logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 22:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2019, 08:25       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
rosen71 написа:



Официалния отговор за цевта от Рюгер:

Цитат:
Ruger Customer Service

Thank you for contacting Ruger Customer Service.
Your Customer Service Issue # is 10168...….

The AR-556 barrel has a nitride treatment on the inside and a black oxide coating to provide corrosion resistance. There is no other coating on the rifling of the barrel.

Thank you for your inquiry.

Best Regards,

Ruger Customer Service




Това си е достатъчно за тази цена - повишаване на твърдостта и повишаване на устойчивостта на корозия.


rosen71,
Благодарско за допълнението в темата.
Дет се вика - инфото ти е от извора :tu: .

Може да се презюмира, че бай хамериканец не ни е подвел значително с инфото споделено тук:

http://www.rugerforum.com/phpBB3/viewto ... 4&t=248094

"When I contacted Ruger back in July 2016, the operator, or, desk clerk that answered the phone put me through to the "TECH DEPT." The gentleman I spoke to was an engineer by the name of Ed (yes, I do keep notes). He stated that the "RUGER AR-556 AR-15's" barrel is lined with a coating similar to MELONITE."

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2019, 19:38       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
tsb написа:
Дет се вика - инфото ти е от извора


По принцип винаги така процедирам-търся инфо "от извора".

А американците евалла им давам с customer service.

Поръчах си едни неща оттам миналата година. Наскоро ми писаха от фирмата дали съм доволен от продукта. Бях честен, и отговорих, че не са отговорили на очакванията ми.
След което ми върнаха парите по Пейпал, no questions asked....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 11:31       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Amazon написа:
На тази пушка не са лоши фабричните диптрични мерни прибори. Доколкото помня са на Магпул. Иначе с железните мерници, прав, на 50м и аз успявам да удрям 10-тки и 9-тки със секунда-две между изстрелите на стандартна мишена. На 25м мога да целя различни десетки, при мишена с повечко под-мишени. Май това е нормално за арка.
.............................................................................................................................................

Диоптричният мерник с който се продава е само с един голям отвор (апертура) предназначен за съвсем близка стрелба и няма нищо общо с известните ми магпулски мерници. Става за стрелба до 25-30 метра. На 50 м от опора и с много прицелване трудно се прави група по-малка от 5 см. Мушката е стандартна. Много по-лошо от калашника. Когато сложих бързомер с 2 МОА точка работите се промениха. На 100 м. направих 3 см от 3 изстрела (при точка от 6 см) което не е меродавно като група, но е достатъчно за мен. Та, пушката е добра, но си иска ъпгрейдите.

_________________
Диян Димов
СК "Вектор"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 12:10       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Всяка пушка си иска ъпгрейди ... въпроса е коя колко позволява


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 13:10       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Лек офтопик:

сега се зачетох за боеприпасите. Аз имам Hekles&Koch 243 (гражданската G36). Плющя с арсеналски и с Барнаул.
Барнаулите като цяло се усещат "по-меки" при стрелба, пушката загрява по-бавно и цапат буталото по-малко от арсеналските. За балистичните им свойства съм гол и бос, но за тренировки стават и двете. Арсеналските май наистина са по-нафукани, защото накъртихме един доста як плейт пролетта.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2019, 18:26       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Малко ъпдейт :D
Определено със стрелянето хода на спусъка става по-плавен и приятен за прецизна стрелба, но си остава тежък.
Категорично има подобрение в плавността му.
Вече не "дере", както в началото.

Може би за това допринася и факта, че ползвам за АР15 /по препоръка на Минаващия/, суха смазка - на Хорнади :
One Shot® Gun Cleaner & Lube
Hornady® One Shot® with DynaGlide Plus® is a revolutionary formula developed to prevent firearm malfunctions caused by a buildup of lubricants and grime.
https://www.hornady.com/reloading/case- ... t-cleaners
С него АР15 работи по-леко и плавно отколкото с "мокрите" смазки и не натрупва толкова мръсотия в сравнение с мокрите смазки.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


Последна промяна tsb на 28 Дек 2019, 18:39, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2019, 18:37       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Точно навреме идва това ревю ... на същата тема съм и аз :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2019, 18:38       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
И понеже арките в 223 любят и тачат Хорнади В-макс 55грейна, ей го на в един дилетантски релоуд и ползван с бързомер 2МОА на 50м от стойка и маса.
Изображение

Ако си поиграя с тунинг на заряда и влагането, плюс читава оптика на арката, вероятно на 100м ще е константно под 1МОА.
А аз си мислех че АР15 са оръжия от рода "спрей анд прей"... явно не е така!

п.п. Едно квадратче на мишената е равно на 1/3квадратни инча.
Точката на евтиния бързомер който палзвам - вортекс кросфайър е 2 моа.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Дек 2019, 18:45       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Определено цевЪта има потенциал и вероятно, хипотетично, може би :DD :DD :x ще заслужи да й купя средно статистическа, прилична оптика.
Но, до тогава опитите с бързомера ще продължат..... :armed:

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2019, 00:48       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Мъчите ги тия пушки с бързомери, ей! Целият им потенциал се разгръща с хубава оптика - 1-4, 2-8, пак са си като бързомери при близка динамична стрелба с подсветката...

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2019, 12:31       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
T. Pavlov написа:
Мъчите ги тия пушки с бързомери, ей! Целият им потенциал се разгръща с хубава оптика - 1-4, 2-8, пак са си като бързомери при близка динамична стрелба с подсветката...


Прав си, така е.
Явно тия арки заслужават читава оптика :tu:.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2019, 12:37       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
С цел да проверя надеждността на работата на оръжието с гилзи фулсайзвани по патронника на арката си поиграх и направих серия от 10 патрона, за които настройката на фулсайз матрицата беше направена по следния начин:
Гилза (от патрон стрелян в моя патронник) я сайзвам и пробвам в патронника, докато затвора заключи в крайно предно положение.
Това се случва преди матрицата да докосне шелхолдера - както е по упътването на хорнади за ностройката на тази матрица.
След като бях изстрелял близо 150 патрона, пробвах тези 10 за да видя при замърсен вече патронник дали ще има незаключване на затвора или други проблеми.
Нямаше. Работи си и си стреля идеално.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2019, 12:38       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Оставам с впечатлението че патронника на Ruger AR-556 има известен толеранс и не е толкова взискателен към патроните.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2020, 12:37       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Ще цитирам JDredd от др. тема:

JDredd написа:
Заради огромното натрупване само на позитивни отзиви и коментари.

....


Ами, само позитивни - аз УСМ-а още си го псувам редовно :evil:
Въпреки че грапавия ход улегна, пак си е доволно тежък (което може би е нормално за милспек УСМ) и това затруднява прецизната стрелба .
Няколко познати/приятели които също имат Ruger AR-556 споделят че при тях не е така и са доволни.
Явно е до бройка.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2020, 12:41       Заглавие:  Re: Ruger AR-556 (кратко представяне)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Понеже имаше запитване дали Ruger AR-556 работи с редуцираните заряди (рецепта за които бях публикувал)

Пробвах го. Стреля и изхвърля гилзата, но не остава на задръжка.
Вероятно с подмяна на възвратната пружина с по лека ще цикли съвсем прилично.
Стреля като детска играчка с тях.
Направи мн. прилична група по централната вертикална линия на мишената, като някои от попаденията бяха дупка в дупка.
На 50 м. групата е около 6см нагоре от точката на мерене (там където е занулен бързомера със стандартни 55гр фмж)

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 419 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer