logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 13:58




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2020, 21:41       Заглавие:  Re: ПСМ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ако няма законова пречка, каквато аз лично не виждам - другото е търсене/ предлагане. Ако според някой друг обаче, законовото придобиване/ притежание/ носене на 5,45 ПСМ е в противоречие на закона - ще се радвам да прочета съответните аргументи.


90те години имаше в закона такъв текст за 5.45 .. после отпадна
а защо го имаше .. е друга "специална" тема

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2020, 21:43       Заглавие:  Re: ПСМ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1350
Ivo III написа:
90те години имаше в закона такъв текст за 5.45 .. после отпадна


И в разрешителните за придобиване фигурираше текста "без такива в калибър 5,45 мм". :-)

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Апр 2020, 22:03       Заглавие:  Re: ПСМ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
6tangata написа:
Ами трябва да съм на нивото на пишещите...

Човека точно и ясно пита: "Към настоящия момент възможно ли е придобиване на ПСМ /ИЖ-75/ с разрешително за самоотбрана?"

Ти казваш: "Не е възможно. Има наградни такива. С патроните е същата ситуация. Можеш да вземеш на колекционерско ПСМ- ИЖ 75, но без "джепане".

Пишещите тук изразиха мнение, че законова пречка няма. А като няма законова пречка - другото е търсене/ предлагане.

п.п. Авторът на темата, ако се сдобие с 5,45 ПСМ - да не забрави да го снима и да се похвали! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2020, 12:02       Заглавие:  Re: ПСМ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Фев 2020, 13:12
Мнения: 1288
Заданието за създаването на този пистолет е измислено от някой кретен на висока длъжност в съветската армия или КГБ. За убийства създават други пистолети, използващи отсичане на газове в гилзата и безшумна стрелба.
Лично на мен не ми е ясно с каква цел е създаден ПСМ.
То не е изключение, а един от десетките подобни примери, залегнали в заданията на ГРАУ/ГАУ по това време - от изключването на предпазителя в заданието за ТТ-33, предложено от маршал Будьони /не му требе предпазител на смелчака/ , до забавителя на темпа на стрелбата на АКМ, залегнал в заданието, за да не изпада станока, на който е поставен автомата, в резонанс по време на стрелба.
Не е било само по съветско време - например липсата на DA във войнишкия револвер "Наган", за да не изстрелят прекалено много патрони нижните чинове по време на война.

_________________
إِنْ شَاءَ ٱللَّٰهُ‎


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2020, 14:00       Заглавие:  Re: ПСМ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Павлин Андреев написа:
Ivo III написа:
създава точково натоварване, от малкия калибър .. но и каква жилетка ?

да бяха го насвяткали с 500м/с .. да създаде и малко шок ефект


Ето, такава Level IIIA soft body armor:


Иначе поради практическата липса на откат триплетът влиза в кръг с диаметър 14 мм на отстояние 10 метра. :-)


Нали сте наясно, че има 2 вида боеприпаси за това пищовче - дори го пише в уикито - та тези без сърдечник (каквито евентуално може да се намерят по-лесно) имам сериозни съмнения, че ще дупчат каквито и да е било жилетки?

п.п. с 22lr от пистолет съм дупчил 7 см дъска и куршума заседна в рулото балатум зад нея, пробивайки поне 3 слоя, та нека да укротим малко топките с "не става за нищо".

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2020, 14:06       Заглавие:  Re: ПСМ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1350
NP написа:
...та тези без сърдечник (каквито евентуално може да се намерят по-лесно) имам сериозни съмнения, че ще дупчат каквито и да е било жилетки...



Утре обещавам, че ще пусна снимки на двата вида патрони. На външен вид са еднакви - разликата е в означението на гилзата. И да, 5,45х18 с оловна сърцевина е безсмислен боеприпас. :-) И двата вида не могат да се намерят лесно (особено в някакви смислени количества). ;)

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2020, 14:12       Заглавие:  Re: ПСМ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Павлин Андреев написа:
NP написа:
...та тези без сърдечник (каквито евентуално може да се намерят по-лесно) имам сериозни съмнения, че ще дупчат каквито и да е било жилетки...



Утре обещавам, че ще пусна снимки на двата вида патрони. На външен вид са еднакви - разликата е в означението на гилзата. И да, 5,45х18 с оловна сърцевина е безсмислен боеприпас. :-) И двата вида не могат да се намерят лесно (особено в някакви смислени количества). ;)


Е то остана да не са еднакви :) Въпроса е, че "дупченето" на жилетки евентуално е с тези, със сърдечника. С другите надали. Което не значи, че е тотално безмислено - виж по-нагоре какво писах за тестовете ми с 22лр.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2020, 19:22       Заглавие:  Re: ПСМ?
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 18 Яну 2019, 12:54
Мнения: 125
Тъй като съм ценител на КНО, пуснах темата за ПСМ. Всички знаем, че въпросното оръжие е силно митологизирано, знаем и за стопиращия ефект. От близо три години търся възможност да бъде закупен за самоохрана, защото толкова пари не ми се дават за колекционерски, поне да мога да го за паша на колана. Това няма да ми е първото оръжие за самоохрана, но ще е първото екзотично. Свързаха ме през това време с отговорен служител по КОСна ниво ОД МВР, който каза първо да намеря, пък после ще мислим за регистрацията. Постепенно идеята избледня и се насочих към Г 43, с удължена цев/за да има екзотика/, а и s&w mp9c ми допадна. Почти едновременно във форума се появиха обяви "купува" и "продава" пълнители ЗА ПСМ. Помислих, че има раздвижване някакво. С риск да ме обявят за пореден път за тъп милиционер, едва завършил трети клас пуснах темата, защото все пак не съм се отказал от идеята. Та предвид големия интерес, моля колегата Shooting 360 при добро желание да даде инфо относно ПСМите и възможностите за регистрация.

Да не забравя да допълня, че пистолета е малогабаритен и много подходящ за скрито и незабележимо носене, нищо, че според някои не става за нищо. Колкото и да го плюят, за годините си е бил добро оръжие и сега според мен е добра конструкция.
Глок и Смит всеки може да има, а ще се радвам повече хора да имат и ПСМ. Виждам, че не съм единствения. Аз за разлика от някои хора съм доста миролюбив, но бих си направил кефа пак да гръмна с ПСМ, но този път да е личн мой.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Апр 2020, 20:36       Заглавие:  Re: ПСМ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Фев 2020, 13:12
Мнения: 1288
visocki написа:
но бих си направил кефа пак да гръмна с ПСМ, но този път да е личн мой.


Сине мой,

Хората притежават оръжие или по волята на МВР, или по волята на Аллаха. И тъй като да намериш ПСМ по волята на Аллаха е много малко вероятно, най-вероятно ще го намериш по волята на МВР. Но в този случай той в никакъв случай няма да е лично твой, така че употребяваш неправилната дума.
И колкото и незначително да ти се струва това, бих искал да ти обърна внимание върху тенденциите в ЕС, свързани с това оръжие - например в Германия този калибър /5.45х18/ е забранен.
Тук не опираме до умуване защо или как, а до свършен факт.
А ако искаш да бъдеш щедър дарител на някое РПУ в последствие, изборът е твой.
Въпросът с почти невъзможното намиране на патрони оставям на страна.

_________________
إِنْ شَاءَ ٱللَّٰهُ‎


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2020, 14:45       Заглавие:  Re: ПСМ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
NP написа:


п.п. с 22lr от пистолет съм дупчил 7 см дъска и куршума заседна в рулото балатум зад нея, пробивайки поне 3 слоя, та нека да укротим малко топките с "не става за нищо".

Да те поправя. Бяха две дъски по 4 см всяка с близо сант разстояние между тях.Зад тях лист фибран и руло близо 30 см в диаметър стегнато навит балатум около стандартен картонен тубус.
Та проектилчето мина през всичко това и спря в третия пласт балатум.Разстояние 5-6 метра.
Всички бяхме изненадани.

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2020, 20:56       Заглавие:  Re: ПСМ?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Днес говорих с някой хора. Проблем никакъв, само да има кой да внесе патрони и ПСМ-и ;) Колега може ли да провериш какви цени ще обадят за няколко желаещи и с колко пълнители ще бъдат? И дали е ПСМ или ИЖ-75?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Май 2020, 17:01       Заглавие:  Re: ПСМ?
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 18 Яну 2019, 12:54
Мнения: 125
Миналата седмица говорих с търговеца на ПСМ-и, но по думите му не е склонен на отстъпи за повече желаещи. Обявената цена е за пистолет с един пълнител - 1000лв. Допълнителен пълнител около 100 лв. Изпрати ми снимка на пистолети от 84-85 год. По-късно ще я прикача.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Май 2020, 17:04       Заглавие:  Re: ПСМ?
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 18 Яну 2019, 12:54
Мнения: 125
За това става дума.
Прикачени файлове:
IMG-7829561a2a665fecdc3a756f57a3abd9-V.jpg
IMG-7829561a2a665fecdc3a756f57a3abd9-V.jpg [ 248.56 KiB | Прегледано 6736 пъти ]

Имали поръчка и за 2000 патрона. За кого по-напред?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Май 2020, 17:09       Заглавие:  Re: ПСМ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
А не могат ли да поръчат повече патрони? 2000 не е сериозно число просто PDT_Armataz_01_30

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Май 2020, 17:45       Заглавие:  Re: ПСМ?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Абе ще има, само купете пистолетите. Както каза един колега законово няма пречка, значи е възможно. Първо пистолета и като пристигнат патроните едно заявление от КОС за 50 патрона за 23 лв. с таксите и луната спи...и градо жми.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 46 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer