logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 15:07




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2020, 18:46       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Честито Янк :)
страхотна пушка си имаш, шампионска :D и много красива
направо изисква да се стараеш повече когато се състезаваш

би ли разказал малко и за тунера и?
защо избра него, как се отразява на стрелбата

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2020, 19:50       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
SSG написа:
с времето може да се изметне леко ложата и да почне да опира в цевта, често срещано при пушки които главно седят легнали в куфар на едната си страна .


Добра забележка, но според мен надали ще "лежи" дълго. Стрелям всяка седмица по 30-50 патрона, на състезания поне веднъж или два пъти в месеца 80-100. При това цевта е 1.25 инча диаметър.

Какви 6.5 стреляш? Сегашната ми 6.5 я стрелям .260 Remington (144 гр Berger Hybrid)? Вече втора цев (SAAMI spec). Вече съм на 800 изстрела и може би ще я сменя с друг калибър. В последните две-три години всички минаха на по тежки проектили - .284 във всичките му варианти.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2020, 19:56       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
Честито Янк
страхотна пушка си имаш, шампионска и много красива
направо изисква да се стараеш повече когато се състезаваш

би ли разказал малко и за тунера и?
защо избра него, как се отразява на стрелбата


Благодаря Иво - да ти се връща, както се казва.

Нямам все още представа за тюнерите. Тук таме вече ги виждам по стрелбищата и ще споделям опи и мнения. Избора на тюнер въобще не съм го дискутирал - каквато и да е регулируема тежест ще върши работа.

Това за стараенето е доста трудно - удържаш адреналина. При нас има две правила - почне ли вятъра да се размахва като опашкита на рибите (бих казал политиците), спираш и чакаш и същото правиш като излезеш от 10-та.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Сеп 2020, 20:09       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Какви са плюсовете на .284, че минават на него? 6.5 го разбирам за спорт. По-лек откат от .308. По-добрият балистичен коефициент на куршума, дава една идея по-настилна тректория и малко по-малко отклонение от вятъра.

Докато .284 с лек куршум не изхлежда да е по-потентен от 6.5 Крийдмор, а с тежък 150 грейнов има същата начална скорост като .308, но по-тлъста гилза, вероятно ще рита повече а и е екзотичен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2020, 01:37       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Yank написа:
SSG написа:
с времето може да се изметне леко ложата и да почне да опира в цевта, често срещано при пушки които главно седят легнали в куфар на едната си страна .


Добра забележка, но според мен надали ще "лежи" дълго. Стрелям всяка седмица по 30-50 патрона, на състезания поне веднъж или два пъти в месеца 80-100. При това цевта е 1.25 инча диаметър.


Може би не се изразих правилно , нямах в предвид че пушката ти главно ще седи в куфар за украса само. Просто аз бих я съхранявъл изправена във времето когато не съм на стрелбището . Цевта ти е дебела и тежи много , тя няма да се изкриви , но дървената ложата (forend-a :-) ) макар и масивна с времето може и ако цевният канал в нея е по-тесен , даже може да опре в цевта.
Може и легнала да се съхранява , но тогава донапренът в куфарът трябва да е така изрязан ,че да поема тежестта на цевта . От пренасяне легнала настрани нищо няма да и стане , просто не е добре системно да се съхранява легнала настрани.
Сега се огледах и имам няколко такива пушки под ръка за онагледяване , с телефонът са правени снимките но се вижда как цевният канал вече не е симетричен понеже ложите са се изкривили с времето от лежане настрани , ясно се вижда кои от пушките са лежали на лявата си и кои на дясната си страна , а на тази с дървеният и сивият полимерен приклад ложите вече опират в цевта .

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Малко оспамих темата с това отклонение , но здраве да е.



Yank написа:
Какви 6.5 стреляш? Сегашната ми 6.5 я стрелям .260 Remington (144 гр Berger Hybrid)? Вече втора цев (SAAMI spec). Вече съм на 800 изстрела и може би ще я сменя с друг калибър. В последните две-три години всички минаха на по тежки проектили - .284 във всичките му варианти.



6.5 Creedmooor , най-често със 139гр. Сценар - и аз на втора цев.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2020, 13:29       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Yank написа:
При нас има две правила - почне ли вятъра да се размахва като опашкита на рибите (бих казал политиците), спираш и чакаш и същото правиш като излезеш от 10-та.


Привет,

Честито за придобивката.

Да си кажа аз нищо не отбирам от материята. Но за вятъра ми е думата. Гледах на живо нещо уникално .22 на 55-60м, като вятър в първата трета "вдигаше", втората трета "натискаше" 3 поредни попадения 10-ки реално в една и съща дупка, като след всеки изстрел имаше корекция заради вятъра, който не спираше да се върти, като пощуряло коте. Нямам идея как стана тази магия, но стана и не беше случайно. И въобще вятъра не беше спирачка, а напротив беше катализатор.

Въобще има хора дето само чакат вятър да излезе.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2020, 15:21       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Amazon написа:
Какви са плюсовете на .284, че минават на него? 6.5 го разбирам за спорт. По-лек откат от .308. По-добрият балистичен коефициент на куршума, дава една идея по-настилна тректория и малко по-малко отклонение от вятъра.


Съвсем правилно. Влиянието на вятъра е пропорционално на времето за което проектила е подложен на действията му. Две неща влияат на това време - началната скорост и балистичния коефициент. При две еднакви скорости проектилът ще даде по-малко време до целтта. Доказано е, че БК е с по-голямо влияние отколкото скоростта. Колкото проектила е по тежък, толкова формата (съответно БК) е по-аеродинамична. Ето защо .284 или 30 калибър проектили са за предпочитане в Long Range Shooting.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2020, 15:54       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
SSG - Ако не беше ми го показал, щях да си умра от неверник :tu:

Един off topic:

Какво е състоянието на цевта, когато след много изстрели и вече не е в състояние да прати проектила където трябва. Един случаен разговор на стрелбището ме отвори на тази идея.

Колегата проверява и евентулано променя the seating след всеки 200-300 изстрела. Причината, той твърди, че the free bore "изгаря" (там огъня и температурите са най силни) и естествено променят положението на проектила in the free bore.

С други думи тази част от цевта е най уязвимата. Твърденията му се потвърждават, от факта, че има случаи хора режат цевта и "дълбаят" нов патронник. А може би, за икономия, режат малко от края и продължават да "дълбаят" за нов free bore. Мисля, че Иво беше писал за подобни дела.

Какво мислиш?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2020, 16:04       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
b5202s написа:
Привет,

Честито за придобивката.

Нямам идея как стана тази магия, но стана и не беше случайно. И въобще вятъра не беше спирачка, а напротив беше катализатор.


Благодаря. Гледам, че и ти "затъваш" в това хоби и искренно се радвам.

Проектила е като лодка в добре развълнована вода. Подобен феномен, само че с разменени роли, можеш да видиш и при стрелба с дълкоцевно по панички/птици при силен вятър. "Корекциита", за разлика от карабината, се правят в движение.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2020, 21:36       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Не е точно по темата, ама ако искате да си пробвате уменията във вятър с .22LR, взимайте пушките и заповядайте на състезанието по бенчрест в събота 05.09.2020 в Стара Загора. :D
Само това е начинът да разберете какво можете и какво не можете!

То на Янк ще му е далече предполагам, но останалите са добре дошли! Подробности относно състезанието е написал Николай Атанасов в темата за бенчреста.

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2020, 19:49       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Вече си мисля за прецизна пушка(кога станах калайджия кога....) и разглеждам опции. Предложението на Янк да използвам ресивера и болта от моята и да купя само цев, примерно от Брукс и сток е изкушаващо, но ми е жал да разфасовам старото пушкало.

Та по случая някой има ли впечатление от тези юнаци?
https://straightjacketarmory.com/produc ... assembled/

Предимството пред известни фирми като Surgeon, или Defiance е разбира се цената, и това че идват с тяхна цев, вече напасната, което спестява и парите и разправиите с оръжейник.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2020, 22:17       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
При тази разлика в цените не виждам защо да се задоволяваш с нещо по-лошо от най-доброто.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2020, 00:53       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
JDredd написа:
При тази разлика в цените не виждам защо да се задоволяваш с нещо по-лошо от най-доброто.

Май си прав. Ако въобще успея да събера бюджет за такова нещо, две три стотачки няма да са толкова решаващи. Още повече, че оптиката ще ме разори повече от пушката.

Добре че ги има тези независими производители на болтове, ресивери, цеви и гарнитура. Че иначе готовите пушки на “имена” като AI, струват колкото нов автомобил...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2020, 04:51       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 226
Местоположение: IL, USA
Amazon написа:
Вече си мисля за прецизна пушка(кога станах калайджия кога....) и разглеждам опции.


Прецени в зависимост от това какъв тип прецизна стрелба те влече, разликата между пушките за PRS и тези за F-Class стрелба е доста сериозна.
Аз се бях насочил към пушка за PRS, като хубавото там е че може да се намери нещо готово от добър производител на добра цена. Идеята ми беше да се обзаведа с Bergara B14 HMR, които до преди ковид се намираха за около $900 без да дебнеш промоции. За оптика мислех за новите (тогава) прицели на Brownells правени от LOW Япония които също са около $1000. С монтаж за оптиката, двунога и няколко пълнителя мисля че може се впише в $2200-$2300 (това трябваше да прозвучи евтино :DD ) цялата конфигурация.
В крайна сметка финиширах с дебела АРка, но не съм се отказал за болтова PRS пушка. Ruger Precision Rifle също е доста популярна и под $1000 (или поне беше), както и някой модели на Savage.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2020, 04:33       Заглавие:  Re: The Accurate Gun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
И аз това в момента чета и изграждам някаква картинка в главата си. F-class изглежда много технически ориентирана дисциплина и понеже е на NRA плюс статичните сцени, предполагам е по-разпространена.

Отрицателната страна е че пушките са тясно специализирни и са само за тази дивизия. А и не само пушките, но и оптиката. Десет килограмова пушка, с 32 инчова цев, специализирана двунога, специализирана гарнитура и скъпа оптика с х40 увеличение ми идват нанагорно. И финансово и като естетика.

PRS изглежда по-достъпно, въпроса е колко състезания се организират? Ругера и Савиджа ги гледах но не ми харесват. По-скоро ще се насоча към самоделка. Това което не ми харесва в тази дивизия е калибъра. Практически всички в момента са се насочили към 6мм, което отново прави пушката специализирана...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer