logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 03:48




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 275 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2020, 13:35       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
PufGun написа:
Отделно нямам мишени под ръка нито за IDPA и т.н. а това че съм го модифицирал смятам, че не е проблем, защото ако имаш зона А с диаметър 20 см. на 10 метра да речем на 5 ще бъде примерно 10 см а ние дори не 10 не 5 а сме сложили нещо към 3 см.

Дълги години са ми набивали в главата, че точността и прецизността бия поливането ... е аз смятам


За емнайсти път, идеята на дрила е да имаш МАКС СКОРОСТ --> ОТПУСКАНЕ НА ГАЗТА --> МАКС СКОРОСТ... та, къде са ти сплитовете от по 0,18 сек. и прехвърлянията от по 0,50 сек.?!?! Мани ги зоните, затова се слага ЦЯЛА мишена с глава... и друга ЦЯЛА мишена като "Лозенските" или твоите картонените също ще свършат работа.

Един тънък момент само, калашоподобното тежи повече от "арката"... и като тръгнеш да прехвърляш мерната линия - увлича. С "арката" става по-бързо/ лесно/ отсечено. Но като не настъпиш газта на макс - това няма как да го усетиш/ схванеш разликата. Кюф, кюф, кюф... стреляме за точност... 8-9 секунди... да, окей, браво, но в случая се търси/ развива като качества - нещо коренно различно.

И, да, за голямо съжаление... ред в кочината в БГ могат да сложат само чуждите инструктури, идващи по служба... що на такъв не кажеш: "Няма да е така, мен са ме учили по друг начин... " :DD


п.п. Абсолютно нищо ЛИЧНО към когото и да било... но ако все пак някой го приема лично - нищо не мога да направя! PDT_Armataz_19 СТРЕЛЯНЕТО е, и винаги ще ми бъде ТОП приоритет... така че комформистки настроения/ поведения от моя страна в случая - са изключени!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2020, 13:59       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
ubboto написа:
Ivo III написа:
защо да е неуважение към автора?

Защото иска да види конкретни неща - той сам го написа. А вече да се пуска и класиране на наша модификация - не знам! Е, може и аз да бъркам в случая, разбира се. Весели празници! :armed:


Никой не е пуснал класиране. Казах, че не всички стрелби ги заснехме, а някой от стрелящите не желае да го гледат ...
Мисля, че 3х12 см на дистанция 5,8 и 11 м е много по неконфортно от d22 см на 35 или 30 метра.

...
Но вие си знаете. ...

Отивам да си чистя оръжието

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2020, 20:19       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
PufGun написа:
Ето брифинга ...


https://youtu.be/c9GGAMYaz5Y

https://youtu.be/UWbHBFx31s0

https://youtu.be/bZCvSBwtUjE

Оператора малко накъса нещата ....
Утре ще кача малко снимки
Забележка . На тази миниатюрна мишена използвахме оценяването което се прави в IPSC

Искам да отбележа че на снимките ще видите изчислени резултати от стрелбата.



Поради негативите на хора, които не зачитат старание, а още повече не осъзнават трудността да стреляш бързо и точно по малка цел клиповете и снимките съм ги изпратил в небитието на чичко Гугъл.
П.П. Мъчете се да стреляте на 20 метра по 20 см А зона. Аз определено ще пръдължа да стрелям по мишени, които ми нарушават комфорта ....

Аре чау

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2020, 20:57       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
PufGun написа:
Поради негативите на хора, които не зачитат старание, а още повече не осъзнават трудността да стреляш бързо и точно по малка цел клиповете...

Кажи ми името, не се пристенявай, "хора" някакви били - друг критично отношение към постовете ти не е взел. И то не към стрелянето/ старанието ти да стреляш там нещо, а заради МОДИФИЦИРАНЕТО на оргиналното упражнение. Като ще МОДИФИЦИРАШ основно изходните положения - отваряш си нова тема: "АК-Челлендж от Бургас" примерно, казваш какви точно са условията... и останалите може да го пробваме и него.

Иначе явно наистина съм преливал от пусто в празно в опита си дълго и напоително да обясня идеята на оригиналното упражнение така, както я разбирам аз. Жалко, разбира се, но явно нищо повече от това не може да се направи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2020, 21:26       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Beer написа:
В тези 9 секунди, които направи, верно можеш и едно ирландско кафе да изпиеш.


Странно би било, ако това мнение се приема като някакъв вид подкрепа специално към този челиндж.... :D

Напротив - това е една приятна критика, че не е успял в украинският тест.

Пък вече после кой как си е нагласил хавите и как си е харчил патроните - както многократно съм казал - не са за тази тема.

Разновидности на ак-упражнения бол. Ние тука ясно уточнихме дистанции, позициите и времената....оттам нататък ар-ки, кремъклийки, стрелба по карфици на 30см....си е просто чесане на клавиатурата за мен.


п.с. дано дядо Мраз даде шанс и на Момчето с лопатата да ни покаже упражнението. Знаем, че тренира. :happy:

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2020, 13:06       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Beer написа:
Beer написа:
В тези 9 секунди, които направи, верно можеш и едно ирландско кафе да изпиеш.


Странно би било, ако това мнение се приема като някакъв вид подкрепа специално към този челиндж.... :D

Напротив - това е една приятна критика, че не е успял в украинският тест.

Пък вече после кой как си е нагласил хавите и как си е харчил патроните - както многократно съм казал - не са за тази тема.

Разновидности на ак-упражнения бол. Ние тука ясно уточнихме дистанции, позициите и времената....оттам нататък ар-ки, кремъклийки, стрелба по карфици на 30см....си е просто чесане на клавиатурата за мен.


п.с. дано дядо Мраз даде шанс и на Момчето с лопатата да ни покаже упражнението. Знаем, че тренира. :happy:

Уважаема голяма бира Гинес. След проведен разговор с Вас, а и след направен коментар по отношение на трудността на това което показах и да не забравяме вашата голяма молба ще отворя нова тема която ще я отворя в раздела за стрелковите упражнения, а темата ще се казва Mad forest dril ( нали съм от лудогорието). В темата ще ви задам параметрите .

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2021, 19:02       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Първа тренировчица за втората част на "АК-челленжда" - първи бърз изстрел по балончета на 25 метра:

https://www.youtube.com/watch?v=w-iXaGJsqGY

Същото е много окей да се тренира и с пищова.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2021, 19:12       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Много впечатляващо, особено пистолета! Аз това не мога да го постигна колкото и да тренирам. Какво е разстоянието? Изглежда ми поне 20-тина метра.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2021, 19:22       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Amazon написа:
Какво е разстоянието? Изглежда ми поне 20-тина метра.

25 метра.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2021, 19:46       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Amazon написа:
Много впечатляващо, особено пистолета! Аз това не мога да го постигна колкото и да тренирам. Какво е разстоянието? Изглежда ми поне 20-тина метра.

Пробвай модифицирания по малка мишена за T- clacc на която А зоната е 3,5х12 см с дистанция 5, 8 и11 м.
Само това, че стреляш по малка цел ти прави стоп на психиката.... Отделно и мушката бая си покрива ...

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2021, 19:51       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
PufGun написа:
Пробвай модифицирания по малка мишена за T- clacc на която А зоната е 3,5х12 см с дистанция 5, 8 и11 м.
Само това, че стреляш по малка цел ти прави стоп на психиката.... Отделно и мушката бая си покрива ...

Балонът е приблизително с размери на глава, като в случая се тренира бърз "хедшот" на 25 метра. А нещо, което не го схващам като идея и концепция - не виждам смисъл да го стрелям.

Втората част на "АК-челленджа" също е на 25 метра, но с четири попъра на 5 метра един от друг за 4 секунди. И ако не изпилиш до зуко първият бърз изстрел - ще модифицираш, ще се обясняваш, но под 4 секунди няма вариант да слезеш! Та, това е идята на тренировчицата с балончетата - да се изпили първият бърз и точен изстрел.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Апр 2021, 22:05       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Привет, коллеги!
Понимаю, что ситуация с ковид-19 весьма не простая, но хочу пригласить желающих принять участие в нашем соревновании "АК-ФЕСТ 2021", которое состоится 8 мая 2021 года в г.Винница
Совершенно бесплатно для участников из Болгарии.


 
Върнете се в началото
  Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2021, 14:17       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
kajabatsa написа:
Привет, коллеги!
Понимаю, что ситуация с ковид-19 весьма не простая, но хочу пригласить желающих принять участие в нашем соревновании "АК-ФЕСТ 2021", которое состоится 8 мая 2021 года в г.Винница
Совершенно бесплатно для участников из Болгарии.

Если гарантируете что дождя не будет. А то в 2018 ..... бррррр


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2021, 14:30       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
kajabatsa написа:
Привет, коллеги!
Понимаю, что ситуация с ковид-19 весьма не простая, но хочу пригласить желающих принять участие в нашем соревновании "АК-ФЕСТ 2021", которое состоится 8 мая 2021 года в г.Винница
Совершенно бесплатно для участников из Болгарии.

Спасибо за жест, Игорь! Даже если мы не сможем приехать, мы многому научились и продолжаем учиться у вас. С наилучшими пожеланиями и уважением!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2021, 14:34       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
ubboto написа:
Спасибо за жест, Игорь! Даже если мы не сможем приехать, мы многому научились и продолжаем учиться у вас. С наилучшими пожеланиями и уважением!

Виница е готино.... стига да не вали.. Ако вали стават кални борби хахахаха....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 275 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 26 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer