logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:51




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2019, 22:26       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
:shock: Верно сме в мезозойската ера тука...
на 19 май тази година Max Michel и поставил световен рекорд със Зигата :tu:
Браво Тишо!
Това обаче ще запали конкуренцията...и е добре за всички :tu:

ti6kata написа:



Цитат:
SIG SAUER, Inc. congratulates Team SIG Captain, Max Michel for a world-record-setting performance at the 2019 SIG SAUER World Speed Shooting Championship (a.k.a. Steel Challenge.) held May 15-19.
Michel completed the Roundabout stage in 7.17 seconds, and the Smoke and Hope Stage in 7.29 seconds to claim two new world records at CMP Talladega Marksmanship Park in Talladega, Alabama


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2019, 22:39       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Ное 2019, 13:48
Мнения: 26
ubboto написа:
Ivo III написа:
хит-фактор?

Хит-факторът е нещо много относително за стандартен дрил от 5-6 изстрела, при положение че там влиза и времето за даването на първия бърз и точен изстрел. Преди година и половина, когИ първият бърз ми беше тотал щета... сравнение между Ген. 4 и Ген. 5:

https://www.youtube.com/watch?v=bS6LExGuWeE

Първи изстрел: 1,54 - 1,61 сек. После ме хвана бай американец... той показва и обяснява през видеочата... аз тренирам и същевременно се опитвам да го осмисля пред огледалото... и за около три месеца - първи бърз от скрито носене на 1,20 сек:




0,40 сек. на практика... са ти още два изстрела. А Гейб Уайт като резне първия от кобур на 1 секунда и даже по-бързо... НА КАКВО ТОЧНО хит-фактор ще мерим?!?! Затова се концентрирахме именно върху СПЛИТОВЕТЕ.

За протокола, горе на същото разстояние като при стрелбата със "Зиг"-а... ги събирам на сплитове 0,19 - 0,21 сек. в кръг с диаметър от 14 сантиметра/ с една осмица. С Глок стрелям от 10 години. Зиг П 320 Х-5 го хващам за първи път, и след 30 патрона събирам 6 попадения в кръг с диаметър от 19,5 сантиметра… на сплитове 0,18 - 0,21 сек. Също с фабрични патрони.

Клипове повече не снимам, за да не дразня съфорумците тук. А това горе го пускам за сравнение - щото същото направих и с Зиг П 320 Х-5. След 30-40 пуснати опознавателни изстрела.

И, аз не съм рекламен стрелец на "Зиг". Навремето замалко да не си докарам дисциплинарно наказание заради това, че не спрях публично да плюя Зиг Про! Мнението ми за този пищов и сега си остава същото! Но, след като видях на Борето снимките... реших че искам да я пробвам тази платформа, без да подхождам ПРЕДУБЕДЕНО. И това, което единствено искам да кажа на база "тест драйв"-а е... че в тази платформа има ПОТЕНЦИАЛ. Ами, това е.

Който може да стреля добре с Глок обикновено няма проблем да стреля още по-добре с читави пистолети, като този Зиг от темата. Който явно е добър пищов.

За разлика от Глок, които са почти напълно еднакви като конструкция. Зиг имат напълно различни един от друг модели. Пример е новия модел Sig P320 X Five, който има много повече общи неща с Глок спрямо дядо си Sig P226.

Мен лично пистолети с чукче не ми харесват предпочитам Глок и подобни на него. Марката няма значение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2019, 20:31       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Един плюс на модулната система на P320 е, че срещу 80 долара се сдобих съсъ стипълната и керакоутната ръкохватка, която доста подобрява хвата. Инсталирането отнема 3 минути.


Прикачени файлове:
CAD37A0B-2D30-475F-9501-51E4B745A8E7.jpeg
CAD37A0B-2D30-475F-9501-51E4B745A8E7.jpeg [ 55.45 KiB | Прегледано 5722 пъти ]
D5475C0A-E3BC-4A30-961D-23212BD5D7FB.jpeg
D5475C0A-E3BC-4A30-961D-23212BD5D7FB.jpeg [ 65.15 KiB | Прегледано 5722 пъти ]

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2019, 09:28       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
boreto написа:
...срещу 80 долара се сдобих съсъ стипълната и керакоутната ръкохватка

Много красиво стои - кефи определено! :tu: А и предвид обстоятелството, че самата платформа е доста добре балансирана, което налага прилагането на доста по-малко усилие при уплътняването на хвата в сравнение с 17-ката - стрелянето с този грип със сигурност ще дойде още по-приятно. :wink: Сега ти остава единствено да си подбереш точния за теб релоуд, щото откатът с фабричните патрони, дори при идентичен PF - винаги си иде една идея по-остричък.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2019, 01:54       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Малко повече подробности за Х5

https://www.gunsamerica.com/digest/p320-x-five-legion-review/?utm_source=email&utm_medium=20191216_BlogDigest_359&utm_campaign=/digest/p320-x-five-legion-review/

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2022, 12:48       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Ако Boreto няма против, споделям в тази тема, че от няколко дни съм собственик на P320 X Five Legion. Мисля, че няма нужда да създавам нова тема за този модел.
Поставен е бързомер Romeo 1 pro на Зиг, като оръжието ще се ползва в "production optics" дивизия (с деинсталиран magwell). Планирам в близките дни прострелка на реддота и по-сериозни стрелкови тестове, с уточнението, че до момента нямам сериозен опит с бързомер на КНО и адаптацията ще отнеме време.
Първите ми впечатления от системата са:
- усещане за "тежък" пълноразмерен метален пистолет-разликата в масата му, спрямо шадоу 2 е само 85 грама, като разликата в габаритите им е незабележима. Волфрамът в рамата осезаемо понижава общия център на тежестта , сравнено с други полимерни страйкъри. Съответно, това ще води и до положителна промяна в поведението при стрелба;
- ръкохватка: с много добра ергономика и впечатляваща грапавина на текстурата в определени зони. Субективен критерий, но за моя размер длани е доста удобна за солиден хват и бърз достъп до бутона за освобождаване на пълнителя и ЗЗ. Ъгълът на ръкохватката спрямо блока също е ок за мен ;
- мерни прибори: фабрично се асемблира със зелена/червена фиброоптична мушка и черен мерник на Dawson precision. Отне ми около 1-2 минути, за да демонтирам мерника и да монтирам реддот-а. Обратната операция отнема същото време. „Леглото“ за бързомер е проектирано за директен монтаж на Romeo 1 pro, ето защо, няма нужда от допълнителна монтажна планка. Реддота има вграден механичен мерник в задната си част, който е коуитнес с мушката;
- спусък: олекотен прав спусък, с къс овър-травъл, прет-равъл и ресет, с ясно обособен свободен ход. Сравнявайки го със спусъците на глок 17 и шадоу 2 (с които основно стрелям), мога да го определя като „различен“. По-подробно на тема спусък, след като генерирам определен настрел;
- възвратна пружина на блока: когато за първи път издърпаш слайда в крайно задно положение, усещането е за боравене с еърсофт пистолет. Въпреки, че стандартната пружина е 14 Lb, усилието, което се упражнява за свиването и е осезаемо по-малко. Това си го обяснявам с по-голямата дължина на пружината и олекотения слайд;
Засега спирам до тук с идеята, че споделям първи лични впечатления, а пълната спецификация на модела, както и множество ревюта, са достъпни в интернет за всеки, който се интересува.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2022, 12:57       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Честито! На живо пистолета изглежда впечатляващо. Спусъка както каза е различен. Ресета ми се стори мек за вкуса ми, но може да е до навици и свикване.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2022, 14:19       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Честито и от мен!
Само положителни емоции!
Как свикваш с по високия затвор, респективно мерни прибори,спрямо глок и чз?
На мен лично и ъгъла на ръкохватката е друг и "търся" мерната линия.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2022, 14:35       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Благодаря за пожеланието!
delf написа:
Как свикваш с по високия затвор, респективно мерни прибори,спрямо глок и чз?
На мен лично и ъгъла на ръкохватката е друг и "търся" мерната линия.

Както се борави с AR-15, AK, Benelli и т.н.-различни инструменти, различен подход PDT_Armataz_01_22

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2022, 15:04       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
За мен ъгъла на ръкохватката на този модел точно е абсолютно естествен и натурален. С него не ми се е налагало да свиквам.
Аз пожелавам на г-н Шукеров да изстиска максимума от този пистолет и да му се радва всеки път като го хване да стреля. Моят е вече на 15 хил и няма видими износвания на нито един детайл, да не говорим за "усмивки" по цевта или драскотини по покритието.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2022, 15:12       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Благодаря за пожеланията, Боре!
boreto написа:
За мен ъгъла на ръкохватката на този модел точно е абсолютно естествен и натурален. С него не ми се е налагало да свиквам.

На този линк https://www.handgunhero.com/compare/sig-sauer-p320-xfive-legion-vs-cz-shadow-2 има интересно сравнение, като на една от снимките са наложени един върху друг шадоу 2 и легион.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2022, 15:15       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Честито и от мен. Заинтригува ме твоя ред дот с мушка. Отдавана си мисля да инсталирам един. Може ли малко инфо?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2022, 21:34       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Юни 2017, 13:11
Мнения: 163
Както се вижда от налагането на снимките, прочутия висок “bore axis” на Зиг в случая е същия кати на ЧЗ-то.

_________________
Борис Райков - Chuck Boris

СК "Спартак"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2022, 22:05       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Ейййй, разминахме се на републиканското и ето какво съм изпуснал :confused: :(

Честито и от мен! Само радост и много алфи да ти носи :armed:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2022, 07:44       Заглавие:  Re: Някой има ли опит със Sig Sauer P320 X Five ?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Yank написа:
Заинтригува ме твоя ред дот с мушка. Отдавана си мисля да инсталирам един. Може ли малко инфо?

Както писах по-горе, реддота е с механичен мерник в задната част, който е коуитнес с фабричната мушка на зига. Явно, оптик реди моделите на зиг се комбинират с бързомерите на същата марка по този признак. Най-добре е да се консултираш с оръжейник за конкретното оръжие, на което възнамеряваш да поставиш бързомер.
JDredd написа:
Ейййй, разминахме се на републиканското и ето какво съм изпуснал

Да, не можах да ти се похваля лично. При следващи стрелкови срещи ще го видиш :-)

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer