logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:52




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 709 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2020, 09:30       Заглавие:  Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ха ха аа ето какво става ако напраиш забележка на някой...Са Геле ще помни три живота напред как некой казал, че стреля със заключени лакти и , че има и други удачни калак хватове освен тип ДКM /Дръж Коча за Мъдите /
да уточним за заключените лакти не го забелезах аз, но на някои твои видеа е така на други не...е казах ти го - не ти го каза друг.. щото де да знам ....да не се създават крамоли , а аз мое да ти кажа сичко така го усещам

За калак хвата вече и изцяло мое виждане...просто мнозина нямат усет...
Показах ти
https://www.youtube.com/watch?v=jR7YL_xgDQM
https://www.youtube.com/watch?v=tsPDSNVhhd4
Ама било с ръкохватка тинтири минтири - Ти а и много хора не може да схванат идеята ... и се почва българщинката - Микулек бил мишка тоя бил бляд ... да добре...
Ама твое видео с такава скорост като на това челиндже горе с тоя хват не съм видял...аз да показам...е кога ше развия стрелба като тоя бре Геле та да показвам?
Покажете вие можещите нещо подобно...Его Страйка назаад показа показа добро видео вадене от багажник бързо пренасяне по желите и поразяване...

За Дъбоса тогава никой не е имал нищо против множество видеа от Габрово пуснахме...е вече са изтрити ...

За видеата да съгласен питаш човека може ли да пусна видеото дето ти спече ара да те коментира куцо кьораво и сакато...

Пак по хвата... трябва да имаш усет да разбереш кое е ценно... ето ти идиотско развитие на тоа хват с дълго ....
за мое огромно съжаление МАСАТА между тази снимка долу и горе украинеца разлика няма да направят...
и си стрелкат със соц хват ДКМ

Точно е от това коравоглавие ставаме за смех ... С мъка намерих едно състезание със засичаща арка...чехи ли бяха словаци ли ...но го изгубих и са няма кво да покажа на Дред е така за спора, че засичат и други...
Засичат курец!
Засичат у нас заради дебелите ни кратуни... и така... и гигабайти филми ще снима със ар спекове и ще си докара неприязън само.

По е нежна системка иска си грамотност - това с приклада гайката ли беше отзад го видях с очите си...никави глупости не са...пипа ли се без знания и опит си дотам - засича...
докато си прав де калак с ДКМ хват :DD е ярмомелка безотказна ама малко сее :roll:

Е това дето Пако го е разяснил никой няма да обърне внимание, а е основно

Дони Браско написа:
нека накара всички участници в едно състезание да сложат 2 патрона по-малко. И нека броят тогава колко пълнителя ще паднат и колко засечки ще има


Иначе само така сложи си сички на дедовия, Геле и с тоа стоков самопал разбит, че стигнеш далече... :D
Време ти е и на тебе за един ар :armed:
И точно по темата скивай тук JP-та за по 4600лв ... изринете всичко в боклука дето сте насъбрали и ето това е за можещи казват знаещи
http://www.bglov.com/forum/index.php?showtopic=86570
с 2000 отгоре над ругера ...а ругера за скраб ...калака може да го преправиш за крик :DD за колата и така


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2020, 10:20       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Иначе само така сложи си сички на дедовия, Геле и с тоа стоков самопал разбит, че стигнеш далече :D


Ми, подкарали сме ги "арковите" дрилове/ не нашите, в голямата си част фундаментално сбъркани... именно със стоковия "разбит самопал". И понеже явно има още доста да се учим как трябва да се правят нещата, обЕснявам:

1. Вземаш произволно избрано упражнение за "тактическа карабина" на някой признат авторитет в стрелянето, за предпочитане американски. В случая, бившата зелена барета и настоящ инструктор, Аарон Баруга:
https://guerrillaapproach.com/product/c ... cy-target/

2. Стреляш, и показваш публично стреляне + резултати:
https://www.youtube.com/watch?v=WNF5WTcOdvA

3. Ако с нещо не си съгласен, тук опциите ти са две:
- ти ЛИЧНО стреляш, показваш твоето време + резултати, и чак тогава почваш да обясняваш и квалифицираш;
- ако ти не можеш/ не разбираш да стреляш, но въпреки това много ти се АНАЛИЗИРА... показваш нечие друго изпълнение на това упражнение... със същата или подобна система - и тогава почваш да обясняваш/ квалицифицираш.

Щото сега, видял - недовидял... чул - недочул... разбрал - недоразбрал... хубава работа, но малко Посейдончовска. :happy: И да не товарим постоянно сървъра с едни и същи глупости... както във форума вече има обособен раздел за упражнения за пищов, в скоро време мисля да отворя отделен такъв и за дрилове за "тактическа карабина". Не че и там няма да е като при пищова, де... тук приказват 40-50 души, а там стрелят/ споделят постижения 4-5 човека... щото то стрелянето не е като лялянето :roll: ... но за себе си на този етап съм твърдо убеден, че именно това е начинът.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2020, 10:28       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
както във форума вече има отделен раздел за упражнения за пищов, в скоро време мисля да отворя отделен такъв и за дрилове за "тактическа карабина".

Добре дадено! Само не забравяй, че ти си ме поканил в раздела с упражненията... :roll:

това е добре:
ubboto написа:
- ако ти не можеш/ не разбираш да стреляш, но въпреки това много ти се АНАЛИЗИРА... показваш нечие друго изпълнение на това упражнения със същата или подобна система - и тогава почваш да обясняваш/ квалицифицираш.


Ще има и авторска работа, ама и предложения:
- именно стреляте с дълго тези 4 човека дето пишете там с хват различен от DKM /на английски го пиша :DD / и споделяте впечатления...
ако откажете значи няма разбирателство :roll: и ще набиваме всеки с неговите си пинизи...както е нормално за у нас де


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2020, 10:46       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Добре дадено! Само не забравяй, че ти си ме поканил в раздела с упражненията... :roll:

Няма, а и аз така или иначе сам съм си сложил главата в торбата/ решил съм да изляза с името и лицето с в публичното пространство - и сега ще си нося последствията от това. :happy: Но много народ, по различни причини, които не ми влизат в работата да ги анализирам и коментирам... не са окей да ги снимат на публично място... и просто ей така да ги плеснат в ефира. И е редно/ ЕТИЧНО, останалите да се съобразят с това тяхно желание, без значение, че липсва законово основание. И то особено когато става въпрос за занимания с оръжие.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2020, 10:57       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
а и аз така или иначе сам съм си сложил главата в торбата/ решил съм да изляза с името и лицето с в публичното пространство - и сега ще си нося последствията от това.

Точно това ти праи чест. И не може да не очакваш писания от рода - че си "ексибиционист ...самовлюбен... нарцис" писано е тук това не от един и двама...
не може да не очакваш и ааабсолютно приятелски забележки за хват лакти и прочие - напротив лицемер няма да каже кво мисли...

ама ти се сърдиш и на двете категории хора :DD е щото си си българин като сички нас де...
са бъзикните са си отделно аз без това не мога PDT_Armataz_01_22 сток калака си е самопал и това си е

айде подготвай сезона в упражнителния раздел с дълго...но без инструмент...как ше я караме не знам...там левела ви е до ар ругер...
некое JP и нагоре ше требва да поканиме...или мисля да пиша поне на Тодор с хеклера .223 :roll:

А и да не забравим ето на кой ти казваш - бляд:
https://www.youtube.com/watch?v=1hHUwmrNghs
имат интересен UFPS Rifle
Човека е първенец в категория military open
и 1 место в overall...та така

а пеншъните дето показваш Ту Лем... Баруга и прочие са яки копелета главорези спор няма...
ама земи ти едно пръво место в некое състезание като това горе украинското с халосняци дето е поне и там до 130м/с па тогава блядосвай тоя и оня


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2020, 15:37       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
И не може да не очакваш писания от рода - че си "ексибиционист ...самовлюбен... нарцис" писано е тук това не от един и двама...

Липсата на мярка в изказа ти/ тези неща си ги измисляш в момента... е поредният чудесен довод против един вид задължителното изтипосване в публичното пространство на оръжия + стреляне, щото за това беше темата. :-) А за лични нападки и квалификации, горещо препоръчвам използването на функцията Л.С. на форума... или срещите на четири очи!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2020, 16:19       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Във връзка с отправената в предходният пост покана за дуел на четири очи, се самопровъзгласявам за секундант на Посейдона и от негово име благодаря за предоставената възможност да си защити името.

Ще помоля, секундатът на уббото да се свърже с мен на лични, за да уточним подробностите около тази среща.

Поемам отговорността да извърша лично заснемането на видеоклип, като впоследствие замажа лицата на участниците...

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2020, 16:47       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Липсата на мярка в изказа ти/ тези неща си ги измисляш в момента... е поредният чудесен довод против един вид задължителното изтипосване в публичното пространство на оръжия + стреляне, щото за това беше темата.


Аз не мога да ти се начудим :shock: Измислям си тези неща!? :shock: Сега ще ме караш да ровим в лайната? няма да търся линкове по памет само ама ако държиш ще ги изтипосам...
1. кой беше служител е докторабг ли беше не съм сигурен ама точно по повод множеството ти клипове за самовлюбване говореше...
2.Драката към който имам приятелски чувства ама като се огреши му го казвам директно...даже пусна подигравателно иронична тема по повод филми те ти озаглавена "аман от дрилове" за "клек дрилове" говореше и кви ли не пинизи па намери я виж кой какво пише аз също там!!!

или помниш колко врабче /което не е лошо не си злопаметен/ или не знам..
3. А Пако като те почне...ха ха не знам колко теми преместихме в карантината безнадежно малоумни...а ти па го каниш на бой да се разберете...понеже на стреляне те засягал .хо хооо децка градина

и на тоя фон Дред ще снима състезатели с арове дето спичали...и не в далечен план от официален фотограф, а с йекшън камера от 1м братче да се види сичко...

е добре ако Драката може да пусне такава трема Пако или аз що да не може? и да се ебаваме е така за кеф?

както и да е може и да не съм прав и да сме израстнали...

п.п. Беер, Геле съм го бил на време за бърз първи изстрел с попадения така че може да не е единствено това...споко :tu:
а и сум си плащал загубен бас точно на него...така че и тези ти обвинения са фейк :DD

за Финал:
Геле инструктори като онея амерички пеншъни с по 60 сатна бицепс баница може да впечатлят сина дето е на 15 г и иска да ги кърти сички :roll:
ако бехме в САЩ отма съм олекнал с още $2 3000 и за такива курсове...
засега само е с бокса тука...ама не е видел некой нашенски глиган с Ар с курсове та да ойдат и там 1000 2000лв :(

за разлика от 15г младежи по улегналите гледаме нещо е така да видиме я от украинеца я от Христоско дето е с вид на колежански преподавател...та така ги виждам нещата :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2020, 17:39       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Извинявай, понеже от всичкото ти клавишоблудство и оплетен словопис, едва успях да доловя основата на мисълта.
Ама то най-вероятно понеже съм само със средно специално образование и не харесвам негрите и Байдън.
Обаче ми пишеш за някакви фейк обвинения, та рекох, най-вероятно ме бъркаш с Дред-а, който ги бори таквиз неща
и така печели яко левове и долари.

Та по темата: Аз просто видях, че уббото най-вероятно ти отправя покана за дуел, та рекох да ти съдействам.
Пък ти вече там какви хватове ще му правиш, туй вече е твой избор.
Важното е, че ще викам за теб !
Покажи му, ти можеш ! Вече си го правил, както ти сам написа.
Време е да го смачкаш веднъж завинаги :D
Ю кен дует, както е модерно да се пише напоследък.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2020, 17:56       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
1. кой беше служител е докторабг ли беше не съм сигурен ама точно по повод множеството ти клипове за самовлюбване говореше...
2.Драката към който имам приятелски чувства ама като се огреши му го казвам директно...даже пусна подигравателно иронична тема по повод филми те ти озаглавена "аман от дрилове" за "клек дрилове" говореше и кви ли не пинизи па намери я виж кой какво пише аз също там!!!

Поуките от всичко това съм си ги взел... и както сам виждаш - теми за стреляне вече поствам единствено в Обучителския раздел. Тук наскоро единствено си позволих да споделя стреляне на едни от най-известните стрелци с Глок в Щатите - и за това вече съжалявам. В Обучителския раздел също спирам... в крайна сметка, всеки е свободен да си се развива така, както самият той намери за правилно и добре.

От друга страна обаче, един дупничанин почна публично да се упражнява на тема за какво ставам и за какво не ставам... още ми е обиден. Ти, мине не мине, стрелял съм с "грешен хват"... ми, що да ти оставам длъжен?! Са, да падна на твоя левъл, Посейдоне, няма как да стане... и може би наистина просто трябва и на теб да спра обръщам внимание. :wink:


п.п. СорЕ за лирическите отклонения, модераторите да позачистят, плийз!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2020, 18:43       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
един дупничанин почна публично да се упражнява на тема за какво ставам и за какво не ставам... още ми е обиден. Ти, мине не мине, стрелял съм с "грешен хват"... ми, що да ти оставам длъжен?! Са, да падна на твоя левъл, Посейдоне, няма как да стане... и може би наистина просто трябва и на теб да спра обръщам внимание.


нещата почнаха когато ти обвини боец американско ченге дето се би като звер, удари го куршум и уби стрелеца, че си държал странно пушката?!
- несправедливо е и няма да го отмина...това е...а именно:

ubboto написа:
А началниците, които пращат служител, който няма нито уменията/ държи си пушката странно, хал хабер си няма как се "реже тортата"/ cutting the pie и пр... нито оборудването/ светлинно-шокови гранати примерно, които в случая биха свършили чудесна работа... да задържа въоръжен и агресивен нападател - са били за лимонада!


Айларипиии ! малко се усети кое накъде е ... точно в твой и ченгеждийско беерски стил ше те питам:
ти колко такива задържа или застреля при изпълнение на служебни задължения с нестранния си хват?

Беер ти не си глупак. Е не ти стига да схванеш че да предвидиш резултата не значи, че харесваш Байдън и Байдъновица негри и циганки, но да оставим това...и да влезем в темата>

Приемам те за мой секундант щом се самопредложи, но имам едно условие.
Ще опиташ ли два дрила с по 6 патрона с твоя самопал?

1. три мишени през 10 м стреляш от 30м с дублети във всяка
2. Единя опит с хват тип ДКМ :roll: а другия хват, като демонстрирания от украинеца горе
казваш времена и попадения и как го усещаш... разликата /видео не трябва само думите ти стигат/
п.п. заради тебе опитах да е кратко а не просртанна пледоария :roll:

п.п.п. за да не се отплеснете в стил "покажи ти пък тогава искай друг да тества хватове: ето казах на Геле и пак казвам :
При мен разлика в хватовете няма все са едни и времена и попадения ...как ще при друг ми е интересно...
Гелето даже не се и опита да разбере кво показва човека...ако не е зелена барета Геле го не отразява :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2020, 20:37       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Стига с тоя хват, пробвай да постреляш малко повече темпово и пак ще говорим къде и как може да се държи фабричен Калаш.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2020, 21:03       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ок Вимпеле! :tu:
Но да влезем плътно в темата ...позагледах се в ловния линк назад
http://www.bglov.com/forum/index.php?showtopic=86570

Цитат:
Здравейте!
мога само да ви уведомя , че от JP в калибър 223 с дължина 18 инча вече няма налични.......
от Stag Arms остават налични по една бройка от :
16 инча, 18 инча и 24 инча варминт ...........в калибър .223

това е информацията от преди 30 минути
в понеделник наличните пушки бяха 30бр

Поста горе е писан на 26ти март 2020 г, а понеделник е било 23ти март
тоест за 3 дни са продадени 30 JP та :shock:
И това за ловджии ...вероятно има и спортисти там, но се шокирах...

Персонално до Роската ...е добре бе мен докато тука разяснявахме нещата по коронката как не си го видял това? за още 2000лв нямаше да е сега тази конфекция дето си взел...
ето предстване на системата от Атанасов...това простоооо и Дред ше купи оообзалагам се...

п.п. Някой знае ли нещо повече за Stag Arms ? за пръв път чувам

https://www.youtube.com/watch?v=UU8o-Ui ... e=youtu.be



Последна промяна Poseidon на 03 Сеп 2020, 21:05, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2020, 21:03       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Присъединявам се към Vimpel, от мен са ти и патроните


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2020, 21:31       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
tojito написа:
Присъединявам се към Vimpel, от мен са ти и патроните

егати жеста! ок ще се видиме...мислим да ги платим все пак...може и в пиячка... :tu:
А 100 200 300 темпово ли е ли е ако ги измаам сватбарски?
Обаче искам да деклариам тука официално ръкавици ли ше нося ше видя, но отказвам да държа коча отдоле...кой век сме Тоджито?
ше пружиме палеца напред и така :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 709 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Viceroy и 39 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer