logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:56




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2020, 20:05       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
slaf4u написа:
Дългата цев дава възможност на барута да изгори по-цялостно. Винаги ще имаш разлика в качеството на изгаряне при различни дължини на цевта при еднакви други условия. Дължината на 9х19 по картинка е 29.69мм.
Именно, на 1вата минута от клипа човека споменава, че 10 и 12" цеви нямат проблем но 16" цев винаги му дава проблем с работата на оръжието. Ами той стреля пистолетен калибър със слабо зареден патрон през цев на дългоцевно, образно казано кой пищов е с 12" цев ? Никой... Ако 10-12" цев е близо до толеранса на пистолетните цеви, на Г17 е грубо 3" нарезната цев, махам дължината на патронника щото тя не ни интересува. Значи 10-12" цеви вече имат двойна дължина на стандартната цев за калибъра и пълното изгаряне на газовете влияе и на импулс и на вътрешна и външна балистика, какво остава за 16" цев... ?
Ако тоя стреля 9х19 субсоник успешно през 16" цев, значи пропеланта е много бавно горящ или заряда е такъв, че държи скороста на границата на звуковата бариера. Много е важно да се знае как и през каква цев са тествани от производителя патроните, защото мисля в Европа има стандарт само за налягането ( не съм сигурен, някой да ме поправи) но различните производители, особено германските, имат навика да си тестват различните заряди през различна дължина тест цеви за да докарат налягането до стандартното, тогава когато проектила показва други търсени качества...
Относно защо Глока му засича, въпроса е комплексен предполагам... Първо цевта му не е оригинална Глокова а афтърмаркет, което уплътнява по-малко куршума към цевта и съответно има повече изтичане на газове.

Изображение

Дали това допринася за засечките аз не мога да кажа, но е факт, също както и че по-голямото изтичане на газове влияе на импулса.
После, съпресора му е Спектър 2 на Сайлънсерко, който вече фирмата на произвежда. В момента мисля имат два подобни които и давата са за събмашин гънс, демек за пистолетен калибър но стрелян през по-дълга цев. Самата дължина на такъв супресор е очевидно по-голяма и съответно, през късата пистолетна цев, налагянето не работи правилно на дисконектора на супресова а и самият супресор тежи повече напред и влияе на цикъла. Конкретно неговият модел е за всичко което е под 45ти калибър, което означава, че не само е по-дълъг, но и не уплътнява газовете около 9мм куршум така както ги уплътнява около 45ти калибър, демек и самият съпресор не създава достатъчно налягане за да помогне на цикъла... Тоя има сигурно още неща по карантиите, това под пистолета прилича на зелен лазер на Виридиан но може и да е друго, не знам, просто комбинирано със слабият заряд и тежкият куршум именно на тоя патрон, аз не се учудвам изобщо, че му засича. Лично мнение...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2020, 20:43       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Благодаря ти за компетентното мнение, .38и! :tu: Предстои ми смяна на калибъра.. към 9/19, та за това се чудя кой боеприпас би бил най-подходящ за self defence.. Тежък субсоник с плосък връх, или напомпен 124гр пак тъповърх ( облоносите ги изключвам) Т.е на кое да заложа- на скорост, или маса? Или някакъв среден вариант? Както писа Славчо, тия тежките тъпоноси са една идея по-рискови да не се захрани пищова.Всяко мнение и опит са ми интересни и ценни!

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2020, 20:50       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Прикачени файлове:
IMG_20200702_004945.jpg
IMG_20200702_004945.jpg [ 200.89 KiB | Прегледано 3055 пъти ]

Нещо такова съм си харесал.. че и по-тежки, ако ги има на Бг пазара.

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2020, 21:10       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Viking написа:
..... Предстои ми смяна на калибъра.. към 9/19, та за това се чудя кой боеприпас би бил най-подходящ за self defence.. Тежък субсоник с плосък връх, или напомпен 124гр пак тъповърх ( облоносите ги изключвам) Т.е на кое да заложа- на скорост, или маса? .....


Поздравления за предстоящата смяна на калибъра, дет се вика - крайно време е да се мине от 9х18 на 9х19 :D :tu: !

А за останалото - проба, проба и пак проба на комбинацията между твоя пищов, избраните боеприпаси и преградите които трябва да поразят ;) !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2020, 21:47       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Viking написа:
Предстои ми смяна на калибъра.. към 9/19

Само едно нещо не разбирам - защо точно 9х19? Ако ще сменяш калибъра, смени го направо с 10мм Ауто - хем тежък, хем пресечен конус, хем бърз. Получаваш всичко на едно място..

Има световни индустриални стандарти CIP и SAAMI, касаещи патроните. И в тях освен налягането, са заложени геометрическите размери, формата на куршумите и гилзите. А доколкото знам, всички масови пистолетни патрони са с объл нос.. с изключение на 10мм Ауто и .40 СиУ (което е едно и също). Само те са изначално проектирани да бъдат с формата на пресечен конус FMJ.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юли 2020, 23:19       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Viking написа:
Както писа Славчо, тия тежките тъпоноси са една идея по-рискови да не се захрани пищова.

Сакън, slaf4u не е казал такова нещо. Думите му бяха, че не би се доверил на субсоници (образно казано под 275м/с) за носене за самоохрана.Иначе си носи тъпи и тежки в пълнителя...само да има.
TheWhiteMan написа:
Ако ще сменяш калибъра, смени го направо с 10мм Ауто - хем тежък, хем пресечен конус, хем бърз. Получаваш всичко на едно място.


Що така? Човека обича да стреля а цените на 10мм на стрелбищата са неразумни. Цони, верно, гледал ли си цени на 10мм по стрелбищата в последните година - две? Останах изненадан от факта, че цените на .22 са скочили двойно от както купувах за последно (2015).

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2020, 00:16       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
slaf4u написа:
Човека обича да стреля а цените

Разбирам. Ами тогава 9х19 си остава на първо място.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2020, 17:29       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Бих посъветвал автора на темата да носи това с което ще стреля. Бих препоръчал фиочи доста силни и много чисти патрони. Не съм чул нормален пистолет да засича с 147 или 158 грейна. Разни предобрени от тунинг може да засичат с всичко.

Ако ще се носи основно за самоотбрана бих препоръчал револвер по ред причини. Гилзата остава в цевта. Огромен избор от патрони от 38 изцяло оловни за града. До 357 за гората и на дълъг път с кола. Дори газови патрони може да се стрелят от револвер, ако е калибър 357. Освен това 357 магнум 158 грейна софтпойнт - мек оловен връх с 350 м/с от 2.5 инча цев спират повече от всеки 9х19.

Друг добър избор е 45 АСР в пистолет HS-45 има 13+1 в цевта. За мен много по-компактен и удобен от Глок 21. Има ги във ВИП в София по 1000 лева. Страхотен пищов!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юли 2020, 19:29       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Дони Браско написа:
Бих препоръчал фиочи доста силни и много чисти патрони. Не съм чул нормален пистолет да засича с 147 или 158 грейна. Разни предобрени от тунинг може да засичат с всичко.

Относно Фиочи и аз стигнах до извода, че поне в 9/18 са най-добрия боеприпас на нашия пазар.Колега, Калибрите които си изброил са много яки но и по.. екзотични и скъпи. Аз ще гледам да има повечко стрелба! Имам си и задни мисли разбира се за да се спра на 9/19.. :) ... на по-късен етап..евентуално.. ще търся и адаптер в .22 lr.

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2020, 02:09       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Viking написа:
Както писа Славчо, тия тежките тъпоноси са една идея по-рискови да не се захрани пищова.
Aз също мисля, че няма смисъл от по-тежки субсоници за самозащита. Също зависи през какво ще ги стреляш - ако е някой от моделите глокове, аз бих заложил на 124 грейна. Съдията беше показал преди едни, да не бъркам - Руаг(?) които бяха с медна ризница и плосък, оловен връх. Това спокйоно би минало за не-халоупоинт куршум ако това те притеснява. Не съм много запознат с 142 грейна моделите, предполагам има и пресечен конус. От това което знам от хора които са се интересували кое пробива повече, за много от стрелящите, пробивноста на пресеченият конус и на облият връх е почти еднакава на късо разстояние,мисля едно време на Съдията стрелбата в мокрите весници показа нещо подобно, но ако бъркам той ще ни припомни резултата.
За къса девятка 9Х18, аз лично не бих сложил нищо друго освен фул метал джакет и то по-тежък проектил за калибъра. Това е слабо зареден калибър и на късо разстояние ти трябва пробивност за да покриеш поне 12" стандарта а в тоя калибър халоупойтите нарочно са по-леки за да може да оползотворят скороста от заряда за надеждно отваряне. Проблема с това обаче е, че нямат пробивност понеже са леки, най-общо казано аз не бих залагал на тоя калибър за самозащита освен ако разбира се оръжието ти е някое което ти се налага или предпочиташ да използваш. както гласи известното правило - за самозащита използваш най-големият калибър който можеш да контролираш (комфортно)... :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2020, 06:00       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Дони Браско написа:
Огромен избор от патрони от 38 изцяло оловни за града. До 357 за гората и на дълъг път с кола. Дори газови патрони може да се стрелят от револвер, ако е калибър 357. Освен това 357 магнум 158 грейна софтпойнт - мек оловен връх


Не бих казал, че има огромен чак избор - да не кажа, че е силно сведен до едно латерално положение на компромис.

Ако имаш идея къде има 158gr .357 ще бъда благодарен.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer