logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2019, 23:19       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Ное 2019, 13:48
Мнения: 26
Супер е! :tu: Кратко точно и ясно.

Само шрифта да е като на основния раздел, че не всички са снайперисти. ;)

И пак да си кажа. Народа обича ляб и зрелища. Повече от всяко хоби. Ако няма политика да има коли, палатки, гори, планини, чевермета. Форума ще мине по четене даже бг.мама.


Последна промяна IYI на 29 Ное 2019, 23:24, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2019, 23:24       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Ivo III написа:
Ivo III написа:
Курсове, обучения, тренировки, състезания


Обучения, тренировки, курсове, състезания

така по добре ми звучи

приемате ли го заглавието ?



с Подраздел за начинаещи ?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2019, 23:27       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Ное 2019, 13:48
Мнения: 26
Четат много млади хора и не смеят да попитат сигурен съм. Не са толкова отворени колкото си мислим.

Нека има и най-отгоре да е закован, но след правилата за боравене.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2019, 23:37       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Ное 2019, 13:48
Мнения: 26
ubboto написа:
IYI написа:
Хубаво е ако има такъв раздел. Най-отгоре да са "заковани" правилата на Джеф Купър за безопасно боравене. Също и базисните най-важни закони за оръжието. Примерно, че може да се носи с патрон в цевта. Че нямаме вече право да носим повече от 19 заряден пълнител за самоотбрана. Че е добре да имаме едно наум, когато носим JHP, защото макар и не ясно написана забраната си е забрана.

Определено нямам това предвид. :-) Как да е, не се разбираме... тоест аз явно не успявам достатъчно ясно да се изразя. Ще пробвам след време пак.

Разбирам те, но явно не съм се изразил точно. Раздела ще е за стреляне и най вече за основите неща при стрелянето.

Но според мен е добре да има кратко точно и ясно най-горе в отделна заключена тема. Десетте божи заповеди на боравенето с огнестрелно оръжие. Което да включва освен правилата на Джеф Купър. И кратки текстове с още по кратки описания за носенето. Кое е разрешено и кое не. Много хора още не знаят, че може да се носи с в патрон в цевта. А други още не знаят, че са забранени за носене 20 зарядните пълнители.
Под тази тема с "десетте божи заповеди" ще са всички теми.

Ако прецените, че има полза разбира се.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2019, 23:44       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ivo III написа:
тогава се захващайте да правите младежки забавни теми, с много картинки, видео клипчета да им е весело

и да ни покажете, че грешим за младите :)

Не, просто трябва да има по нещо за всички. Затова глоктолк или ar15.com имат секции с по няколкостотин хиляди теми - защото почти всеки може да намери нещо, което го интересува и някой, с който да го дискутира. Това е идеята.
Привлечи хората, които харесват оръжията във всичките им видове и приложения . Стрелбата не е само спорт (всъщност спорта е една много малка част от стрелянето като цяло), а сякаш това е единствената страна, която се поощрява в този форум.
Имаш ловци, имаш носещи за самоотбрана, имаш сегашни и бивши военни и полицаи, имаш ножари, имаш стрелци с лък, имаш пресъздаващите изсторически битки, имаш колекционери, или просто мераклии- съберете ги всички заедно, и вкарвайте все повече хора.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2019, 23:47       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
minavasht написа:
Ivo III написа:
тогава се захващайте да правите младежки забавни теми, с много картинки, видео клипчета да им е весело

и да ни покажете, че грешим за младите :)

Не, просто трябва да има по нещо за всички. Затова глоктолк или ar15.com имат секции с по няколкостотин хиляди теми - защото почти всеки може да намери нещо, което го интересува и някой, с който да го дискутира. Това е идеята.
Привлечи хората, които харесват оръжията във всичките им видове и приложения . Стрелбата не е само спорт (всъщност спорта е една много малка част от стрелянето като цяло), а сякаш това е единствената страна, която се поощрява в този форум.
Имаш ловци, имаш носещи за самоотбрана, имаш сегашни и бивши военни и полицаи, имаш ножари, имаш стрелци с лък, имаш пресъздаващите изсторически битки, имаш колекционери, или просто мераклии- съберете ги всички заедно, и вкарвайте все повече хора.


нещо си се напушил :) и ти е готино - тук сме на балканите

влез в ловните форуми и виж нивото, или на въздухарките ..

не можем да се справим с тях, освен ако няма 4-5 модератора на заплата по цял ден да търкат :)
бяха ми казали че .. в в някой ловен форум наш е имало модератори на заплата, но после се разцепиха на 2-3 форума и незнам как е сега

ПП: тук всичко се цепи .. като се почне от синода, партиите и .. форумите :) такава ние народопсихологията

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2019, 00:08       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Току що бъзнах един от младоците за подобен форум, където може да задава каквито си иска въпроси на оръжейна тематика, а той ми отговаря: "Какво да пиша там, като съм невежа?" :punch: Та, може би наистина ще е добре да се помисли за създаването на отделен Раздел за млади и начинаещи стрелци... където всеки, спокойно и без да се притеснява - да може да пита за всичко, свързано с оръжията и стрелянето.



viewforum.php?f=131

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2019, 00:23       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Ное 2019, 13:48
Мнения: 26
Защо не пуснете тема за дарения за форума. Ще останете изненадани. Някой ще даде 5 лева, друг 50. А някой и 500. Идеята е не само да го има. А и да има лоби за правата ни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2019, 08:18       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
ПП: тук всичко се цепи .. като се почне от синода, партиите и .. форумите такава ние народопсихологията

Не, такъв ни е мениджмънтът! :wink: Грешка беше, че ядосахте Посейдона! Иначе няма лошо човек да сгреши - всички грешим. Лошото е, когато си на ключова позиция, обаче въпреки че нямаш способността бързо и адекватно да оцениш и отреагираш на динамиката на ситуацията - продължаваш да си натискаш на своето до последно. През годините ключови сектори се бастисаха по подобен начин, или най-малкото забавиха страшно много развитието си - като се запъне нЕкой начЕлник като магаре на мост и каже: "Няма!" И само трепанье там е оправията - друго не върши работа! Да, ако е нещо важно или спешно - тази опция винаги си стои. Но тук нямаме нито нещо кой знае колко важно, нито пък спешно.

Да сме честни все пак, политика тук никога не се е обсъждала. Коментирахме в отделен раздел геополитически теми, като именно геополитическият вятър доведе до третирането на "Традиция" като ОПГ - за да се докладват на Началниците успехите ни в борбата с чуждото влияние. Но, това дразнело много хора. Ами, че то и СТРЕЛЯНЕТО ги дразни! Да съм си пишел в собствената си тема за хвалби и още нещо си там... ами, що не си... ?!?!

Добре, да приемем, че геополитиката наистина не е окей за оръжеен форум - склонен съм да се съглася. Но покрай чисто техническите теми, вчера по американските форуми прочетох... че догодина във Виржиния, САЩ се гласят да криминализират обучението с огнестрелни оръжия! :punch: И това би ми било интресно да го коментирам и с нашите американци тук... НЕЖЕЛИ, било политика! Та, подобен модератор ако не бъде овреме спрян, в случай че той сам не се усеща - нещата почват да стават тъпи!

За раздела за млади и начинаещи стрелци - благодаря! Този "трансфер на данни" от мен към младоците си върви непрекъснато на живо вече повече от 10 години. Като най-младите тигри са ми набор 2000 г. :-) Сега, дали и доколко ще им станат интересни БГ оръжейните форуми - нямам идея, наистина. Още повече, че почти всичко младо вече знае английски... и директно си гледа и чете от извора.


п.п. Скромно лично мое мнение по въпроса, без каквито и да било претенции за правилност и изчерпателност.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2019, 10:00       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ubboto написа:
че почти всичко младо вече знае английски... и директно си гледа и чете от извора.


Така е, само че аз предпочитам ти лично да ми дадеш 10 урока, отколкото да прекарам дни в четене и гледане на клипчета. Със сигурност ползата и наученото ще са в пъти в повече. Защото ако човек прави нещо грешно, ще го тренира и прави грешно.

Твърдо съм "ЗА" за тема "Основни похвати в боравене и употреба на ОО".

Офф, но оня ден ходих да пострелям, и гледам един чичко около 50-те стреляше пред мен, и така стискаше пистолета, че ръцете му трепереха....Ама на пръв опит да му кажа, че не е правилно, получих покана да си гледам работата. Сетих се какво му казаха на инструктажа - "Стискай здраво и стреляй"....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2019, 10:15       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
rosen71 написа:
Така е, само че аз предпочитам ти лично да ми дадеш 10 урока, отколкото да прекарам дни в четене и гледане на клипчета. Със сигурност ползата и наученото ще са в пъти в повече. Защото ако човек прави нещо грешно, ще го тренира и прави грешно.

Спирам, за да не стана вече досаден с това "Аз, аз...", но ще го кажа още веднъж: Преди година и половина имах наработен много кофти бъг във ваденето и насочването на пищова - таймерът не лъже! Блъскам половин ден като луд, не става и не става! Веднъж си шибнах пищова в стената - замина и пълнителят, и бутонът за заключване. Като всичко това го изчистих с тренировка през видеочата с един американец. За една тренировка схванах идеята - и после нещата се получиха от само себе си. Другата ти опция е самолет до Америка... и $400 за двудневен курс. Мисълта ми е, да не се скипват обучителските опции и през нет-а. Урок през видеочат! :punch: От американците има много какво да се научи и в тази област.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2019, 10:22       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ubboto написа:
Урок през видеочат! От американците има много какво да се научи и в тази област.


Урок през чат е друго. Говорех за просто гледане на клипчета. Щото може да видиш нещо грешно, и да го правиш занапред грешно. Урокът на живо, било то и през чат, ще има възможност за допълнителни обяснения и хващане на грешката веднага.

Да не говорим колко от притежателите на лъскави и скъпи пищови у нас ги имат като сувенири...И ако се наложи употреба, става опасно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2019, 11:23       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Ное 2019, 13:48
Мнения: 26
ubboto написа:
Ivo III написа:
ПП: тук всичко се цепи .. като се почне от синода, партиите и .. форумите такава ние народопсихологията

Не, такъв ни е мениджмънтът! :wink: Грешка беше, че ядосахте Посейдона! Иначе няма лошо човек да сгреши - всички грешим. Лошото е, когато си на ключова позиция, обаче въпреки че нямаш способността бързо и адекватно да оцениш и отреагираш на динамиката на ситуацията - продължаваш да си натискаш на своето до последно. През годините ключови сектори се бастисаха по подобен начин, или най-малкото забавиха страшно много развитието си - като се запъне нЕкой начЕлник като магаре на мост и каже: "Няма!" И само трепанье там е оправията - друго не върши работа! Да, ако е нещо важно или спешно - тази опция винаги си стои. Но тук нямаме нито нещо кой знае колко важно, нито пък спешно.

Да сме честни все пак, политика тук никога не се е обсъждала. Коментирахме в отделен раздел геополитически теми, като именно геополитическият вятър доведе до третирането на "Традиция" като ОПГ - за да се докладват на Началниците успехите ни в борбата с чуждото влияние. Но, това дразнело много хора. Ами, че то и СТРЕЛЯНЕТО ги дразни! Да съм си пишел в собствената си тема за хвалби и още нещо си там... ами, що не си... ?!?!

Добре, да приемем, че геополитиката наистина не е окей за оръжеен форум - склонен съм да се съглася. Но покрай чисто техническите теми, вчера по американските форуми прочетох... че догодина във Виржиния, САЩ се гласят да криминализират обучението с огнестрелни оръжия! :punch: И това би ми било интресно да го коментирам и с нашите американци тук... НЕЖЕЛИ, било политика! Та, подобен модератор ако не бъде овреме спрян, в случай че той сам не се усеща - нещата почват да стават тъпи!

За раздела за млади и начинаещи стрелци - благодаря! Този "трансфер на данни" от мен към младоците си върви непрекъснато на живо вече повече от 10 години. Като най-младите тигри са ми набор 2000 г. :-) Сега, дали и доколко ще им станат интересни БГ оръжейните форуми - нямам идея, наистина. Още повече, че почти всичко младо вече знае английски... и директно си гледа и чете от извора.


п.п. Скромно лично мое мнение по въпроса, без каквито и да било претенции за правилност и изчерпателност.

Не мисля, че мениджмънта като личност на един човек е виновен. А СИСТЕМАТА НА УПРАВЛЕНИЕ. Когато властта се концентрира в един или само няколко човека. Резултата винаги е крива, която рано или късно слиза надолу.

Експертните съвети са най-доброто управление. Още от легендата за Крал Артур и рицарите на кръглата маса. До наши дни когато решенията в успешните корпорации се взимат от съвета на управителите. На принципа на претеглената експертна оценка.

Дори модераторите да са този експертен съвет. Мисля, че важните решения трябва да се взимат след анализ на анкети попълнени от повече хора.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2019, 12:13       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
в американските модерни курсове по коучинг казват, че не трябва да се осъждат решенията на началника, най-малкото защото не разполагаме със същата информация

може нещо да изглежда грешно, но има за цел някаква бъдеща задача или е взето на база инфо дето го нямаме

американците знаят, те са открили всичко :) и споделят всичко

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2019, 12:28       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
в американските модерни курсове по коучинг казват, че не трябва да се осъждат решенията на началника, най-малкото защото не разполагаме със същата информация. може нещо да изглежда грешно, но има за цел някаква бъдеща задача или е взето на база инфо дето го нямаме...

Още повече, че крайният резултат от решенията на началниците се вижда черно на бяло - форумът, освен всичко останало, представлява и един своеобразен социален експеримент. Но фокусът от началническите решения да се измества към анкети за пол и възраст - видиш ли, младото не става, не се интересува, в тях е проблемът, а не в нас - вече почва да става малко тъпо. Поне на мен.

Иначе, да, редови потребител няма как да търси сметка за решенията на изпълнителния директор на дадена частна компания, респ. форума - който също е частен. А и ние сметка не търсим! Пробвахме с добронамерена градивна критика - това е! Нищо повече.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer