logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 03:58




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2020, 23:33       Заглавие:  Re: Задържана ЛОЖА
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 16 Ное 2014, 17:19
Мнения: 133
Чудя се какво да правя - да се оптиам да им попълня декларациите на министерството и да се надявам някой да си свърши работата
Сега виждам за БГ пощи - да пробвам тях
или да накарам да я върнат и руснаците да ми я пратят пак със друго описание ?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2020, 07:55       Заглавие:  Re: Задържана ЛОЖА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
ViperBurrpe написа:
Чудя се какво да правя - да се оптиам да им попълня декларациите на министерството и да се надявам някой да си свърши работата
Сега виждам за БГ пощи - да пробвам тях
или да накарам да я върнат и руснаците да ми я пратят пак със друго описание ?

Аз вчера още получих писмо от Бг пощи, че документите ми са приети, обработени и изпратени за изготвяне на митническа декларация.
Изключително бърза работа за каквато и да е българска "служба" - в 10.29 ч. пуснах моя мейл, в 16.50 ч. имах отговор! :tu:
Сега чакам митниците да видя как ще се справят... ;)

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2020, 07:59       Заглавие:  Re: Задържана ЛОЖА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
ViperBurrpe написа:
Beer написа:
Ако си подал електронно всички документи, посочени в сайта на БПощи и си ги оторизирал
да те представляват - не е обходимо да правиш нищо повече.
Те ги обработват файловете, разглеждат и подават към Митница.
Ако имаш пропуски - ти пишат на мейла, а ако съвсем нещо се обърка - те ти звънят.
След това, ако всичко е наред - просто получаваш известие, че пратката ти е на гише
в районната поща, отиваш - плащаш дължимото и си получаваш нещата.


А дали няма да има проблем че пратката идва от русия ?


Без да съм наясно с конкретиката в твоя случай, ако подлежи на допустима митническа обработка, пощата по съответния тракинг номер, би следвало да ти прати смс на посочения при покупката тел.номер със следния текст: БГ ПОСТ7 Пратка за вас с Номер....подлежи на митническо оформяне. Това значи, че можеш да оторизираш БгПост да те представлява, като попълниш исканите от тях документи за това, независимо дали пратката пристига от Китай, Испания, Русия или СаЩ. Просто в зависимост от специфичния митнически режим към всяка една от изброените държави, както и от стойността на платената сума, се дължат различни такси - мита/ддс или само ддс + пощенско представяне. Но това е само в случай, че имаш смс/съобщение от Български пощи.
Как стоят обаче нещата, попадащи под специфичен режим на контрол, засега нямам личен опит.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2020, 08:01       Заглавие:  Re: Задържана ЛОЖА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Spurs написа:
Изключително бърза работа за каквато и да е българска "служба" - в 10.29 ч. пуснах моя мейл, в 16.50 ч. имах отговор! :tu: Сега чакам митниците да видя как ще се справят... ;)


Аз също досега съм имал само положителен опит с тази нова пощенска служба. Изключително отзивчиви. То, кой няма да е отзивчив за 18лв от човек такса. Предполагам, че в рамките на два дена, пратката ти ще бъде в съответния пощенски клон, където любезно ще ти приемат парите :D

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2020, 09:23       Заглавие:  Re: Задържана ЛОЖА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Beer написа:
би следвало да ти прати смс на посочения при покупката тел.номер със следния текст: БГ ПОСТ7 Пратка за вас с Номер....подлежи на митническо оформяне. Това значи, че можеш да оторизираш БгПост да те представлява, като попълниш исканите от тях документи за това, независимо дали пратката пристига от Китай, Испания, Русия или СаЩ.

Така е, получих точно такъв SMS с номера на пратката.
Beer написа:
То, кой няма да е отзивчив за 18лв от човек такса. Предполагам, че в рамките на два дена, пратката ти ще бъде в съответния пощенски клон, където любезно ще ти приемат парите

Съгласен съм да си платя, само да си получа пратката! :D

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2020, 14:48       Заглавие:  Re: Задържана ЛОЖА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Като имам "сблъсък" с държавни институции, винаги се сещам за тоя виц...

Инженер, счетоводител, химик и държавен служител започнали спор чий котарак е най-умен.

Инженерът повикал своя котарак: “Хикс на квадрат, демонстрирай!”. Хикс на квадрат се качил на масата, взел хартия и молив и нарисувал кръг, квадрат и триъгълник. Всички се съгласили, че котаракът е много як.

Счетоводителят казал на своя котарак: “ДДС, демонстрирай!”. ДДС отишъл в кухнята и се върнал с 12 кюфтета, които подредил в 4 купички по 3 кюфтета в купа. На другите им харесал номерът.

Химикът се обърнал към своя любимец: “Епруветка, давай!”. Епруветка донесъл кутия мляко от хладилника и отсипал точно 150 милилитра в една чаша. И другите се впечатлили от тази точна лапа.

Накрая дошъл ред на държавния служител. Попитали го: “А твоят котарак какво умее?”.
Държавният служител казал: “Хрантутник, демонстрация!”.
Хрантутник изял кюфтетата, изпил млякото, препикал чертежа, изнасилил другите три котарака, оплакал се, че го боли гърба, написал жалба срещу лошите условия на труд, изпратил я в службата за предотвратяване на епидемии и си взел болнични за един месец.




та такава е работата.... :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2021, 22:23       Заглавие:  Re: Задържана ЛОЖА
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
Spurs написа:
Съгласен съм да си платя, само да си получа пратката! :D


Получи ли пратката в края на краищата и колко те обръснаха за "услугата"?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2021, 05:46       Заглавие:  Re: Задържана ЛОЖА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
kcv написа:
Spurs написа:
Съгласен съм да си платя, само да си получа пратката! :D


Получи ли пратката в края на краищата и колко те обръснаха за "услугата"?

Получих я преди около 2 медеца. Не пазя бележките, но около 35 лв. платих за услугата

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer