logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 10:16




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Май 2020, 21:51       Заглавие:  Пистолет Марголин
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Привет на всички!

Опитах няколко критерия за търсене, но не открих тема за този пистолет в основния форум, та затова пускам тази.

Вчера се сдобих с такъв пистолет в .22LR (уточнявам, защото има и в .22short). Не съм бил някакъв особен фен на тези изделия, но този ми дойде като част от пакетна сделка, та затова го взех. А и е оръжие с история, така да се каже, че защо пък и аз да нямам :wink:

Знам, че през годините са произвеждани разни модификации на пистолета, та уточнявам какъв точно е моя с една снимка от нета:
Изображение

Нямам намерение да пиша ревю (поне засега), но искам да се обърна към вас за съвети и помощ. Ето за какво иде реч:

1. Напълно наясно съм с предназначението на пистолета, но тези чирени са ми адски неудобни. Някой би ли предложил други чирени (фабрично произведени, без значение материала), които да са симетрични и без улей за палеца на дясната ръка?

2. Beaver tail-a е наклонен като клюн надолу в задната си част и се впива в месцето между палеца и показалеца ми. За това някакви цаки освен изрязването на тази част от рамата има ли?

Думнах стотина патрона Geco и CCI Standard velocity - засечки нямаше. Това са ми първите 8. В гонга има 7 попадения , щото първия ми изстрел беше accidental discharge :confused: Разстоянието е 55 метра. Широчината на мушката припокрива широчината на гонга с размери 23 х 30 см. Резултатността като за мене е супер :D
Изображение

Прави впечатление, че отпечатъците от куршумите върху гонга са различни по размер и форма. Някой има ли идея на какво се дължи това?

В резюме: приемам всякакви съвети относно тунинги и бъзикни, свързани с този пистолет. Сещам се например за подмяна на тоя чарк, дето държи пружинната установка към блока, с такъв дето стърчи навън като крилца за бързо зареждане. С удоволствие бих се сдобил с такъв на разумна цена.

P.S.: този спусък няма нужда от тунинг - добър си е във вида, в който излиза от завода :joke:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2020, 07:55       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Честито! :tu: Само радост да ти носи! Стрелял съм с такъв голям кеф е. :armed:

Разглоби го и виж дали е куха отвътре тази част, която ти защипва дланта между палеца и показалеца. Ако не е куха отвътре я изпили донякъде и после дай да ти оксидират на мястото на изпиленото. Ако има паднала оксидация и на други места. Като изпилиш може да ти оксидират навсякъде и ще стане като нов.

За чирените не знам защо търсиш фабрични, когато щангата има познат майстор който прави много по-качествени чирени от фабричните. Смятай щом на Смит 1911 за 2500 лева с много хубави фабрични дървени чирени. Този майстор му направи още по-хубави от фабричните. Дали няма да може да ти направи страхотни чирени. Дано щангата не се сърди още за темата за ПСМ-а и те свърже с майстора. Има и майстор не знам дали не е същия или е друг, който прави страхотни оксидации. Тъмно черни, плътни и трайни. Питай го на лични. На мен ми е сърдит, защото обидих негов приятел. Но аз съм си простак понякога и човека е прав да се сърди. Мисля, че ще ти помогне за пищова. Много добър човек е щангата. Питай го и какви части най-често се чупят. Той и Шейха могат да ти намерят тези резервни чести. Шейха също е голям пич, нищо че така говори понякога. PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Май 2020, 14:31       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31367
Местоположение: Sofia
първия ми пистолет беше Магро (даже си го пазя още)
през него прокарах толкова много патрони, че чирените просто се разпаднаха/напукаха/начупиха ..

залепих ги и отгоре нахлузих една гума, ако не се лъжа е за Макаров .. и доста по добре беше хвата
само, че на Марго са симетрични .. а на Марголин са мислени за стрелба с една ръка

по скоро .. с тоя пистолет, класиката е стрелба с една ръка - тип средновековен дуел

иначе съм виждал издялкани от паркет, както и от всякакви дървета PDT_Armataz_01_22

ПП: имам доста резервни части
игла се чупи на около 30 000 изстрела, изхвърляч на 15 000 изстрела, и успях да чупя съм доста игли :)
но ... тогава имаше патрони на 3ст. .. даже и на 1,5 стотинки се намираха руски с железни гилзи

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2020, 12:37       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Вече съм с "крилца" и съм много щастлив :D

Изображение

За почти пътното щастие чакам едни чирени, които като дойдат - ще се похваля пак.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2020, 12:43       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
JDredd написа:
Вече съм с "крилца" и съм много щастлив :D

Изображение

За почти пътното щастие чакам едни чирени, които като дойдат - ще се похваля пак.

Който търси-намира. Честито :)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2020, 16:13       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
ti6kata написа:
Който търси-намира. Честито :)


Богатите няма какво да ги спре :tu:

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2020, 18:41       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Добра находка :-)
Даже принцеса Лея и Люк Скайволькерь употребляют Марголин

Изображение

Изображение

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2020, 23:05       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31367
Местоположение: Sofia
куфарче имаш ли ?

Изображение

https://www.icollector.com/Vostok-Margo ... i32698063#

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2020, 03:22       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Имам. Оригинално е пак, но явно е някаква простичка версия: дебела пластмаса, отвътре тапицирана с дунапрен. Единствено има защита от самоволно отваряне - ако дръжката е изпъната - блокират се ключалките.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2020, 07:52       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
Тоя с дървената кутия, явно е лимитет едишън, за заслужили майстори от СССР. Щот иначе, това е положението. :)


Прикачени файлове:
IMG_20200514_084148.jpg
IMG_20200514_084148.jpg [ 1.33 MiB | Прегледано 9262 пъти ]
IMG_20200514_084118.jpg
IMG_20200514_084118.jpg [ 1.24 MiB | Прегледано 9262 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2020, 10:39       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
В Лиляна Димитрова, миналата година имаше оригинална дървена кутия, за него.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2020, 13:17       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Deviant написа:
Тоя с дървената кутия, явно е лимитет едишън, за заслужили майстори от СССР. Щот иначе, това е положението. :)
А, съвсем същото е и моето куфарче. Само дето дунапрена е сив.

А ако трябва да съм честен - мина ми през главата палавата мисъл да си купя едно дървено куфарче, ама бързо ми отмина.
От тук насетне бих инвестирал единствено в още един пълнител, но някога в бъдещето.

Днес в Търново пробвах крилцата - абе друго си е с крилца :wink: Чак групата се сви :joke:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2020, 13:41       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
Ехх, тези крилца! :) Здрава цев, качествени патрони и голям кеф ти пожелавам. Защо в тея имотикони няма бира. Наздраве!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Май 2020, 13:57       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31367
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
Deviant написа:
Тоя с дървената кутия, явно е лимитет едишън, за заслужили майстори от СССР. Щот иначе, това е положението. :)
А, съвсем същото е и моето куфарче. Само дето дунапрена е сив.

А ако трябва да съм честен - мина ми през главата палавата мисъл да си купя едно дървено куфарче, ама бързо ми отмина.
От тук насетне бих инвестирал единствено в още един пълнител, но някога в бъдещето.

Днес в Търново пробвах крилцата - абе друго си е с крилца :wink: Чак групата се сви :joke:


Марголин има ресурс стотици хиляди патрони
не го подценявай .. с него ще си изчистиш стрелковата техника на спускане, премерване
защото е изключително точен .. и всяка грешка се вижда на 25 метра

ПП: лично аз бих си купил дървено куфарче PDT_Armataz_01_22

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Май 2020, 17:45       Заглавие:  Re: Пистолет Марголин
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2017, 16:49
Мнения: 84
Прикачени файлове:
Марголин.jpg
Марголин.jpg [ 1.36 MiB | Прегледано 9019 пъти ]


Пистолета, който сте закупили е на мой приятел. Това бе човека, който ме запали по стрелбата преди 20 години. Невероятен педагог и страхотно търпелив в обучението. Благодарение на него в РПУ-то където бе началник всички служители по неговото време притежаваха необходимата стрелкова подготовка и умения, и то смея да твърдя високо над средното ниво в МВР.

Пистолета /на снимката/, с който и аз се разделих преди време бе конкурента на вашия, както и още около 5-6 марголина на колеги и приятели.
С този пистолет на 60 м се свалят 5 от 5 мишени с диаметър 13 см.
За тази дистанция си намерете от втория размер мушки, които са по-тънки и се заменят лесно, защото са на резба.

Относно патроните информацията ми е по памет, но това помня. Измервахме скоростта на няколко вида боеприпаси и амплитудата. Оказа се, че Федерал Чемпион на цена тогава 0,08 лв има средна скорост 320м/с с амплитуда само 7 м/с. Всички други боеприпаси имаха амплитуда от 20 м/с до 80 м/с /за българските/.
Прекарал съм през Марголина около 20-30К и мога да кажа, че е най-безпроблемния пистолет в .22, разбира се не омаловажавам и Рюгер Марк 1,2,3,4.

Веднъж си направих експеримент със CCI Mini mag и резултата бе счупен затвор. Купих му нов затвор и пак огън /това го пиша за да се има в предвид при подбора на мунициите/.

Съвет-простреляй си пистолета с един боеприпас и стреляй само с този. Ако от стреляш с 38gr и си купиш 32gr патрони, групата отива 10 см нагоре.

Проблем е с кухите продълговати патрони, защото понякога ги смачква и не ги подава в патронника.

На 100-тина изстрела минавай с една четка и почиствай затвора при иглата и стената на патронника, събира нагар и др. боклуци в зависимост от изработката на вида боеприпас.

На спусковата скоба има резба и там фабрично има болтче с което се регулира хода на спусъка до изстрела.

Пиша това и изпитвам носталгия по ония времена.

Успех и много гилзи.

_________________
Което е изгоряло в огъня, ще го намеря в пепелта.
Glock 19C Gen 3 - 9x19
Arsenal Bulgaria/Makarov Special edition - 9x18


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Баян, Google [Bot] и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer