logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:52




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2020, 17:12       Заглавие:  Стружки в канала на страйкъра
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Мар 2019, 20:47
Мнения: 20
Ще прощавате за невежеството, но нормално ли е да се събират стружки (месинг, томпак ли е или медни - не знам - ама са жълти) в канала, по който се движи страйкъра. На 300 изстрела го извадих са първи път и имаше, на 800 имаше отново, като едната беше доста едра и се беше заклинила между две витки на пружината. И възможно ли е стружките да са от т.нар. драй файър с дъмита, от типът с месингово дънце и пружинка. Защото забелязах, че са се понадрали доста, а производителя препоръчва да се ползват при "сухи тренировки".

_________________
"Мускулната маса по никакъв начин не влияе на треакторията на куршума" - Трети физичен закон на Дивия запад


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2020, 18:43       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Всичко е възможно - но най-добре да се спомене:
Модел оръжие
Каква манипулация се прави
Снимки

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2020, 19:07       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Така, както го описваш - напълно е възможно

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2020, 14:46       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Мар 2019, 20:47
Мнения: 20
Прикачени файлове:
struzhki1.jpg
struzhki1.jpg [ 921.53 KiB | Прегледано 5159 пъти ]
Да се извиня първо за офтопика, защото става дума за конкретен пистолет, за който има отделна тема. Погрешка съм постнал питането си в основния форум и затова моля модераторите, ако преценят, да преместят поста ми където му е мястото. Става дума за CZ P10F. След последното чистене, за което вече писах, спрях да "щракам" с дъмита и изстрелях 100 бр. "Geco" и 50 броя "Magtech". И стружките си имаше доволно, както е видно от снимката. Подобно "остружняване" се получаваше и при предишния ми настрел, предимно със "S&B". Не че е болка за умиране, която се решава с малко спрей-смазка и няколко клечки за уши, но неприятно ме озадачи факта, че в инструкцията пише "страйкърният механизъм да се почиства при значителен настрел от компетентен оръжейник". Затова реших, че има проблем с оръжието. Защото едва ли за CZ стотина изстрела са "значителен настрел". Е, поне се надявам да е така :)

_________________
"Мускулната маса по никакъв начин не влияе на треакторията на куршума" - Трети физичен закон на Дивия запад


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2020, 19:02       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
отиди пак на стрелбището и разгледай изстреляните от теб гилзи
там ще намериш отговор

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2020, 20:52       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Имам P10F и току що го "отворих" да погледна.
На около 700 изстрела и не съм го чистил (да.. така правя понякога :D ).
Патроните са почти само релоуд.
Намерих 2-3 жълти стружки вътре и колкото се виждат на снимката отвън.
Поне за мен - нищо притеснително.

Снимка: http://store.picbg.net/pubpic/09/9C/dc4 ... 06099c.jpg

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2020, 07:36       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Имам P10F и току що го "отворих" да погледна.
На около 1500 изстрела и съм го чистил редовно :joke:
Патроните са само релоуд.
Намерих 2-3 жълти стружки вътре и колкото се виждат на снимката отвън.
Поне за мен - нищо притеснително

И да допълня - по релоуднатите ми патрони имат микроскопични стружки по тях, предполагам останали от влагането на куршума. Не бърша патроните след като слязат от пресата, така че напълно допускам възможността някоя стружка да е намерила пътя си до канала на страйкъра. Зъба на екстрактора също е вероятно да остъргва короната на гилзата и да пуска по някоя стружка. С две думи стружки има от къде да дойдат. Докато са месингови нямам причина за притеснение, станат ли черни тогава ще му мисля.
Изображение

Изображение
Поздрави!

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2020, 08:59       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Дали е възможно това да е причината за счупването на иглата на P10 F на Герена... Делян писа, че бил на около 25 хил. изстрела.
И дали при Глок или други страйкъри положението не е подобно..?!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2020, 09:19       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Spurs написа:
И дали при Глок или други страйкъри положението не е подобно..?!

За Глок - не. Все пак, първият страйкър на чехите е ЧЗ 100, който в общи линии си бе щета. Та учат се явно още чехите как да правят читави страйкъри, и е нормално по новите им модели да има детски болести.

На Ген.5 примерно, ударникът е по-масивен именно поради факта, че всичката карантия по ширпотребите вече ти е MIM, а не фреза. За иглата на P10F не знам, но ако и там е MIM, и е с по-нежна или нещо дори леко сбъркана конструкция - нищо чудно да се окаже склонна към счупване на определен настрел.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2020, 14:47       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
druzhe написа:
Прикачени файлове:
struzhki1.jpg
Да се извиня първо за офтопика, защото става дума за конкретен пистолет, за който има отделна тема. Погрешка съм постнал питането си в основния форум и затова моля модераторите, ако преценят, да преместят поста ми където му е мястото. Става дума за CZ P10F. След последното чистене, за което вече писах, спрях да "щракам" с дъмита и изстрелях 100 бр. "Geco" и 50 броя "Magtech". И стружките си имаше доволно, както е видно от снимката. Подобно "остружняване" се получаваше и при предишния ми настрел, предимно със "S&B". Не че е болка за умиране, която се решава с малко спрей-смазка и няколко клечки за уши, но неприятно ме озадачи факта, че в инструкцията пише "страйкърният механизъм да се почиства при значителен настрел от компетентен оръжейник". Затова реших, че има проблем с оръжието. Защото едва ли за CZ стотина изстрела са "значителен настрел". Е, поне се надявам да е така :)


освен стружките (които никак не са желателни) (за да има стружка - едно твърдо нещо, дере меко тяло, снимайте някоя гилза и ще се види кое къде дере)

на мен ми се струва, че страйкъра удря в блока .. както в отвора - подострила е върха на страйкара, така и в широката част


според мен страйкъра, нещо не е както трябва .. и трябва да се подменя често, иначе ще се чупи

ПП: и страйкъра на Глок, като се замърси чука в пинблока, но дори и след много хиляди изстрели - няма такива следи

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2020, 20:21       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Мар 2019, 20:47
Мнения: 20
Пичове, мерси за ползотворните мнения! Първом мисля да напиша на чехите въпросът "Защо мой пистол прави стружки у мою страйкер" :) Пък после защо са ми написали да не го отварям и чистя, и след това за изтриването на иглата и основата (и на мен така ми се видя, че е изтрито и на двете места, ама нали съм експериментатор, та как да съм сигурен, м) :) И най-подир, проблем ли е или не. И най-вероятно след това, като се счупи иглата, ще се разправям с вносителите, ако ми откажат незабавен ремонт (както ме отрязаха за пълнители, че било нов модел) Но пък все някой трябва да изтегли късата клечка :) И за финал леко ще подкиселя компанията CZ, която горещо препоръчва да не се стреля с релоуд, че той стружки не прави. И нека само пробват да ме сложат на нефритения жезъл и леееко да ме завъртят :)

_________________
"Мускулната маса по никакъв начин не влияе на треакторията на куршума" - Трети физичен закон на Дивия запад


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2020, 20:46       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
При мен за 500 изстрела стружки не намерих. Огледах внимателно пружината, иглата и канала с фенерчето на телефона, (да допълня - раздвижих пружината, изтръсках я достатъчно силно върху бял картон да видя дали нещо ще изпадне - ами нищо!
Според мен трябва да се пише до CZ и да се уточни "проблема"... И дали е имало информация за подобни проблеми и по-новото производство вече е изчистено... Защото се говори вече за P10 C втора генерация, а P10 F не е нищо повече от един по-голям С... Вътре карантията е същата... а все пак са минали вече повече от 3 години (не малък период) от лончването на Р10 серията на CZ.

Още едно уточнение, след последната стрелба в събота, след като събрах гилзите, преди да ги пусна в тъмблъра на първо четене/гледане не забелязах някакви следи от надиране по тях... Ретроспективно се връщам назад, без специално да съм гледал гилза по гилза, но видимо с просто око не забелязах следи... Вярвайте ми, понеже чистя съвсем отскоро гилзи, доста съм чувствителен за външния им вид, преди и след чистене! :D

Моля модератор да прхвърли всички мнения от тази тема в темата CZ P10 F - там им е мястото. Благодаря предварително!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2020, 21:13       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
първоначално помислих, че е от онези новите патрони дето цепят затворите на Зиговете :)
но .. после прочетох че е с други патрони

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2020, 21:29       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
направо се е подострила иглата :punch:

затова се казва, че всеки трябва да има поне по един Глок ..
и тогава може да пробва с останалите модели


Прикачени файлове:
struzhki1a.jpg
struzhki1a.jpg [ 222.23 KiB | Прегледано 4898 пъти ]

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2020, 22:47       Заглавие:  Re: Стружки в канала на страйкъра
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Стружки да искаш... Все пак мисля, че това е месинг от гилзите.ИзображениеИзображение

Sent from OnePlus 7Т

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer