logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:44




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2020, 10:45       Заглавие:  Мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Направих си разни мишени, готови за разпечатване.



Прикачени файлове:
Red_diamond_target.pdf



Прикачени файлове:
target_1.16.pdf



Прикачени файлове:
target_2.pdf


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 16:36       Заглавие:  Re: мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Да се похваля и аз с една мишена:

Изображение

Производител: Moderna Shooting Arts Studio - гр. Тутракан

В първоначалния вариант краката бяха фиксирани към тялото и производителят решително ми отказа да прави каквито и да са изменения в конструкцията, което само по себе си е разбираемо, тъй като самата конструкция не е някакво видение или случаен опит, а е резултат от сложни и продължителни тежки изчисления с едни такива големи формули, че на нетренираното око му се разваля фокуса чак. Ползвано така изделието не помръдва и при жесток обстрел.
Обаче във вида си с неразглобяеми крака изделието няма как лесно да се транспортира във WV Glolf IV, та страх - не страх - аз му срязах краката и направих така, че те да могат да се махат, като ползвах множество жокери под формата на инструменти, материали и умения.

В резултат изделието лесно се побира във WV Glolf IV, но има известно клатене при работата му, което на мен не ми пречи. Предстои да видя дали то ще се запази като честота и амплитуда, или ще се увеличава във времето.

https://www.youtube.com/watch?v=3uf1QP_4H8k&t

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 16:53       Заглавие:  Re: мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Ще трябва да се пробва.

Скоро ще публикувам моите нови "произведения"...Разглобяеми


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 17:19       Заглавие:  Re: мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Moderna Shooting Arts Studio ....
Малииии, как звучи само!
Иначе планирам тест на въпросната мишена....

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 20:33       Заглавие:  Re: мишени
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
JDredd написа:
Да се похваля и аз с една мишена:t

Те, мишените хубави, но патроните бързо свършват.https://m.youtube.com/watch?v=mGvkGkiQycU

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 20:54       Заглавие:  Re: Мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
... и на ЧЗ-то му загрява спусъка чак :D

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 21:31       Заглавие:  Re: Мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Чудна мишена за ДУЕЛНА стрелба: по-две квадратчета от всяка страна, почва се с таймер от кобур или някаква еднаква и за двамата готовност... с 2-3 пълнителя/ за да име презареждане/ презареждания... и на финала на патроните, който има най-малко/ или няма квадратчета от неговата страна - пИчели. Ако свършите 2х2 - шуут офф! Импровизирам. :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2020, 21:38       Заглавие:  Re: Мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Вероятно няма да ми повярваш, но точно това имах предвид като си избрах числото 4 за брой на плейтовете :wink:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2020, 14:22       Заглавие:  Re: Мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
с 2-3 пълнителя/ за да име презареждане/ презареждания... и на финала на патроните, който има най-малко/ или няма квадратчета от неговата страна


Тази вид мишена (Texas Star) яде повече от 5-те патрона или няколко пълнители почти всеки път. Има и майстори, които я довършват за окло 5-8 секунди без да и дават много време да набере скорост.

https://www.youtube.com/watch?v=SmqKHGyPI3o

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2020, 14:39       Заглавие:  Re: Мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
Тази вид мишена (Texas Star) яде повече от 5-те патрона или няколко пълнители почти всеки път.

Да, кефи, но за ДУЕЛНА стрелба ти трябват две такива "тексаски звезди" - кой по-бързо ще свали всички плейтове на неговата си. Докато с мишена с четен брой плейтове като на Дреда - само с една такава, може да стане много як купон. Принципно, всяка моя групова тренировка гледам да я завърша с някаква дуелно-състезателна стрелба. И, най-много и аз да подпаля/ си запиша час за Moderna Shooting Arts Studio - гр. Тутракан. :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2020, 14:42       Заглавие:  Re: Мишени
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Yank написа:
Тази вид мишена (Texas Star) яде повече от 5-те патрона или няколко пълнители почти всеки път. Има и майстори, които я довършват за окло 5-8 секунди без да и дават много време да набере скорост.

https://www.youtube.com/watch?v=SmqKHGyPI3o

Имали сме и такива. Интересна мишена, но на всеки 5 попадения ходиш и се гъзурчиш да зареждаш падналите попъри. То, това не е стрелба, а туризъм.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2020, 17:38       Заглавие:  Re: Мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Moderna Shooting Arts Studio проектира, разработва и произвежда единствено безгрижни мишени. При тях само броят на патроните на стрелящия и целостта на оръжието му са лимитът за употреба :D

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2020, 18:34       Заглавие:  Re: Мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
moderna написа:
Yank написа:
Тази вид мишена (Texas Star) яде повече от 5-те патрона или няколко пълнители почти всеки път. Има и майстори, които я довършват за окло 5-8 секунди без да и дават много време да набере скорост.

https://www.youtube.com/watch?v=SmqKHGyPI3o

Имали сме и такива.


След като си се отказъл - въпрос на вкус. Някои предпочитат по-трудни, някои по-лесни. Ама да наричаш това гъзурчене и туризъм е някак си доста не на място.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2020, 19:44       Заглавие:  Re: Мишени
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Yank написа:
да наричаш това гъзурчене и туризъм е някак си доста не на място.

Съжалявам, че съм накарал някой да се чувства засегнат.
Явно иронията ми не е била разбрана.
Моля за извинение!
Предполагах, че си споделяме впечатления от употребата на различни мишени. Аз съм правил повече от 5 Тексаски звезди, които се намират на различни стрелбища в България. Навсякъде тези Звезди ръждясват въпреки безупречното си техническо и функционално състояние.
Първоначалното любопитство от такава мишена бързо се сменя от досада при употребата и. Стрелец от средна ниво нагоре бързо се научава как да я стреля и остава само слугуването. А това е скъпа мишена, трудно се прави и обслужването, разбирай зареждането отнема много време и не е забавно.
Това исках да се подразбира от моят неуспешен опит за ирония.
Мишена Дуелно дърво е съвсем друга играчка. Не се нуждае от зареждане, винаги можеш да я стреляш неограничено. Няма обслужване.
Сега, идеята на дуелно дърво с 3-4 плейта е да може да се мести по стрелбището. Такава, с 3-4 плейта е прекалено малка за дуелна стрелба.
Например @ubboto, който вади от кобур с 0.5 сек по бързо от мен още с ваденето от кобура е приключил мача. Затова за дуелна стрелба си трябва такова с 6 плейта.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2020, 22:25       Заглавие:  Re: Мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Fair enough Moderna. :armed:

Аз видях на твоето видео кръгли падащи plates. Надявам се, че си им направил един лост и с помоща на въже да ги дигнеш всичко заедно с едно дърпане на въжето. Така поне е по нашите стрелбища.

Още, надявам се, че си виждал подобни но наредени в една редица. Стрелеца вижда само една. Пак с въже.

Не знам дали си стрелял и по мишени (стандартни ИСПС) задействани от попър - след задействане слизат надолу с въртене 90 градуса като показват "лицето" за части от секундата.

Имам късмета да стрелям IDPA с хора с фантазии. Всеки път нещо ново.

Уважавам уменията ти.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Forger, Google [Bot] и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer