logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 18:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2021, 14:32       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
kouzi написа:
Принципно и на теория, ако имаш правилна техника на цикъла на изстрела, не би трябвало да имаш този казус, независимо от патроните!

Ти кога за последно стреля упражнение за време и точност със стоков Глок или друг работен/ служебен пищов като Зиг Про с фабрични патрони? За едни приятели питам.

Дали съм богат - не, не съм! Просто и аз съм извел за себе си топ приоритета ми в стрелянето. Иначе само в БГ се тестват и използват новостите в тунингите и релоуда на "тактическо" стреляне. По останалия свят се действа/ бачка с това, което има в оръжейната и ти даде оръжейникът. Минаващия, в качеството си на американски полицай, нека той да каже, дали някой ще му разреши да си барника/ тунингова нещо по служебния пищов! Или да си налентова малко и домашния релоуд!

Дали пък не ми е правилна "техниката на цикъла на изстрела"?! Напълно възможно е и да е така! С един и същи стрелбищен Глок и фабрични патрони, за да спазим закона - си ПЛАЩАМ някой да ми направи показно: 10 изстрела от кобур на 23 метра по 14 сантиметровия кръг на Б-8 в рамките на 3,00 сек. за изстрел. Това сериозно!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2021, 16:25       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
ubboto написа:
стоков
ubboto написа:
Ти кога за последно стреля упражнение за време и точност със стоков Глок или друг работен/ служебен пищов като Зиг Про с фабрични патрони? За едни приятели питам.


Лош опит :-)
Миналата седмица с Г17, по-миналата Г19 и Берета 92, и по-по-миналата пак Г19
Също така въртя железния ми 1300гр с този ми за носене 800гр - чак си се чудя понякога как уцелвам :-)

ubboto написа:
техниката
ubboto написа:
Дали пък не ми е правилна "техниката на цикъла на изстрела"?! Напълно възможно е и да е така!


Това ти сам си успял да диагностицираш, за което браво! Но споко, след 1-2 пълнителя най-вероятно изчезва ;-)

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2021, 11:58       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
@Оръжейно болен
Има ли някакво положително развитие по казуса със стоманените пищови?

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2021, 17:21       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Last Man Standing написа:
@Оръжейно болен
Има ли някакво положително развитие по казуса със стоманените пищови?

Няма.......всичко приключи със щоково ПВЦ, фабрични патрони и таймер..............

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2021, 20:33       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2018, 18:47
Мнения: 76
Last Man Standing написа:
@Оръжейно болен
Има ли някакво положително развитие по казуса със стоманените пищови?

Колега Шукеров, чест и почитания!!!
Радвам се, че се включваш и благодаря за проявения интерес!
Някаква особена промяна към момента няма.
Това, което реших, благодарение на твоите и съветите на Геле, беше да дам още един шанс на ЧЗ-то и да го пробвам на някое от третите нива на Шаново.
За целта си сложих от оригиналните дебели пластмасови чирени и махнах тънките на ЧЗ-къстъм. Много ме е яд за тънките на ЧЗ-къстъм, щото бяха много готини и удобни, но реших, че надеждността е по-важна.
Това, което не можах да намеря и още търся(в последния месец не много сериозно) е тънка затворна задръжка за ЧЗ-то. Използвам възможността да попитам - ако някой колега от форума знае къде има такава част, напишете един ред. Аз в нет-а не можах да намеря, по магазините, в които питах, също нямаше...
Та като сложа и тънката задръжка, ще го пробвам ЧЗ-то...
Всъщност истината е, че моята сага със стоманите пищови мога да я нареча "Хроника на една предизвестена смърт", както се казва една от книгите на Габриел Гарсия Маркес, защото дълбоко в сърцето си усещам, че рано или късно, стоманените ми пищови ще заминат.
Друга ми е тръпката на мен. Глоковете. Нося служебен Глок 17 и доста добре се чувствам с него. При мен пищовите никога не са били просто инструмент, а е необходимо да ми носят и някаква емоция. Да усещам, че това си е моята "цев". За Глоковете така ги усещам нещата и рано или късно и ЧЗ-то и Джерикото ще заминат да радват някой друг... Като за Джерикото, определено ще ме е яд. Бих си го оставил, но ако го сравнявам с Глок, по скоро ми се иска да имам Глок.
И разбира се - големите размисли 17 или 19 и коя генерация - 3 или 5... Петиците знам, че са по - добри, но тройките ги усещам като по - моят пищов...
Та това е за момента...
Като има развитие ще пиша в темата или пък като се засечем в Шаново ще разказвам!

ti6kata написа:
Няма.......всичко приключи със щоково ПВЦ, фабрични патрони и таймер..............

Ей, Тише, мисля, че ти нещо ме бъзикаш, ама не мога да разбера това за таймера...

_________________
Росен Белишки
КДС "Алфа"

Jericho 941F 9x19
CZ 75B 9x19
SAR M1F 7,62x39


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2021, 20:38       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Не е адресирано към теб.
Иначе стреляй с това , с което се чувстваш най-комфортно.
Успех


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Фев 2021, 20:46       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2018, 18:47
Мнения: 76
ti6kata написа:
Не е адресирано към теб.
Иначе стреляй с това , с което се чувстваш най-комфортно.
Успех


Да. Сега май по те разбрах...
Благодаря!
До следващи срещи на Шаново.

_________________
Росен Белишки
КДС "Алфа"

Jericho 941F 9x19
CZ 75B 9x19
SAR M1F 7,62x39


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer