logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 13:37




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2019, 08:01       Заглавие:  мнение за Typhoon Defence F12
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 06 Дек 2014, 11:53
Мнения: 5
Има желание за това оръжие-
https://www.youtube.com/watch?v=AfOuE0JPfkk&t=5s
ще се ползва за лов/на прасе предимно/ и от време на време за кеф.
Няма да бъде основно оръжие-ще се редува с нарезно като опадат листата,имам и двуцевка.
Подържах го в ръце,но не съм стрелял.
Тежичък е...но пък не съм слаботелесен..
Интересува ме как е от към поддръжка,засечки,има ли претенции за патроните?
Въобще всичко за което се сетите..
Другия ми вариант е ловен автомат.Сигурно някое инерционно Бенели,но визията там не ме кефи....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2019, 12:03       Заглавие:  Re: мнение за Typhoon Defence F12
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Уфф, само като гледах видеото и ме хвана съклет :D та това чудо наподобява пушка в .50 BMG, как ще го мъкнеш в гората?

Инерционното Бенели (или с газов двигател) е световен "златен" стандарт при полуавтоматите в 12К. Елегантно и надеждно.. взимай го смело и няма да съжаляваш. ИМХО.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2019, 12:01       Заглавие:  Re: мнение за Typhoon Defence F12
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 06 Дек 2014, 11:53
Мнения: 5
Благодаря TheWhiteMan


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2019, 13:05       Заглавие:  Re: мнение за Typhoon Defence F12
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
zzfz написа:
Благодаря TheWhiteMan

Няма за какво - нали за това са форумите?

А и аз имам дълбоки съмнения в качеството на турските оръжия. Разбира се, само лично мнение.. Верно, че Берета им продаде преди няколко години старите си поточни линии за производство на гладкоцевни пушки.. но дали това е достатъчно? Според мен - не. Всичките ми оръжия са произведени в Австрия, Германия, Швейцария и Италия.

...
Да не говорим, че хич не ми се ще да финансирам с мои пари икономиката на страна, която ни е клала и е.ала 500 години. Такъв период не се забравя лесно, минали са "само" 130 години от освобождението. Прибави и реалността към ден днешен: Ердоган се превърна в пълен диктатор /като Путин/ и съвсем ще сглобиш картинката. :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2019, 13:49       Заглавие:  Re: мнение за Typhoon Defence F12
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31395
Местоположение: Sofia
TheWhiteMan написа:
Да не говорим, че хич не ми се ще да финансирам с мои пари икономиката на страна, която ни е клала и е.ала 500 години. Такъв период не се забравя лесно, минали са "само" 130 години от освобождението. Прибави и реалността към ден днешен: Ердоган се превърна в пълен диктатор /като Путин/ и съвсем ще сглобиш картинката. :D


няма връзка с тематиката на форума .. моля придържайте се към технически, а не към политически/политикономически и т.н. дискусии

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2019, 19:08       Заглавие:  Re: мнение за Typhoon Defence F12
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Моите 2-3 стотинки.
1. Инерционка с пълнител ( а не с тубулярен магазин) се случва да не е толкова надеждна. Ако е за кеф тогава това може да не се взима в предвид.
2. Играх си с оръжието на някакво изложение - изглежда интересно и добре направено (малко тежичко, но въпрос на вкус).
3. Към всяко турско изделие (изключая баклава, кадаиф и аналогични) съм леко скептичен, поради различни екземпляри ползвани в ловната дружинка. Качеството варира от супер, до много зле. От там си мисля, че може да е много до късмет спрямо конкретната бройка.
4. Любимият номер на комшиите да ползват например затвор или друга част отливка, вместо качествена фрезована част. В турските само можем да гадаем какво се използва.
5. имам 0% опит с конкретният модел. Всичко горе написано е в голямата си част теория.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2019, 20:06       Заглавие:  Re: мнение за Typhoon Defence F12
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Стрелял съм с това оръжие (или поне със абсолютно същото,дори и като разцветка) - около 30на патрона някъде.

Впечатляващщ външен вид,дори и като избор на цвят. Видеото не може точно да пресъздаде цвета,но поне отвън пушката изглежда повече от прекрасна. Всичко е олизано,обработено,хендгарда е доста добър - дава опция да си закачаш разни джиджавки по него. Ергономия на АР-15,контроли също като на АР-15(понапудрена). Сгъваеми мерници тип "Магпул"(може и Магпулски да са,не ги загледах с подробности).
Пушката работи добре,компенсатора си върши работата достатъчно ефективно. Мисля,че имаха 3 типа пълнители - за 3,5 и 10 патрона,но не съм сигурен. Пълнителите са метални. Нямаше луфтове по приклади,ръкохватки и т.н. пластмасарии (малко са ,обаче)

Като недостатък - тежичка е,но пък стреля добре

Ако тежеста не те притеснява,искаш да си оригинален и търсиш възможност за много бърза смяна на пълнител ... или имаш АР-15 и търсиш нещо близко като ергономия и разположение на основните контроли,но в 12 кал - това е твоята пушка (може и обратното ;) )

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer