logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 15:45




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2020, 11:47       Заглавие:  Subsonic 9/19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Привет! Бихте ли споделили мнения и лични впечатления от най-тежките проектили в 9/19: 150, 158, дори до 165 грейнови? Интереса ми е конкретно към тия с пресечения връх. Според мен тежък, бавен, тъп куршум би бил най-удачен за самозащита- яко отдаване на енергия и най-важното- по-малка вероятност от свръхпробивност и рикушети.. Аз така си мисля де, поправете ме, ако греша. Т.е до колко надежно цикли оръжието с тоя тежък проектил и дали са само за оръжие със заглушител?! ( такива клипове гледах.. гърмяха само със заглушител, а един Глок 17 се скъса да засича с 158 гр?! Фиочи май беше)

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2020, 13:23       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Мисля, че го говрихме с теб но не съм сигурен. 148гр. федерал не пробива по-малко...
Subsonic за самоохрана...по-скоро не...

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2020, 13:44       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
slaf4u написа:
Мисля, че го говрихме с теб но не съм сигурен. 148гр. федерал не пробива по-малко...
Subsonic за самоохрана...по-скоро не...

Да, стана дума за това, че голямата маса също дупчи, въпреки ниската скорост- но дори и за пресечения конус ли важи това?

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2020, 15:17       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
slaf4u написа:
Мисля, че го говрихме ...... но не съм сигурен. 148гр. федерал не пробива по-малко...
Subsonic за самоохрана...по-скоро не...

Здравей, аз съм със 20 бр. пресечен конус + 20 бр. плосък връх na 148gr.......
и 10 бр. Лапуа FMJ .
Явно не съм бил част от дискусията, драсни моля те или копни ако не затруднява, защо по скоро не, кое създава проблем.
Принципно съм ги взел за гората тези със конус и пресечен връх, макар и субективно по мой поглед, почти няма разлика или ако има такава, е незначителна.
Явно и търсен ефект някакъв , макар и с не толкова видима //поне за мен// разлика.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2020, 15:56       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Viking написа:
а един Глок 17 се скъса да засича с 158 гр?! Фиочи май беше
158 грейна са действително Фиоки, аз лично други не съм виждал. Стрелял съм ги много и с Глока ми и със Х5, никога не съм имал никакви проблеми. през глоковете съм ги стрелял с нормалната глокова цев на 17ката и с конверсията от 40-9мм, нормално нарязана цев, никога никакви проблеми.
По принцип с по-тежък куршум цикъла е по-дълъг и би трябвало да е по-надежден, за мене е странно Глок да прави проблеми с по-тежки куршуми но е възможно ако нещо е пипано по карантиите ?
Има добре известен и документиран проблем с нормалните размери глокове когато се стрелят 115грейна стрелбищни патрони които са по-слабо заредени, но при по-голям грейн налягането зад куршума е по-голямо и не би трябвало да има засичане. По-лека пружина - 15 паунда или ако отидеш на 124 грейна, решава проблема със дабъл фиида и меките китки.
При по-тежките куршуми от 124 грейна, има някакво прогресивно намаляне на заряда/пропеланта, възможно е това да е афектирало споменатият Глок, както казах - аз не съм наблюдавал нищо подобно а съм издумкал не по-малко от 5-600 от 158 грейновите през 3те ми цеви а Зига например е почти 12 санта цев, ако имаше някакъв проблем, поне с него щеше да си проличи... Още нещо, Глоковете са капризни към заглушители, трябва да се подбере добра комбинация за да няма проблеми с оръжието, засичането за което споменаваш във видеото е по-скоро от сетапа на заглушителя от колкото до боеприпаса, поне това е което аз съм наблюдавал. По-слабият заряд/различен пропелант, при по-високият грейн, плюс заглушителя, е възможно да са причината за засечките, само предполагам. По принцип 146 грейна са по-разпространените субсоници, 158 грейна се смята, че натоварват повече по-дългите цеви заради по-дългото време което налагането зад куршума работи в-у механиката.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2020, 21:42       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
kanartikin написа:
slaf4u написа:
Мисля, че го говрихме ...... но не съм сигурен. 148гр. федерал не пробива по-малко...
Subsonic за самоохрана...по-скоро не...

Здравей, аз съм със 20 бр. пресечен конус + 20 бр. плосък връх na 148gr.......
и 10 бр. Лапуа FMJ .
Явно не съм бил част от дискусията, драсни моля те или копни ако не затруднява, защо по скоро не, кое създава проблем.
Принципно съм ги взел за гората тези със конус и пресечен връх, макар и субективно по мой поглед, почти няма разлика или ако има такава, е незначителна.
Явно и търсен ефект някакъв , макар и с не толкова видима //поне за мен// разлика.


Привет!
Първата кутия патрони, която купих след покупката на първия си пистолет беше FMJ American Eagle 148grn. именно защото се водих от логиката, че няма да свръх-пробият ако дрън дрън дрън... След това ми попаднаха някакви опити разни с балистичен гел и реално си пробиваха съвсем порядъчно. Във видеото по-долу могат да се видят някои насоки, въпреки, че не е това ми се искаше да намеря.
https://www.youtube.com/watch?v=g_oqXbPjm18

Мисля, че някой във форума беше правил тестове с мокри вестници с подобен резултат. Нека не бъда разбран погрешно - и в момента нося възможно най-тежките, които мога да намеря но причината не е липсата на свръх-пробивност.

Относно subsonic-a - не бих го носил в оръжие предвидено да работи с патрони с нормално налягане от гледна точка на липсата за гаранция за безотказна работа. Верно, че такава гаранция никой не може да даде, но защо да добавяме още един потенциален проблем към уравнението.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2020, 22:08       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
slaf4u написа:
Мисля, че някой във форума беше правил тестове с мокри вестници с подобен резултат.
А стига бе! - някой си спомня, макар и бегло...

Потвърждавам: 124 грейна стандартно FMJ в мокри каталози на Глобул дупчеше точно толкова, колкото 145 грейна пресечен конус.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2020, 22:20       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
JDredd написа:
slaf4u написа:
Мисля, че някой във форума беше правил тестове с мокри вестници с подобен резултат.
А стига бе! - някой си спомня, макар и бегло...

Потвърждавам: 124 грейна стандартно FMJ в мокри каталози на Глобул дупчеше точно толкова, колкото 145 грейна пресечен конус.

Все пак, поради масата и формата на 145 гр, той не е ли за предпочитане поради по-силен шоков ефект може би..?
..Още търся видеото със субсониците, дето хамериканеца ги гърмеше през някакво дългоцевно чудо, но Глока му не циклеше.. ще го намерв и ще го пусна!

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2020, 22:45       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Като се абстрахираме от пробивността, кой е тоя субсоник, дето не цикли?
Или ако не друго, нека дефинираме за каква скорост става въпрос.
Щото като се замисля, всичкия ми релоад е субсоник, като 147-ките са много далеч от звуковата бариера.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2020, 23:06       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
За късо оръжие търси най-тежкия възможно куршум. За 9х19 това са 158 грейна фиочи или 158 грейна ППУ сръбски. Тежкия куршум троши кости и пробива повече в жива плът. Ако стреляш по някой човек или животно значи живота ти е силно застрашен. И няма това онова. Дано си ме разбрал. За свръх пробиване не го мисли в реална престрелка от 10 изстрела поне 6 са извън целта. В живия живот мишената не виси на две щипки ами тича и стреля по теб. PDT_Armataz_01_22

Най добре носи това с което ще стреляш най често. Има разлика в отката и поведението на оръжието с леки или тежки куршуми. Ако ще носиш 158 грейна се постарай да тренираш с такива. Това е много важно!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2020, 00:11       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Най-накрая намерих видеото..! Става въпрос за Селиери- 150 гр, а не за Фиоки 158гр.. моя грешка! Но въпроса остава: защо Глока не захранваше?! Вижте на 2.50 мин от клипа.. За мен едно от обясненията е в дължината на патрона- както казват дължината на целия патрон да е "not too short or not too long! " А тоя май идва късичък..
Другото е това за което .38и спомена- заглушителя прецака работата на Глока.
И трето- да кажем че е проблемен,слаб заряда- но защо през дългата цев нямаше ядове?
Всъщност колко е стандартната дължина на 9/19 Пара?
https://m.youtube.com/watch?v=csmkFWGNlvY

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


Последна промяна Viking на 01 Юли 2020, 00:50, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2020, 00:13       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Дони Браско написа:
За късо оръжие търси най-тежкия възможно куршум. За 9х19 това са 158 грейна фиочи или 158 грейна ППУ сръбски. Тежкия куршум троши кости и пробива повече в жива плът. Ако стреляш по някой човек или животно значи живота ти е силно застрашен. И няма това онова. Дано си ме разбрал. За свръх пробиване не го мисли в реална престрелка от 10 изстрела поне 6 са извън целта. В живия живот мишената не виси на две щипки ами тича и стреля по теб. PDT_Armataz_01_22

Най добре носи това с което ще стреляш най често. Има разлика в отката и поведението на оръжието с леки или тежки куршуми. Ако ще носиш 158 грейна се постарай да тренираш с такива. Това е много важно!


:tu: Схванах..

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2020, 06:31       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Viking написа:
Най-накрая намерих видеото..! Става въпрос за Селиери- 150 гр, а не за Фиоки 158гр.. моя грешка! Но въпроса остава: защо Глока не захранваше?! Вижте на 2.50 мин от клипа.. За мен едно от обясненията е в дължината на патрона- както казват дължината на целия патрон да е "not too short or not too long! " А тоя май идва късичък..
Другото е това за което .38и спомена- заглушителя прецака работата на Глока.
И трето- да кажем че е проблемен,слаб заряда- но защо през дългата цев нямаше ядове?
Всъщност колко е стандартната дължина на 9/19 Пара?
https://m.youtube.com/watch?v=csmkFWGNlvY
Дългата цев дава възможност на барута да изгори по-цялостно. Винаги ще имаш разлика в качеството на изгаряне при различни дължини на цевта при еднакви други условия. Дължината на 9х19 по картинка е 29.69мм.

Sent from OnePlus 7Т

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2020, 22:33       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
kanartikin написа:
Здравей, аз съм със 20 бр. пресечен конус + 20 бр. плосък връх na 148gr.......
и 10 бр. Лапуа FMJ .

Каква е разликата между пресечен конус и плосък връх?

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юли 2020, 23:09       Заглавие:  Re: Subsonic 9/19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Ами, според мен, поне визуално, почти никаква.
За това и попитах и аз!
Според мен, ако има такава, плоският връх, е една идея по широк диаметърът ""платото"" на плоскостта, до като пресеченият конус, е с малко високо ""плато"" и една идея по малък диаметър.
Така и ми ги продадоха във ВИП'а.
Настояха, че има разлика,та за това и аз попитах "slaf4u", ако е ставало дума по преди.
kanartikin написа:
драсни моля те или копни ако не затруднява, защо по скоро не, кое създава проблем.
Принципно съм ги взел за гората тези със конус и пресечен връх, макар и субективно по мой поглед, почти няма разлика или ако има такава, е незначителна.
Явно и търсен ефект някакъв , макар и с не толкова видима //поне за мен// разлика.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer