logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 22:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2020, 20:20       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
kanartikin написа:
Ако искаш на лични го пусни, ако мислиш, че ще досадим на аудиторията, но ако и аз го съм изпуснал, е доста вероятно и други ще бъдат на плюс от този бонус.

Моля да не е на лични. Аудиториятa живо се интересува от стреляне. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2020, 01:09       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Избора продължава :-) Отбележи как се тестват.

https://youtu.be/0U8VIc9jMPE

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2020, 04:08       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Снайперист
Снайперист
Online

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 226
Местоположение: IL, USA
Ivo III написа:
препоръчвам ти тази техника .. поне 10 пъти съм я описавал, ако желаеш ще я опиша пак
гарантирам за седмица .. резултат .. даже и на най-нежната ръчичка :DD


Колега ще се радвам ако споделиш линк или я обясниш отново, покрай карантината и затварянето на фитнесите се сдобих с едно такова и сега се чудя какво приложение да му намеря :D

Относно спусъците, последно време доста хора от специалните и правоохранителни части, както и тези които ги обучавят казват че това с изненадата от спусъка е остаряла и не дотам ефективна техника.
Основно че по този начин се неглижират пропуски при други фундаментални техники за боравене с оръжието като например правилен захват, самото опериране на спусъка и "обратната връзка" от оръжието.
Между другото говорейки за "изненадващи" спусъци, от около седмица по вкъщи се подхвърля една Zastava ZPAP85 на мой приятел на която трябваше да сложа SBA3 скоба (води се пистолет). Опита ми с АК платформата е доста скормен, но тази пушка/пистолет :D няма абсолютно никаква "стена" която да се усети преди освобождаването. Както си натискаш спусъка в един момент просто изщраква, без никаква индикация.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2020, 17:25       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
Ivo III написа:
kanartikin написа:
Опитвам се, да отпусна горната част на китката и да поддържам напрежение само в долната такава, за да притискам споменатите среден, безименен и кутре.
Понякога с успех, понякога без.... изглежда бързам...и съм нетърпелив, което е непростимо за годините ми!
Хубава дискусия.... и полезна, поне за мен !!



Изображение

препоръчвам ти тази техника .. поне 10 пъти съм я описавал, ако желаеш ще я опиша пак
гарантирам за седмица .. резултат .. даже и на най-нежната ръчичка :DD


сега използвам този уред, основно дните преди състезания
в началото .. докато се науча да отделя работата на показалеца от цялата ръка, както и самото разгъване при стиснати трите пръста

уреда има регулировка на силата, която като се намали .. се доближава на тази с която се стиска пищофа

най-просто описано
обръщам го обратно, както е на снимката, стискам долу при кобура и изнасям напред, като правят хват с две ръце .. и "дърпам" спусъка

при начинаещи се усеща едно отпускане на силата на натиска при разпъване - същото става и с оръжие .. изнася се вече с отпуснах хват

при спускане - свиване на показалеца, ясно се вижда как се усуква китката

"тренирам" също .. стрелба с една ръка, посрещане със слаба, насочване прехвърляне от лява в дясна и обратно .. въобще ... всички възможни елементи

може да се тренира .. по всяко време .. даже и докато сте в задръстване :tank: PDT_Armataz_01_21

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2020, 21:52       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Тука по-скоро говорим за две различни школи.
Едната прокламира неочакваното спускане - плавен ход и непредусещане на разрива, и другата прокламираща "глас брейк" хода на спусъка - фиксирането на хода преди освобождаването на ударника.

По-скоро става въпрос за лични предпочитания и нагласи. Които са строго индивидуални?
На мен лично ще ми е интересно развитието на дискусията.
Щото нема никакво значение какви са методите. Важи са резултатите ;) .

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2020, 22:26       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia


https://www.scatt.com/

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2020, 22:28       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
tsb написа:
Тука по-скоро говорим за две различни школи.


да, но школи на тип/вид стрелба .. а не на спускане

при спортна стрелба, бенч, ф-клас .. имаш около 1 мин за изстрел

при движеща се цел/нестъбилни позиции/ хит фактор .. колко секунди е според вас времето през което може да се спускане?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2020, 14:43       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Ivo III написа:
сега използвам този уред, основно дните преди състезания
в началото .. докато се науча да отделя работата на показалеца от цялата ръка, както и самото разгъване при стиснати трите пръста

Да, спомням си, говорихме за това!
И Наистина, при стиснати трите пръста, си е наистина малко странно като усилие, да се сгъне прав показалец правилно и назад!

Ivo III написа:
при спускане - свиване на показалеца, ясно се вижда как се усуква китката

Просто се активират не традиционни //ежедневно работни// мускулни групи.
Някъде си "потурчих" моето стискало и трябва да взема друго.
Ще се работи бавно и методично.
Благодаря !!!

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


Последна промяна kanartikin на 26 Юни 2020, 15:17, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2020, 15:05       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Ivo III написа:
обръщам го обратно, както е на снимката,

Добре, но защо обръщаш стискалото на обратно?
Кутрето, е най слабият пръст, а в този смисъл би трябвало да носи най голямата тежест при най далечната част на стискалото и да се работи приоритетно за него и безименен пръст.

Така както е поднесено на снимката тежестта се носи от средният пръст, а той освен че е най силният от трите стискащи, има най малко отклонение на дръжката при изстрел?

Мисля си, че най долната част на дръжката има най голямо отклонение напред при изстрел и тогава основната тежест би трябвало да се носи от кутрето и безименният и те да се тренират и развиват приоритетно.

На моето, аз го държа с кутре и безименен в основата на двата крака на стискалото, където има най голямо движение и отклонение и съответно напрежението би трябвало да е най голямо.

В този вариант който показваш, си мисля, че основната тежест се носи от средният пръст.

Ivo III написа:
уреда има регулировка на силата, която като се намали .. се доближава на тази с която се стиска пищофа

Ще бъде любопитно, ако си забелязал, при каква фиксирана/регулирана тежест стискаш, и е най близо да натиска при стрелбата.

Ще бъде интересно да се види.
Бях чел, че прекомерното стискане има обратен ефект .
Колко е обаче прекомерно....
Все пак, според теб, на каква тежест стискаш, което да е близо до реална стрелба?

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2020, 15:24       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
kanartikin написа:
Ivo III написа:
обръщам го обратно, както е на снимката,

Добре, но защо обръщаш стискалото на обратно?
Кутрето, е най слабият пръст, а в този смисъл би трябвало да носи най голямата тежест при най далечната част на стискалото и да се работи приоритетно за него и безименен пръст.

Така както е поднесено на снимката тежестта се носи от средният пръст, а той освен че е най силният от трите стискащи, има най малко отклонение на дръжката при изстрел?

Мисля си, че най долната част на дръжката има най голямо отклонение напред при изстрел и тогава основната тежест би трябвало да се носи от кутрето и безименният и те да се тренират и развиват приоритетно.

Аз имам абсолютно същото като на Бързилов и мога да кажа, че ако не се хване наобратно е крайно куцо и неудобно.
Буквално все едно хващаш пищака наобратно. :D
И настройващия винт пречи също.
Хвата като на снимката наподобява кривата на пистолета горе долу ОК.
Вероятно зависи от конкретния модел.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2020, 15:31       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
BornToDrink написа:
Аз имам абсолютно същото като на Бързилов и мога да кажа, че ако не се хване наобратно е крайно куцо и неудобно.
Буквално все едно хващаш пищака наобратно.
И настройващия винт пречи също.
Хвата като на снимката наподобява кривата на пистолета горе долу ОК.
Вероятно зависи от конкретния модел.

Разбирам!
Аз ползвах това:
https://diassport.com/%D0%BF%D1%80%D0%B ... %80%D0%BE/
и се опитвам да стискам от долу на краката където движението е на голямо приоритетно с кутре и безименен, защото мисля, че там амплитудата е най голяма, а пръстите са най слаби..

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2020, 01:40       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
каква амплитуда?

стискаш и задържаш, както хвата на пищака и не пускаш .. само работиш с показалеца

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2020, 10:31       Заглавие:  Re: AR-15 Избор на спусък.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Ivo III написа:
каква амплитуда?

стискаш и задържаш, както хвата на пищака и не пускаш .. само работиш с показалеца

Разбира се...
Благодаря !

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ti6kata и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer