logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2020, 16:39       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tsb написа:
Хареса ми:
1. Профила на ръкохватката и най - вече намаляване обема й в горния край

На мен пък точно това не ми харесва. Там хватът трябва да ти е най-плътен, а мястото най-уплътнено! Нещото, което не ме кефи и при полимерния страйкър на "хеклер". А бързи и концентрирани сплитове с въпросния пищов още не съм видял/ никой не ми е показал.

Хайде, с "Полоз" това са разсъждения по картинка/ без да пробваме - не можем нищо да кажем със сигурност... но дръжката ако не е сменяема, задълже трябва да могат да й се слагат различни по размер вложки отзад. Някой ако си мисли, че с една и съща по размер ръкохватка всички ще могат да стрелят еднакво добре - греши!

За предпазителя/ декокера... че няма абсолютно никакъв смисъл от СА/ ДА пищов с външен чук - го меляме повече от 10 години. За "сингъл" спортен пищов - окей, там е друга бира... другото обаче, е творение на глАви с много чугун и ръждиво джелезо вътре. Бтв, на полимерни страйкъри наскоро минаха и "Сикрет сървис", и ФБР... и кой ли още не.

От друга страна, глобално погледното, руските пари си отиват в руската икономика - нещо, в което няма лошо. Руски спецчасти/ спецназовци с това нещо никога няма да видим, убеден съм. А на какво джелезо ще си закача старшинката и там шапката - е без всякакво значение.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2020, 16:36       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Това изделие е доказателство какви чугунени глави взимат решенията в руската държавна оръжейна индустрия. Съвсем различно изглеждат руските оръжия произведени от частни фирми за частния пазар примерно Лобаев.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2020, 19:01       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
ubboto написа:
От друга страна, глобално погледното, руските пари си отиват в руската икономика - нещо, в което няма лошо. Руски спецчасти/ спецназовци с това нещо никога няма да видим, убеден съм. А на какво джелезо ще си закача старшинката и там шапката - е без всякакво значение.

Ако си купят лиценз от Глок, Сиг или Смит и произвеждат в РФ, пак повечето пари ще отиват в руската икономика, ще стане по-бързо, по-евтино и полицията им ще е по-ефективна, което носи пари и ползи. А спестените пари, може да ги вложат в нещо в което са добри. Примерно хеликоптери.

Бих ги разбрал, ако излеят кинти в някоя от новите комцепции. Примерно не съм чул някой да конструира пистолет с телескопични боеприпаси. Или да направят титаниева рама...или нещо....ама да трошат пари, просто защото...

А пистолета е стряскащо грозен. Той и Глок е грозен, ама по друг, функционален начин.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2020, 19:23       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Amazon написа:
Ако си купят лиценз от Глок, Сиг или Смит и произвеждат в РФ, пак повечето пари ще отиват в руската икономика, ще стане по-бързо, по-евтино и полицията им ще е по-ефективна, което носи пари и ползи.


Не става.
Опитаха с "Мистралите" , платиха ги даже и ядец ... взеха си ги обратно.
От 75 години насам винаги е имало ембарго или заплаха за ембарго и те си търсят техни начини.

Украинците им забавиха със 7 години програмата за строителство на бойни фрегати и есминци , защото двигателите бяха украински на "Моторсич" и от 2014 година - нанай си дизелови двигатели.
От тая година вече имат серийно производство , но ще минат още година-две докато заводите започнат да бълват.

Направиха "Суперджет"-а , а в него 65% частите такива по лиценз.
Към момента са под 20% вече , но американците още държат 10% от частите на самолета и без тяхно разрешение не може да се продаде на трета страна.
А разрешение няма и няма да има , докато не паднат под тези 10%
от 2013 г. Иран стои с поръчка от 170 "Суперджета" , а не може да ги вземе заради тия 10%.
Сметни сега когато се случи тая или подобна сделка , и дали няма да имат пари да направят нещо още по-добро.
и така е с доста други неща , в т.ч. и с оръжията.

Що се отнася до разработките ........ при руснаците в момента е проблема броя на населението им (и това на техните съюзници) , или по-просто казано , пазарите и потреблението свързани с този брой.

По принцип е доказано , че за да има даден продукт успех и рентабилност на някой пазар (в смисъл на идея , разработка , изпитания , серийно производство и после продажба) , пазара (гражданския) трябва да отговаря МИНИМУМ на население 300 млн.

А те ги нямат тия 300 млн. и не се връзва и всичко трябва да се дотира.

Например , никой не може да отрече лидерската роля на "Камаз" в областта на високопроходимата техника , в смисъл на качество и възможности.
Няма по-добри от тях в света.
И какво ?
Няма как да станат и лидери по продажбите поради посочените по-горе причини.

Затова и правят нещо , както е в случая , което да им върши работа и се оправят с него.
И не зле се оправят , ако да сме откровенни , не съм чул още руската армия и служби да са останали беззащитни някъде поради липса на оръжие , било то грозно или не.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2020, 19:59       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Цитат:
Направиха "Суперджет"-а , а в него 65% частите такива по лиценз.
Към момента са под 20% вече , но американците още държат 10% от частите на самолета и без тяхно разрешение не може да се продаде на трета страна.
А разрешение няма и няма да има , докато не паднат под тези 10%
от 2013 г. Иран стои с поръчка от 170 "Суперджета" , а не може да ги вземе заради тия 10%.

Да не разводняваме темата, ама това което пишеш е болезнено далеч от истината. Суперджета не се продава, защото е несполучлив самолет с несполучлив двигател. Руснаците и французите от Сафран на могат да се разберат чия е вината(за двигателя).

Мексиканците от Интерджет се хванаха за главата и в момента прктически подаряват самолетите, които се прецакаха да купят. Всичко е на земята. Белгийците анулираха лизинга.

САЩ нищо не са забранявали на руснаците, нито нивото на американски, френски, английски и шведски части в новата версия е намаляло значително. Просто ги ползват за дежурното оправдание.

Иран не иска самолетите по една много прозаична причина - нямат кинти. А опита на Аерофлот показва, че самолета е кошмар за подръжка, с големи престои на земята. Там вътрешните скандали с епични, особено за скъпата подръжка.

Новата версия на Сухой е смалена до 64 места, надяеам се са отстранили някой детски болести, като ранна умора на метала в критични компоненти. Но в момента завода в Иркутск работи на държавна субсидия, като произвеждат самолети, за които няма клиенти. Което е прецедент в самолетостроенето.

Надеждите сега са в МС-21, но той е моторизиран с замерикански двигател. Поне докато митичният ПД-14 излезе от безкрайната тестова фаза.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2020, 20:29       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Виж сега .....
хубаво мнение , аргументирано донякъде , различни ресурси , различна гледна точка - нормално е , като изключим , че мнението ми не беше за "Джета" , а посочих гледната си точка , защо при руснаците някои неща не им се удават и че няма да стане ПОЛОЗА !!!!!!!! с лицензи

Разбира се , може да съм прав , може и да не съм ... може да са генетично прости и ограничени и да не става са спукан кур.
Но
Amazon написа:
Така че внимавай с руските форуми, че там са в друго измерение. Или поне ги проверявай, преди да ги цитираш.

Ти спомняш ли си някога да съм ти давал акъл къде да четеш , какво да четеш , как да го четеш и в какво да внимаваш ?
Няма шанс тука , някой да каже нещо и да не му се изправят на задните копита в личен план и да му обяснят какъв е , защо е такъв и колко е такъв , после да го нахранят , да го напоят , да му покажат къде е правилно да се чете и какво да се обича и мрази.
Просто няма шанс.

Amazon написа:
ама това което пишеш е болезнено далеч от истината

Аха ха ха ха ......
ти да не би да имаш претенции да знаеш какво е ИСТИНАТА?

Ама аз съм си за ... каквото и да е.
Хубаво не бях влизал 1 месец покрай проблема със сайта , къде се напъхах с тия пусти гилзи да пиша съобщение.
Стой си с истаната и жив и здрав да си да ти осветява Пътя

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2020, 08:46       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Amazon написа:
Бих ги разбрал, ако излеят кинти в някоя от новите комцепции. Примерно не съм чул някой да конструира пистолет с телескопични боеприпаси. Или да направят титаниева рама...или нещо....ама да трошат пари, просто защото...

СА/ДА пищов с открит чук си е изпял песента като концпеция за служебен/ работен пищов. С открит чук занапред ще останат/ наложат на пазара единствено спортните/ къстъм пищови изцяло от фрезована стомана. СА/ДА ширпотребата отива в историята, също като револвера за служебно ползване/ цели.

Като всичко това аз го пиша/ приказвам публично от поне едно 10 години насам... особено когИ се бяха засилили и на нас да ни набиват недоклатеното Зиг Про. Не и не, и за армията - да е с чукче/ декокерче/ предпазителче и пр... тъпо, тъпо, та вдлъбнато! Хайде да гледаме сега какво става по света - всичко вече ти е с полимерни страйкъри. "Сикрет сървис" наскоро заебаха Зиг П229 с открития чук и отидоха на Глок... ФБР - тоже... а американската армия кандиса на полимерен страйкър в лицето на Зиг П320. :-)

Та, с Удава/ Полоза... съм сигурен, че е било същото. Някой тъп шапкар, де не знае откъде/ как да си хване пищова... е заложил като концепция/ изискване СА/ДА пищов с външен чук и декокер/ предпазител... и за да се класираш - щеш не щеш, и на теб ще ти се наложи да правиш/ конструираш ГЛУПОСТИ.

При ПЛ-14/15 или пистолета на "Лебедев"... нещата там са с обратен знак. Да, на някой, де спорта му е изпил мозъка - освен спорт друго няма... вземи му под внимание гледната точка, но недей да го слушаш за всичко! В крайна сметка не правиш спортен, а работен пищов!

Иначе полимерните страйкъри , къде добри, къде недоразумения... настъпват яко. Като пряка конкуренция на Глок ти идват: FNS-9, VP-9, SR-9, P-320, M&P сериите, XD и XD-S, PPQ и т.н. При пушките/ тактическите карабини концепцията/ бъдещето е същото - модулно/ повратливо/ полимерно. Дългите тежки железа - и там ще си останат в миналото/ на по-заден план.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2020, 09:01       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
Що се отнася до разработките ........ при руснаците в момента е проблема броя на населението им (и това на техните съюзници) , или по-просто казано , пазарите и потреблението свързани с този брой.

По принцип е доказано , че за да има даден продукт успех и рентабилност на някой пазар (в смисъл на идея , разработка , изпитания , серийно производство и после продажба) , пазара (гражданския) трябва да отговаря МИНИМУМ на население 300 млн.

А те ги нямат тия 300 млн. и не се връзва и всичко трябва да се дотира.

Е, как тогава това не важи и за руските "калашници" ?!?! :happy:

Експорт на над 100К "калашници" за 2017 г. - https://www.defenseworld.net/news/20671 ... ed_in_2017

За новия АК-12 също има пазар - https://www.defenseworld.net/news/27685 ... ort_Market

При Удав/ Полоз първо е сбъркана концпецията... няма как да направиш нов модел кола с КАРБУРАТОР, вместо с инжекцион... и да чакаш пазари... и второ, да обърнеш Глок на пазара на полимерните страйкъри, поне за момента, е мисия невъзможна! Освен чрез дебели държавни поръчки като Зиг П320 за американската армия, разбира се... но спецчасти с тоя Зиг никога няма да видиш. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2020, 22:50       Заглавие:  Re: "Полоз"
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2011, 11:34
Мнения: 201
Местоположение: Варна
Dorssay написа:
Amazon написа:
...
По принцип е доказано , че за да има даден продукт успех и рентабилност на някой пазар (в смисъл на идея , разработка , изпитания , серийно производство и после продажба) , пазара (гражданския) трябва да отговаря МИНИМУМ на население 300 млн.

А те ги нямат тия 300 млн. и не се връзва и всичко трябва да се дотира.
...


Много се извинявам, че и аз разводнявам темата, но явно ми липсват познания по горепосочения цитат, които са важни за мен и много бих искал да наваксам.

Германия през 60-те и 70-те години не оперира масово на такъв пазар, Япония - също, а показват впечатляващи икономически резултати... НРБ през същите години има гарантиран пазар над 300млн., но успява да фалира два пъти за периода.
Вътрешното (вътрешнообщностното) потребление наистина е много силен фактор за развитието на икономиката (вж. М.Портър, “Конкурентното предимство на нациите”), но не знам да е определящо, нито достатъчно и ако направя сравнение в развитието примерно на Индия и Ю.Корея - в никой случай не ми изглежда да е необходимост или гарант за успех.

Та - мога ли да получа информация кой го е доказал горецитираното, примерно с линк към статии или пък заглавия на научни публикации/книги?

Благодаря предварително!

_________________
If you suck at shooting, you’ll still suck. However, it will be more fun to suck at shooting if you’re shooting a JP Enterprises rifle.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer