logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 06:10




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2019, 17:29       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
rdgeorgiev написа:
ubboto написа:
стискаш дръжката, гледа се къде и колкто ти е отпечатаното на пръста, после там се пили... след това пак стискаш и се пили... докато рамата индивидуално не се напасне по ръката на конкретния стрелец.


Не му вярвай за това на Модерния. Аз пробвах и няма да ти кажа как боли, а пилата като опре кокала вече наистина не се търпи :DD

Аааааа :DD :happy: PDT_Armataz_01_22

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2019, 18:34       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Никой от магазините, които намерих не показват цени, но в някаква статия пишеше, че пистолетите са между 2500 и 4000 шекела. 1 долар е 3.5 шекела.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2019, 18:37       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
The Gun Man написа:
Но Гастон е гаден стиснат идиот! Във фабриката му работят предимно жени емигрантки от Турция за възможно най-ниската заплата в Австрия.

В Ганзата пише един руснак-инженер, дето от дълги години работи в завода на Глок в Австрия и е започнал като момче което прострелва готовите пистолети на тира. Издигна се до конструктор и шеф на екипа, който създаде моделите Г43Х и Г48. С него си имаме приказка на ЛС, дори това лято му препоръчвах добри курорти и хотели на нашето море..

Та мисълта ми е: никога не се е оплаквал от ниска заплата, нито че работят жени - имигрантки от Турция. :-) Но ще питам де, и на мен ми стана интересно..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2019, 19:04       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
minavasht написа:
Никой от магазините, които намерих не показват цени, но в някаква статия пишеше, че пистолетите са между 2500 и 4000 шекела. 1 долар е 3.5 шекела.

Дори ако Лонгбоя е прав и Г17/19 струват по $2'000 в Израел, то разликата в стандарта (покупателната способност на парите) е такава, че това се равнява на 600 евро у нас - колкото е цената на тези пищови тук. :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2019, 21:06       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
The Gun Man написа:
Ти сериозно ли вярваш, че в страна със свободна пазарна икономика и над 100 000 цивилни с лично оръжие. Глок 17 може да струва 2000 долара?!


Ти май сериозно вярваш в обратното ;)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2019, 21:09       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
TheWhiteMan написа:
Дори ако Лонгбоя е прав и Г17/19 струват по $2'000 в Израел, то разликата в стандарта (покупателната способност на парите) е такава, че това се равнява на 600 евро у нас - колкото е цената на тези пищови тук.


Ми....когато бях там,средната заплата варираше 3500-5000$ . Обясниха ми защо цените на евро-пищовите са такива баснословни при тях...

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2019, 21:53       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Longbow написа:
Ми....когато бях там,средната заплата варираше 3500-5000$

Точно това имах в предвид и аз.

Ако в БГ средната заплата е да кажем 600 евро, това означава че българина трябва да работи един месец, за да си купи 9мм Глок. В същото време в Израел средностатистическият гражданин трябва да работи 2 до 3 седмици за същият пищов. Т.е. дори при цена $2'000, Глока при тях излиза е по-евтин. Нищо, че по абсолютна стойност е по-скъп. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2019, 09:50       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Ное 2011, 22:46
Мнения: 477
The Gun Man написа:
... Но Гастон е гаден стиснат идиот! Във фабриката му работят предимно жени емигрантки от Турция за възможно най-ниската заплата в Австрия. Нямам нищо против тези жени, а против това, че им дават най-ниските заплати в Австрия.
...

А ти кой мислиш, че работи в 90% от австрийските фабрики, натурални арийци ли? Ми то там вече няма такива, които да искат да работят, камо ли във фабрики. От край време надписите по разни табели в заводите им са на немски и турски.
Освен това, никой никого не кара насила, еле пък в Австрия, не ли?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2019, 11:20       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Така е прав си! Но щом "ариеца" дето едвам е избутал средното не иска да сглобява Глок за 1600 евро чисто на месец. Това ще го прави някоя жена от Измир или Шумен. А "ариеца" с едвам избутаното средно ще лежи на социална помощ. На предишната ми работа гледах колегите от офиса в Мюнхен. Над 70% бяха турци, араби и индийци, защото "ариеца" не иска да работи. Всеки трети е наркоман, а всеки четвърти пияница.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2019, 12:01       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Ное 2011, 22:46
Мнения: 477
The Gun Man написа:
Така е прав си! Но щом "ариеца" дето едвам е избутал средното не иска да сглобява Глок за 1600 евро чисто на месец. Това ще го прави някоя жена от Измир или Шумен. А "ариеца" с едвам избутаното средно ще лежи на социална помощ. На предишната ми работа гледах колегите от офиса в Мюнхен. Над 70% бяха турци, араби и индийци, защото "ариеца" не иска да работи. Всеки трети е наркоман, а всеки четвърти пияница.

Точно това и аз казвам. Демек проблемът не е на бай Гастон, а той само се възползва от обстановката в обществото :tu: :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2019, 17:06       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
За фабриката на глок тук пише, че плащат $12-16 на час на бачкаторите във фабриката им, което е доста ниско.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2019, 17:12       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Да ниско е! Но това е брутно заплащане и след данъците е още по-малко.

Информацията ми за фабриката на Глок в Австрия е face to face от мой познат който внася оръжия. От него също знам, че няма второ и трето качество Глок, а всичко е еднакво като качество.

Който знае иврит да провери колко струва Глок в Израел. :-) http://neshekagiva.co.il/?product=%d7%9 ... -glock-19x

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2019, 18:55       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
The Gun Man написа:
JDredd написа:
Относно еврейската психология: щом като една 17-ка струва $2000 в Израел - работата е от ясна по-ясна: битката е кой да прибира тлъстата печалба от продажбите на оръжие.

Ти сериозно ли вярваш, че в страна със свободна пазарна икономика и над 100 000 цивилни с лично оръжие. Глок 17 може да струва 2000 долара?! PDT_Armataz_01_22
На Паскал му вярвам, да. Бил е там, видял е. Не е чул от един приятел, дето ги разбира нещата.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2019, 19:38       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
За заплатите във фирмата Глок не знам, но от извора са ми казвали, че Гастон е бил и си е останал изключително скромен и народен човек, дори след като става много богат. Никаква показност, никакви скъпи коли, не посещава сбирките на австрийският хайлайф, живее в семпла двуетажна къща тиролски стил в провинцията, която много рядко напуска. Дори децата му са такива и имат свои отделни малки бизнеси..

Единствената екстра е големият частен самолет на компанията, но го е купил защото не иска да се показва на публични места и да го снимат журналисти.

На оперативките се държи винаги вежливо със своите CEO и по-низшият персонал, изслушва хората и премисля решенията. Консервативен до последно.. можел е да спечели и американският армейски конкурс, но в последният момент отказва да продава под себестойност (за разлика от СИГ). Отказва и на руснака да махнат полимерната обвивка на пълнителите и по този начин да спечели 2 мм по ширина и +2 патрона при всички 9мм глоци. :-)

p.s. На всички молби от журналистите да снимат Glock factory tour в заводите му, отговора винаги е бил "Не".)))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2019, 20:20       Заглавие:  Re: IWI Masada - новият конкурент на Глок
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
.38 Super написа:
Rotkod написа:
Относно това, че “Glock e направен от хора, които стрелят за хора, които стрелят”
Чисто фактологично това твърдение е грешно във всичките си части ...Така че стрелянето от хора за които ужким е правен идва доста по-късно. Никой не отрича качествата на Глок, късият рисет, липсата на ръчки, което за някой е голяма работа но и това е коментирано тука с години, и т.н.т....
Glock може да има всичко друго, но не и къс рисет. Поне за мен не е такъв. Това е една от причините да не можеш да правиш слитове по 0.11-0.13-0.16 и точността да не страда. Разбира се, че пръвият изстрел е най-важен, както веднага би контрирал ubboto, но не за него става въпрос тук.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


Последна промяна Rotkod на 11 Сеп 2019, 21:25, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer