logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 09:54




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2019, 21:19       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
Това с железните прибори ли е? И ако да, как се нагласят? Моят 5 инчов бие една идея в дясно, но съм му свикнал и не смея да блъскам по мерника, че да го изместя малко. А на 15 метра вече малко се усеща.

П.П: Някъде изчезна поста с мишената и моят увисна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2019, 21:33       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
X five идва с регулируеми.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2019, 02:07       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Великолепна покупка - налице са качество, надежност, точност, красота, пасва в ръцете ти и прави това за което е предназначен. Остава да си шлифоваш стрелбата - акуратно и бързо - и да ти е кеф.

Аз не знам как се дефинира така споменатия пистолетен баланс в нечии ръце - знам за гладкоцевните пушки, но ако някой от форума може да го опише, ще бъде полезно за всеки.

И така друже - Честито.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Ное 2019, 16:32       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Като говорехме за баланс :


Прикачени файлове:
D6C4F65F-7E96-4411-AC8D-8A88DC6A779F.jpeg
D6C4F65F-7E96-4411-AC8D-8A88DC6A779F.jpeg [ 83.32 KiB | Прегледано 5690 пъти ]

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Ное 2019, 18:53       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
Боре, честит да ти е Зиг-а!
Много да те радва, дълга и безпроблемна служба при теб да има!
Едно време гледах и си играех с X Five - 226, ако не се лъжа и мн. ми хареса.

А ти по принцип с твоя малкия Зиг стреляш доста добре.
Пожелавам ти с този да си още по - бърз и точен :tu: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Ное 2019, 19:05       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Мерси много!

Усвоявам системата още, но си има добри страни и естествено някои недостатъци. Като се почувствам сигурен ще пусна някое и друго видео. Засега някои упражнения, които правех с 229 ката бързо и консистентно, сега се получават още по-бързо и естествено с този, което е доста мотивиращо.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2019, 09:15       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
boreto написа:
Като говорехме за баланс :

В интерес на истината - интересна концепция от Зиг, с доста иновативни елементи! Боре, да ти се извиня за малко по-острия си език по-назад в темата - просто съм си такъв! :oops: Ако имаш време и желание някой ден - с най-голямо удоволствие бих направил някоя друга неангажираща стрелбичка с тебе заедно. :-) С уважение - Геле.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2019, 10:22       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Колега, няма нужда от извинения - не си ме обидил изобщо! За мен ще бъде удоволствие да се запознаем и постреляме - имам много какво да науча. С уважение и от мен!

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2019, 15:02       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Резултата от прострелката при настройването на мерника.
Разстояние 15 метра, червената точка на мишената е 5 см мисля.


Прикачени файлове:
79620638-9E92-469F-B12D-A05DE4FCDB00.jpeg
79620638-9E92-469F-B12D-A05DE4FCDB00.jpeg [ 318.44 KiB | Прегледано 5352 пъти ]

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2019, 15:05       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Ето и цялата мишена.

П.С. Няма идея защо снимката излиза “катурната”.


Прикачени файлове:
34B1AE02-30E2-47F6-B37E-00D278BD9503.jpeg
34B1AE02-30E2-47F6-B37E-00D278BD9503.jpeg [ 95.79 KiB | Прегледано 5350 пъти ]

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2019, 08:40       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2668
Изглежда готино пищовчето, бих метнал няколко костилки с него и да направя сравнение с други модели :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2019, 12:25       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Нямаш проблем,

аз за хвърляне на костилки съм винаги готов ;)

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 00:22       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Голямо благодарско на Борето за предоставената ми от него възможност на живо да пипна и да пострелям с въпросния Sig Sauer P320 X Five!


ОБЕКТИВНА СТРАНА
След пуснати около 15 патрона, колкото да го усетя - минах веднага на стандартните упражнения за проверка на комбинацията между точност, бързина и баланс… като след дублетите по двуинчовите кръгчета - акцентът падна върху стандартния "Бил дрил" - 6 изстрела на 7 ярда/ 6,40 метра в ИДПА "А"-зоната/ кръг с диаметър от 20,3 сантиметра.

- "Бил дрил" по USPA "А"-зоната - сплитове между 0,18 - 0,21 сек., всичко вътре. Среден сплит: 0,20 сек.
- "Бил дрил" в оценъчната зона на деветката на мишена №4, която представлява кръг с диаметър от 19,5 сантиметра - сплитове пак между 0,18-0,21 сек. за шестте изстрела. Тук имах две гранични осмици към деветката, които си влизат в стандартната "А"-зона. Среден сплит и тук - 0,20 сек.
- Използвани боеприпаси: S&B фабрични.


СУБЕКТИВНИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ
- нищо общо като стрелково усещане и поведение в сравнение с всички останали Зиг-ове, с които съм имал възможността да стрелям досега;
- чудесен БАЛАНС на оръжието - от 60-70 изстрела имах само два-три дръпнати, и където грешката си беше изцяло моя... но нямаше НИТО ЕДИН заскукан наляво или наляво и надолу, тоест всичко си беше по вертикала;
- с оръжието се стреля много лесно и приятно! Принципно съм си Глокаджия, веднага след Зиг-а... резнах един "Бил дрил" с 17-ката. Сплитовете отидоха на 0,23 сек., а попаденията отгоре… щото Глок си иска ПЛЪТНО СТИСКАНЕ, а Зиг-а си ги шие като машинка, без да се налага да го "душиш за гушата";
- до Глок 34 трябва да се тества ребром, но 17-ката определено я отнася като стрелкови показатели... за 19-ката въобще не говорим;
- с едни хубави релоуди и лек тунинг на спусъка... оръжието, което и сега си е сериозно във всяко едно отношение... ще си стане един доста конкурентноспособен пищов!


ЗАКЛЮЧЕНИЕ
Оръжието определено заслужава особено внимание, като за мен би било голяма грешка автоматично да се слага в графата на "генетично увредените Зиг-ове". За разлика от полимера на "Хеклер" - тук инженерите определено са си свършили работа. Сега, за EDC това не би бил моят избор, но за "Т-Клас" примерно - 17-ките определено остават доста назад. За 34-ките вече, както споменах по-горе - трябва да се тестват ребром. Аз лично останах много приятно изненадан от оръжието... и доволен. :-)


п.п. От 25 ярда/ 23 метра тествах с изпъване на ръцете пред гърди и спускане веднага след пристигане на мушката в крайно предно положение - исках без да я нагласям като за прецизна стрелба, да видя колко мога да сбъркам интуитивно по мишена №4 на 23 метра - една осмица, другото всичко беше 9-ки и 10-ки. Мерните прибори също кефят максимално!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 08:40       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 747
Местоположение: Тутракан
ubboto написа:
въпросния Sig Sauer P320 X Five!

Къде продават тези пищови? Вече и аз искам. Тъкмо се оглеждах за ново пластмасово пищовче.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 09:01       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
moderna написа:
Тъкмо се оглеждах за ново пластмасово пищовче.

"Легион"-а звучи още по-вълнуващо... метален "гайд род", и особено това!
Цитат:
3. TUNGSTEN INFUSED POLYMER
True innovation! This has the forgiveness of polymer with the weight of steel. It’s the new standard.

https://gununiversity.com/sig-p320-x5-legion-review/

Доколкото схващам, в полимера е вкаран някакъв метал --> пищова става по-тежък --> балансът още по-добър--> "мазъл флип"-а още по-нищожен и приятен. Готиното в захващането на полимер, съчетано с плюсовете на тежкия метален пищов... одобрявам!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Viceroy и 161 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer