logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:28




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2020, 12:32       Заглавие:  Re: Оръжия за оцеляване в града
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Едночасова лекция на тема "Оцеляване в града" от руснак, който реално е преживял месомелачката в Донбас през 2014-2015 г. https://youtu.be/ZVZTup2EVLs


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2020, 11:09       Заглавие:  Re: Оръжия за оцеляване в града
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Фев 2020, 13:12
Мнения: 1288
TheWhiteMan написа:
Едночасова лекция на тема "Оцеляване в града" от руснак, който реално е преживял месомелачката в Донбас през 2014-2015 г. https://youtu.be/ZVZTup2EVLs


Интересен разказ, особено за необходимото поведение на КПП-та
През май 2013 г. в Могадишу на импровизирано КПП ме обраха разбойници-нигги. Взеха ми двеста долара и едно швейцарско ножче и тръгнаха да ме вадят от колата, за да я гепят /очукана Тойота хайлукс пикап/. От другата страна на пътя обаче имаше импровизирана сергия за зеленчуци, на която продаваше старец. Той дойде и поговори нещо с разбойниците, и ме пуснаха да си тръгна. Оръжие нямах, само югославска граната М 75 в джоба, че е по-лека.

_________________
إِنْ شَاءَ ٱللَّٰهُ‎


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2020, 11:45       Заглавие:  Re: Оръжия за оцеляване в града
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Интересно, какво ли им е казал старецът....

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2020, 12:10       Заглавие:  Re: Оръжия за оцеляване в града
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Beer написа:
Интересно, какво ли им е казал старецът....


“Последния път, когато се пробваха да го обират тоя шейх, аз още имах магазин. Когато пушилката се разнесе, моя магазин го нямаше, обирджиите ги нямаше, и селото, в което беше магазина също го нямаше. Само ви го казвам момчета, да си го имате в предвид.”


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2020, 14:40       Заглавие:  Re: Оръжия за оцеляване в града
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Шейх Омар написа:
Интересен разказ, особено за необходимото поведение на КПП-та

Лекцията е интересна, защото е споделяне на ЛИЧЕН опит. За разлика например от колегата Я-Prepper, който е добър в оцеляването и знае/може много, но никога не го е преживял на собствената си кожа. От Калифорния нещата изглеждат по един начин, а от Донбас, Абхазия и някои други горещи точки от постсъветското пространство - по съвсем друг. :-)

Не са само КПП-та, много истина имаше там. Аз лично бих се омел от града още при първите признаци, няма да чакам създаването на КПП-та. А ако трябва да се придвижвам - само по черни пътища, неслучайно и двете ми коли са с мощни рами и листови ресьори.)) Тръгнеш ли по асфалта, започваш да играеш на тото и руска рулетка.. поне така си мисля де.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer