logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 09:25




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2019, 17:48       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
The Gun Man написа:
Сериозен човек. :) Браво! Прави ми впечатление, че който има Глок и револвер, повече носи револвера. :armed:

Само в топлото време и когато ще трябва да оставам по по-лека дреха- риза, фин пуловер или нещо подобно. Иначе сложа ли суитчър и нагоре- подхващам Глока. Да навърта километраж и той.
Ръстът и структурата ме не предразполагат да нося в топлия сезон скрито Г45. Личи си, а аз съм си стеснителен и чуждото внимание ме напряга, леко ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2019, 18:51       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4659
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Надявам се, че носиш достатъчно cash, че никога не знаеш дали някой случайно срещнат не е решил да се раздели с желязото с в този случаен момент.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2019, 19:24       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Yank написа:
Надявам се, че носиш достатъчно cash, че никога не знаеш дали някой случайно срещнат не е решил да се раздели с желязото с в този случаен момент.

Ако под "желязо" имаш предвид нож- вече не съм склонен на импулсивни покупки. Иначе за КНО ... нещата са малко по-сложни тук, смятам знаеш. Не е като да си купиш Голф 2. И като не ти хареса след два месеца да го развържеш и да си вземеш Пасат, примерно. :wink:
Ножчетата си имат своя чар- няма балистика, проектил... едни такива работи.
Шегата на страна- страст ми е хладното, но я овладях, преди да стане мания.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2019, 20:04       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
radula написа:
tsb написа:
radula написа:
........да видим какво мъкна всеки ден" :D
Та така, по ред:
..................
- лента с патрони

Изображение
Малко, леко, удобно, прибрано- върши ми работа.


За мен е непонятно, защо не носиш и шестият в стрипа. Хлеб и вода не иска :wink:

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2019, 21:03       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Цитат:
Шегата на страна- страст ми е хладното, но я овладях, преди да стане мания.

Аз още не мога да я овладея тази страст. А да не се превърне в истинска мания - засега донякъде ме спира единствено ограничената ми платежоспособност. :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2019, 23:44       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2019, 19:04       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Много приятно се развива темата - не мога да преодолея гъзарския елемент и да не сваля на бюрото носимото. Не можах да снимам и телефона, обаче...


Прикачени файлове:
IMG_20190726_153819.jpg
IMG_20190726_153819.jpg [ 1.29 MiB | Прегледано 7254 пъти ]

_________________
СК "Арес" Пловдив .
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2019, 19:49       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
T. Pavlov написа:
Не можах да снимам и телефона, обаче...


Хе хе хе :)
Портофейла нали си снимал .....

Аз нося в ежедневието предимно FN Browning BDA , 9х19 , с три пълнителя = 2х14 , 1х15 +1

По-рядко и когато ми домъчнее се кича със Зиг Р226 .357 Sig , също 3 пълнителя = 3 х 12 +1

Фенерче , нож сгъваем (не е известна марка) и алпийско въженце 1.5 м. (6 мм прусяк, въпреки че рязах от него веднъж и сега може и да е под метър)

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2019, 02:26       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Тодоре, твойте пищови ме карат да си изпринтирам снимката и да си я разхождам из къщи ебаси, знам че си маниак на свестните ръкохватки, но тая не я бях виждал, евала, впечатляваща е... :DD
Ножчето изглежда нашенско, бъркам ли ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2019, 10:38       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
.38 Super написа:
Тодоре, твойте пищови ме карат да си изпринтирам снимката и да си я разхождам из къщи ебаси, знам че си маниак на свестните ръкохватки, но тая не я бях виждал, евала, впечатляваща е... :DD
Ножчето изглежда нашенско, бъркам ли ?

Ще си позволя включване, приятелю!
Ножчето е много приятна, къса кама от Klaas, стомана 440- само това пишеше. С грамотна кания с клипс. Аз имах същата, бях я купувал от несъществуващия вече магазин на "Христо Г. Данов" на центъра- "Двата щъркела". Бяха нещо като представители на Солинген за региона в зората на промените, разбирай преди 25-30 години. Така и не ми даде сърце да го ползвам това ножче. Май при някой колега от този форум отиде, да не бъркам само :D
А за ръкохватките на Тодор Павлов... без коментар, че ме изпълва тиха завист. На .44Mag Смита каква е сложил- лудница!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2019, 22:11       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
.38 Super написа:
..., знам че си маниак на свестните ръкохватки, но тая не я бях виждал, евала, впечатляваща е... :DD


Колегата Радула е експерт по ножките! Камичката е сладка - бързо излиза и бързо влиза... А тия чирени са от съфорумник - смисълът им е в дебелия устойчив лак, когато са до потния хълбок лятоска под ризата.


Прикачени файлове:
IMG_20190728_231649.jpg
IMG_20190728_231649.jpg [ 1.37 MiB | Прегледано 6992 пъти ]

_________________
СК "Арес" Пловдив .
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2019, 23:32       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
То направо на dutty carry станало!
На колана - Глок 23, калъф с 3х15-зарядни пълнителя, калъф с оранжеви белезници на ASP, радио Моторола с лапелен микрофон, тазер с резервен патрон.
В шортите - турникет, гумени ръкавици, един 13-заряден пълнител за глока, еднократен спрей Наркан.
Мека жилетка под тениската.
На предната седалка оше един калъф с 3х22 зарядни пълнителя за глока, 2х30 за арката, маска, която се слага на арестанти, които плюят, пакет с термално одеало, спрей за комари, спрей за слънце, 12х бинокъл, кутия с гумени ръкавици, кутия с бисквити за кучета, монокъл за нощно виждане. На поставката за лаптопа има торбичка с маска за обдишване.
На пода е кериъра с твърдите плочи, на него има оше един 15-заряден пълнител за глока, един 30-заряден за арка и един турникет.
В багажника - арка със сдвоен 30 заряден пълнител, спайк стрип, кутия с четки и прахове за вземане на отпечатъци, кутия с тестове за разни наркотици, кашон с книжни и пластични торби и контейнери за вземане на доказателства, кит с играчки за аутисти, кутия с разни форми за различни разследвания, торба с газова маска, торба с медицински пособия - съсирващи, бинтове, пластири, прочие. Торба с още 5 пълнителя за арката, балистичен щит. Автоматичен дефибрилатор. Стандартна аптечка с лепенки и марли. Често се случва да има и мосин и/или .22.
Сигурно пропускам доста неща.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 00:41       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
В моят щат оръжие не може да се носи - без изключения. Само полицаите.

Та за това разчитам на бурното си минало, задължаеащите размери и тритонният додж в който се търкалям.

Ако обаче напусна резрвата където обитавам си нося сгъваем Benchmade Titanium. Импулсивна покупка, срам ме е да кажа колко изръсих. Спори се, дали това е най-добрият нож, или Спедентза. Мен не ми пука, защото Спедентза е с масовата D2, докато моят е от M390! Може да се пише за тази стомана, но не е тук темата. Моноблок и титаниеви дръжки. За три години не е оставян на мира:

Прикачени файлове:
IMG_20190728_181031.jpg
IMG_20190728_181031.jpg [ 1.67 MiB | Прегледано 6969 пъти ]


Ако обаче се разхождам в горите около вкъщи и особено ако съм с малката, тогава се мъкне добрият стар Ka-Bar оригинал от USMC, с оригинална дръжка от втвърдена кожа и 1095 стомана. Плюс един много тежък и мощен алуминиев фенер. Идеално може да служи като палка. Няма да ме спаси от мечката, но ще я отклони от малката.

Прикачени файлове:
IMG_20190728_181251.jpg
IMG_20190728_181251.jpg [ 1.34 MiB | Прегледано 6968 пъти ]


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 03:20       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
minavasht написа:
Сигурно пропускам доста неща.
Ъхъ... Минигъна на покрива... :DD

T. Pavlov написа:
Колегата Радула е експерт по ножките!
Знаем го Радула, на него само на ножовете не може да му стъпи човек, добре че подкара Глока,
та да разкара малко ножове, и други да се видят в хубави джелеза ха ха ха... Бомба са чирените Тодоре, тея не ги бях виждал :tu:

Amazon написа:
...нося сгъваем Benchmade Titanium...Моноблок и титаниеви дръжки...
765 му е модела, много добра ножка, същата работа като Брадли Алиас,
да си го ползваш със здраве, съпреки всичко аз бих подкарал сгъваем с уейв ако не можеш да носиш малък фикс... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 08:03       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Сеп 2015, 11:14
Мнения: 214
T. Pavlov написа:
Много приятно се развива темата - не мога да преодолея гъзарския елемент и да не сваля на бюрото носимото. Не можах да снимам и телефона, обаче...

Ролекса, по наследство ли се предава, или си го придобил в изминалия житейски път?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer