logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 09:01




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 275 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2020, 15:25       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 540
От клипа на украинеца не се вижда цялата стойка и работата с краката. Не знам, какъв анализ си направил?!?

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2020, 16:07       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
а ТИ покажи как се "сеца" - ето ти по-горе и дрил, модифициран от мене, на същите дистанции - 10,15 и 20 метра, но на триплети. Нали беше много добър на триплетите?! Е, вече имаш реална възможност да ме биеш/ затвориш веднъж завинаги устата С ЕДНА И СЪЩА ПУШКА, за да не се оправдаваш повече с преотстъпвания и пр.


https://youtu.be/1BBaHugkODY

Не мога да насмогна само по протокола...
Това е редно да е в нова тема - приемам го и няма само аз да го стрелям.

Пусни я автора си ти...тука си размиване с украиския дрил така...и сложи някакво човешко име
Triple Shot Training това не се разбира много вкарай че е 3 по 5 нещо

ама и условията дай старта нещо не го разбрах...приклада под мишницата или подобно на полусъединител? нека е релакс пушката долу се едно си в поход...бой или лов сигнал/опасност демек и дъниме... ако изрично искаш като показаното ОК

реда на отсрела по мишените показания ли е или може ...1 5 3 2 4 или друг ...или да се върти от 1 като украинския...ако ти е целта да затрудниш с по-дълги пренасяния моля уточни реда.

Старт от 1 на 5 е лудница :tu: тоест почваме с максималното развъртане на 180гр. още от 1вия изстрел...кефим се без майтап това не съм се сетил ще го тествам при всички случаи

ако не искаш в нова тема Ок остава тука и тоя пост го триеме ...така и така ще има две три видея по триплетите


Последна промяна Poseidon на 16 Ное 2020, 16:16, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2020, 16:16       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Poseidon написа:
Да бедра хълбок е приклада да... ще видиш какво става при коректен дрил Геле


Скъпи приятелю, имате поща. Суров материал шернал съм ти folder и преди сме обменяли файлове. Aз още не съм ги гледал. Съчувствам ти искрено, че си под карантина, днес времето беше прекрасно.

Най-добро време .223 4.83 ама мис. калак лозен 5.37 сама хвана само 9 да сложим още 23 5.6s

Това със стоков калак с класическия мерник си е греда, може и аз да не съм му свикнал.

Иначе с калака с модерен хват КУРЕЦ накрая го стиснах как си требе и влезнаха. И въобще то е физика Фил няма как с опъната ръка да се въртиш по-бързо, трябва да си по прибран в лактите и ръцете.

P.S.
Измислих два нови дрила може да ги кръстиш.
9*19 - 5 - глави, презареждане 5 дублета презареждане, 5 - триплета време 30s.
9*10 - 5 мозамбика за 10s.

Стрелях и глави под 6 секунди не падам ама пък влизат. Корекция 5.8 с един мис на глави.


Последна промяна b5202s на 16 Ное 2020, 16:35, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2020, 16:18       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Баян написа:
От клипа на украинеца не се вижда цялата стойка и работата с краката. Не знам, какъв анализ си направил?!?

Първи изстрел - 0,82; втори изстрел - 1,01; сплит - 0,19 сек. Попадения: 2А, само че втората "алфа" му е в главата. Ако си стрелял повече "Бил дрил" с пищов, си ясно с "технологията" там: слагаш мушката, и стреляш на ВИБРАЦИЯ - демек, наясно си, че на тази дистанция - 7 ярда, на тези сплитове - 0,22 сек., попаденията ще са ти в 8-инчовия кръг и без да следиш мушката на всеки изстрел - същото като при 10 поредни на 5 ярда с пушката, но при 10 поредни на 20 ярда вече - вибрацията на мушката трябва да я следиш, затова и сплитовете там ти идват по-бавни.

Та, ето вече къде е КЛАСАТА: на тази дистанция - колкото точно е там, на този сплит - 0,19 сек., на него му е ясно, че БЕЗ ДА СЕ СТЯГА ПРЕКАЛЕНО - попаденията отново ще са му в мишената, и то "алфи". Е, че са разпилени "алфи", в крайна сметка е без значение с оглед на крайното представяне, нъл така?! Съответно, с по-отпуснат торс/ прикладване/ хват - пренасянето му от цел в цел се получава по-бързо и ПЛАВНО!

Какво правим ние: плътно стягане на торс и хват - 0,18 сек. сплит с 2А една до друга. Само че това не са ти две мишени една до друга ФРОНТАЛНО на теб, а имаш едно доста по-голямо развъртане на торс и крака.

За мен пробвах прецизна стрелба с лек "тилт" встрани - на 15 метра влязоха три дупки една до друга в правоъгълничето на "главата", тоест на 20 метра ще си влязат безпроблемно в мишената - няма да има ъглово отклонение. Та, с лек "тилт", не толкова стегнато и вкарано рамо, другото вече е също като при "Бил Дрил" - да си вкараш на подсъзнателно ниво на какво разстояние колко да пускаш мушката/ пушката да ти играе/ вибрира.

Другото е, пак като при пищова, да я пускаш мушката да играе/ вибрира само нагоре - надолу, но не и встрани! Така си гарантираш долна "алфа" и горна "алфа" на сплит от 0,19 сек. Да, ДУБЛЕТЪТ ТИ НЕ Е СЪБРАН, но пак имаш ДВЕ АЛФИ, а торсът не ти е прекалено стегнат, за да не ти пречи след това на движението/ РАЗВЪРТАНЕТО. Но всичко това е КЛАСА, която КЛАСА именно отличава ТОП стрелците от посредствените такива.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 16 Ное 2020, 16:24, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2020, 16:24       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
b5202s написа:
Иначе с калака с модерен хват КУРЕЦ накрая го стиснах как си требе и влезнаха. И въобще то е физика Фил няма как с опъната ръка да се въртиш по-бързо, трябва да си по прибран в лактите и ръцете.

не мога да се сдържа брат! Не наистина си зимам почивка да улесним 38ия :tu:

то стана като вица за англйския професор как проговорил шопски...а на бас че на Каябата до 1 месец сме му сгънали хвата наобратно и ще го пратиме да учи физика в 1ви клас! :DD

А стрелба от 1 на 5 в този дрил е лудница...наистина идеята ме изкефи... така се симулира степен на застрашеност. 1 и 5 са с пищов а 3 е само с нож и е последен по опасност
е добре Геле записа една точка ...като снежинка в кюмур стои тази идея в темата сред плявата...хареса ми


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2020, 16:33       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
А този специфичен хват на "калашника" има за цел именно да неглижира това цялостно СТЯГАНЕ, което след това ще ти пречи на бързото и плавно РАЗВЪРТАНЕ на торс и крака. КогИ Каяба ще го повтори същото, но на триплети?! Не знам! КогИ ще пусне с този хват и отпуснатост на торса 10 поредни в "алфата" на 5,10 и 20 ярда - дрилът на Кайл за време?! Никогаш!

Сега, дали ще го повторим неговото - на мен лично ще ми е трудно. Но че ще се доближим още до неговото изпълнение - в това съм убеден! А и както вече споменах, това са ПЪРВИ опити, а от опит знам, че при всеки тегав и изстискан откъм време дрил, като започнеш да го стреляш - наяве излизат неща, за които не си и предполагал преди това.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2020, 16:51       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
А този специфичен хват на "калашника" има за цел именно да неглижира това цялостно СТЯГАНЕ, което след това ще ти пречи на бързото и плавно РАЗВЪРТАНЕ на торс и крака.

да не кажеш се заяждам...ама и тука хвата е пак така...а плавно завъртане няма...наоборот бая резки пинизи има...тръгни спри... па завий пренасяне и по различна височина не са на едно ниво мишените ...
и се така го държи ...
https://www.youtube.com/watch?v=nI5Q2l8w1D4&t=61s
анализирай и това ако имаш желание де /не се опитвам да се правя на луд/ интересно ми е...
п.п.
и да добавя за да не излезна национален предател...може видеото да е забързано софтуерно PDT_Armataz_01_30
ubboto написа:
КогИ ще пусне с този хват и отпуснатост на торса 10 поредни в "алфата" на 5,10 и 20 ярда - дрилът на Кайл за време?! Никогаш!

с това малко прекаляваме...но ще направя следното: по пей пал ще му преведа колко кинта са патроните /там тези 762 са по-скъпи доста от 223/ и да видиме как че е по Kайл дрила ако приеме.

Аз плащам вие гледате И ПОВТАРЯТЕ - само кажете ДА! :tu: за негова сметка да ни показва няма да стане...филма го завърши очен категорично ако не помниш 8)

ще ме видите и мен ама за десерт та да не е толко болезнено всичко това :tu: та...казваш ли ДА?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2020, 17:06       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
да не кажеш се заяждам...ама и тука хвата е пак така...а плавно завъртане няма...наоборот бая резки пинизи има...тръгни спри... па завий пренасяне и по различна височина не са на едно ниво мишените ...

Slow is smooth, smooth is fast... с други думи, няма как да ти стане бързо, ако си прекалено стегнат и одървен! Затова ги и пуска първите "алфи" разпилени и на 0,19 сек. сплит, сравнен с нашия 0,18 сек. и две "алфи" една до друга - за да може да се РАЗВЪРТА след това, без сам да си пречи! Виж му къде е и лакетът на дясната ръка! А че сочи с показалец напред, това, че подобна техника работи при МАЙСТОР от класата на Игор съвсем не значи, че ще проработи и при посредствените стрелци. Аз примерно, до 10 метра по цяла мишена с пищова - мушка не гледам! Накъдето ми сочи палеца на лявата ръка - там са ми и попаденията. Та, може и Игор така да се прицелва - все пак, говорим за МАЙСТОР. Но и с пищова, и с пушката - останалите е хубаво да си гледат/ следят мушката. Иначе хайде стига толкоз с това кой/ какво/ как държи - давайте да видим още СТРЕЛЯНЕ!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 09:41       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
И Киборга с SLR-95H на "Лозен" - 5,20 секунди:



Много се бавим на пренасянето! Този дрил се стреля не на мускули като статичните - насочваш и помпиш, а с акъл и финес. Ще го направим!

п.п. Въпросната пушка е със сцепена газова тръба, което го видяхме после. Не ми се струва много безопасна, особено ако се стреля без очила. Да се има предвид!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 10:00       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
Аз плащам вие гледате И ПОВТАРЯТЕ - само кажете ДА! за негова сметка да ни показва няма да стане...филма го завърши очен категорично ако не помниш

ще ме видите и мен ама за десерт та да не е толко болезнено всичко това та...казваш ли ДА?

НЕ! Статичното помпане за време в "алфата" вече го усвоихме, но динамичното стреляне далеч не е само това! Човекът каза/ показа достатъчно дотук, за което ГОРЕЩО МУ БЛАГОДАРИМ!

Сега НИЕ трябва да си свършим нашата работа: да почнем да стреляме упражнението консистентно, тоест най-малко ДВА ПОРЕДНИ ПЪТИ да свалим "АК-челлендж 2" под 5 секунди без "мис"-ове от коректна стартова позиция, и чак тогава пак ще си говорим - да покаже друга стрелба или да пусне нов "АК-челлендж". Ако вече не ни е отписал, де.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 10:11       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
ubboto написа:
под 5 секунди без "мис"-ове от коректна стартова позиция


Въпроси: Какво имаш предвид под коректна стратова позиция ? И дали стойките стоят на бъбрека и след като си тръгнеш или всеки път си ги строиш ?

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 10:20       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Beer написа:
Въпроси: Какво имаш предвид под коректна стратова позиция ? И дали стойките стоят на бъбрека и след като си тръгнеш или всеки път си ги строиш ?

Стойката: прикладът трябва да ти е опрян в тялото на нивото на бедрата, а не на горната част на паласките като сега при нас. Стойките: всеки път разчиствам, събирам стойки и меря с ролетката точни дистанции, инак нищо не правим.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 10:29       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Статичното помпане за време в "алфата" вече го усвоихме


Да...ето публично видео от класифаера на Т класата...това е 10 изстрела с АКМ за 1.57сек 9А и 1Ц ама на Т клас мишена А1

Сега стрелеца долу и Киборга горе са натренирани в много добра форма...личи си, но разлика има с АКМа и фрезованите автомати дето млатат яко...АКМ е по-бърза и лека система /с това стреля и Каяба/ ептен се насмитаме с тази тояга на Лозен...
Кой казваше назад тренирайте с бързи системи та и главата да се научи на бързи пинизи...това долу с лозенския кютук няма да стане за това време




ubboto написа:
Игор стреля с АК-47 без тунинги


Това в линка долу обзора е същата пушка дето стреля и на АК феста и в този дрил и не е АК 47, а е АКМ разлика има ....е не пречи да се слезе под 5сек с онова на Лозен ...но за протокола да се знае:

върти се с по-лека пушка тоя дрил по условие - АКМ е 3,1кила ...АК47 е 3,8кила...инерция хват въртене това-онова...

https://www.youtube.com/watch?v=Naaur1teyj8&t=207s

малко от разликите на акма с ак47фрезата
Цитат:
новая штампованная ствольная коробка, что позволило снизить массу автомата

приподнятый вверх приклад, что приблизило точку упора к линии стрельбы;

добавлен замедлитель срабатывания курка, позволяющий затворной раме стабилизироваться в крайнем переднем положении перед очередным выстрелом для повышения устойчивости автомата и увеличения кучности боя


Последна промяна Poseidon на 17 Ное 2020, 11:21, променена общо 4 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 10:41       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
Сега стрелеца долу и Киборга горе са натренирани в много добра форма...личи си, но разлика има с АКМа и фрезованите автомати дето млатат яко...АКМ е по-бърза и лека система /с това стреля и Каяба/ ептен се насмитаме с тази тояга на Лозен...

1. Игор стреля с АК-47 без тунинги, а да се слагат служебни оръжия / такива без тунинги... и тунинговани пушки в една категория - има си отделен раздел във форума по тези въпроси, тук темата е друга!

2. Почваме с по-бързи и събрани сплитове от на Игор, та тук е не толкова до бързина на системата, а до бързо пренасяне на мерната линия в комбинация с едно цялостно развъртане на торс и бедра.

3. Стреляме с тоягите на "Лозен" първо и ние ДА СПАЗВАМЕ ЗАКОНА, и второ - нямаме парички за по-хубави. Въпреки това, правим стреляне и споделяме видеа, а сега сте ВИЕ на ред да покажете стреляне с вашите 7,62 мм "калашници" или калашоподобни - за което всъщност е и ТЕМАТА!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 16:54       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
b5202s написа:
Иначе с калака с модерен хват КУРЕЦ накрая го стиснах как си требе и влезнаха. И въобще то е физика Фил няма как с опъната ръка да се въртиш по-бързо, трябва да си по прибран в лактите и ръцете.

Днес е ден за сухи тренировки и АНАЛИЗА, пробвах и хвата на Игор, естествено... впечатления на първо четене - лявата ръка значително я освобождаваш от напрежението по този начин. За темпово стреляне, 5-10 изстрела за време - НЕ, там си требе стискане! Но при РАЗВЪРТАНЕ на целия торс, вкл. и пушката/ мушката на едни 160-170 градуса, липсата на НАПРЕЖЕНИЕ в ръката, която на практика ти върти пушката/ мушката - за мен е ПЛЮС! Сега, дали ще ти ИГРАЕ повече така оръжието - най-вероятно, ДА! Цаката: да го пускаш да играе само нагоре-надолу на дублета, и в допустими граници. На теория се вързват нещата, ще е интересно сега да видим ПРАКТИКАТА какво ще покаже.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 275 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ti6kata, user- и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer