logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:40




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2019, 22:11       Заглавие:  Glock 40 .10mm mos
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2011, 22:46
Мнения: 84
Здравейте, предстои ми покупка на това оръжие и всеки съвет ще ми е от полза. Намират ли се патрони в този колибър, как стои въпроса с релоадинга, размер и т.н.
Поздрави
ВладимирИзображение

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2019, 22:50       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Ако ти е за фукня и само да го размяташ насам натам - идеален е!

Ако мислиш да стреляш редовно - забрави за този калибър: рядък е, но за сметка на това скъп. Освен това конкретно с 10 ауто има следната уловка: на нашия пазар доколкото аз съм виждал (ако въобще ги има някъде) се предлагат основно патрони на ППУ и СиБ, които са реално с навеска и енергия на .40СиУ, само че снарядени в по-дългата гилза на 10 ауто. Ако искаш истинско 10 ауто - ще трябва да си голям късметлия някой да внесе и ти предложи такъв боеприпас.
Аз като ходя по софийски стрелбища винаги си гръмвам с някоя екзотика и винаги питам за 10 ауто, 500СиУ Маг, .50АЕ и др. извращения. Един единствен път на ВИП-а преди много години ми предложиха някакво американско 10 ауто (май беше на Федерал), което беше снарядено по рецептата. По него време 9х19 беше 45 стотинки, а това беше 2 лева бройката.

Релоудинг не е изключен стига да имаш гилзи. Куршуми, капси и барут има. Откъде ще ги вземеш тези гилзи обаче не ми е ясно. Остава вариантът да си купиш някакво голямо количество фабрични патрони и след това да си връткаш гилзите им. Но сам прецени какъв ще ти е процентът на събираемост.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2019, 22:53       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2011, 00:39
Мнения: 168
Местоположение: Тополовград
Напълно съм съгласен с JDredd. Имал съм и 20 и 40. Избора на патрони е практически нулев...то и в Щатите не е голям, но тук е плачевно.

_________________
Colt Python Elite .357 Rem. Mag.
Beretta 92 Stock 9mm Luger
Ruger Alaskan .454 Casull
S&W .500 ES
SIG Sauer X-Five Black Nugget 9mm Luger
SIG Sauer X-Five Tiger Camo 9mm Luger
H&H "Royal" Double Barrel Rifle .500 NE


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2019, 22:56       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Добър избор! :tu:

Патрони - доколкото знам: ВИП-а. Надявам се в близко бъдеще и Металхим. Всъщност, всичко зависи от нас.. колкото повече хора минат на 10мм, толкова повече патрони ще има по магазините.

Чакаме първи впечатления като го вземеш и .. не слушай вечните песимисти. :D Ако слушахме песимистите, всички трябваше да стоим на 9х19 во веки веков. В щатите калибъра преживява ренесанс последните 2-3 години, надявам се и у нас да стане така.

p.s. Забравих да отбележа, че от този Г40 спокойно ще стреляш ВСИЧКИ видове патрони .40 СиУ, а Дред от неговият Г22 може само да си мечтае за 10мм.)))


Последна промяна TheWhiteMan на 28 Авг 2019, 23:11, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2019, 23:11       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Кеф цена няма!
Ако можеш да си позволиш да купуваш боеприпаси на воля, вземай!
Иначе отговора на съдията ти казва всичко!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2019, 23:28       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2011, 22:46
Мнения: 84
Ppu- то във Випа е към 1лв, до колкото ми казаха. Но пък е кофти ако са снарядени така....

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2019, 06:58       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
vladimmir написа:
Но пък е кофти ако са снарядени така....

Нищо кофти няма, калибъра е достатъчно потентен да си свърши работата дори и ако е разтоварен до .40 +Р. Освен това, при такива заряди Глока ти ще има огромен ресурс, защото е сметнат на други налягания.

Всъщност, тенденцията да се разтоварват патроните и да се зареждат под максимума по стандарта SAAMI и CIP важи за всички калибри. Просто от десятката хората очакват чудеса и пишат колко бил "слаб". Ми хич не е слаб.. а за лов си трябват истински 10мм, надявам се скоро да се продават и у нас - произвеждат ги 4-5 компании, включително вече и Федерал, който е отдавна разпространена марка в БГ. Ето тези: https://www.federalpremium.com/handgun/ ... P10T1.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2019, 09:07       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2011, 22:46
Мнения: 84
Принципно го взимам за второ оръжие за по време на лов и за стрелби по стрелбищата.
За носене имам Г19.
Даже мисля, че Г40 до сега не е внасян в БГ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2019, 11:02       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
И аз съм така, но с тандема Г19+Г20. 19-та е просто задължителен, той е от класа пистолети "must-have", без него не може.)))

Докато 20-та е съвсем друга бира. За кеф, за лов и пр. силни усещания.. бе направо казано: най-добрият пистолетен калибър, създаден от човека. ИМХО.

Г40 ще бъде следващият (на ловно разрешително), макар че при мене финансово най-изгодно би било да взема само 6" цев към Г20. Но е трудно и проблематично, така че явно ще се върви към 40-та..

...
На кратко: при 10мм трябва да се осъзнае, че носиш горе-долу пистолетният еквивалент на .357 магнум. Това е. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2019, 11:46       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
vladimmir написа:
Принципно го взимам за второ оръжие за по време на лов и за стрелби по стрелбищата.
За носене имам Г19.
Даже мисля, че Г40 до сега не е внасян в БГ...


Вземай го с две ръце, щом е за тез цели!
Само виж какви са отзивите за конкретния модел в тоз калибър.

TheWhiteMan е прав - като има търсене ще има и предлагане.
Преди 10 години 45аср беше за некои екзотика в БГ.
Вече го има широко застъпен.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2019, 13:50       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2011, 22:46
Мнения: 84
Благодаря за мненията!
Дайте сега съвет за бързомер за него. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2019, 14:30       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Аз съм планирал да му сложа този https://zarimex.eu/riflescopes/red-dot- ... mos-system Да, дисплея му е по-малък от стандартните, но като му се свикне надали ще е проблем. А как прекрасно се вписва в концепцията на Глока.. и нещо много важно: това е бързомер закрит тип и дъжда/снега няма да влияят на точката, което е много важно.


Последна промяна TheWhiteMan на 29 Авг 2019, 14:35, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2019, 14:35       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
vladimmir написа:
Дайте сега съвет за бързомер за него


Dokter Red Dot.

Великолепен избор. Отката е доста сериозен за цял ден стрелба, но пък от друга страна ще ти намали разходите. Reloading-a е почти без пари пък и помага за откат по поръчка.

Цитирам "Кефа цена няма"

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2019, 17:00       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
vladimmir написа:
Здравейте, предстои ми покупка на това оръжие и всеки съвет ще ми е от полза. Намират ли се патрони в този колибър,
Поздрави
Владимир

Изображение


vladimmir написа:
Принципно го взимам за второ оръжие за по време на лов и за стрелби по стрелбищата.
За носене имам Г19.
Даже мисля, че Г40 до сега не е внасян в БГ...


Миналата година преди да си взема Глок 21 ген. 4 калибър 45 АСР. Имах голямо желание да имам Глок 20 ген. 4 калибър 10 auto. Реших да проверя дали има патрони за него и питах един висок синеок мъж, който продава от доста години оръжия във ВИП оръжеен магазин. Той ми каза, че понякога въобще нямат патрони в 10 auto. На другите места на които питах никога не е имало патрони 10 auto. Това беше причината да не си взема Глок 20 ген. 4.

Скоростта на наличните само в оръжеен магазин ВИП патрони 10 auto е колкото на 45 АСР Black Mamba 185 грейна. За мен е голяма глупост човек да мъкне дори само в гората този ОГРОМЕН пищов с енергия колкото на 9х19 +P. Не мисля, че Бай Ганьо визирам родните търговци ще внесат качествени 10 auto когато и да било! Най мощният Глок на нашия пазар е Глок 31 с наличните патрони има енергия 750 джаула. Следван от Глок 35 който с Black Mamba в .40 S&W ще има към 700 джаула. На твое място бих взел Глок 35 ген.4.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2019, 17:40       Заглавие:  Re: Glock 40 .10mm mos
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Ой!)) Запасил съм се с едни 180-грейнови Ремингтъни в 10мм, които са средна хубост но по ТТД на производителя дават 735 Дж. и превръщат 3 см. вароциментова мазилка в мъгла. :-)

Никой 40, 45 и още по-малко 357 СИГ не може да се мери с десятката (да не се бърка .357 СИГ с .357 Маг). И още - енергията в джаули е само груб ориентир, важно е теглото. А "интересното" започва от/след 180 грейна и 350 м/с..)))

p.s. Търговците ще започнат да внасят 10мм, когато достатъчно хора си купят такива пистолети. А не първо да разпитват какво има и какво - не.. сещам се за вица кое е първо: кокошката или яйцето. Не забравяй, че търговец който ти продаде оръжие в даден калибър, е задължен после да поддържа и патрони за него..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 79 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer