logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:03




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 148 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 00:27       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
TheWhiteMan написа:
Ти си знаеш най-добре, но според мен дори 7.62х39 е прекалено мощен за стрелба в затворени помещения и прочистване на къща от бандюги. Да не говорим за .308, който ще бъде направо фурия вътре и има голяма опасност от рикошети насам-натам.

+ 1 :tu: Напълно съм съгласен. Когато бях в армията един идиот от моята рота реши да види дали АК 74 в 5.45 може да пробие тухлената стена на стаята. Стреля от около 9 метра в стената и я проби. Та аз не бих стрелял с 5.45 или 223 в затворени помещения. Освен ако не съм на война в Афганистан и знам, че в сградата има само врагове.

Иначе за градината с 3 декара двор като счупиш стъклото на прозореца и сецнеш 3-4 пъти с 357 магнум в меката пръст на цветята. Не мисА, че някой ще остане в таа градина. И понеже се пита дали сме го правили. Да правил съм го като съм бил прос пазач на склад до Кремиковци. Гледал съм да не е в крадците, а у земята. Ама тогава бех тъп и мързелив пазач. Сега бих ги подгонил със самурайски меч някак по мъжествено е. PDT_Armataz_01_22 Освен това крадците и те са хора, коли карат...по земята ходат, мое да се подлъзнат и да паднат лошо, да ги удари ток... и още куп хубавини. :roll:

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


Последна промяна The Gun Man на 11 Окт 2019, 01:42, променена общо 3 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 00:41       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
The Gun Man написа:
Иначе за градината с 3 декара двор като счупиш стъклото на прозореца и сецнеш 3-4 пъти с 357 магнум в меката пръст на цветята. Не мисА, че някой ще остане в таа градина.

Това е Ок, Но мисла Була за сега води с предложението за резано чифте с открити куроци...егати яко гърми това...

и назад колега показа едно без приклад много сгодно...тези двете предложения май са екстра


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 00:50       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Екстра са! :tu: Да ти кажа и въздухарка калибър 45 върши работа, ама са много скъпи да го ева. А и само 3-4 изтрела имат. Та една тръба от волан на Зил става екстра.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 01:17       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
ubboto написа:
radula написа:
Защото е много лесно да се дават акъли от стола в будката до бариерата и да се трупа опит от клипчета в тубата. Пиянските стрелби по радиаторите на коли не се броят за престрелка- да поясня само.

Въпреки че съм изтрил/ деактивирал всичките си профили в социалните мрежи… все още фигурирам в публичното/ виртуално пространство с името и лицето си/ за разлика от много други звезди…

По темата, вече на 43 години вече... преди да тръгна дори вербално да се разправям и конфронтирам - дишам дълбоко и броя до десет. Да се извиня и да си продължа по пътя... особено когато не съм и прав... това ти е ключът успешната неизбежна отбрана в случай, че не си набелязана цел. Оръжие със себе си нося само тогава, когато пътувам извън София... и то в случай, че с мен возя и свои близки. Не съм се самоохранявал с КНО повече от 5 години - това за протокола и за "приятелите", които четат.

Малко е извън темата, ама ще си кажа. Как можа да си изтриеш профила? Това е голяма грешка. Моя профил го трия заради разни курви вече 5 пъти, но това е слабост да знаеш. Ебаси Митьо Очите и разни подобни имат профили и не им дреме. А сериозни хора се срамуват от публиката и си трият фейса или нямат въобще профил. Да не ти пука кой какво си мисли. :tu: Благодарение на теб имам Спартан и знам толкова много неща за оръжията. :armed:

П.П. Посейдон като се беше изгубил летоска, първо ми беше кеф. :happy: После ми стана мъчно. :confused: Къде е, жив ли е, здрав ли е. И те така. ;)

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 02:13       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Убо, аз юридически издържания текст го дадох преди две страници. От години много по-умни от нас хора се опитват да го оборят безуспешно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 08:11       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ubboto написа:
Който стреля по-бързо и точно - също като в Дивия Запад.


Изобщо не вдяваш май. Никой нормален няма да ти извади пистолет щото си го напсувал. Но ще ти извади, ако тръгнеш да го нападаш. И ако си по-бърз, ще бъдеш осъден за умишлено убийство. Питай твоята доцентка. Не можеш да извличаш право от неправомерни действия. Цитат: Неправомерни юридически действия са налице, когато в резултат от човешката воля са налице нарушения на изискванията на правните норми.
И иначе четеш избирателно и отговаряш избирателно. Първите жертви ще са една тъмна популация, която е и основен избирател на една партия. А това дали някой ще се скара с теб и ще те респектира с пищова, а ти го ще го надупчиш, е съвсем неподходящ пример за това, което казвам.
Постоянно намесвате разни доцентки и пясъчници, а не искате да разберете смисъла. А той е прост-както е посочено в статията от "Правен свят", която сигурно не си прочел.
В БГ има сериозен проблем с битовата престъпност, и има една бройка от може би над 100К същества, които се препитават ЕДИНСТВЕНО с кражби.

Изобщо не искам да блесна с нещо-аз съм дал идея, и "видни юристи" са се заели да я формулират по начин, по който да се хареса на когото трябва.
И понеже на тебе не ти харесва, ами дай правилното предложение на мен, а пък аз ще го предам по-нататък.
Но за да ти стане ясно каква е основата, от която следва да се тръгне, трябва да се погледне от друг ъгъл - при всички случаи, независимо от причините и последствията, виновен трябва да е САМО и ЕДИНСТВЕНО извършителя на престъплението, без значение за какво го е извършил и какво се е случило после. Щото на мен не ми дреме, че един надрусан наркоман е решил да ме обере, за да има пари за дрога, или мангала, за да си нахрани паразитчетата. И не виждам правно основание аз до пазя и милея за неговото здраве.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 08:35       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
rosen71 написа:

............

Просто нещата всячески се свеждат до насаждането на страх от защита на личността и собствеността, въпреки, че закона го позволява.

......



Абсолютно си прав и това е безкрайно вредно за гражданското общество.
Трябва да е точно обратното - да си търсим и отстояваме всячески правата, защото неизбежната отбрана е наше право.

И за да не съм голословен:
НЕИЗБЕЖНА ОТБРАНА И ЗАДЪРЖАНЕ НА ПРЕСТЪПНИК
"...От друга страна обаче, обществената полезност на тези деяния заради специфичната им обстановка на извършване е накарало законодателя да предвиди за тях в НК и специални правни позволения (формулирани също чрез състав) - чл. 12, 12а, 13 и 13а НК.
Тези специални правни позволения изключват приложимостта (дерогират) на общите наказателноправни забрани, в чиито обхват деянията попадат.
Тези деяния не са противоправни, а съставляват упражняване на право...."

Цитата е от
ДОЦ. Д-Р АНТОН ГИРГИНОВ
"НАКАЗАТЕЛНО ПРАВО НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ ОБЩА ЧАСТ"


И в заключение може да се каже, че думите на Едмънд Бърк са чудесен пример:
„Единственото необходимо, за да победи злото, е добрите хора да не правят нищо.“

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 09:23       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
The Gun Man написа:
Та една тръба от волан на Зил става екстра.


Това съм го виждал на живо, заварен пирон да дърпаш пружината. Тежи много, рита яко и е като мускет.

Има един малък проблемец обаче, трябва ти ятак да ти дава патрони. А ако и стане сакътлък някакъв, първото което ще те питат е от де са патроните.

И ако не се сети да каже, че ходи гонач с ловната дружинка и ГЕПИ патрони лошо за ятака.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 09:50       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
Който стреля по-бързо и точно - също като в Дивия Запад. Само че "улесняването" на нещата няма как да дойде на сегрегационен принцип - законът ще важи само за Росен, щото е "добрия", но не и за Геле - които хипотетично е "лошия". Законът ще важи еднакво и за двама ни.


Ами не е така. Вдигаме образователния ценз за КНО на средно образование с минимум успех Мн. Добър 5.00. И лошите отекоха със законно.

Или спирам детските НА ВСИЧКИ и ги обвързвам с резултатите от матурите след 4 и 7 клас. 100 точки 100 лв. на месец от 7 до 12 клас.

Пари ще има. Под 70 точки не се полага стипендия па нека тройката да е 16 точки.

Всичко може да се направи както трябва, ако не знаете как питайте ме мене и Росен. Който може да пълни кацата с мед наречена бюджет знае най-добре как да я изхарчи.

Ама никой не ме пита.

Просто давам примери. Всичко може желание няма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 09:59       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
И понеже имаше назад въпроси за казуси, давам ти един: Ако се приеме/ което никога няма да се приеме естествено... "няма превишаване пределите на неизбежната отбрана при въоръжено нападение"... ако нещо се скараме, но нападение от моя страна все още няма... ти обаче, да се подсигуриш - си вадиш Валтера и го насочваш към мене... язе ще имам пълното законово право да олабя по тебе всичките си 45 броя фишека.


Така е но никъде не пише, че ще отпадне ангажимента да плащаш. Гръмваш/блъскаш ме мене жената взима бележка от работодателя за 5-10 години назад. Слагаме следващите 20 години плюс инфлация и индексация и става сума 7 цифрена може и да не я даваш на куп може всеки месец . Нали сега това се борят да се плаща за пропуснати ползи.

Ох мале да ме утрепа някой жената стана милионерка. :DD

Всичко може да се направи както трябва желание няма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 11:20       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
b5202s написа:
ubboto написа:
И понеже имаше назад въпроси за казуси, давам ти един: Ако се приеме/ което никога няма да се приеме естествено... "няма превишаване пределите на неизбежната отбрана при въоръжено нападение"... ако нещо се скараме, но нападение от моя страна все още няма... ти обаче, да се подсигуриш - си вадиш Валтера и го насочваш към мене... язе ще имам пълното законово право да олабя по тебе всичките си 45 броя фишека.


Така е но никъде не пише, че ще отпадне ангажимента да плащаш. Гръмваш/блъскаш ме мене жената взима бележка от работодателя за 5-10 години назад. Слагаме следващите 20 години плюс инфлация и индексация и става сума 7 цифрена може и да не я даваш на куп може всеки месец . Нали сега това се борят да се плаща за пропуснати ползи.

Ох мале да ме утрепа някой жената стана милионерка. :DD

Всичко може да се направи както трябва желание няма.

Посъветвай я също, да сложи и мораторна лихва,......тогава, ще захлупишш и завинтиш капака! :-)

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 11:33       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Така..

За отдалечена от цивилизацията селска къща с ~2 Дка двор, намираща се в полите на Стара планина и в полубезлюдно село, аз бих заложил на следните оръжия:

1. Най-евтиният вариант: пистолет + КПОС Скаут (на КПОС-а монтирани и простреляни бързомер, лазер и фенер).
2. Пистолет + граждански вариант на картечен пистолет от типа на ЧЗ Скорпион ЕВО. Скорпиона пак трябва да има бързомер, лазер и фенер.
3. Пистолет + късоцевен полуавтомат в калибър 12/70 (от по-мощни патрони няма нужда), зареден с бъкшот. Като пример: калашоподобно а-ла Вепр 12 с 9" цев, или М4 Entry на Бенели с 14" цев.

ИМХО, разбира се. Това за мене са идеалните варианти - никакви AR и АК, както и други пушки в калибър 5.45, 5.56 и 7.62. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 12:13       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
TheWhiteMan написа:
Така..

За отдалечена от цивилизацията селска къща с ~2 Дка двор, намираща се в полите на Стара планина и в полубезлюдно село, аз бих заложил на следните оръжия:

......
3. Пистолет + късоцевен полуавтомат в калибър 12/70 (от по-мощни патрони няма нужда), зареден с бъкшот. Като пример: калашоподобно а-ла Вепр 12 с 9" цев, или М4 Entry на Бенели с 14" цев.

....



За отдалечена от цивилизацията селска къща полуавтомат/помпа 12 калибър със съчмени патрони (вкл. гумени съчми, тейзър патрон и подобни) е много добър дивайс за отблъскване на нападатели на близки и средни дистанции, но аз винаги бих предпочел такова едно оръжие да е с тубуларен подцевен магазин (гладкоцевен полуавтомат захранван с пълнители си е предпоставка за проблеми, заради огромната гама от видове патрони с различни гилзи и т.н.) и с поне 50 санта цев.

Помпата също има своите предимства, понеже самия звук от зареждането й е доста въздействащ, а и при евентуално невъзпламеняване на капсула или слаб заряд оперираш на ръка и вкарваш следващия поред. Малко като револвера е PDT_Armataz_01_20

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 12:34       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Ок, помпата също е вариант. :tu: Стига разбира се да нямаш заболяване на слабата ръка и да можеш да циклиш с нея.. и да не се търси скорострелност.

А що се отнася до звука от зареждането на помпата, то същият ефект се постига и от полуавтомата когато издърпаш и пуснеш затвора - вкарването на първият патрон в патронника.)) Например автоматиката на Бенелито е направена така, че може да стои с пълен тубуларен магазин но със спуснат чук и без патрон в патронника. Дърпаш и пускаш затвора и се чува едно зловещо "щрак-щрак"..

Но аз се съмнявам в психологическият ефект от този звук. Някои (които разбират) ще се изплашат и ще избягат, а други - не. Не бих залагал на това.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2019, 21:52       Заглавие:  Re: Избор на оръжие за защита на дома и имота...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
TheWhiteMan написа:
...никакви AR и АК...


Абе ако осветиш вечер двора с една къса арсеналка без огнеприкривател, ще започнат отдалеч да те заобикалят апашите.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 148 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Станислав, Paganlord и 32 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer