logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 03:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 275 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2020, 21:55       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Днес един приятел е тествал въпросния дрил на едно известно стрелбище ...изпрати ми клипа, а след това ме помоли да го кача с цел онагледяване. Изпълних неговата молба. Съжалявам, че като човек качил въпросния клип немога да го лайкна с което да изразя положителното си мнение.

https://youtu.be/I6lYUdW7_P4


П.П. Снощи пробвах на сухо да видя да ли ще мога да го изпълня, но се оказва, че здравословния проблем не ми разрешава... Отново шибана пареша болка в кръста и по целия ляв крак чак до пръстите.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


Последна промяна PufGun на 18 Ное 2020, 22:15, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2020, 22:05       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 540
Това, на клипа е моя милост.Цоньо, благодаря, че ми помогна с качването на видеото, защото нямам профил в Ютуб.
Знам, че не се класирам за челинджа, защото СКС-ът ми е тунингован, но днес ходихме на Лозен да тренираме за т- клас състезанието през идния уикенд и не се сдържах да пробвам упражнението на колегата от Украйна. Тук предизвикателството е пренасянето на огъня, контролът на оръжието и работата със спусъка. Това е петия опит. Следващия път ще махна излишните мишени на далечния рубеж, защото ме забавяха докато открия по, коя мишена трябва да стрелям. Поздрави на всички стрелящи колеги!!

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2020, 22:15       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Малко ми беше съвестно и изстрих клипа който е прикачен към моя коментар т.е. реших да го добавя към този на Баян.
Искам да съм коректен и точен

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2020, 22:38       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 540
PufGun написа:
П.П. Снощи пробвах на сухо да видя да ли ще мога да го изпълня, но се оказва, че здравословния проблем не ми разрешава... Отново шибана пареша болка в кръста и по целия ляв крак чак до пръстите.

Аз също пробвах на сухо да се въртя, като колегата Убото от кръста, но не ми е удобно- усещам напрежение. Вероятно
е от ЕГН-то. :? Затова по- естествено ми дойде да се въртя от краката. От клипа на украинеца не се вижда добре, но ми се струва, че и той се върти от краката. Другия път ще опитам със крачка назад с опорния крак.

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2020, 15:27       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Баян написа:
Това, на клипа е моя милост.

Браво! :tu: Става заразно. :D Само че и на теб, както и на мен, ще направят основателна забележка за стартовата позиция. :wink: Ако не е проблем, дай малко повече инфо за пушката и тунингите - също ще е интересно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2020, 16:20       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Аз планирам да стрелям към края на месеца.
Дотогава нямам моралното право да коментирам тук.
Но забелязвам, че стартовата позиция все повече
взе да се изкачва към прицелната линия на очите.
Което е може би в резултат от използването на
бързомер :D

п.с. Иначе 6+ за екипировката. Многоо добре.

п.с.с. Важното е, че има престрашили се.
Защото познавам лично един, който тренира с тръбата на прахосмукачката хвата вкъщи,
но няма да МУ казвам името/прякора. Засега.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2020, 22:20       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 540
ubboto написа:
Баян написа:
Това, на клипа е моя милост.

Браво! :tu: Става заразно. :D Само че и на теб, както и на мен, ще направят основателна забележка за стартовата позиция. :wink: Ако не е проблем, дай малко повече инфо за пушката и тунингите - също ще е интересно.

Стартовата позиция е такава, защото още не съм свикнал на пушката- миналата седмица отрязах цевта и това беше първата стрелба с нея след това. Следващия път, като отида на стрелбище ще стрелям само този дрил- различни позиции, работа с краката, ще пробвам стрелба обратно на часовниковата стрелка, на кръст и т.н.
Относно тунинга- доста поработих по СКС-а с електрожена и пиличката по време на ковид- блокадата- присадих му пълнители от АК и сложих втори спусък за отключване на пълнителите( оригинално пушката е с вграден 10 заряден магазин), олекотих и скъсих хода на спусъка, заварих ръкохватка на затвора от ляво( сега мога да зареждам с всяка от двете ръце), сложих дълга пикатини релса и смених приклада с американски, полимерен с регулируема дължина и пистолетна ръкохватка. Освободих цевта и направих бединг на приклада, нарязах резба (на струг) и поставих дулен компенсатор. Поставих газов регулатор на газоотводния механизъм( болтче М4). Пушката фабрично беше много "овъргаз"- при завито докрай болтче( газовия канал е с диаметър 4,5мм) пак тряскаше назад здраво и гилзите бяха черни. След скъсяването на цевта нещата си дойдоха на мястото, като повишеното дулно налягане влезе в компенсатора и допълнително намали отката. Сложих полиуретанов демпфер. На 100м групата е 6-8см.

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2020, 22:34       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
Баян написа:
Това, на клипа е моя милост.


Браво Жоре , па аз се чудех що повече не се обаждаш. :-)

Минал си у висшата лига , евала... :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2020, 22:30       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
.38 Super написа:
Баян написа:
Относно тунинга...
Toва е най-сериозният тунинг на СКС за който съм чувал, има ли възможност за по-подробно представяне в отделна тема ( ако разбира се вече я има а аз съм я пропуснал просто...) ?


По мое скромно мнение от днес видяното - уникален тунинг на СКС има колегата. Адмирации.
Ако той изрично не каже, че това е Симоновка, изключително трудно би се разпознала.
Ложата е впечатляваща, компенсаторът тоже.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Ное 2020, 00:36       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Па и на живо да гледаш как работи ... наистина адмирации


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Ное 2020, 18:23       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
1. С украинския хват: 4,82 сек. без "мис"-ове, вирнал съм нагоре обаче приклада.

2. С моя си хват: 4,58 сек. без "мис"-ове, от езкаткна стартова позиция.

3. С украинския хват: 4,19 сек. с един "мис".




Фифи специално да гледа последните два опита, че забавяне при първия изстрел от екзактна стартова позиция на практика няма. :joke: Фифи, 6,50 сек., а?!

Челленджът иначе е интересен, и ако се разстреляме малко по-сериозно - ще почне да пада още като време, без "мис"-ове. Но ония, де досега не са стрелял от екзактни позиции и дистанции с таймер - си го набиха много яко! Фифи, всички сега тебе чЕкаме да покажеш!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Ное 2020, 20:07       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Браво ! Мнооого добро показно! Позиция чиста, упражнение - чисто. Хвала !

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Ное 2020, 21:28       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
ubboto написа:
1. С украинския хват: 4,82 сек. без "мис"-ове, вирнал съм нагоре обаче приклада.

2. С моя си хват: 4,58 сек. без "мис"-ове, от езкаткна стартова позиция.

3. С украинския хват: 4,19 сек. с един "мис".

Ебаси якото - нито едно излишно движение. За мен прецизността е впечатляваща, за стоков АК и железни мерници, дето не е ясно и колко са простреляни.

За времето за изпълнение и дрила не мога да пиша, че там нищо не разбирам, но точността при толкова малко време за прицелване много ми хареса.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2020, 14:22       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Я видел видео с отстрелом Ак-челлендж, и это отлично. Уверен, что можно спокойно выйти из 4х секунд вниз.
Теперь переходите ко второй части АК-ЧЕЛЛЕНДЖ, а именно - 4 металлические мишени на 25 метров до 4 секунд. Это тоже очень интересно и сложно, но уверен, что вам понравится


 
Върнете се в началото
  Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2020, 17:17       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
По темата:

Стартова позиция: "лоу реди" - с цев насочена в основанието на мишената, че другата още я заучаваме.
Време: 5,28 секунди
Попадения: 9/10 - един "мис" на най-лесната ни мишена. :angry: Дублетът в най-далечната обаче: "дабъл алфа"! :armed:


_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 275 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer