logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2019, 12:29       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
изказвам си мнение
всеки сам може да прецени за себе си

не е нужно да се тества геометрично сбърканата концепция, за се прецени нещо дето се вижда с невъоръжено око :D
а това че на полимерен модел добавят маса за да балансират системата е просто .. весело

явно е маркетингов пищоф .. за задоволяване на определено търсене на непретенциозни стрелково фетиш фенове
няма лошо .. щом се продава, значи е хубав пищов за кисел ден :tu:

който иска ще си вземе желязно 1911 или ЧЗ или техни клонинги и ще се развива

след последното състезание имаше плвйт на 120м 20/25см
и аз пред 10 свидетели с ТТ от първи изстрел го умерих
това прави ли ТТ велика система ? с тънката мушка и бързия фишек
всъщност ТТ също си има фетиш фенове ... които си вярват и харесват марката

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2019, 12:40       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
не е нужно да се тества геометрично сбърканата концепция

А без да тестваме - какво правим?! Свободни съчинения по картинка - нищо повече! Като пак ще се повторя: Разположението на осканалната линия на цевта и ъгълът на ръкохватката наистина са важни, но не са панацея за баланса на оръжието! Отделно от това, твърде голям ъгъл на ръкохватката спрямо блока, от един момент насетне - започва да ти бави ваденето от работен кобур.

Ivo III написа:
а това че на полимерен модел добавят маса за да балансират системата е просто .. весело

Споделеният от мен "тест драйв" в тази тема е с П320 Х-5 без допълнително добавена маса в рамата. Ако тествам някой ден "Легион"-а - чак тогава ще коментирам кое е весело, кое е удачно, кое не е толкова удачно и т.н.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2019, 13:23       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
оценяме труда ти и тестовете

аз се извинявам за разказа си по картинка ... и за техническия анализ, на геометрията
на на марка оръжие, модел на което гърмеше доскоро при падане

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2019, 14:25       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Ное 2019, 13:48
Мнения: 26
Поздравления за труда и съпричастността на uboto. Затова, че представи толкова подробно и обосновано мнението си за Sig Sauer P320 X Five.

От този клип се вижда, че Sig Sauer P320 X Five не отстъпва на Глок 34. Това, че предшествика му е имал проблеми в първите серии е нещо съвсем нормално за ново оръжие. Глок генерация 4 също имаше проблеми с възратната пружина в началото и правеше засечки.



Колкото до ъгъла на ръкохватката на системата 1911 ъгъла е почти същия като на Sig Sauer P320 X Five. Това допада на някои експерти и състезатели. Никой не е доказал, че ъгъла на ръкохватката на Глок е перфектен и дава най-добрите резултати за всички. Ъгъла на ръкохватката както и нейната форма и големина са изключително специфични неща според анатомията и усещанията на всеки отделен стрелец.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2019, 14:54       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
IYI написа:
От този клип се вижда, че Sig Sauer P320 X Five не отстъпва на Глок 34.

Клипът е хубав, но стрелецът не стреля много добре. Отделно от това, за проверка на баланс, ресет и пр... се пускат по 5-6 изстрела в 8 инчов кръг на 7 ярда/ 6 метра... или 10 ярда/ 9,14 метра... и се гледат "сплитовете"/ времето между отделните изстрели + попаденията. Има по-назад в темата видео със състезателен стрелец, който стреля по 5 изстрела за време и за повтаряемост в кръг с диаметър от 8 инча/ 20 сантиметра. Без да настъпиш оръжието на макс - почти нищо не можеш да провериш.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2019, 15:02       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
на марка оръжие, модел на което гърмеше доскоро при падане


Не съм стрелял досега с такъв - имам предвид армейския вариант. Ако имам възможност да го поставя и него НЕПРЕДУБЕДЕНО ребром до 17-ката или друг пищов... ще стрелям, и ще споделя:

- стандартното упражнение: разстояние до целта, размер на целта, условие за изпълнение на упражнението;
- показанията от таймера;
- групираността на попаденията.

И вече въз основа на тези получени ОБЕКТИВНИ ДАННИ - бих се пробвал да пристъпя и към субективна оценка.


п.п. На "Шадоу-2" предшественикът е чистото ЧЗ-75. И ако 75-цата е с увиснали цици, значи и "Шадоу-2" автоматично не става. Логиката просто не схващам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2019, 15:37       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
на на марка оръжие, модел на което гърмеше доскоро при падане

ПП: ако виждаме увиснали цици .. има ли смисъл да ги пробваме на твърдост?

Не съм стрелял досега с такъв - имам предвид армейския вариант. Ако имам възможност да го поставя и него НЕПРЕДУБЕДЕНО ребром до 17-ката или друг пищов... ще стрелям, и ще споделя:

- стандартното упражнение: разстояние до целта, размер на целта, условие за изпълнение на упражнението;
- показанията от таймера;
- групираността на попаденията.

И вече въз основа на тези получени ОБЕКТИВНИ ДАННИ - бих се пробвал да пристъпя и към субективна оценка.


п.п. На "Шадоу-2" предшественикът е чистото ЧЗ-75. И ако 75-цата е с увиснали цици, значи и "Шадоу-2" автоматично не става. Логиката просто не схващам.


хит-фактор?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2019, 18:06       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Късно се включвам ;)

Геле, понеже аз държах таймера, нека сме точни - сплитове 19,18,18,21, и 20 повече клони към под .20 ;) при супер стегнати попадения.
На първо пипане не е зле.

Темата беше “някой има ли опит с P320 X five”. Понеже никой нямаше, ние сега вече споделяме малкото, което имаме...което пък е от първо лице.
Незнам за вас, но аз искам да пробвам всички пистолети на този свят - такава ми е природата, че не вярвам в “едната истина”.

А преди 30 години за Глок какво се говореше? А за AR 15?
всичко е въпрос на съчетание на плюсове и минуси.
Бързилов споделя някои видни минуси, разбира се при опитите се вижда каква тежест имат реално. Същото е и с плюсовете - колко са използваеми.
Смятам, че иновациите във всяка една сфера са положително движение напред без оглед на това до колко ще се наложат.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


Последна промяна boreto на 21 Ное 2019, 19:10, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2019, 19:36       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
хит-фактор?

Хит-факторът е нещо много относително за стандартен дрил от 5-6 изстрела, при положение че там влиза и времето за даването на първия бърз и точен изстрел. Преди година и половина, когИ първият бърз ми беше тотал щета... сравнение между Ген. 4 и Ген. 5:

https://www.youtube.com/watch?v=bS6LExGuWeE

Първи изстрел: 1,54 - 1,61 сек. После ме хвана бай американец... той показва и обяснява през видеочата... аз тренирам и същевременно се опитвам да го осмисля пред огледалото... и за около три месеца - първи бърз от скрито носене на 1,20 сек:




0,40 сек. на практика... са ти още два изстрела. А Гейб Уайт като резне първия от кобур на 1 секунда и даже по-бързо... НА КАКВО ТОЧНО хит-фактор ще мерим?!?! Затова се концентрирахме именно върху СПЛИТОВЕТЕ.

За протокола, горе на същото разстояние като при стрелбата със "Зиг"-а... ги събирам на сплитове 0,19 - 0,21 сек. в кръг с диаметър от 14 сантиметра/ с една осмица. С Глок стрелям от 10 години. Зиг П 320 Х-5 го хващам за първи път, и след 30 патрона събирам 6 попадения в кръг с диаметър от 19,5 сантиметра… на сплитове 0,18 - 0,21 сек. Също с фабрични патрони.

Клипове повече не снимам, за да не дразня съфорумците тук. А това горе го пускам за сравнение - щото същото направих и с Зиг П 320 Х-5. След 30-40 пуснати опознавателни изстрела.

И, аз не съм рекламен стрелец на "Зиг". Навремето замалко да не си докарам дисциплинарно наказание заради това, че не спрях публично да плюя Зиг Про! Мнението ми за този пищов и сега си остава същото! Но, след като видях на Борето снимките... реших че искам да я пробвам тази платформа, без да подхождам ПРЕДУБЕДЕНО. И това, което единствено искам да кажа на база "тест драйв"-а е... че в тази платформа има ПОТЕНЦИАЛ. Ами, това е.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2019, 21:33       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ако пищова сваля времената и запазва точността, и е безопасен, безотказен, и удобен за носене, според мен няма никакво значение дали е зиг, Хеклер, глок или на челябинските дървопреработвателни заводи.
Преди време бях пробвал един 320, и спусъка ми хареса много, ще трябва да видя как е този вариант.

П.П.
Ебати драмата в тоз форум, се едно сме пак в началното училище.
:)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2019, 21:53       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
хит-фактор?

Хит-факторът е нещо много относително ..


точно обратното
Хит Фактора показва грозната истина със страшна сила .. даже и да се мери с Български таймер минал метрология и без двойни изстрели
сега вярно Американския таймер (правен в китай) знае как да мери - най-вече американски стандартен дрил :DD ама това друга тема :)

нямам какво повече да кажа .. важното е да радва, щом си има фенове - ще има бъдеще системата

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2019, 21:59       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Вижте...тука не се разбират критериите някак си...
Минаващия говори говори за удобен точен...и прочие...
Спортисти намекват че има по-добри системи от хикс файф...да речем SVI примерно...
е така е...но зиг не спират да правят нови модели..което е Ок...волфрама ще видим ...ако не се наложи е фейк , но време си трябва


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2019, 22:02       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
точно обратнотоХит Фактора показва грозната изстина със страшна сила .. даже и да се мери с Български таймер минал метрология и без двойни изстрели сега вярно Американския таймер (правен в китай) знае как да мери - най-вече американски стандартен дрил ама това друга тема нямам какво повече да кажа .. важното е да ви радва.

Ти май въобще не четеш какво ти се пише и обяснява! И това не е за първи път тук във форума. Навиваш си нещо на грамофона - и няма друго, братче! Всичко останало - покрай ушите!

Да, мен стрелянето като цяло много си ме радва... затова се и отплеснах да пиша по темата, сорЕ! Иначе киселиността на атмосферата тук ми е писнала много отдавна.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2019, 22:12       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Poseidon написа:
Минаващия говори говори за удобен точен...и прочие...

... Но, как пак вика Бързила - това ни е левъла.


Левела ни е екстра верно е...въпроса тука е ще има ли шампион със хикс файф или не... :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2019, 22:16       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Poseidon написа:
ubboto написа:
Poseidon написа:
Минаващия говори говори за удобен точен...и прочие...

... . Но, как пак вика Бързила - това ни е левъла.


Левела ни е екстра верно е...въпроса тука е ще има ли шампион със хикс файф или не... :-)

https://www.ammoland.com/2019/06/max-mi ... z65wf1IfIK

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 51 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer