logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 10:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Ное 2019, 16:58       Заглавие:  Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Какво стана?
Сума народ гласувА преди година форума да стане чисто технически, оттогава съвестно се трият всички греховни постове, няма вече вражеска пропаганда и опасни влияния.
Ама някакси се загубиха посетителите?
Къде останаха радетелите на техническите дискусии?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Ное 2019, 19:41       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Спокойно Patner (some Harlem lingo). Би трябвало да си свикнал с местната SOP/МО и да не ти пука. Все пак има доста компетентни участници и свестни теми, пък и не е зле да помагаш на питащите.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2019, 11:15       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
нормално е
вече дори Фейсбук се смята за социалната мрежа на старото поколение

форумите са за стари хора, нещо като вестниците ;)
да направим една анкета за годините да видите че възрастова група ще е 40-50+

тук става бавно писането, снимки се качват сложно
отнема страшно много време вместо да цъкнеш с телефона и след две тръквания с палците да си в ефира

масово новото поколение пише по бързо с палците
отколкото на компютърна клавиатура, дори не умее да работи на компютър
но цял ден търка смартфон

иначе техниката се развива по бавно от простотията на политически теми
така, че всичко си е наред :tu:

който иска да си убива времето, да пише, да излива по всякакви теми .. не е тук мястото

бтв: следя и БМВ форума, и той е същото положение, с все по малък интерес на едни и същи

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2019, 14:07       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Ное 2019, 13:48
Мнения: 26
Ivo III написа:
иначе техниката се развива по бавно от простотията на политически теми
така, че всичко си е наред :tu:

който иска да си убива времето, да пише, да излива по всякакви теми .. не е тук мястото

Голям напредък е махането на политическите лакардии и препирни от форума. :tu:

Но не е лошо да има нов раздел за всичко извън темата, където хората да се опознаят малко. Споделяйки и за други свои хобита. Примерно за коли, джипове, фитнес, оцеляване в планината. Видя се колко приятно се разви темата за тактическите часовници.

Простотията свързана с политика разбира се не бива да се допуска, ако има раздел за други хобита и интереси.

Мисля, че не разликата в поколенията е причината да спре да се пише. Прекалената толерантност на екипа към гнева, расизма и простотията. Отблъсна много от четящите да започнат да пишат.

Никой нормален човек не желае да чете злобни изблици на омраза. Примерно за 500 години еб..не от комшиите. Да обясняваме ли тука колко време е минало. И че най-доброто отношение на наши съседи е от точно тази страна. За разлика от едни "братя" славяни бълващи лъжи и провокации към нас.

Не съм прочел нито една обида към негър в американските форуми за оръжия. Затова там пишат много негри бивши военни или действащи зад граница. Тук нито един турчин не смее да пише заради злобата на няколко темерута, които не могат да се въздържат поне малко.

Добре изгонихте доста хора да не бълват омраза. Виждам, че липсват и двама модератори големи расисти и двамата. Не един път са наричали арабите цигани. Без да се замислят поне малко, че видиш ли има араби лекари тук в България! И видиш ли някои дори обичат оръжията. И видиш ли дори четат тук как били цигани...

От много време чета форума и бих предложил Андрей с никнейм Jose и uboto за модератори в бъдещия раздел всичко извън темата. Ако има такъв. Защото мисля, че и двамата са много интересни и умни мъже. А защо не и за модератори в общия форум тук.

Надявам се, че съм бил полезен с това мнение.

Моля Андрей - Jose и uboto да ме извинят, ако нямат време или желание да бъдат модератори.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2019, 16:58       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
IYI написа:
От много време чета форума и бих предложил Андрей с никнейм Jose и uboto за модератори в бъдещия раздел всичко извън темата. Ако има такъв. Защото мисля, че и двамата са много интересни и умни мъже. А защо не и за модератори в общия форум тук.

Пацо - здрасти! :DD Чак сега те хванах по изказа - задобряваш, майна! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2019, 17:05       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
Какво стана?
Сума народ гласувА преди година форума да стане чисто технически, оттогава съвестно се трият всички греховни постове, няма вече вражеска пропаганда и опасни влияния.
Ама някакси се загубиха посетителите?
Къде останаха радетелите на техническите дискусии?

Погледни на нещата откъм забавната им страна - като на един своеобразен социален експеримент: американска фирма/ форум... начело с БГ мениджъри/ Управа. :wink: Т'ва двама от ключовите ти мениджъри/ модератори публично да се фанат за гушите и да почнат да се дърварАт за ключови моменти, касаещи политиката на фирмата/ форума... е забавно да се наблюдава отвсекъде! :DD

Аз имам регистрации и постове в няколко американски оръжейни форума, като НАВСЯКЪДЕ при вас... поне по няколко човека… ми казват: "Добре дошъл във форума!" Ти кога за последно прочете подобно приветствие от страна на старите пушки към някой нов потребител тук? :) Иначе все някой друг ни е виновен: възрастта, поколенията, Космоса и пр. Но грешка в нас няма... ние никога не грешим.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2019, 17:23       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
не забравяйте, че все пак сме на Балканите .. и тук е населено предимно с тъмни балкански субекти :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2019, 17:38       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
Пацо - здрасти! Чак сега те хванах по изказа - задобряваш, майна!

_


А Пацо от рода Дуло аз го засякох преди месец ама си трая.

т.е. на 16-ти
IYI написа:
Щом ше ловуваш ти си знаеш най-добре бързомер или варио. Би ли премерил колко ти е тежък спусъка. Ако нямаш специален уред става и с пластмасова бутилка 3 литра пълниш я с вода връзваш корда и повдигаш бутилката със спусъка. Ако имаш време и желание разбира се.


Тия туби и друг път ги е давал за пример.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2019, 18:50       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Ivo III написа:
не забравяйте, че все пак сме на Балканите .. и тук е населено предимно с тъмни балкански субекти
, които:
1. Никога не грешат. И да сбъркат - посмъртно не признават: въртят, сучат, обиждат - но не признават.

2. Ако някой залитне в офтопик - другите започват бясна надпревара кой по-голям офтопик да тресне - да не би да се мине и да остане по-назад.

3. Задължително при спор намесват и личността и/или професията на опонента. А, и населеното място където е роден или живее.

4. Пишат не за да кажат нещо, а за да им върви смяната на работа, щото 12/16/24 на едно място, но с компютър пред тебе - ами то издържа ли се?!

5. Лични съобщения ползват много рядко: каквото имат да си казват един на друг - казват си го в темите.

6. За всяко модераторско действие, което не им харесва, пускат отделна тема и искат обяснение.

7. Само те са готини, а другите са киселяци, мишки, и прочие смотльовци - особено модераторите.

8. Постинги по-дълги от 3 прости изречения не четат: по примера на другаря Ленин пускат един поглед по диагонал, колкото да хванат ключова дума и започват да опонират - ей така, за спорта. А понякога и това не правят: гледат, че еди-кой-си писал и нека спорът заради спора започне сега :tu:

9. Периодически пускат по една реч в стил Mr. Bombastic "Край, аз бях до тук!" и до седмица - две се връщат.

10. Периодически обясняват колко смотан е форумът и хората, пишещи в него, и продължават да пишат :D

Аз нямам регистрация в ни един американски форум. Чета от време на време целево ако гугъл ми даде някой линк, но генерално наблюдения нямам. Та във връзка с това да попитам: там има ли ги тия явления, дето съм ги изброил по-горе?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2019, 19:01       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
IYI написа:

.............
Голям напредък е махането на политическите лакардии и препирни от форума. :tu:

Простотията свързана с политика разбира се не бива да се допуска, ако има раздел за други хобита и интереси.

............


IYI, напълно си прав.
Хора които нямат какво да кажат и с какво да са полезни обикновено го избиват на политика и негативизми. Те и в живота са същите - освен да политиканстват друго не могат.

Както и преди съм казвал - тука сме заради общите ни интереси в определена сфера, които трябва да ни свързват и обединяват, а не да ни разделят на фили и фоби.

Сега, ако политиката е свързана с оръжията и засяга изконните ни права да носим и ползваме оръжия е друг въпрос.
Примерно темата за ЕС оловния бан.
Дива и брутална политика, която ако ЕС бюрократите успеят да прокарат и развият, предишните рестриктивни политики на ЕС в тая област ще ни се сторят като лека настинка в сравнение със чума.

И именно по такива въпроси, свързани с оръжията и накърняване/ограничаване на правата ни трябва да сме особено единни и да си отстояваме правата и законните интереси.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2019, 19:07       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:

..... Иначе все някой друг ни е виновен: възрастта, поколенията, Космоса и пр. Но грешка в нас няма... ние никога не грешим.


За съжаление си отвратително прав :sad:
Прво трябва да търсим грешките в себе си, после у другите.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2019, 19:29       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
JDredd написа:

..... Та във връзка с това да попитам: там има ли ги тия явления, дето съм ги изброил по-горе?


На места ги има, на други - не.
Зависи от политиката на самия форум.

В този ред на мисли, тука е добре да си останат техническите теми.
Без значение, колко хора пишат.
Сигурно е че много ни четат.
Техно темите може да са малко, но като има есенция винаги е интересно.
Аз лично съм се ровил много в нета за да изкарам определено зрънце полезна информация, да я проверя собственоръчно и да напиша тука нещо.
За мен е удоволствие ако мога да помогна на някой за нещо - било с инфо или логистика на човек от форума.
Не че знам или мога много, но се старая да съм полезен.
Вярвам, че всеки може да бъде полезен за другите в някаква степен.
Така бавно и полека тука ще се натрупа инфо, което ще е полезно и за тези след нас.

Тука е мястото на благодаря на всеки който е споделял интересна и полезна информация у форума, досежно хобито ни :tu: .

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2019, 19:41       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Аз да попитам какво точно се визира под термина "Технически теми" :
- технически,в смисъла на чисто инженерните?
- технически,в смисъла на разглеждане на прийоми,техники,"тактики" при различни стрелкови спортове/дисциплини
- технически,отново в инженерен смисъл ,но коствено свързани с огнестрелните оръжия - монтажи,прицелни приспособления и т.н. ?


П.п. Повечето технически теми тук се засират на 5-тото мнение: или се обръща на Глок срещу всички останали,или в по-лошия случай - въоръжение на руските наемници,Путин за какво плаща,как правилно или неправилно е "сделано" всичко и така нататъка... Е,как да пише човек? Как да сподели,попита ?

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2019, 19:45       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
tsb написа:
тука е добре да си останат техническите теми.
Без значение, колко хора пишат.
Сигурно е че много ни четат.
Техно темите може да са малко, но като има есенция винаги е интересно.
+1

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2019, 21:17       Заглавие:  Re: Техническите теми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
JDredd написа:
Аз нямам регистрация в ни един американски форум. Чета от време на време целево ако гугъл ми даде някой линк, но генерално наблюдения нямам. Та във връзка с това да попитам: там има ли ги тия явления, дето съм ги изброил по-горе?

Каквото и да ти отговоря ще е лично наблюдение. Но повечето негативизъм, или глупост в американските форуми бива контриран с хумор, или сарказъм. Ако се чудиш какво имам предвид, погледни мненията на Минаващ. Отделно, че хората се уважават един друг една идея повече от нас, поне в общия случай.

Колкото до политика - бих казал че има, но повече "практическа" такава. Локалните правила, закони, кметове, губернатори, на кого да пишеш ако ти се забави разрешителното, кой адвокат отговаря за форума и т.н. Нищене на "международното положение" съм виждал само в затворени раздели в международни форуми.

Има и значение какво разбираш под "американски" форум. Горното беше за специфичен оръжеен форум за нашият щат в който няма чужденци. Ако питаш за форум на английски, той е международен и там не са само американци. Но до голяма степен важат същите неща. Разбира се тъпаци, или кисели задници отломъци от студената война има, но много не виреят.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: MolonLabe и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer