logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 07:39




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2020, 07:35       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Малко ми е неудобно да давам предложения в тема пусната от човек, който истински разбира от оръжие. Но понеже виждам, че търсиш оптимално решение като цена ефективност. Може би първо трябва да решиш кой ще е калибъра и дали ще си правиш сам патроните още от началото

Ако няма да купуваш оборудване и да си правиш сам патроните. Бих те посъветвал да избереш най-иновативните калибри 6.5 PRC или 300 PRC. В САЩ има от тези нови калибри както и оръжия и цеви за тях. Тази пушка в 6.5 PRC ми се вижда много добра като цена и параметри https://ruger.com/products/HawkeyeLRT/s ... 47189.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2020, 15:44       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Аз като гледам в PRS всичко е минало в 6мм. Ето тук класиранията: https://www.precisionrifleseries.com/

Колкото да Ругер LRT в 6.5PRS изглежда като съвсем валидна опция за мен. В снакперистките форуми пишат, че е толкова точна, колкото комбинацията акшън на Defiance и цев на Bartlein. Което за стокова пушка на такава цена е забележително. Минусите са неприятният болт и липсата на афтермаркет в сравнение със 700 клонингите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2020, 16:14       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Amazon написа:
Вече си мисля за прецизна пушка(кога станах калайджия кога....) и разглеждам опции. Предложението на Янк да използвам ресивера и болта от моята и да купя само цев, примерно от Брукс и сток е изкушаващо, но ми е жал да разфасовам старото пушкало.


Айде ще ти спестя дерзания и малко $$$. Този сток е donation към твоя ентусиазъм. Ако го искаш кажи къде да го пратя. Ако някой друг от колегите в Америка да каже. Това е остатък от първата пушка, която "събрах" - Remington 700 receiver, Bartlain barrel and Timney trigger. В тази колекция, смених стока с custom McMillan and Jewell Trigger и нова цев. Стока е ламинирано дърво with aluminum bedding.

Прикачени файлове:
Stock1.jpg
Stock1.jpg [ 738.19 KiB | Прегледано 3766 пъти ]


Прикачени файлове:
Stock2.jpg
Stock2.jpg [ 697.61 KiB | Прегледано 3766 пъти ]

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2020, 16:20       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Amazon написа:
Аз като гледам в PRS всичко е минало в 6мм. Ето тук класиранията: https://www.precisionrifleseries.com/

Колкото да Ругер LRT в 6.5PRS изглежда като съвсем валидна опция за мен. В снакперистките форуми пишат, че е толкова точна, колкото комбинацията акшън на Defiance и цев на Bartlein. Което за стокова пушка на такава цена е забележително. Минусите са неприятният болт и липсата на афтермаркет в сравнение със 700 клонингите.


Аз бих продължил със класичeския .308 ако ще стреляш Long Range. Има една дисциплина FTR, която не изискава много разноски - една свестна двунога и понеже си млад (предполагам) не толкова скъп scope.

ПС Muzzle breaks не са разрешени на този вид състезания.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2020, 17:43       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Yank написа:

Айде ще ти спестя дерзания и малко $$$. Този сток е donation към твоя ентусиазъм. Ако го искаш кажи къде да го пратя. Ако някой друг от колегите в Америка да каже. Това е остатък от първата пушка, която "събрах" - Remington 700 receiver, Bartlain barrel and Timney trigger. В тази колекция, смених стока с custom McMillan and Jewell Trigger и нова цев. Стока е ламинирано дърво with aluminum bedding.

Прикачени файлове:
Stock1.jpg


Прикачени файлове:
Stock2.jpg

Не знам какво да кажа! Освен да обещая, че ще се опитам сериозно да навляза в прецизната стрелба и F-class TR и да докладвам резултати. Аз съм в Ню Джърси, изпращам остналото на лични.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2020, 18:33       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
При първо слизане в голям град ще ти го пратя. Вероятно другата седмица.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2020, 05:20       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 226
Местоположение: IL, USA
До колегите в САЩ.
Ако някой е на пазара за 6mm creedmoor, brownells имат промо на Howa 1500 barreled action - $299.99 като с малко търсене се намират и промо кодове за още $15-20 off.
https://www.brownells.com/aspx/search/productdetail.aspx?sid=251280&pid=137821

Не са от най-извесните производители, но и не съм виждал лошо мнение за тях. В зависимост за какво ще се ползва лекия профил на цевта може да е минус или плюс.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2020, 06:05       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Страхотна цена, дори спусък има, но като всичко напоследък не е налично, дори на баклог. Аз също съм чел само хубави неща за фирмата. Иначе преполагам, че за PRS става, нищо че е леко и малко късо. За лов, калибъра не е много подходящ.

И да се отдадем малко на мечти. От няколко дни точа лиги по това:

http://www.lonepeakarms.com/razor

Препоръчвам да му хвърлите едно око, от чисто научен интерес. Има изцяло титаниеви затвори. Макар, че доколкото чета, било малък кошмар за оръжейниците да ги напаснат към цевите.

И още нещо интересно. How it’s made филмче за Bat - един от ресиверите споменати от Yank. Машините са впечатляващи. Другото забележително е, че закаляват стоманата до 50 рокуел преди машинните иперации. Целта е да се избегнат деформации при закаляване на готовият болт, или ресивер. Това никой голям производител не може да си позволи да прави.

https://www.youtube.com/watch?v=VkvFtlTEuSc


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer