logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:00




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2020, 07:40       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Дони Браско написа:
Макар, че съдията от Русе и Тишката в Дефенса видяха най-лошото ми лице, защото бях ядосан преди да ги видя. и си излях яда на съдията и Тишката..


Момчета, някой да е виждал наскоро съдията от Русе и Тишката в Дефенса ? Живи ли са поне ? :confused: :confused:

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2020, 11:39       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
6tangata написа:
....Искам да видя стрелба с .357 от лек револвер по движеща се мишена и после с .22 ;) Идеята пак се забравя, не коментирам .22 и .357 сам по себе си. А 3 изстрела с .22 и един с .357 от късоцевен р-р в тялото, аджеба защо едното е панацея, а другото детска игра ;) .....искам да видя по бързо циклене с лек пистолет .22.......


6tangata@ респект мен!
Напълно ти разбирам идеята и това което искаш да видиш.

Конкретно при нападението от агресивно четирикрако (преживял съм няколко и съм бил хапан неколкократно), всичко се развива толкова бързо и на такава скорост, че ако изобщо човек успее да си извади оръжието и да гръмне веднъж - направо е за шампионски медал :DD . От тая позиция е мн. по добре да имаш/носиш/ползваш най-големия калибър с най-добър стоп ефект. Това многократно сме го коментирали.

Ако си достатъчно натрениран, хладнокръвен и имаш време със сигурност с 22лр ще успееш да пласираш повече и по-точни попадения отколкото с револвер в 357маг.
Въпроса е дали тези компоненти кумулативно са на лице.

Само при една от случките на която бях свидетел (скитащо куче нападна ловен птичар) стрелеца олаби почти цял пълнител на маргото 22лр по нападащото животно и пласира няколко попадения в торса, понеже нападащото животно бе заето с жертвата си и му осигури време за стреляне. И какво от това? Ползата бе никаква. Никакъв стоп ефект.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2020, 14:52       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Beer написа:
Дони Браско написа:
Макар, че съдията от Русе и Тишката в Дефенса видяха най-лошото ми лице, защото бях ядосан преди да ги видя. и си излях яда на съдията и Тишката..


Момчета, някой да е виждал наскоро съдията от Русе и Тишката в Дефенса ? Живи ли са поне ? :confused: :confused:

Ами аз съм жив, а съдията към вчерашна дата беше в кондиция.
Относно срещата ни в Дифенса ............. видяхме един младеж, който на поздрава 'здравей Пацо' не отговори, и беше нещо крив.
Ако това е било най-лошото му лице съм склонен да го обявя за светец :):):)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2020, 14:17       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Благодаря ти Тишо! Другия път като се видим ще черпя по една бира.

6tangata написа:
Супер ;) Отивам да гледам още някой екшън или сериал, където 3 ма въоръжени мутри бягат от човек с късоцевен револвер........ а за Дефенса нищо не разбрах.......;) Според мен до 5 въоръжени мутри важи. Виж ако са обучени войници до 2 ма с автомат калашников пак важи. За ПК до 30 метра пак важи, но да е един човек.

Започвам с разяснението. :-) Думата мутра има общо значение на престъпник с арогантно и ПОКАЗНО НАДМЕННО ПОВЕДЕНИЕ. Което включва задължително: ГОЛЯМА ЧЕРНА И МНОГО МОЩНА КОЛА 350 + коня. ТЕЖКИ ЗЛАТНИ НАКИТИ. ЧЕРЕН АНЦУГ АДИДАС. :DD БАВНА И РАЗКРАЧЕНА ПОХОДКА - като ебан... :oops:

Дали ще е дребна риба с 50-60 клиенти наркомани. Дали ще е средна риба с два публични дома и пицария в квартала. Дали ще едра риба с десетина публични дома в Германия и група дилъри в Бургас и региона. Мутрата си е мутра.

И понеже повечето мутри си имат досиета в България, Германия, Испания. Законно оръжие няма как да носят. Незаконно оръжие имат, но го носят когато ще сключват някоя нарко сделка или ще трепят някой конкурент. Обаче винаги си носят ножове, палки, боксове.

В тоя ред на мисли сънувах, че ми се случи една случка на магистрала Хемус при изпреварване на ТИР. Зад мен се лепна голям черен джип буквално на една ръка разстояние докато изпреварвах тира. Ядосах се и им посочих среден пръст натиснах леко спирачката само да ми светнат стоповете и после рязко дадох газ. Тогава почна едно преследване като по филмите. Понеже ми писна на дедовия спрях на една отбивка. И ако не носех револвера щяха да ме онодят кат жена. Пък ти си носи беретата и бъди жив и здрав. :-) Не че не можеш да им продупчиш главите с беретата. Ама много гилзи остават после, а и куршуми в телата. Пък ходи после плащай рекет за три толупа. Докато огъня и звука от един 357 вършат страшна работа. :armed:

Отивам да гледам филми сега. Надявам се, че прокуратурата няма да се самосезира за един сън. :-)

Откакто сънувах този сън винаги си нося револвера. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2020, 15:44       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Дони Браско написа:

.... Докато огъня и звука от един 357 вършат страшна работа. :armed:

.....



Да, баш така си е :wink: :tu: !
Определено трясъка от 357маг (особено напомпан 125 грейнов проектил) действа доста деморализиращо и възпиращо по отношение на не дотам тренирани и обучени агресивни типове, несвикнали с гърмежите. И може да ти спести доста неприятности :wink: .

На открито е меко казано неприятен, но в затворени помещения си е чисто "изнасилство" над слуховия апарат на присъстващите :D :DD :D.

В повечето случай хвърлят кой квото държи и се хващат за ушите :D :DD :D.
На всички присъстващи им става ясно, че не държиш газеняк или някакво лабаво плюкало :armed: :danger:.

п.п. Тия всичките неща са ми ги разказвали и съм ги чел в нета и съм ги гледал в тубата. Аз лично нямам такъв опит. Некой да не си помисли нещо друго.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2020, 15:56       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Темата пак се обърна за смели мъже, мощни револвери, мутри и кво ли не ;) Идеята пак се минимизира, поне аз не я виждам ;) А тя е защо 3-4 изстрела .22 велоситър на "месо" са нищо в сравнение с един 38 спл., камо ли .357 маг.? И пак е идеята доколко лесно и как се стреля с лек револвер .357 и за колко време. Ако идеята е всеки да казва какво има и колко е смел и аз ще се включа...може и в друга тема ;) Поне моя спам в темата, е простия въпрос: Защо .38 е по-добър от 3 .22 велоситър? Реално джаулите да близки..в оня пост на английски ме кефи 45 AUTO отворен до .22LR обикновен, ами що не снимат .22 отворен до 9х19 ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2020, 17:10       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
6tangata написа:
Темата пак се обърна за смели мъже, мощни револвери, мутри и кво ли не ;)


Абсолютно подкрепям 6tangata ! То не бяха черни джипове, не бяха отбивки за кекс и други мокри сънища....

Отново благодаря на абсолютно всички, които ми дадоха рамо и съвет. Хубаво е човек да сбъдва правилно мечтите си. Поклон за вас !

Считам настоящата тема за финализирана и учтиво моля модерацията да я заключи, с оглед нейното изчерпване.

Рапорт даден.
Рапорт приет.
Револвер взет.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2020, 18:02       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Е, щом така учито молите :wink:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III, Ztavi и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer