logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:05




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 285 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2019, 12:22       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Zakira написа:

Защо предпочете мид газ система?


Щото е 16ка ;)




Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2019, 12:28       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Zakira написа:
Защо предпочете мид газ система?


Колега, МИД газ система е съвсем друго. Моята, както и повечето, са carbine length gas system, т.е. газоотвода е на 7" разстояние. При mid length gas system е на 9", При Rifle length gas system е на 12", при pistol length gas system е на 4".

По принцип се бях спрял на СиУ М-лок мид систем, ама както казах, служителя в ИСД беше изпълнен с крайно нежелание да ми вземе 3 бона.

ti6kata написа:
Щото е 16ка


При mid length gas system цевта може да е от 14" до 20".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2019, 17:11       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
rosen71 написа:
и ще подготвям сандъка с патрони...

Честито!
На колегата ТСБ явно се дължат специални благодарности за ревюто, повлияло на избора, но и сравнителен анализ на констатациите. А преди да се подреждат в сандъка, патрончетата трябва да се тестват за най-добра групираност по тегло и форма. Чакам снимки на попаденията - с пушката може да се стреля и преди регистрацията, но само на стрелбища.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2019, 17:45       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
T. Pavlov написа:
rosen71 написа:
и ще подготвям сандъка с патрони...

Честито!
На колегата ТСБ явно се дължат специални благодарности за ревюто, повлияло на избора, но и сравнителен анализ на констатациите. А преди да се подреждат в сандъка, патрончетата трябва да се тестват за най-добра групираност по тегло и форма. Чакам снимки на попаденията - с пушката може да се стреля и преди регистрацията, но само на стрелбища.


Да, аз благодарих на ТСБ, и на други, които на ЛС се отзоваха кой с каквото може.
Като имах в предвид "сандъка", взех различни видове с цел проба. Утре ще си разпечатам няколко мишени, и евентуално в събота, ако успея да се добера до стрелбище в Русе (което си е постижение), ще й взема "девствеността" :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2019, 19:50       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ubboto написа:
И, "арка" се взема да се"кичи". Следващата снимка - накичена!


Днес ми върнаха и бързомера (дето Минаващия го предложи), та реших да я "накича" :)

Изображение

М/у другото, бях го дал на един приятел да го пробва на .308.
Пуснал е десетина изстрела, не е мръднал. Така че за без пари си е супер :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2019, 11:17       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Роска...пусни линк плийз откъде купи бързомера...да се знае...а и за информацията може да пратим бутилка ракия на Минаващия...

Не каза нещо основно обаче...ти като ловец ли придоби арката или като състезател?

Това е важно...доста хора се интересуват...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2019, 12:23       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
на Илиенци 35лв бързомер с монтажа
изглежда ми подобен

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2019, 17:05       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Poseidon написа:
Роска...пусни линк плийз откъде купи бързомера...да се знае...а и за информацията може да пратим бутилка ракия на Минаващия...Не каза нещо основно обаче...ти като ловец ли придоби арката или като състезател?Това е важно...доста хора се интересуват..


https://tacticon.com/product/predator-red-dot-sight/

Помолих един приятел от Вегас да ми го прати по пощата.
Обаче имам контакт със собственика на фирмата Tacticon-Jake Dines, който ми обеща да види как стоят нещата да може да праща директно на нас.

АР-ката на ловно.

А бързомер за 35 лв. не бих си купил.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2019, 18:29       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Честито и на двамата печаливши! Направи ми приятно впечатление, че българският вносител, поне на Рюгер, не реже глави от кръста. Аз моята я взех за около $850, но беше преди 5 години и човек като сложи всичките врътки по внос на оръжие, по-високите цен за малък бългърски търговец, риск, пък и някаква печалба, няколко стотин лева отгоре изглеждат съвсем нормално. Със здраве да си я ползваш - гарантитрам ти че арката като оръжие няма омръзване. Особено като започнеш да откриваш, колко е мощно това иначе леко оръже.

Имам въпрос - точката на бързомера(имам същият) седи ли ти леко като "цвете", или си е плътна кръла точка, като на рекламата на сайта, който си линкнал?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2019, 20:02       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Amazon написа:
седи ли ти леко като "цвете", или си е плътна кръла точка, като на рекламата на сайта, който си линкнал?


Ами зелената е ОК, червената на по-ярка степен малко става като цвете. Но за мен по-важното е, че е пробвана на болтова .308, и след десетина изстрела не е мръднала.
За 40$ бързомер, ако ще и малко цвете да има, но не мърда прострелката, не мисля, че имаме право да се сърдим :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2019, 20:12       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
rosen71 написа:
Днес ми върнаха и бързомера (дето Минаващия го предложи), та реших да я "накича"

Росене, не си загрозявай хубавата пушка, плийз… болезнено е да се гледа това! :confused: Карай си на механичните мерни прибори вемсто това чудо... сто пъти по-добре!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2019, 20:17       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
rosen71 написа:
Poseidon написа:
Роска...пусни линк плийз откъде купи бързомера...да се знае...а и за информацията може да пратим бутилка ракия на Минаващия...Не каза нещо основно обаче...ти като ловец ли придоби арката или като състезател?Това е важно...доста хора се интересуват..


https://tacticon.com/product/predator-red-dot-sight/

Помолих един приятел от Вегас да ми го прати по пощата.
Обаче имам контакт със собственика на фирмата Tacticon-Jake Dines, който ми обеща да види как стоят нещата да може да праща директно на нас.

АР-ката на ловно.

А бързомер за 35 лв. не бих си купил.


ако платиш 350лв по спокоен ли ще си :)
мисля че е същия .. само "бранда" е друг :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2019, 20:33       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ubboto написа:
Росене, не си загрозявай хубавата пушка, плийз… болезнено е да се гледа това! Карай си на механичните мерни прибори вемсто това чудо... сто пъти по-добре!


Аз просто ей така го сложих. И мен не ме изкефи, но пробно сложих една оптика, и ми хареса. Най-вероятно бързомера ще го продам или подаря на някого, и ще си взема една оптика 1-6 с бърз монтаж.
Иначе на механични най-ме кефи, щото се доближава до "армейския модел" :)
А и аз искам да се отличавам от лигавите авджии с пушки за по 10 бона, дето ги имат само за да се хвалят.


Ivo III написа:
ако платиш 350лв по спокоен ли ще си


Не че цената е определяща, но имам опит с Китай и ще ти кажа, че примерно корпусите на много изделия от различни марки се правят от един и същ производител. Вече карантията си я избираш ти, според цената.

Въпреки, че САЩ са голям пазар, едва ли можеш да просъществуваш дълго, ако продаваш хептен боклуци.
А и минаващия го има същия. Както и други.
Целта на покупката ми на евтин бързомер беше само и единствено да пробвам дали изобщо ще ме кефи такова нещо. Е, не ми е по сърце, и ще си взема оптика.
Не съм чак толкова богат, че да дам 800-1000 лв. за една проба.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2019, 20:33       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Мои познати от Америка, понеже и аз планирам да кича "арка" за тактическа карабина - препоръчват това:
https://www.amazon.com/dp/B000KKFVRC/re ... WF9Z5WJ6WK

А от това са по-доволни от горното - Aimpoint Pro.
https://www.amazon.com/dp/B007GDR0I4/re ... HHEG0SSQM7

КогИ искаш по-малка и светла точка - това:
https://www.amazon.com/AimPoint-12417-M ... uage=en_US

... или пък това:
https://www.amazon.com/dp/B007R6AF9Q/re ... E3PGQCYRFA

А ако не ти се дават $400 -$700 за оптика... бай американец това препоръчва като по-бюдежтна версия:
https://www.amazon.com/d/Gun-Scopes/Pri ... uage=en_US

… и това:
https://www.amazon.com/Vortex-Optics-Sp ... uage=en_US


п.п. Синтезирано инфо за отпиките за "арка"-та от хора, които сериозно стрелят… и си ги разбират доста добре като цяло нещата.

А ако сакаш увеличение:
https://www.amazon.com/dp/B004NKSOOC/re ... Y5CBNMSK5K

https://www.amazon.com/Mill-BK81424A-Dm ... uage=en_US

Ако те интересува нещо по-конкретно от горните предложения - ще питам и ще пиша тук, може и на Л.С. Иначе то и аз на някое от горните ще се спра.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2019, 20:49       Заглавие:  Re: There she is - my new Ruger AR556
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ubboto написа:
Ако те интересува нещо по-конкретно от горните предложения


Много благодаря за инфото, но поне за сега бързомер не ми приляга на сърцето :?
Не е въпроса за парите.

Принципно, ако имам въпроси, ще ги задавам без притеснение. Никога не ме е срам да кажа, че нещо не знам, и да питам тези, които знаят.
Пък и кой бяга от бутилка хубаво вино от новата реколта...уникално е станало :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 285 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer