малко от 500м. си е направо разхищуние на боеприпаси и време на инструктора?


имайте в предвид че СВД стреля по зле от приличен мосин
обаче пропагандата е .. че СВД улучва цигарена кутия на 1500м .. ама с някакви секретни патрони руски, дето не са идвали в БГ никога :)))

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2021, 17:13       Заглавие:  Re: Още един нов дрил или не знам вече какво
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
ubboto написа:
Зачетох се в коментарите:
Цитат:
Комплекса притежава ли цели на по-голямо от 150м. разстояние, защото да използваш Драгунов на по-малко от 500м. си е направо разхищуние на боеприпаси и време на инструктора? :DD

Но, това са "профита". :roll:


Цоньо, упражнението има точно определени условия:

- surplus/ излезли от въоръжение пушки;
- 300 ярда/ 275 метра дистанция;
- 10 хедшота по непрецизирана/ свободна цел с приблизителни размери на човешка глава



Кой/ как/ къде какво показва... снимки с ловни трофеи и пр., не е по темата! Идеята на Rob Ski е да се видят колкото се може повече работещи стари пушки от цял свят на ОПРЕДЕЛЕНО УПРАЖНЕНИЕ. Още веднъж, мога да съдействам с описанието на английски и комуникацията с Роб. Като принципно е хубаво, ако ще има наша стрелба - то тя да е налице в рамките на 2 седмици. След това - няма смисъл. Понеже пишеш в заглавието "не знам вече какво" - пояснявам. :-)


Геле ми и кутсйчето показва ... И за това се чудя

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2021, 17:15       Заглавие:  Re: Още един нов дрил или не знам вече какво
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Ivo III написа:
имайте в предвид че СВД стреля по зле от приличен мосин

Сигурно, в което именно е и идеята на този забавен "челлендж". Това, което почва да ме дразни е, че вместо да се приказва/ действа по същество, по почина в една друга тема за "челленджи" - се разтягат локуми. И ако се накумим най-накрая да направим някакво стреляне, то ще е след три месеца по НАШИ си условия - демек, пълен нонсенс.

С или без нас обаче, темата така или иначе ми е повече от интересна и забавна - ще гледаме/ следим изпълненията на братята американци. :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2021, 17:37       Заглавие:  Re: Още един нов дрил или не знам вече какво
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
малко е сложно законно с тези мосинки да се тества, и си е обречено начинание
поне не ми е известно и нас, някое стрелбище да има Мосинки с оптики за под наем


обаче .. АК и АР на 100, 200, 300 (защо не и 500 метра) да се стреля за групи от поне 5 изстрела (най-добре 10)
и да се сравнят възможностите на механика, рд, оптики ... ще е по реално за реализация :)

е така .. за целите на анализа да се знаят възможностите на оръжията/патроните .. и да не се говорят глупави приказки

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2021, 18:00       Заглавие:  Re: Още един нов дрил или не знам вече какво
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Ivo III написа:
малко е сложно законно с тези мосинки да се тества, и си е обречено начинание

Някоя законна ловна "мосинка", ми, що не?! Виж, мотивацията и организацията самосиндикално да се стреля нещо точно по регламент в разумни/ примеливи срокове - е тегава работа в БГ, да. А именно това е един от най-лесните и безболезнени начини да излезем от наше село, и да влезем като стреляне в големия кюп/ световния ефир.

Прогноза: след още 10 страници разтягане на локуми, след два-три месеца и тук най-много да завършим темата с наш си дрил с пет участника на кръст - и това ще е. :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2021, 18:03       Заглавие:  Re: Още един нов дрил или не знам вече какво
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
малко е сложно законно с тези мосинки да се тества, и си е обречено начинание

Някоя законна ловна "мосинка", ми, що не?! Виж, мотивацията и организацията самосиндикално да се стреля нещо точно по регламент в разумни/ примеливи срокове - е тегава работа в БГ, да. А именно това е един от най-лесните и безболезнени начини да излезем от наше село, и да влезем като стреляне в големия кюп/ световния ефир.

Прогноза: след още 10 -15 страници локуми, след два-три месеца и тук най-много да завършим темата с наш си дрил с пет участника на кръст - и това ще е. :DD


е кой ще си даде ловната мосинка - да снимате клип и да пускате в ефир, даже световен ефир?

МВР може да са всякакви, но не са глупави
ако прощават нещо шушу мушу, е едно и те са хора .. но няма да простят филм с противозаконни неща

темата си е баш за локуми :) то и заглавието е такова

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2021, 18:08       Заглавие:  Re: Още един нов дрил или не знам вече какво
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Ivo III написа:
е кой ще си даде ловната мосинка - да снимате клип и да пускате в ефир, даже световен ефир?

Какъв е проблемът с ловно ДНО да се стреля на законно стрелбище/ полигон?! Никакъв! А че в БГ това е изключително малко вероятно да се случи по регламент в едни разумни/ приемливи срокове - е повече от ясно. Все пак, знаем си мат'риала. :-) Но, поне ще гледаме това, което показват/ и ще покажат братята американци. :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2021, 18:16       Заглавие:  Re: Още един нов дрил или не знам вече какво
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Не разбирам само защо традиционно не се модне и този дрил преди изобщо да се стреля?
Принципно 300 ярда е обидно за това легендарно оръжие...
Може да остане по глава 10 изстрела, но на 800 ярда за 30сек време /3 сек за изстрел/
на 1000м с мосин стрелят спокойно и на запад
https://www.youtube.com/watch?v=t2M1hC4c0tc
и на изток
https://www.youtube.com/watch?v=Kvy_0HekSMc
разбира се дънят само с щатна оптика оригинал от памтивека


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2021, 18:30       Заглавие:  Re: Още един нов дрил или не знам вече какво
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
Poseidon написа:
Не разбирам само защо традиционно не се модне и този дрил преди изобщо да се стреля?

1.Щото "Духът на Сталин" е предизвикателство на Rob Ski - личност в пъти по-известна/ с повече гледания на стрелкова и оръжейна тематика от всички наши стрелци/ спортисти/ блогъри/ влогъри и анализатори взети заедно.
2. Щото по този начин, като спазваме регламента - излизаме от наше село, дека 5 човека на кръст стрелят, а 50 търкат клавиатурата и само философстват - и влизаме в големия кюп/ световния ефир.
3. Щото преди да тръгнеш да "мод"-ваш нещо - трябва да си много добре наясно с това, което правиш. А нещата в БГ, за съжаление, не стоят по този начин.

А че "традиционно" ще се засере както предизвикателството, така и темата - виж, в това съм сигурен! :td:


п.п. Ако Димо Демирев или някой друг стреля упражнението по регламент и в срок, преводът/ описанието на английски, оформянето на видеото и комуникацията с Роб Ски - мога да ги поема аз. 1% надежда - 1% надежда... надеждата умира последна! :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer