logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Ное 2020, 15:44       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
.38 Super написа:
kouzi написа:
Лазерът през деня няма голяма приложение, в зависимост от видимостта и осветеността е 10ина метра макс.
Кой цвят предпочиташ за през деня, зеленият или червеният ?
Някой съпоставял ли е лазерите на добрите марки с този на Veridian ?


Може би през деня червен, но това отново зависи от цвета на мишената :)
Няма панацея, но зеленият на Олайт е супер на тъмно!

Относно ножове, 5.11 сгъваемият от снимката ми върши супер всекидневна работа, надявам се да не ми налага да го ползвам срещу човек или полудяло куче ;) но късото, дебело острие е доста подходящо!

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2020, 19:16       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Благодаря за инфорто за лазерите, аз не нося лазер на пищова но през деня като че ли виждам по-добре зеленият ретикъл на дота на пушката...
Олайт са качествени продукти, никога не съм бил разочарован от тях ! :tu:
Аз също харесвам по-масивни остриета за сгъваем нож... Ако можех да пилна един уейв на Голдън Ай на Колд стиил щеше да е чудесен нож...
Много солидна изработка, плосък и не се усеща в джоба, добра стомана и приличен размер, чуден нож само да имаше уейв.
Тая дупка както я е оформил Демко е добра ако не бързаш, аз лично предпочитам тъмбстъд като на твоят нож, диск,
плочка като на Блак Талон или идеалният за мене вариант - плочка която работи като уейв, като на Блак талона.

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2020, 21:37       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Amazon написа:
Дони Браско написа:

Често нося и още един нож, но с фиксирано острие - Cold Steel Recon Tanto.


Много приятно изглеждащ нож! А и тази фирма, поне според мен прави доста интересни неща. Това носиш ли го в града и ако да - как? Аз също имам ножове със 7 инчови остриета, но ги мъкна само в горите. Защото иначе ако го сложа на колана стърчи и изглежда малко не на място в цивила - все едно съм Дънди Крокодила. :-)

Нося всичко по цял ден. :armed: Като метна една риза отгоре нищо не се вижда. Спартана е в десния джоб под револвера. Клипса му е черен и се слива с тъмен панталон почти не се забелязва. Отляво нося големия нож Recon Tanto като полимерната кания влиза под панталона и под колана. Така канията не стърчи и дръжката на ножа ляга плътно до тялото. Нося и паласка с патрони. :-)

Изображение

Изображение

Изображение


Последна промяна Дони Браско на 09 Ное 2020, 21:59, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2020, 21:57       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Very welll !! Очень хорошо.

Един въпрос: паласката е с наредена гилзотека или със Стрип-лента ?

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2020, 22:10       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
С два реда по 6 патрона всеки общо 12 броя в едни ластици на фирма JORALTI същата като тази https://www.joralti.com/index.php?p=34&l=1&id=52 Все се каня да си купя спийдлоудери за 7 заряден револвер, но съм стиснат като евреин. PDT_Armataz_01_22 Ако е за ядене и пиене няма проблем, ама за тия спийдлодери сърце ми се къса, че са колкото 5 шишета с троянска сливова и няколко кила пържоли. PDT_Armataz_01_26


Последна промяна Дони Браско на 09 Ное 2020, 22:33, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2020, 22:26       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
Бих казал, че ревото ти е достатъчно, за да предотвратиш вредоносна интервенция. Двата ножа ти дават измамна убеденост за сигурност. Много трудно се вади нож, защото е задължаващо да посегнеш. А си иска и умения да боравиш с остриета, за да елиминираш, а не да умъртвиш.
A CS наистина са безкомпромисни като здравина и надеждност! За визия не говорим.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2020, 22:36       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Дони Браско написа:
С два реда по 6 патрона всеки общо 12 броя в едни ластици на фирма JORALTI същата като тази https://www.joralti.com/index.php?p=34&l=1&id=52 Все се каня да си купя спийдлоудери за 7 заряден револвер, но съм стиснат като евреин. PDT_Armataz_01_22 Ако е за ядене и пиене няма проблем, ама за тия спийдлодери сърце ми се къса, че са колкото 5 шишета с троянска сливова и няколко кила пържоли. PDT_Armataz_01_26

Интересна ми е цената на троянската сливова след като ти се свидят 10 долара / 25-30 лв за един лоудър
https://www.midwayusa.com/product/1015130577?pid=495585

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2020, 22:45       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Ми 14 лева е троянската, ама тия хубавини в ISD са по 35 - 45 лева парчето. Не съм в САЩ да ги купя да 10 долара. :-)

radula написа:
Бих казал, че ревото ти е достатъчно, за да предотвратиш вредоносна интервенция. Двата ножа ти дават измамна убеденост за сигурност. Много трудно се вади нож, защото е задължаващо да посегнеш. А си иска и умения да боравиш с остриета, за да елиминираш, а не да умъртвиш.
A CS наистина са безкомпромисни като здравина и надеждност! За визия не говорим.

Да ти кажа вадил съм нож в комбинация с налуден поглед и силна псувня. PDT_Armataz_01_22 Ефекта беше ускорен ход в обратна посока. Бяха двама бая едри и нагли араби. Насред София дърпаха една жена, която ми е близка. Още ме държи главата спокойно. :tu: Едно е да вадиш оръжие съвсем друго да утепаш с него. Колко пъти съм вадил като пазач на разни складове в покрайнините на града. PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Ное 2020, 02:44       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Дони Браско написа:
Отляво нося големия нож Recon Tanto като полимерната кания влиза под панталона и под колана.
Паце ти си джелезо батко, евала ! Аз не мога да нося толкова неща под една фанелка и едни къси гащи, виждат се и мога да си изгубя разрешителното ако някой дришльо се оплаче че ме е видял с оръжие...
какъв ти е фИ'нера - Конвой ? :D Тия Конвои ги сънувам вече...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Ное 2020, 08:57       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Носенето на барабанна зареждачка за ЕДЦ довежда до силен смях:
закача се по столове, стои издуто, ако са ти в подмишничен кобур, стоиш като таралеж....
Най-добре са си стрип-лентите.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Ное 2020, 22:31       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Дони Браско написа:
Отляво нося големия нож Recon Tanto като полимерната кания влиза под панталона и под колана.


Хм !!!
Също нося нож в себе си , подобен на Спартана ти .... за предпочитане е пред габаритите на другия .... много боли ако се случи да се подхлъзнеш и нараняванията от дръжката и канията са отвратителни.По тялото.

Иначе , Броунинга го нося отдясно на хълбока, във вътрешен кобур зад ябълката. Но това е за ежедневно носене и когато всичко е наред.
Ако предполагам , че има каквато и да е вероятност да ми потрябва (и имам време също) , го местя отпред на корема в дясно. За мен е най-удобното място за носене и работа с вътрешен кобур.
Два пълнителя отдясно на външни носачи , т.е. всичките разрешени 45 патрона си ги нося постоянно с мен.

Сгъваем нож в джоба , и на кръста в малката чантичка за документите имам и малко фенерче с USB зареждане.

В чантата дето за телефоните дето ми е на врата като очар имам сгъваемо китайско комплектче със сгъваемо ножче , сгъваеми вилица и лъжица, както и 60 см. "прусяк" (така му викахме навремето) , едно въженце алпийско 6 мм.

Колана на гащите ми е сержантски (тоя със звездата на токата) от комунистическата армия (продават ги циганите дето продават каски и манерки по пътищата и си взех преди време 10-тина броя , за 15 години тоя ми е втория и никога не ползвам друг колан за костюм или дънки) , жестоко армейско качество , чист телешки бокс , става и да си го навиеш на ръката ако се наложи , или пък да се върти с токата ако ти трябва разстояние.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2020, 14:03       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Не виждам как ще те нарани плоска полимерна кания, която е успоредна на бедрото ти. Някога носил ли си кори при каране на мотор? Че тази широка и плоска кания от полимер минава точно като кора плътно покрай бедрото. Ако паднеш там дори може да те предпази камо ли да те нарани. :-) Дръжката е обла и гумирана, няма метален гард или нещо ръбесто което да те нарани. :-)

Ножа е БРУТАЛНО ЗДРАВ. :armed: Тези ревюта ме вдъхновиха да го взема.

https://m.youtube.com/watch?v=OH89SZ0aZH4

https://m.youtube.com/watch?v=ypg07I4I7O8


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2020, 00:19       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
От скороИзображение

Sent from OnePlus 7Т

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2020, 12:02       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Слав, личи си кога един човек е тертиплия и мераклия в определена област :tu: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2020, 13:13       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
tsb написа:
Слав, личи си кога един човек е тертиплия и мераклия в определена област :tu: !

Еклектизъм! На фона на 1911 много по-добре би изглеждал Buck 110 с орехови чирени, фенера е върха но този пластмасов водомер изглежда нелепо. :joke:

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Ivo III и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer