logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 08:09




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 09:01       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Роска, всичко на базата на ЧЗ-75 е мислено и ценно!

Да на базата са направени доста пищови..., но даже ти го разкара ...твоето шадоу ми засече в ръцете строши пружина...чупи оси...НЯМА съвременна служба с ЧЗ в ЦЯЛ свят...
е Витан и Дъбоса още са ЧЗ ценители...няма лошо

За спорт е друго...и да така е както казваш НЯМАМ как с един пищов да си адекватен по сички дисциплини...

тоест по темата лично мнение - оставя си автора на темата джерикото и носи глок...за състезания спортен някакъв има много...може и спортяшко чз ..може и с глока ....а на въпросното чз75 шут и се продава...

за прецизни далечни изстрели по малки мишенки най-доброто което съм виждал е с макаров не се ебавам...та толкова за критерио ти за чезето на 200 000км

И понеже леко минаваш границите нагоре....и не разбираш какво е зиг про /така и не се научи да го държиш :shock: / а това е пистолет дето аз не можах да го накарам да засече ... а от тебе съм по изобретателен вервай ми..

фалиш се с мишанки награди обявяваш и обесняваш как силно стискаш трите пръста ама двата показалец и палец били отпуснати...това си некакъв анатомически феномен...това е нонсенс...
Пистолета се притиска с двете ръце както по-силно със слаба...тя го изтегля напред /така са ме учили не съм го открил сам като Ластмена/ да го стискаш горе за гушата силово като се едно душиш патка е някаква яко странна техника...ама щом ти влизат ...Ок.

та по същество...за мен ще си останеш смотаняк докато не видя първи изстрел от скрито носене от работен кобур с попадение на 1м за 0,51сек с каквото и да е КНО ...айде нека е 0,52сек понеже и аз съм великодушен :armed:

като видя това ще се пробвам и аз на леко малоумните американски 6 бързи по черното кръгче на 7 ярда
даже ше обявя всеки за смотан ако не е около половин секунда на този дрил...
за целта ако се пробаш Геле изучи видеото на Лонгбоя горе...работата почва по време на сигнала...ама трябват някои качества ...

а мелянето 6... 3по6 шес с пищов ...10 с пушка на 5 метра за консистенност ги е мислил някой с болен мозък...но не пречи да се заиграваме и с това


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 10:26       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Ачо, 2.20 от скрито носене ли е летвата? Ще се изкефя да го потренирам, че си е предизвикателство! Глок имам само 43 обаче.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 10:32       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Poseidon написа:
докато не видя първи изстрел от скрито носене от работен кобур с попадение на 1м за 0,51сек с каквото и да е КНО ...айде нека е 0,52сек понеже и аз съм великодушен


Аз искам да го видя това с моя кобур, моя таймер с Г17 от Локото или Лозен примерно. И да не се абиш залудо черпя 50 патрона.

Ти не разбрали че това 0.51 е грешка на таймера колко точно пъти си го повторил.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 10:36       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
boreto написа:
Ачо, 2.20 от скрито носене ли е летвата? Ще се изкефя да го потренирам, че си е предизвикателство! Глок имам само 43 обаче.

В момента в Щатите, този, заедно с Гейб Уайт, е един от най-големите големите Глок стрелци и инструктори. Та, ето го и дрила:

https://www.youtube.com/watch?v=lV6dtPpNQK4

Стреляй си със Зига - оръжието ти има ПОТЕНЦИАЛ! Реално погледнато, с твоя Зиг може да се конкурира само Глок 34, 17-ката изостава осезаемо, а всичко останало, по-малоразмерно и късоцевно - въобще няма смисъл да се коментира!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 10:40       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
b5202s написа:
Ти не разбрали че това 0.51 е грешка на таймера колко точно пъти си го повторил.

Фифи слага върху анцуга колан, изхулен макс надолу... платнен кобур на "Джоралти" без ритеншъни... открито носене, естествено, с ръка до дръжката на пищова... и при сигнал от таймера, сеца хълбочно... това неговото е друга лига, в която аз не мога да се бутам, признавам. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 10:49       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ебаси сори...малко разбрицахме темата на човека...това ще го отделят в социалния раздел при другите басове... :roll:
но чз75 вече стрелят само олд фенове... :angry:
b5202s написа:
Аз искам да го видя това с моя кобур, моя таймер с Г17 от Локото или Лозен примерно. И да не се абиш залудо черпя 50 патрона.

Ти не разбрали че това 0.51 е грешка на таймера колко точно пъти си го повторил.

твоя кобур и пистолет са си твои...аз стрелям с мои...а с твой таймер може обаче....и къде съм казал че това ми е времето?
може да е повече...а може и да е по малко...
имате левел 0,52сек дерзайте... :tu:

иначе точно така с анцуг с препасан колан от Геле...последния малко помълча само след един опит :D

но иначе нямаме равни :
"грешка на таймера...украинеца лъже за метрите...така с преден хват се фаща лек калибар...а тежък иначе ...
украинеца е нула понеже не стрелял безопасно па чета на друго място..."
ха ха ей съвземете се излагаме се много!

в новата тема ще ви покажа един руснак....точно как се отработва по ВРЕМЕ на сигнала...а не да се спие докато звучи сигнала...а дотогава гледайте горе слоумоуто на Лонгбоя...и на стрелбището - дела!

10 в една точка на 5 метра с пушка ще е много скоро тази тъпня...с кесе на Била на главата естествено за слепота...така да...

п.п. да добавя тука за Бомбандира:
когато се заигравам така пищова ми е скрит под елек...откопчан елек...може и леко сако...но откопчано...
дали е скрит пистолета се познава когато ми кажеш от коя страна е...НЕ МОЖЕШ да видиш...значи е скрит

за такива реакции /да не помисите съм феномен нещо ей...НЕ...времената на добрите са 0,28сек и надолу/ но ТАКОВА нещо НЯМА как да се постигне от човек с масивна мускулатура...еле па напомпан - НЕВЪР!
нормална ръка ама не отпуснат сега и не вдигал тонове щанги...вижте Боб Мънден...нормално изглежда...е на старини понадебеля и аз де...но това е положението...
и борбата е със сигнала...не се чака да отече като водата в кенефа...реагираш немедлено...като го чуеш!


Последна промяна Poseidon на 10 Дек 2020, 11:16, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 10:59       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Poseidon написа:
с каквото и да е КНО ..


Aa не с твоя кобур не става нито с твоя пищов. Както казваш с всякакво КНО и аз добавям с всякакъв кобур. В случая конкретно такъв дето оръжието не изпада колкото и да скачаш, лазиш, правиш кълбе, салто и така нататък, т.е. много здраво стиснат, то това е работен кобур.

И разбира се скрито носене поне 30 см покрито под долната линия на колана от връхна дреха.

P.S
Poseidon написа:
и борбата е със сигнала...не се чака да отече като водата в кенефа...реагираш немедлено...като го чуеш!


Така де и като гръмнеш докато сигнала се свири НЕ ГО ОТЧИТА доста често ми се случваше в началото, когато стрелям от готовност. Сега вече съм се научил да го изчакам да отиде в кенефа. :DD


Последна промяна b5202s на 10 Дек 2020, 11:29, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 11:03       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
ubboto написа:
boreto написа:
Ачо, 2.20 от скрито носене ли е летвата? Ще се изкефя да го потренирам, че си е предизвикателство! Глок имам само 43 обаче.

В момента в Щатите, този, заедно с Гейб Уайт, е един от най-големите големите Глок стрелци и инструктори. Та, ето го и дрила:

https://www.youtube.com/watch?v=lV6dtPpNQK4

Стреляй си със Зига - оръжието ти има ПОТЕНЦИАЛ! Реално погледнато, с твоя Зиг може да се конкурира само Глок 34, 17-ката изостава осезаемо, а всичко останало, по-малоразмерно и късоцевно - въобще няма смисъл да се коментира!



И искаш да кажеш,че този на видеото стреля със стокова Г17 ли ?

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 11:34       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Longbow написа:
И за финал,че стана дълго - отдавна не сме се виждали...още повече по турнири...забравил си,че в ИПСЦ

ИПСЦ-то е един труден и сложен спорт, който така и не научих. :( Сега, някаква базова техника ти е само началото... а на една сцена обаче какво се прави?!?! Влизане от позиция, излизане от позиция... СПОРТНАТА ТАКТИКА като цяло - тези неща така и не ги разбрах/ научих, а нещо, от което не разбирам - избягвам да го коментирам!

За турнирите вече, имам останала единствено една ръждива дълга цев на спортно, която догодина също разкарвам, а следващото ми ДНО ще е на ловно. На дърти години спортист и да не стана, поне като ловец ще фигурирам. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 11:37       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
b5202s написа:
Така де и като гръмнеш докато сигнала се свири НЕ ГО ОТЧИТА доста често ми се случваше в началото, когато стрелям от готовност. Сега вече съм се научил да го изчакам да отиде в кенефа.

отече ли в кенефа се бавиш...а ако тече сигнала и си се изхитрил да вадиш по-рано докато го очакваш и гръмнеш по време на сигнала времето е нула - е такова състояние е сингулярно, мен...нема как да го отчита...не само ти пишеш софт...пишат и разработчиците на таймерите :D

Тука нещо сериозно искам да кажа винаги като почнеме такива бързини...НЯМАТЕ ли опит само с инструктор!
ако по нещо съм шампион то е в носенето PDT_Armataz_01_22 и в това че НЯМАМ неволен изстрел от 1983г до сега...с това тука кой може да се похвали? май никой :armed:
всеки е резвал тук там и после гледат като насрано дете майка си...

е нямам милиони настрел с глока имам около 5000 нищо не е за 10г но не са и 50

когато се опитва човек точно този дрил първи изстрел от скрито и натисне времената има ГРАМАДНА опасност да се простреля...
много МОЛЯ с внимание и отговорност към младите де ... иначе тука четат асове и са наясно с това


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 11:50       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
Пистолета се притиска с двете ръце както по-силно със слаба...тя го изтегля напред /така са ме учили не съм го открил сам като Ластмена/ да го стискаш горе за гушата силово като се едно душиш патка е някаква яко странна техника...ама щом ти влизат ...Ок.

Те това е олигофренията БЪЛГАРСКА... :DD - и най-големият левак знае и разбира от всичко, и нищо не може да му се каже насреща! Правя си тук труда ЗА БЕЗ ПАРИ да обясня някакви принципни положения, до които съм стигнал на принципа "проба-грешка"... не, не е така, едната бута, другата дърпа... или как там точно беше. Ми, добре!

Бтв, всеки може на практика да си провери "изтеглянето" и "душенето на патката" с триплети по 3х5 инча на различни дистанции:

https://www.youtube.com/watch?v=O97esIH2sLY

Фифи, ако се чудиш какво да стреляш - може да пробваш/ почнеш с триплет по 3х5 инча на 25 ярда/ 23 метра. :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 12:07       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Бомбадире е тука ще ме разбереш...показвах подобно на сухо с елека ама чугунените глави не увират и видео повече тук няма да покажа, а и защо да уча Геле безплатно как да вади бързо и да се бори със сигнала???

Но така и така Лонгбоя показа...но НЕ увирате пак...айде от мен да мине
Сигнала на слоуто му е разтеглен в 3 сек
тука сигнала почва на 24сек - виж му ръката къде е:
Изображение

тука долу сигнала спира на 27сек ...виж му пистолета къде е ??
това след 0,1 сек от хълбочен само извърташ и вече е изстрел!!! и околните гледат като изпаднали таймера...нали Геле :D :DD

Геле признай че сега това видя...никога нямаше да ти го кажа...ама Лонгбоя го показа...айде разяснявам го на Бомбандира ...Бомбандире от сън спомени няма! не се спи докато тече сигнала братко!

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 12:11       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Longbow написа:
И искаш да кажеш,че този на видеото стреля със стокова Г17 ли ?

Не, "Азиатското Джеди" е фен на тежките тунинги на "Глок"... "ред дот", фенер отдолу за по-малко рипане на пищова и пр... :wink: ; просто негов е дрила. Бтв, води се един от най-големите авторитети в Щатите с Глок и РЕД ДОТ. На канала си има много интересни и полезни неща за стрелбата с "оптика" - в случай, че някой се интересува.

Другият много голям, Гейб Уайт, се придържа към леките тунинги - концепцията, на която и аз съм фен - и пак си е изрУд! Същият дрил:

https://www.youtube.com/watch?v=WVyeBStsFag

За стрелянето вече, откакто "Сикрет Сървис" и ФБР минаха на 9х19 - дублетът ТАМ отпадна като концепция. В най-новия "куал" за пищов на ФБР се стрелят само триплети, четириплети и петплети. Затова и базовите "дефенс" ориентирани упражнения - също се промениха съществено.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 13:00       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
То всичко вече е малко офтопик, но това не е някаква новост, та да кажа - днес пробвах упражнението, за което говори Ачо с Глок 43 от скрито носене. 3.29 с много добри попадения. Леко ускоряване кардинално разваля попаденията, но то се очаква с оглед размера и теглото на оръжието. Най-бързо постигнах 2.70, но с попадение отвън зоната, което го анулира и не се брои.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2020, 13:38       Заглавие:  Re: Стоманените пищови - размисли и страсти
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
boreto написа:
То всичко вече е малко офтопик

Що бе Боре, всичко е "on topic"-навсякъде по форума се маже едно и също, когато се намесят "обичайните заподозрени"...
Хубава тема беше...
Успех с новите предизвикателства за теб!

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer