logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 17:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2020, 14:32       Заглавие:  Re: Практически отзиви за терми/нощни прибори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
Jose написа:
Може би се повтарям, но засега при нощните и термото хубаво и евтино няма...


То и при най скъпите на нашия пазар за цивилни пак имамзабележки.
най ме дразни когато на прибор за 10к-12к картината забива и губиш мишената баш коги си решил да стреляш. Но това е положението.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2020, 14:38       Заглавие:  Re: Практически отзиви за терми/нощни прибори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
Beer написа:


Баси, нали е американска марка....аз толкова клипове гледах на тези нощни виждания...даже имаше по едно време и намаления на цените тук в Сф на тази марка...


От американската част на китай са по-скоро :DD
Майтапа на страна, но дори скъпите дедал и дипол хич не ме впечатлиха.

Единственото дето ми е харесало що годе до момента от нощното са едни очила на докторс - леки, практични, компактни и бързи за употреба, но те не са за цивилния пазар, за съжаление.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2020, 15:09       Заглавие:  Re: Практически отзиви за терми/нощни прибори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Не искам да ви разочаровам, но цените на нощните оптики явно са скочили яко напоследък и тук.
Преди година ползвани PVS-7 3gen бяха по $1000-1400, PVS-14 3 бяха по $1800-2000.
Сега под $2000 няма нищо на ебей.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2020, 00:48       Заглавие:  Re: Практически отзиви за терми/нощни прибори
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Beer написа:
Баси, нали е американска марка....аз толкова клипове гледах на тези нощни виждания...даже имаше по едно време и намаления на цените тук в Сф на тази марка...


ATN е американска компания, създадена от руснаци.
Повечето популярни извън САЩ "марки" в света на нощното виждане са на руснаци (и други от съвецкия блок), независимо къде е регистрирана компанията.

ATN X-Sight II HD 3 е цифров уред - напрактика цифрова видео камера с увеличена светлочувствителност. Работи за ловни цели само ако се ползва силна инфрачервена подсветка. Без такава е почти безполезен. Но с такава вижда добре. Виждат я и някои животни.
Вградените подсветки, с които идват цифровите оптики, обикновено не стават. Трябва отделен външен фенер, най-добре лазерен (а не лед).


TheWhiteMan написа:
Аз също искам да си взема едно устройство, което се слага на пикатинито пред бързомера. Но цената му започва от $10'000 и за сега такива пари не мога да отделя.



Искаш предна наставка към класическа оптика - clip on/add-on (от типа на AN/PVS-30).
Тя не се слага пред бързомер, а пред оптика с увеличение, за да може да показва нормален образ.
Тези от 10000 долара са от щатите и са забранени за експорт, така че не е само до парите.
Зад бързомер може да се сложи монокуляр за нощно виждане, но само ако бързомерът има "нощен" режим на подсветката си.


tsb написа:
най ме дразни когато на прибор за 10к-12к картината забива и губиш мишената баш коги си решил да стреляш. Но това е положението.


Вероятно имаш предвид авто-калибрирането с бленда на термалните оптики. Образът замръзва за няколко секунди по време на калибрацията.
Решение е да се мине на ръчен режим на калибриране - само когато прецениш, че е удобно.
Има и модели със изцяло софтуерна калбирация на сензора. При нея няма механична бленда и образът не замръзва по време на калибриране.


tsb написа:
Единственото дето ми е харесало що годе до момента от нощното са едни очила на докторс - леки, практични, компактни и бързи за употреба, но те не са за цивилния пазар, за съжаление.


Ако са били двуканални очила - с два отделни ЕОП-а, то е нормално да те впечатлят :-)
И за цивилния пазар в Европа има доста добри модели, цената им обаче се доближава до тази на нов автомобил.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2020, 01:08       Заглавие:  Re: Практически отзиви за терми/нощни прибори
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Преди ми бяха попаднали едни руски, монокли със сменяеми обективи, които бяха много добри.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dobri, kcv, PV и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer