logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 17:10




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 11:40       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Аз примерно, детайлно мога да се аргументирам какво се проверява и тренира с 10 темпови изстрела на 25 метра по мишена №4 за максимално кратко време. Но не за това е темата.

Та, обоснови се сега ти за смисъла на предложеното от теб упражнение - 10 изстрела на механика на 50 метра от позиция "стоешком" с ПНК, плийз! Може пък и на мен да ми убягва нещо същината.

Егати въпроса :shock: направо ме шашна...е добре де мен как се отива на 10 темпови на 25м за време....като ти убягва смисъла на 10 прецизни на 50м???
Ще купуваш кафе на младоците до второ пришествие ми се струва... PDT_Armataz_01_26

А за сравнение - газоотвод с болт с 10 изстрела пък каза, че не го разбираш...Тсб също, но ще го направи човека и ще сподели резултат...

Ок за парите 10 патрона .223 ти ги плащам аз . ако имаш мерак да стреляш де...ако не ще навиря аз чепарката :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 13:13       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Повтаряемост е туй, което търсим с дълги серии.
Едно е да се стегнеш и да направиш 3 добри изстрела, друго е да го правиш 10, 20, 50 пъти без прекъсване.
Прав на прецизна съм стрелял само с въздушна пушка на 10м към ОСО, така че нямам опит на дълги дистанции, с флоберка легнал винаги съм изпускал по някоя девятка на 50м, трудно е да се концентрираш толкова дълго, поне за мен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 13:21       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
minavasht написа:
Прав на прецизна съм стрелял само с въздушна пушка на 10м към ОСО,

И ти ми заби слух, Минаващ! :shock: Ама как е възможно да не си тренирал прав с арката на 50... 100м???

Е от това ти зависи живота бе човек? Спирате кола...отвътре ви почват двама негри с фортифайф пищови..

ти вадиш ара от багажика и ше залягаш ли опора ли ше търсиш???

Ми направо ги подкарваш прав като откриваш плътен огън...не 10 патрона,а 10 пълнитела...поне за това там не ви държат сметка..
хм...
добре де за експеримента пробвай 6 изстрела /да не се охарчиш като Геле с 10/ прав с ара на 50м да видим...е без оптика и ред мед доти...разбира се /тука говорим за механични мерници и майсторство/

minavasht написа:
с флоберка легнал винаги съм изпускал по някоя девятка на 50м, трудно е да се концентрираш толкова дълго, поне за мен.

Тука в цитата горе малко изясняват ли се смислите, Геле или ?
А в реала може да се наложи да си концентриран и мнооого по-дълго от времето за пускане на 10 пършиви патрона


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 13:54       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Говоря за прецизна стрелба, дето дупките са една до друга.
За работата тренирам (не че имам много време) като стрелям по едни метални ножове от косачка - към 10 см широки и около 40 дълги - дрънчат, като ги ударя, и не ги пробиват куршумите.
Стана ми интересно какво ли ше направи с оптика, трябва да видя дали имам блокове да я повдигна за да виждам над предния мерник, и ако остане време да видя какви групи ше направи.
Ама едва вчера можах да разглобя оная карабина, дето стои половин година със забитите вътре куршуми, та не знам кога ще остане време и за това.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 15:04       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
Егати въпроса направо ме шашна...е добре де мен как се отива на 10 темпови на 25м за време....като ти убягва смисъла на 10 прецизни на 50м???

Мислех надълго и нашироко да се обяснявам и аргументирам... но не виждам смисъл... НИКЪВ! Та, кво да ви кажа... ами, развивайте се! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 16:19       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ето виждаш ли колко БГ нищета има в тази мисъл? Ама иначе критикуваш БГ цинизма дето се направило забележка за малоумен макарена хват...

Това долу само по себе си ше заспи да го кажа и в твоята тема за стрелба от трите кола...на симпозиум на физици , зъболекари или кардиолози...
Казвам ставам и си заминавам...и настъпва смех в залата...
п.п.
Боря се като лъв да не трият тука ама явно почистване си требва...ок оставаме настрани българщинката...и надеждата ми е докато покажа аз...от пловдивската православна школа ако нещо покажат или от Крез стрелбището ...така на механика 50м прав поне 6 изстрела...

ubboto написа:
Мислех надълго и нашироко да се обяснявам и аргументирам... но не виждам смисъл... НИКЪВ! Та, кво да ви кажа... ами, развивайте се!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 17:42       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5278
Местоположение: София
А защо на пистолетната? Тия 10 прецизна с карабина, не трябва ли да се стрелят на тази мишена? <източник>

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 17:48       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Ако си спомням правилно, на 50м стреляхме по мишени, на които черната точка беше 2-3 см в диаметър, влизаше точно в кръга на мерника.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 18:16       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Absolut написа:
Тия 10 прецизна с карабина, не трябва ли да се стрелят на тази мишена? <източник>


Точно така е! Това е официалната мишена на ISSF от 1989 г. насам. На нея се стрелят упражненията "60 изстрела легнал" и "120 изстрела от трите положения" (40 изстрела от коляно, 40 изстрела легнал и 40 изстрела прав). Преди последователността беше друга, но от няколко години промениха правилника, но за да утежнят нещата - направиха двете ремъчни положения последователни. Общото време е 3 часа и 15 мин., като преди всяко от положенията имаш право на неограничен брой пробни изстрели, без да се добавя допълнително време.
Стреля се без никакви опори и само с диоптрични мерници. десетката на 50 м. е с диаметър 10,4 мм., ачерният кръг е с диаметър 113 мм.
Обикновено се подбират кръгли мушки, близки по диаметър до проекцията на черния кръг, но колко близки - зависи от устойчивостта на стрелеца.
Добрите стрелци постигат на прав резултат от 4 серии около 385 - 390 т., а понякога и повече.
Т.е. средната серия се движи около 97 точки от 10 изстрела.
https://www.issf-sports.org/competitions/results.ashx

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 18:50       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
О, Бъфало :tu:
хм...не знаех за регламента на ISSF...

Вижте колко е дълбоко понятието стрелец...

Кой е по-добър стрелец ...риторично питане:

1.Белия негър на Геле - натрениран, като Змей...лупа дублет...след това спринт 800м...пак три дублета вери точни в мишана на 7м...премята се на кълбо...раздава мавашита и му остава енергия да се сбие с колегите си

2.Стрелец от ISSF прав на механичен мерник 40 изстрела, като постига 392-395 точки от 400 възможни на 50м в егати дребната десетка :shock: феноменална психика...

Това ако е Геле /г-н Неам нерви/ на 30тия изстрел е ошамарил съдията в десно и е изревал - До тука съм.. развивайте се! и ше го арестуват...ха ха


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 19:26       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
Боря се като лъв да не трият тука ама явно почистване си требва...

Само и единствено от уважение към тебе - си доразвивам мисълта. Тъй, упражнението е 6-10 изстрела от позиция "стоешком" с ПНК. Давам по същество: Кое сравняваме приоритетно?!


ПУШКАТА

1.1. Ще правим сравнение между платформите: АР-15; АК; АР-10/ снайпер в .308?!
1.2. Тунингите: Ще взема аз едно .223 АК със спортен спусък и къстъм тънка мушка отпреде, а ти се мъчи със стоковия спусък и мерник на някоя бюджетна "арка". Или ще си ползвам двуточковия ремък като опора на поддържащата си ръка, а ти давай без опора.
1.3. Тегло и габарити на пушката: Като изкараме пак стрелбищния "Галил" на полигона - ще ти го дам 10 пъти да го вдигнеш и прецизно да се премериш и спуснеш. Аз ще съм с "арката", де е каде два пъти по-лека и маневрена. Та, при кого вероятността от позиция "стоешком" да се разтрепери към десетия изстрел и съответно да сгреши е по-голяма - този с по-леката или по-тежката пушка?!
1.4. Уменията и физиологията на стрелеца: Понеже стана дума и за .308 снайпери, някоя 50-60 килограмова спортна стрелкиня - много искам да я видя как десет поредни пъти ще вдигне, прикладва, и ще спусне в едно и също място на мишената! И ако не успее, какъв извод ще направим: Снайперът нещо не става за прецизна стрелба на 50 метра?!


БОЕПРИПАСИТЕ

2.1. Укупно да сравняваме балистиката на .223/5,56, 7,62х39 и .308 - за това си требе нов раздел.
2.2. Ако приоритетно ще сравняваме боеприпасите - стрелбата трябва да е от станок.


КОНЦЕПЦИИТЕ

3.1. Разграничителната линия между смисленото стреляне с бойно оръжие, състезанията в духа на "Бързи, смели, сръчни" и пълните глупости - понякога е доста тънка. Нагледно ти го показват пенсионираните американски зелени барети какво се разбира и търси като функционален "пърформънс" с тактическата карабина. Ако не се движиш на тези дистанции - си фитка! Именно затова се търси бърза смяна на позиции, стрелба от движение и пр. А ние ще се изпружим като биатлонисти на 50 метра... и ще правим нещо си там.
3.2. Упражнението с трите конуса на 20 ярда на Аарон Баруга - аз бих го пробвал по 14 сантиметровия черен кръг на В-8. За какво време с придвижването - ще събереш 10/ 10.
3.3. Прецизната стрелба, ако ще я стреляш в стил Нонка Матова... освен безсмислена, ами е и вредна. От нея има смисъл за бойно оръжие тогава, когато и стойка, и хват, и спускане - ти е както трябва. В противен случай нищо не правиш - спортна стрелба с бойно оръжие. Същото важи и за карабината.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 19:47       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Знаеш, Геле че уважението е взаимно...и ако знаех КАК точно да направя регламента...щеше да пиша регламенти, а вие да стреляте...

аз почвам от тук ...каква група може да се постигне прав на 50м на механика...с бойно дълго...

са...бойно дълго какво значи...естествено еднотипно 308 болт ще е едно... ар 15 друга група ще направи...

идеята е кой кво има да опита дълга серия 10изстрела на механика на 50м...е много ясно няма да си разкичват хората оптиката и да монтират мушки

и няма как да се съглася че това е безсмислено...
открили са стрелба по Мнаващия...и той на 50м вижда само кубето на единя от нападателите...еми требва да даде един прецизен с арката в тази глава ама е прав опора няма и ред дота му свършила батерията ти да видиш...
та тегли шута и на арка и на ред дот и взима втората арка от багажника която си е с железни мерници
ubboto написа:
Понеже стана дума и за .308 снайпери, някоя 50-60 килограмова спортна стрелкиня - много искам да я видя как десет поредни пъти ще вдигне, прикладва, и ще спусне в едно и също място на мишената! И ако не успее, какъв извод ще направим: Снайперът нещо не става за прецизна стрелба на 50 метра?!

Не само вдига и стреля вери уел ами и търчи с 308цата...по баири и стълби ...и вишки разни и това 55кила жилава па и хубава жена беше...Бързилов навремето показваше видеото американка или латино беше...
та да не го мислиме това...като му е тежко на жена ли мъж ли ...вдига чашата с бирата и тва е


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 20:08       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Въздушните пушки, дето стреляхме едно време бяха май Урал, тежаха около 5 кг, и се подпираха с ръкавица на лявата ръка - когато изтръпнеше, почвахне да стреляме за точки. Правеха го и девойчета по на 15-16 години.
Верно, пушките беха правени за състезания, но принципа остава същия.
И според мен шанса някой, дето го може, да те отнесе в престрелка с пушки е по-голям, отколкото някой, дето бяга за норматив между колчета.
Лично мнение, разбира се.

Посейдоне - предната мушка си е на мястото, и при нужда просто вдигам задния мерник и гледам през ред дота - мисля им викат see through. Това му е хубавото на тоя, че е вдигнат, няма нужда от повдигащи блокове. Нема нужда от втора арка :).
Ся друг е въпроса, дали ще мога да видя малка мишена на 50м.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 20:24       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
Poseidon написа:
.....

Та ми е интересно как се събират 10 наредени, като мъниста като Тсб на механика...на 50м прав...

.....


Не помня да съм писа, че съм стрелял прав.
Стрелях седнал на маса, от упор - торбичка с пясък.
Тва е при първите 10 изстрела.
И понеже темата тръгна единвид от мен :oops: само да уточня, че идеята ми при тези първи изстрели беше да пробвам пълнителя с 2Х5 бр патрони. Как работи оръжието, сработва ли задръжката и изобщо функционалната част на нещата.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2019, 20:32       Заглавие:  Re: Група 10 изстрела с механичен мерник
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Да, Тсб не казал че групата е прав, но айде нека дриловете в настоящата тема да са два:
прав и от опора
просто малко ме дразнят американците, че диктуват модата в дриловете и ще опитаме наши дрилове :roll:
това касае само участниците в темата де...иначе си има състезания...бойни дрилове на Делта пеншъни... спортни олимпийски стрелци и т.н.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: PV, zgeorgiev81 и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer