logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:37




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2019, 21:08       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
Ако те притеснява. 38, слагаш. 38+п и си в играта, нооо избягвай стрелбата с него поради по гореизброените от мен, а после и от теб, причини. :tu:

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2019, 22:11       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
The Gun Man написа:
Добър избор на здрави и корави револвери. :armed: Аз съм за Таурус 85, защото имах такъв и беше здраво и точно оръжие. Продадох го само защото исках 7 заряден, а Тауруса беше 5 заряден.


Лошата новина е, че няма никъде Лейди, няма и Рюгер 101. Дори 2 ръка.
Лошата новина е, че АСДи ще имат внос чак през фебруарий и то с неясни количества и модели.
Добрата новина е, че в СтарФорса се оказа, че имат няколко бройки чисто нови Таурус 650 CIA в .357 и утре ще отида да ги разгледам.
Добрата новина е, че в АСДи имат Смит модел Bodyguard .38 с вграден лазер. /https://www.isd-bg.com/oruzhie/k-so-narezno-or-zhie/revolveri/model-bodyguard-38-2405/,
както и стандартното моделче 637 Еърлайт в .38. https://www.isd-bg.com/oruzhie/k-so-narezno-or-zhie/revolveri/revolver-s-w-637

А в сряда за протоколът, ще видя Рюгер ЛСР на няколко хиляди куршумета дали се държи прилично.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2019, 22:18       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
Извинявам се за офтопика, но този Зиг 365 предлага ли го някой в БГ

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2019, 07:46       Заглавие:  Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Ама в никакъв случай не си взимай рево бодигард......
Кенеф


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2019, 08:28       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Е ако си намери ИСТИНСКИЯТ бодигард, а не тоз нещастен римейк...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2019, 15:33       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Beer написа:
Добрата новина е, че в СтарФорса се оказа, че имат няколко бройки чисто нови Таурус 650 CIA в .357 и утре ще отида да ги разгледам.

А в сряда за протоколът, ще видя Рюгер ЛСР на няколко хиляди куршумета дали се държи прилично.


Кажи какво видя и ти направи впечатление при двата револвера. ;) Тауруса на витрината имаше патина по черната оксидирана ключалка за спусъка. Ако я пръснете с малко смазка и я забършете с някоя салфетка ще стане идеално чиста и без следи от корозия. На моя Смит също имаше патина по ключалката за спусъка. Като я пръснах с малко балистол и я избърсах стана като нова.

Но ако държиш много на това да е леко оръжието взимай Рюгера. Все пак за мен стоманата си е стомана и бих предпочел Таурус 650 CIA. Защото е изцяло от стомана. Факта, че издържа на 357 сам говори, че е по-здрав от всеки револвер разчетен само за 38 спешъл.

И един съвет преди да вземеш който и да е от двата револвера. Отвори и затвори 5-6 пъти барабана и внимателно виж дали добре се заключава и отключва. Гледай и да няма големи луфтове назад и напред в посока на цевта при заключено положение. Рюгера май имаше малко по-големи луфтове от Тауруса. И най-важното превърти бавно чрез спусъка 10 пъти барабана. Много бавно и наблюдавай дали добре се заключва след всяко натискане на спусъка. После направи същото превъртане, но максимално бързо. Това е много важен тест дали всичко е ок по револвера.

Може да те гледат накриво в магазина, но ти даваш парите и револвера ще си е твой, ако всичко му е ок. На моите Таурус съм им навъртял по над 3-4 хиляди сухи изстрела и им нямаше нищо. Големият ми Таурус го купи офицер от полицията, който е инструктор по стрелба човека е доволен. А малкия Таурус го купи един от модераторите на форума, който много стреля и също е доволен от Тауруса.

Ако знам, че ще ми дадат трето разрешително без колебание бих си взел отново револвер Таурус Тракер в 357. Или ако има направо Таурус Реджинг Бул в 44 магнум. Но знам, че няма да ми дадат трето, защото се олях да сменям оръжия и ме е срам да ходя в КОС.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2019, 16:24       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Такаaaaa....
За протоколът: обиколих на всички възможни места и магазинчета. Абсолютно всички. Не остана оръжейно място непосетено. Навсякъде пощраках, гледах цеви, просвети, барабани и вече мога с ръка на сърцето да кажа - постарах се теоретично. Вече почти половин София е наясно, че някакъв съмнителен субект, броди и неистово търси субкомпактно рево PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22

Сега, конкретно:
За СтарФорс избързах и се изказах неподготвен преди това, за наличното при тях. Сега вече на спокойствие и с изчистена мисъл и на база обсъденото тук, разгледах моделът 650. Здрав, дурако-устойчив звяр. Този, на витрината, определено е изтормозен много от разни гледащи и пробващи го. Та определено много ми хареса, даже съм го записал като един от водещите ми модели, като удобство. Просто е тежък, но е ултра компактен, обран и стоманен.

За Смит и техните представители от АСД, вече се изказах - в зоната на потреблението ми имат единствено моделът 637, който обаче е само в калибровка .38 и с открито петле и вътрешно не ми допада, нито като обем, нито като хват, нито като усещане. Моделът Бодигард моменталически отпадна, след забележка от ti6kata, който аз много слушам.

Но:
Снощи, благодарение на Khany /уникално спокоен и разбран чиляк/ имах чудесната възможност да затвърдя и практичното, освен теоретичното. За целта, и с любезното съдействие на Делян Геренский, на плота пред мен стояха: Рюгер ЛЦР/.357, Рюгер Сп 101/.357, Смит 649/.38
И тук е моментът да призная нещо съществено. Заявявам го с ръка на сърцето: Рюгер СП101 в калибър 357 е невероятно чудо - бластер; светкавица; поразяващатата ръка на св.Георгий ! Прекрасно компактно оръжие, създадено просто за този калибър. Всеки изстрел с него беше неусетна песен за моите стави и китка. Разкош и красота. Уникално оръжие. Въпреки, че беше на 63487343 хил. изстрела, непочистен, с нагар дори и по мушката, всяко едно попадение беше в черното на мишената. Ако можех и бях богат, щях цяла нощ да стрелям с него.

Не така стоеше въпросът със Смита-649. Неудобна ръкохватка, неудобен размер, пречеща ключалка. Абсолютно не ми хареса. Стрелянето с него не ми допадна, въпреки по-лекия калибър. Куца работа.

И стигнах до Рюгер ЛЦР-а. Оръжието беше на около неколкостотин изстрела сериозно пуцане. Работата с него определено изисква предварителна тренировка и настройване, предвид неговата субкомпактност. Възпроизвеждането на изстрели с 357 представлява сериозен мускулно-ставен дискомфорт, въпреки гуменизираната ръкохватка. Да, би могло да се каже, че е възможно и да се свикне, но реално целия импулс на изстрела се поема взривно от костиците на дланта и ставите на китката. После за около час боли. Но! Но, с възможността при барабан разчетен за 357, да се думка и с .38, то направо преминах на този калибър за тест. В резултат - сравнително добри показатели, даже доста добри, както с дясна, така и с лява ръка, така и с изстрел от по-ниско ниво, имитация на ниво-бедро. Наистина много много компактно оръжие, отговарящо на всички показатели, търсени от мен в случая. Реално, такова на местният пазар се намира в калибри 357 и в 9х19. Доста имам мисля за едно сравнение на калибрите и тяхното приложение в сферата на желаната самоотбрана и наличните видове боеприпаси, предлагани в Бг. Доколко 9х19 е по-хуманен от 357 и същевременно е с по-добри показатели от .38, по отношение на пробивност и отдаващ ефект..... PDT_Armataz_02

Та така. Лекота и скъпота, срещу тежина и евтиния. Въпрос за през уикенда.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2020, 09:21       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
И така...да поотупам прахта на тази тема и преди всичко да кажа:

ИЗВИНЯВАЙТЕ, братя и сестри, че така дълго не дадох отговор на всичките ви усилия и оказване на подкрепа,
в начинанието ми да се револверизирам. Неглижирането не е било с умисъл, даже бих казал, че само времето и
събитията ме възпрепятстваха да се похваля тук, така както бих искал...с много снимки, тестове и резюмета.

Да, благодарение на помощта на всички писали в тази тема, аз станах барабанджия ! :D

Закупеното преди няколко месеца средство е Ruger LCR .357 mag

Изображение

Взех го и веднага го сложих на ежедневно "бойно дежурство". Исках да имам време да му свикна, да се опознаем,
да разбера положителните и отрицателни негови и мои черти.
За съжаление, дойде паниката и проблемите с ковид-а, които буквално стопираха всички мои огнестрелни планове.
До този момент успях да направя само едни близо 500 празни гилзи; да изтествам възможностите на калибрите, които оръжието ми предоставя, както и да направя едни общо взето повърхностни заключения за спецификите и вариациите на боеприпасите - .38/.357. Успях да изчистя и що годе някаква ясна концепция на носенето му: градусово положение по тялото, видове кобури, техниките за изваждане и начините за употреба, зареждане, презареждане, спийлоудъри.

Моето мнение е, че определено Рюгерът е разкошно оръжие за ежедневно носене: ултра лек, компактен, маневрен и лесен за манипулации и обслужване. Толкова приятност се носи от него....просто невероятно удобство. ЛЦР-ът за мен е един перфектен помощник в сложни ситуации на къси дистанции и при ограничено количество цели. Със своите ултра малки размери, създава внезапност и неподозираност у възможният нарушител на вашите права и свободи. В последствие му осигурява стабилен пробив на тъканната и костна структура на тялото, като вероятността да го направите един бъдещ донор на органи е сериозна като проценти :D

И те така. Приемете още веднъж моите извинения за прахолясването на тази тема и нека Силата и Здравето бъдат с Вас !

На всички, които си отделихте от времето и ми помогнахте със съвети тук и на живо:

Изображение

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2020, 12:37       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
Всичко е добре, когато свършва добре!
И макар LCR да не е револверът, по който припадам, те поздравявам за придобивката и се радвам, че сагата е със щастлив край!
Че си добър в епистоларния жанр сигурно знаеш, но не знаеш колко много ти личи, че се кефиш на макс от Рюгерчето! И дано дълго време да е така!
И те чакам в Пловдив да "правим" гилзи- знаеш :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2020, 13:19       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Beer написа:


Да, благодарение на помощта на всички писали в тази тема, аз станах барабанджия ! :D

....



Начиииййй, изобщо не се изразяваш правилно - не се казва "барабанджия", казва се "толумбаджия" :wink: :DD.

Айде честит да ти е, много да те радва и само по хартия да го ползваш :tu:

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2020, 14:35       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Ааа...толумбите са другото нещо, което имаше едно време в сладкарница "Пчела" на цена от 0.5 стотинки :D :D :D

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2020, 15:08       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Beer написа:
перфектен помощник в сложни ситуации на къси дистанции и при ограничено количество цели. Със своите ултра малки размери, създава внезапност и неподозираност у възможният нарушител на вашите права и свободи. В последствие му осигурява стабилен пробив на тъканната и костна структура на тялото, като вероятността да го направите един бъдещ донор на органи е сериозна като проценти :D


:armed: :tu: Развесели ме! Да ти е честит малкият красавец,колега! Само щастие и радост да ти носи! Много здраве ти желая и много пари за джепане! :)

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2020, 22:18       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Със здраве да си го носиш ВИНАГИ!!! :armed: Хич не го подценявай! Това мъниче хвърля 158 грейна олово с 320 м/с. Докато Глок 17 ще хвърли 158 грейна с 280 м/с.

Преди ковида на повечето стрелбища имаше 158 грейна 357 магнум.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2020, 23:34       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
[quote="Beer"]

ИЗВИНЯВАЙТЕ, братя и сестри, че така дълго не дадох отговор на всичките ви усилия и оказване на подкрепа,...

Срам та беше малко?

ПП
Тулумба е нещо, дет не е за 25гр. мента, за по-големи работи е!

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2020, 06:05       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Не е срамно от Глок да минеш на Рюгер, никак дори.

Даже е полезно от време на време..... :D

Но съм много доволен от този избор за EDC, въпреки, че очаквах по-голямо разнообразие от боеприпаси: - с мъка успях да се добера до кутийка хубави fmj .357 на 158gr на S/B и до шепа FiOCCHI .38 WAD CUTTER 148 grs, но за тях ще пиша в отделна тема.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer