logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:18




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 155 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2019, 18:27       Заглавие:  Re: 9x21 IMI ... 9x21 Rusaian
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Минаващ.. единственият противник екипиран с качествени жилетки V-ти клас, който US Army може да срещне "на терен" е РФ и Китай. Но това е практически невъзможно - ядрени държави никога няма да се стрелят с щурмови пушки. Ако се стигне до конфликт, ще играят ракети, авиация и пр. Типичен пример е руският батальон на ЧВК Вагнер в Сирия - защо не го посрещнаха в пустинята морски пехотинци с арки, ами го удариха с цялата въздушна мощ която разполагаха в района, м? Отговори си сам. :-)

Янките могат да правят сухопътни операции на терен в Близкият изток, Африка и евентуално Латинска Америка (Венецуела). А този противник или няма жилетки, или в най-добрият случай има за не повече от 5% от състава. Останалите държави са или съюзници по НАТО, или просто васали..

Така че цялата тази байка с дупченето на 5.56 според мен е силно преувеличена, докато стопиращият ефект никой не го е отменял за последният половин век. Това за 300 м. от М4 не си го измислям, а цитирам какво съм чел от оплакванията на американските солдати в Афган. Лекото 4-грамово куршумче (особено от късата цев на М4), след 200 м. губи стопиращият си ефект и чалмара макар и улучен в торса не пада. За това сега се работи по новата програма за замяна на 5.56 с 6.8..

minavasht написа:
5.6 си е предостатъчен да събори муджахидина на 300 и повече метра, въпроса е с какъв куршум и на какви скорости е засилен.
Служебния минава през куп бронежилетки и запазва куршума, докато руските се разпрашават след няколко слоя, минава през стоманена плоча, в която български военен 7.62х54 прави само леки вдлъбнатини - мога да гарантирам, че ако перна в торса мусжахидина на 300 метра, ще си остане там, дето е уцелен.


При рашките положението е същото - пак са изостанали с 10 г. и копират каквото видят. Пилят държавен бюджет на корем и показват как Удав дупчи някакви ръждиви железни плочи за радост на народа, който нищо не разбира от пистолети. PDT_Armataz_01_22


Последна промяна TheWhiteMan на 26 Сеп 2019, 18:30, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2019, 18:33       Заглавие:  Re: 9x21 IMI ... 9x21 Rusaian
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
TheWhiteMan написа:
При рашките положението е същото - пак са изостанали с 10 г. и копират каквото видят. Пилят държавен бюджет на корем и показват как Удав дупчи някакви ръждиви железни плочи за радост на народа, който нищо не разбира от пистолети.

е така е ...положението е изпуснато много яко и при американците...с тези зигчета със 115 грейнови костичлици...
друго си беше да останат на фортифайф...еха ама 2 кила сингал стак...нали :smoke:
в краен случай да се качат на 10 АУТОоооо...ех мъже не останаха вече...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2019, 18:33       Заглавие:  Re: 9x21 IMI ... 9x21 Rusaian
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
T. Pavlov написа:
"налягането е пиково...и кво?"

Такова!...


Е па на кой му пука от това?!?
На мен - да!
Друг?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2019, 18:47       Заглавие:  Re: 9x21 IMI ... 9x21 Rusaian
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
TheWhiteMan написа:
Типичен пример е руският батальон на ЧВК Вагнер в Сирия - защо не го посрещнаха в пустинята морски пехотинци с арки, ами го удариха с цялата въздушна мощ която разполагаха в района, м? Отговори си сам.

Малък детайл само. Вагнеровите спецове, марините ги изтрепаха по начина, който ползват още от Виетнам - с гаубици. Милионите виетконг също не са избити основно с М-16. След това изпратиха апачита да доубият оцелелите, но това очевидно беше по-скоро послание, а не военна необходимост.

А проблема с М4 е че прекалиха със скъсяването на цевта, а не в самият боеприпас, който се доказал многократно и в дупченето и в убиваннето.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2019, 18:58       Заглавие:  Re: 9x21 IMI ... 9x21 Rusaian
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Poseidon написа:
в краен случай да се качат на 10 АУТОоооо...

Че защо не? В този калибър са създадени работещи патрони от 90 до 230 грейна.

Ако военните искат бърз, лек и с настилна траектория до 100 м. - моля, избирайте. Нужен ли е "дупчещ" - слага му се един закален сърдечник и заспива. Трябва стопиращ ефект? .. ето го 180 грейна без проблем. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2019, 19:00       Заглавие:  Re: 9x21 IMI ... 9x21 Rusaian
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Poseidon написа:
в краен случай да се качат на 10 АУТОоооо...ех мъже не останаха вече...


И къде точно мотопехите, ще се бият срещу батальон от вражески кафяви мечки(Ursus arctos), че да мъкнат този ловджийски калибър и обемните му боеприпаси?

Ами направо като резервно оръжие, да им раздадем по един Ремингтън 870 със сто патрона. Американците са едри момчета - ще мъкнат. Даже може, като истински мъже - в лявата ръка М4 а в дясната Ремингтъна - терминатори. А Рамбо засрамено ще отиде да гледа балет в софийската опера.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2019, 19:05       Заглавие:  Re: 9x21 IMI ... 9x21 Rusaian
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
С ФМЖ да, със софт пойнт или ХП, нещата ще са доста различни.6


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2019, 19:40       Заглавие:  Re: 9x21 IMI ... 9x21 Rusaian
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
minavasht написа:
С ФМЖ да, със софт пойнт или ХП, нещата ще са доста различни.6

Да. И Ремингтъна вместо с бринеке, ще го заредим с дабъл бък шот - като гръмнат джихадиста и джапанките му ще си остават на място.

Проблема е обаче, че огромната част от войниците, за тези 6 години и примерно пет деплоймънта, никога не използват в битка пистолета (както в средновековието, почти никога не са използвали меча). Обаче това желязо трябва да го мъкнат 6 години.

Другият проблем е, че основната причина американците да мачкат всички, е чудовищните тренировки и учения на които ги подлагат. Една механизирана бригада, като нищо си гълта милярдче годишно само по учения. Мотопехите пишат, че изобщо не им броят патроните които изстрелват - важното е да подържат високо ниво и да уцелват. Та при тези обстоятелства, някой в пентагона ще вдигне вежда, като види рзликата в цената на 9х19 НАТО и някой по-нов и много интересен калибър.

Разбира се тук пишете и хора от правоналагащи структури и за вас нещата седят по-разлино. Но по-принцип задачите на воника и на полицая доста се различават и като търсен резултат и като модус операнди. Единственото общо при двамата е че опрат ли до стрелба с пистолета, значи нещо много, ама много се е оплескало. При полицая, защото задачата му не е да стреля, а при войника защото това значи, че организацията му се е сринала и пушката го е изоставила.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2019, 20:41       Заглавие:  Re: 9x21 IMI ... 9x21 Rusaian
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
TheWhiteMan написа:
Минаващ.. единственият противник екипиран с качествени жилетки V-ти клас, който US Army може да срещне "на терен" е РФ и Китай. Но това е практически невъзможно - ядрени държави никога няма да се стрелят с щурмови пушки.

Бели, не си прав… и най-изпадналият мангал на терен е с някакъв "плейт кериър"... а висшите американски военни именно това посочват като основен проблем - 5,56 не дупчи надеждно новите бронежилетки… от 300 метра с М-4 примерно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2019, 20:53       Заглавие:  Re: 9x21 IMI ... 9x21 Rusaian
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
ubboto написа:
… и най-изпадналият мангал на терен е с някакъв "плейт кериър"...

Не бъркай плейт кериърите (тактическите жилетки, или на руски "разгрузки") с истинска броня. Да, тактически жилетки имат вече почти всички - там си носят пълнителите, радиото и куп други работи. Но V-ти клас защита е нещо съвсем друго.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2019, 21:36       Заглавие:  Re: 9x21 IMI ... 9x21 Rusaian
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
Не е по темата, но "19 сентября - день оружейника, который отмечается с 2012 года. ". Слушах интересно интервю с Андрей Кирисенко, представен като трикратен световен шампион по практическа стрелба. Човекът си е много в час, трезво оценява и АК и АР системите и модификациите им, КНО-тата, включително пистолета на Лебедев. Тенденциите в развитието на стрелковите оръжия и бъдещето им.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2019, 04:49       Заглавие:  Re: 9x21 IMI ... 9x21 Rusaian
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1498
Местоположение: Here,There,Everywhere........
TheWhiteMan написа:
ubboto написа:
… и най-изпадналият мангал на терен е с някакъв "плейт кериър"...

Не бъркай плейт кериърите (тактическите жилетки, или на руски "разгрузки") с истинска броня. Да, тактически жилетки имат вече почти всички - там си носят пълнителите, радиото и куп други работи. Но V-ти клас защита е нещо съвсем друго.



Я пак да прочетеш в google кое какво е PDT_Armataz_01_22 преди да се изкажеш,че като чета и се обърквам какво нося вече бая годинки...

:tu:

Е тия например са доста удобни и здрави,личен избор са ми:

https://www.warriorassaultsystems.com/p ... er-combos/

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2019, 07:50       Заглавие:  Re: 9x21 IMI ... 9x21 Rusaian
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Ами аз имам плейт кериъра на 5.11, дори си купих и страничните джобове за ребрата. На "моле-то" съм накичил 3 държача за по два пълнителя за АКМС от Тасманийският тигър + голям нож за гората. :-)

Значи ли това, че имам бронежилетка? Ами разбира се, че не. Не съм взел бронеплочи (все се глася да се разходя до Марс Армър в Костинброд) и на практика имам една тактическа жилетка - разгрузка.. нищо друго. Освен ако носенето на шест пълнителя на гърдите не те пази от куршуми, обаче не вярвам. Ама хич.))

Разбира се, това е само мое ИМХО. Може и да бъркам. :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2019, 23:39       Заглавие:  Re: 9x21 IMI ... 9x21 Rusaian
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1498
Местоположение: Here,There,Everywhere........
TheWhiteMan написа:
Ами аз имам плейт кериъра на 5.11, дори си купих и страничните джобове за ребрата. На "моле-то" съм накичил 3 държача за по два пълнителя за АКМС от Тасманийският тигър + голям нож за гората. :-)

Значи ли това, че имам бронежилетка? Ами разбира се, че не. Не съм взел бронеплочи (все се глася да се разходя до Марс Армър в Костинброд) и на практика имам една тактическа жилетка - разгрузка.. нищо друго. Освен ако носенето на шест пълнителя на гърдите не те пази от куршуми, обаче не вярвам. Ама хич.))

Разбира се, това е само мое ИМХО. Може и да бъркам. :D


Не бъркаш, в твоята случка като цяло си прав а и твоето оборудване и оръжия като цяло са скрап/когато ти го ползваш/

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2019, 12:46       Заглавие:  Re: 9x21 IMI ... 9x21 Rusaian
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
На мен ми е интересно какво е това "ниво V" и по кой стандарт е, та да е толкова невероятно?

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 155 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ken6iro и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer