logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2021, 13:39       Заглавие:  Re: EC lead ban
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
kcv написа:
Работите отиват на зле.


Най-ме кефи забраната за ползване на закрито......
С две думи, стрелбища на закрито няма да може да има :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2021, 13:44       Заглавие:  Re: EC lead ban
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
дай на педераст власт .. и гледай какво става :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2021, 13:59       Заглавие:  Re: EC lead ban
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Online

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
rosen71 написа:
Най-ме кефи забраната за ползване на закрито......
С две думи, стрелбища на закрито няма да може да има


Аз го тълкувам по друг начин:
Цитат:
Военните и други неграждански употреби на оловни боеприпаси- като например от полицията, службите за сигурност и митниците - не савключени в обхвата на разследването. Използването на оловни боеприпаси назакрито също е изключено.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2021, 17:28       Заглавие:  Re: EC lead ban
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Last Man Standing написа:
Аз го тълкувам по друг начин:


А, сега и аз вникнах..понеже го четох от телефона, и го свързах с другото, а трябваше да го свържа със задължителните куршумо уловители.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2021, 18:28       Заглавие:  Re: EC lead ban
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Online

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Да, написано е леко объркващо, не само този пасаж. Четох и позицията на FACE, разгледах им сайта и анкетата, която са пуснали за стрелците. Нямат категорична позиция по въпроса, губи им се основата. А тази забрана е пълен абсурд, има достатъчно научни аргументи в подкрепа на протестирането и. Иначе в някои щати на САЩ (като Калифорния), от известно време заместват оловото с бисмутно-калаена сплав. Бисмутът е най-близък заместител, като химични и физични свойства, но цената на боеприпасите става по-висока.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2021, 00:13       Заглавие:  Re: EC lead ban
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2021, 13:33
Мнения: 119
Местоположение: Peru
От кога ще влиза в сила тая педерастия? Кажете да се запасим с куршуми до края на века.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2021, 19:28       Заглавие:  Re: EC lead ban
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Има шанс да изключение за спортни дейности, при определени условия - стрелбището да събира олово, да не е в нива и разни такива. Предвидени са ЕВЕНТУАЛНО, та не се радвайте отрано.


https://echa.europa.eu/documents/10162/ ... d2606a50f3

Таблица 2-11, т. 4

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2021, 19:55       Заглавие:  Re: EC lead ban
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2021, 13:33
Мнения: 119
Местоположение: Peru
Това малоумие известно ли е на ловците?! Защото те не са една шепа кротки и културни лекари, юристи и инженери от IPSC. Не ми се мисли, ако от утре бай Петко и чичо Пеци от село Вълкодер някой им каже: "Вече нЕма да стреляте с оловни съчми." Тогава няма да е митинг със свирки и вувозели като на "умните" и красивите. А ще стане като с бай Петко, който уби баретата, но умножено по 100 хиляди пъти.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2021, 20:46       Заглавие:  Re: EC lead ban
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Online

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Аз виждам едни свалени гащи! И понеже опитите за “лобизъм” и защита на европейско ниво ми изглеждат импотентни, надявам се, че като национално законодателство ще се справим. Тук може да се работи сериозно по темата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2021, 00:38       Заглавие:  Re: EC lead ban
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
El Padrino написа:
Това малоумие известно ли е на ловците?! Защото те не са една шепа кротки и културни лекари, юристи и инженери от IPSC. Не ми се мисли, ако от утре бай Петко и чичо Пеци от село Вълкодер някой им каже: "Вече нЕма да стреляте с оловни съчми." Тогава няма да е митинг със свирки и вувозели като на "умните" и красивите. А ще стане като с бай Петко, който уби баретата, но умножено по 100 хиляди пъти.


надявай се, ама ги видях как се скриха на гласуването за заглушителите

така че не вярвам да направят нешо такова

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2021, 00:40       Заглавие:  Re: EC lead ban
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Last Man Standing написа:
Аз виждам едни свалени гащи! И понеже опитите за “лобизъм” и защита на европейско ниво ми изглеждат импотентни, надявам се, че като национално законодателство ще се справим. Тук може да се работи сериозно по темата.


Sent from my iPhone using Tapatalk


нащите евродупетати
предадоха интересите на България за редица гласувания .. като пакета макрон, та за шепа ловци ли ще направят нещо ??

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2021, 01:42       Заглавие:  Re: EC lead ban
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
"Causa perduta", няма никаква връзка между ловците и ръководството отгоре, камо ли за чак такива дейности като блокиране на това малоумие от наша страна в Европа-та.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2021, 08:07       Заглавие:  Re: EC lead ban
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Last Man Standing написа:
Аз го тълкувам по друг начин:
Цитат:
Военните и други неграждански употреби на оловни боеприпаси- като например от полицията, службите за сигурност и митниците - не савключени в обхвата на разследването. Използването на оловни боеприпаси назакрито също е изключено.

Звучи окуражително!
И нека насочим усилия към това откритите стрелбища, където оловото може да бъде събирно, да бъдат също извън забраната. Интересно е да знаем какво мислят чехите и унгарците?

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2021, 16:15       Заглавие:  Re: EC lead ban
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Ivo III написа:
El Padrino написа:
Това малоумие известно ли е на ловците?! Защото те не са една шепа кротки и културни лекари, юристи и инженери от IPSC. Не ми се мисли, ако от утре бай Петко и чичо Пеци от село Вълкодер някой им каже: "Вече нЕма да стреляте с оловни съчми." Тогава няма да е митинг със свирки и вувозели като на "умните" и красивите. А ще стане като с бай Петко, който уби баретата, но умножено по 100 хиляди пъти.


надявай се, ама ги видях как се скриха на гласуването за заглушителите

така че не вярвам да направят нешо такова

Не знам.... аз съм бил пред Народното събрание, когато БЛРС протестира преди няколко години против новия Закон за лова и беше доста внушително- десетки хиляди мрачни, бели мъже, ходещи в стегнати редици със знамена..... Грозното Ууууууу.... караше прозорците на НС да звънтят..... А бе съобразиха се..... Не бяхме веганчетата с велосипеди шляещи се на Орлов мост....

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2021, 16:55       Заглавие:  Re: EC lead ban
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Виждам, че за пореден път никой си няма на идея как действа европейското закондателство.
С две думи - ако го спуснат от там, то нашите са длъжни да го приемат. Има нюанси, но са длъжни.
Иначе се започват наказателни процедури с/у България.
Така че маршируване със знамена под НС е просто на грешното място. Единственото, което евентуално ще зависи от нашите е да приемат предвидените опционални / конкретни изключения, а не да минат по най-лесния път със "забраняваме всичко". Нищо друго.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer