logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 13:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 709 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 48  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2020, 08:34       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Мдаа отбелезвам за начиначещи дето искат да се учат...
/ПОВТАРЯМ не касае вече хора с навици и опит...щото покрай тематиката си съсипахме отношенията, но квото такова/
ето калак хвата горе на Христосков
1. хвата е макс напред по ложата, палеца стърчи напред до мерната линия почти ...и с него сочи целтъ
Изображение
2. Ръките при хвата - слабата ръка е изпъната с почти заключен лакът и води пушката в целите -
не прегъва слаба ръка отдоле та да подпира и океси калаша на нея щото е тежък видите ли
Изображение

Сега никой не казва че това е ултимативния хват - просто така влизат добре и аз видях.
А вече ако е в блато в кал легнал или там иска да извърти някой в главата с приклада естетсвено ще го хване за цевта с две ръце отпред или по друг подходящ начин..

Новия Ар горе какъв е Христоско? дай поне един два нишана :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2020, 08:58       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Стоковото 7,62 мм калашоподобно/ или истински “калашник”... си сака: 1. Плътно прикладване. Арковите офсет пинизи със завъртане на пушката под 45 градуса навътре - ги забравяш! 2. Хубаво вкарване на рамото и сваляне центъра на тежестта. 3. Адекватно разположение на краката. 4. По закона на Нютон за действието и противодействието... си требе и маса/ щангички. Щот’ ако си 50 кила като моя командос, пак става:

https://youtu.be/QW71_OjL3fE

... но малко по-трудно. :happy:

За хвата вече, при мен поддържащата ръка от време оно си ми ляга 1:1 като при пищова. Лакетът - задължително отключен! Да, заключен и да ти свърши работа на някой друг статичен дрил... ако ще стреляш от движение така... ще ти е малко трудно. ;) Хват за пълнителя ти е окей за единични прецизни изстрели... за темпово и концентрирано/ събрано стреляне обаче - твърдо НЕ! :)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2020, 09:28       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
За лакетната става специално... отключена или заключена... Посейдоне, изпъни ръце напред и натисни длани една в друга със заключени лакти... и после с отключени. Кога си в състояние да генерираш по-голяма сила на натиск?! При отключени, естествено! Със заключени/ изпънати докрай лакти - не се получава! Точно този принцип ти е в основата както на пистолетното стреляне/ ако не го стиснеш стоковия Глок горе за гушата - ще ти рипа!!! ... така и на контрола на отката при 7,62 мм калашоподобните. Да, пипната “арка” можеш просто да я насочваш... но самопала си сака доста по-различно стискане и контрол като цяло. ИМХО. :)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2020, 10:34       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
За лакетната става специално... отключена или заключена...

Горе се вижда, а и го пиша...ПОЧТИ заключена...никой не изпъва ръките прави, като летви...

ubboto написа:
Да, пипната “арка” можеш просто да я насочваш... но самопала си сака доста по-различно стискане и контрол като цяло.


Ок да продължим с наблюденията ...с калаш, ар и чифте 12к съм стрелял ама с такъв 12кал автомат не съм...та затова наблюдаваме...и виждаме КАКВО?

разлика в хвата с пчеличката AR в .223 и тук няма...а това бута доста по яко от калака...

Прави впечатление, че стрелеца долу не мушка приклада в ямката на рамото...по някак си е към гръдния мускул

дали е правилно така...ми стрелял е 800 патрона ловни за ден :shock: ако е неправилно след такова нещо ще мазало, като пребит в пернишка кръчма или поне ще е в кома

Изображение

https://www.youtube.com/watch?v=907r5s4 ... e=youtu.be


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2020, 17:12       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Посейдоне, не моА те разберА, честно! Ние сме грешните изначале, та чак и до нападки/ обиди срещу личността стигнахме... окей! До лични нападки аз не стигнах... вместо това, на няколко “аркови” дрила показахме какво казва тяхно величество ТАЙМЕРЪТ и ПОПАДЕНИЯТА в мишената... пак не е достатъчно, в отговор - снимки на тунинговани пушки/ калашоподобни. На стоков “калаш”, това ходене на цевта нагоре и вдясно как ще го контролираш със заключена лакетна става на поддържащата ръка?! При “арка” с хубав компенсатор е ясно - просто насочваш. И, пак... губи ми се идеята на темата... ако искаш нещо да научиш - обяснихме достатъчно, мислА! Ако идеята ти е друга, примерно по стар БГ обичай да тръгваш като/ да не цитирам сега имена... да ляляш как видиш ли, ние не ставаме - си се объркАл нещо! ;) И за финале по темата от моя страна, при желание от твоя и готовност от моя страна... съм готов на “Лозен” да ти обърна 4 часа индивидуално внимание върху тънкия детайл при стрелба със стоково калашоподобно/ 100 патрона също от мене. :) Единствено условие от моя страна: засичаме и снимаме времена и попадения на няколко стандартни “аркови” дрила преди и след тренировката... сделка или не?!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2020, 20:13       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
https://www.youtube.com/watch?v=TCFRWFh4Uyc


Ето .... топличко още .... забавно е

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2020, 20:14       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Poseidon написа:
ubboto написа:
За лакетната става специално... отключена или заключена...

Горе се вижда, а и го пиша...ПОЧТИ заключена...никой не изпъва ръките прави, като летви...

ubboto написа:
Да, пипната “арка” можеш просто да я насочваш... но самопала си сака доста по-различно стискане и контрол като цяло.


Ок да продължим с наблюденията ...с калаш, ар и чифте 12к съм стрелял ама с такъв 12кал автомат не съм...та затова наблюдаваме...и виждаме КАКВО?

разлика в хвата с пчеличката AR в .223 и тук няма...а това бута доста по яко от калака...

Прави впечатление, че стрелеца долу не мушка приклада в ямката на рамото...по някак си е към гръдния мускул

дали е правилно така...ми стрелял е 800 патрона ловни за ден :shock: ако е неправилно след такова нещо ще мазало, като пребит в пернишка кръчма или поне ще е в кома

Изображение

https://www.youtube.com/watch?v=907r5s4 ... e=youtu.be


Виж от ловен патрон до ловен ... има разлика. Отделно оръжието е самозарядно.
Искам много ама много добре да разбереш че този хват става само при стационарни мишени...ти как мислиш че не съм го пробвал...нали за да ти го казвам има защо...
Както ти казах за да изпълниш следните основни елементи:
1./ Да заемеш положение за стрелба;
2./ Да направиш хват на оръжието;
3./ Дишане;
4./ Премерване;
5./ Спускане.
Няма да ти ги разбивам на дребно ...сумати пъти ти казах иди да стреляш и не само Аз, казаха ти го и други хора, отделно ако нещо искаш да научиш има фирми дето правят курсове и накрая ще ти кажа една стара мъдрост" Ако с гледане ставаше, кучето щеше да е най големия касапин

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2020, 21:18       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
губи ми се идеята на темата... ако искаш нещо да научиш - обяснихме достатъчно, мислА!

Tова е идеята де. И наистина се обясни достатъчно...щом Драката в тая тема се замисли как държи се смисъл има, а и достатъчно коректно и обхватно обесни пинизите...
ken6iro написа:
Иначе тука сефте се замислих как точно държа....винаги съм го правил инстинктивно и удобно за мен и моите пропорции..това е
...

А истината е ,че се ползва цялата палитра от техники по принцип и те преливат една в друга ако потрябва ...


А как "не ставате" съм обеснявал това е само в твоята глава... щеще да си прав ако влезна в темата за обучения да показвам видеа и да умуваме кое е правилно и кое не - там ще е заяждане...

това което се набива на очи е че В СВЕТА се показват еднакви хватове от арка 223 лека като преце до 12К топуз и двете самозарядни да го еба с огромна разлика в оката...

обяснете го...а не да се обеснява, че като е тежко е така , а като е леко е онака...е аз кьорав ли съм?

Цоньо направи опит...за стационарни мишени е ок така...добре ОК.

За ученик и спортист не ставам мани тая работа с обученията...знаеш стрелям за кеф ама и смисъл требва да има...тоест бързи да влизат там където се цела ...

това което предлагаш с таймер и разните хватове да се тествало ще го направи Беера в оня дрил обеща...колко пъти да казвам, че при мен и с ноктите да държа е се тая ...

При друг обаче... младок с други реакции току виж преоткрил някоя поза или хват - ТОВА Е СМИСЪЛА!


обидни квалификации няма - е че съм казал че се гледа като бик в путка руснака горе и че БГ главата мрази модерното...който се разпознава значи съм прав PDT_Armataz_01_22 ...персонално не съм обидил никой

В темата ще се показват и занапред разни хватове...тя е затова...собствени публични квото впечатли някой тука сме гледаме...ще има друга доколко разбрах Дред - с видеа с арки на състезания...е в нея ще е батал неописуем :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2020, 21:43       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ще ми държи Посейдона стоков 7,62 мм калаш като “арка”... :DD и ще преоткрива топлата вода. :oops: Ми, щом така му / ви е кеф. :tu: Хубаво видео по темата:

https://youtu.be/gzWeB2K1B1w

Сега се сещам Злати какво каза след курса на един чужд гуру: “Не ви ли ги приказвам същите неща от 10 години?!” Псилютно, така е, но като го правиш безплатно/ почти за без пари... в БГ никой не ебава да слуша.

Та, Посейдоне... последно, с грешен хват ли стрелям или не?! :happy: Хайде, приятно по-нататъшно “умуване” по темата! :)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2020, 21:56       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:

Сега се сещам Злати какво каза след курса на един чужд гуру: “Не ви ли ги приказвам същите неща от 10 години?!” Псилютно, така е, но като го правиш безплатно/ почти за без пари... в БГ никой не ебава да слуша.



Тва не е по темата но е на 100% вярно ......

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


Последна промяна ken6iro на 08 Сеп 2020, 22:54, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2020, 22:04       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
ubboto написа:
Хубаво видео по темата: https://youtu.be/gzWeB2K1B1w


За клипът: Спасиба ! :tu:

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2020, 22:24       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ми грешен ли е не е ли го показват попадения и време...нали това обясняваш...
ето попадения с моя стар хват :DD питам защо ти 2 години те чакам вече не си показал нещо подобно, а там съм те предизвикал :DD
ако е подобно значи си Ок PDT_Armataz_01_21

бърз триплет 15-16м с калаш - верно барнат с компенс и буфер

https://thegunman-bg.com/forum/viewtopi ... 0%BE%D1%80

ебаси пак ми настръхнаха косите :roll: като си спомня тези събития...много е зловещо, като резнеш три бързи със самопала и след като се вдигне пушека и приближиш тактическата мишена и видиш това в главата и то не един път да е случайно...тц

знам ще кажеш твоя е сток /разлика има доста верно е/ ама не става ли това долу с триплет е за кво ти е тоя сток се чудя...па барни го малко...хвата добре не барай

Изображение
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2020, 22:29       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Обаче скоро ще опитам онова американското на 2м дистанция 150 изстрела в една точка ...да видиме как е контрола :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2020, 07:52       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Айде някой вече “да ме стопли” щом като .223 имат лек откат (което си е така де), що сички консуматори им слагат квит са сетите предни ръкоФатки?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2020, 08:57       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
tojito написа:
Айде някой вече “да ме стопли” щом като .223 имат лек откат (което си е така де), що сички консуматори им слагат квит са сетите предни ръкоФатки?


Sent from my iPhone using Tapatalk



щото може лесно да се сложи/махне.
Екстра един вид. По добре да я имаш като опция, така поне мислим.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 709 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 48  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer