logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 11:48




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 196 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2019, 16:07       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
minavasht написа:
Имаше един черен преди година-две, беше бягал по улицата, насочвайки към минувачите парче тръба, все едно е пистолет.
Щом виждаш аналогия между този случай и цитирания от kcv - аз нямам какво да обсъждам с теб.

P.S.: въпрос от чисто любопитство: що не скочи на Амазона, а веднага скачаш на мен? - и двамата не одобряваме решението да не се търси наказателна отговорност на тъста.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2019, 16:36       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Защото отговора го писах сутринта и мислех че съм го постнал, но бях зает с едно хлапе, дето не иска да живее и чак сега видях че не съм го пратил.
А ако не виждаш паралелите в двата случая, наистина няма какво да коментираме.
Не става въпрос за някой, който е гръмнал по първия шум в храстите, а някой, който (вероятно, не знаем каква и с кого е била кавгата)) е бил заплашван преди няколко часа, и основателно е очаквал да бъде нападнат, когато е отворил вратата.
Съвкупността от обстоятелствата са довели до това решение да не се повдигат обвинения.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2019, 16:55       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
minavasht написа:
Защото отговора го писах сутринта и мислех че съм го постнал, но бях зает с едно хлапе, дето не иска да живее и чак сега видях че не съм го пратил.
Аха, значи и двамата сме спасявали човешки животи днеска: аз пък писах една молба за развод :wink:

P.S.: в България полицията ползва други легенди

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2019, 17:15       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
:) минал съм го веднъж тоя път, верно е спасен живот.

Какви легенди?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 20:30       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
minavasht написа:
Казва се Totality of the circumstances, и е принципа, по който се оценява всяка ситуация.От местен вестник научих повече за случая.Към 21.30 тъста е имал кавга с роднина и го е “изгонил” от дома си - няма о формация за кавгата, и какво се е казало, само че роснината блъскал по вратата, преди да бъде изгонен.В 23.30 зетя идва от летището (било е изненада и тъста не е знаел, че ще му идва на гости), блъска по вратата и се крие в храстите до нея. Тъста предполага, че роднината от кавгата се е върнал, взема пистолет и излиза. Зетя изскача от храстите и се втурва към тъста си, предполагам с някакъв вик. Тъста го гръмва веднъж, мислейки, че е нападнат от роднината.

Ще го вкараш в затвора, защото зетя му е идиот?

Не. Обаче сам виждаш, че е малко къдрава ситуацията. Искам 23-ма човека, добре запознати с фактите да решат, дали случаят заслужава да стигне до съд. Нали това е смисъла на Гранджурито? Ясно, че човека е наказан достатъчно - похарчил е зет си, с който очевидно са били близки. Въпроса е дали е опасен за съгражданите си. А с този палав показалец...

Не знам, аз съм лаик. Ти си с опасната професия. Как би реагирал в подобна ситуация?

Аз няколко пъти съм изскачал нощем със зареден пистолет, или пушка и фенер. Никога не знаеш дали ти разорават кофите и гаража двойка ракуни, или мечка. Но дори тогава пръста е извън скобата и много добре гледам какво е пред мен, или в дърветата.

minavasht написа:
Имаше един черен преди година-две, беше бягал по улицата, насочвайки към минувачите парче тръба, все едно е пистолет. Искаш да кажеш, че полицая, който го застреля трябва да е в затвора?

Ами зависи от ситуацията и от разстоянието. Ако в същото време черния е яздил дървена пръчка и е викал "Диииййй Спарки!!!", полиця можеше поне да стреля в коня. Ако пък е изглеждало, че ще гръмне някой, естествено че ще го просне.

Преди няколко години в NY полицаи утрепаха един черен тинейджър, който размахваше пистолет ирачка и естествено ги оправдаха. Как да различиш дали е истински? Та дявола е в детайлите. Ако полицай не може да различи тръба от пистолет от 5 метра, не е за затвора, но ИМО не става и за полицай. Ако обаче всичко става мног бързо и разстоянието е по-голямо, не можем да го обвиним.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 21:13       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Не змам, ето го видеото, сам прецени какво би направил.
И би ли обвинил някой в убийство, ако е реагирал.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2019, 21:37       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
minavasht написа:
Не змам, ето го видеото, сам прецени какво би направил.

Същото каквото и полицаите. Това не приличаше на тръба и този беше много агресивен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Окт 2019, 01:46       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Именно.
Ето тук има снимка на тръбата.

https://www.google.com/amp/s/amp.cnn.com/cnn/2018/04/05/us/nypd-police-shoot-man-metal-pipe/index.htmlp

От случаите, в които съм работил, и които са стигали до новините, знам че едно - никога не се дава пълна информация на журналистите, и второ - журналистите никога не дават в статиите всичката информация, която им е дадена, било защото имат някаква лични виждания по въпроса, било защото са калпави.
Не е добра идея да се създава мнение от една статия, без да се познават фактите.
Можеш лесно с FOI да изискаш репорта от случая с застееляния норвежец, , и ти гарантирам, че в него ше видиш че има много повече детайли за “кавгата”, които не са били описани в статията, и които факти са били достатъчни за полицаи и прокурори да решат, че не могат да повдигнат обвинение.
Както и кратка история за черен, застрелян само защото е размахвал тръбичка по улицата, въореки че описва на някакво ниво ситуацията, не отразява реалните събития.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2019, 13:05       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Ето един казус:
Напада ви едро куче.
Според кои текстове в закона, какви права за отбрана имате?

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2019, 13:34       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Е та закона си е ясно написан - защитата трябва да съответства на характера и опасността на нападението!
Ерго, можеш да хапеш кучето, но само докато то те хапе, иначе ще имаш превишаване на пределите на самоотбраната, което си е саморазправа.
Елегантно, нали?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2019, 20:36       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
На два пъти ми се е случвало и двата пъти просто като фанах дръжката, без да вадя песовете се обърнаха кръгом в движение и дим да ги няма, хайванска интуиция...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2019, 17:34       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
Нямаш право да го хапеш. Това е насилие над гръбначно.

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2019, 21:48       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Някъв от организация за защита на кучета обяснява на граждани как ще събират бездомните кучета и ще ги кастрират.
Лелка се обажда от първия ред:
- Ама те ни апят, не ни ебат...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2019, 13:53       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Един от прибалтите (който живее на село), разправяше следната история: голямо домашно куче на негов съсед през две къщи минало оградата и изплашило жестоко жена му, докато се връщала от магазина. Човека взел късоцевният си револвер - мисля Торес - заредил го с .38 спл. и отишъл да говори с комшията. Съседа отсъствал, но кучето му било там и веднага му скочило. Казва, че сам има куче и обича животните, но преценил че няма друг начин.. навил си якето на лявата ръка и оставил песа да го захапе .. след което го завъртял към земята и му пуснал един куршум в черепа. Добави: "от адреналина запалих една цигара, докато го изчаках да умре няколко минути". Вечерта обяснил всичко на съседа си, тоя го разбрал и даже пили по водка да оплачат нещастното добиче. :-)

Друга история от ганзата, този път от руснак, който живее в Италия в някакво селце на Адриатическо море. Скитащо куче ухапало майка му, която е над 70 г. След описание, човека си взел Бенелито М3 в колата, заредил 2-3 патрона със сачми и започнал да прави кръгчета около селото, докато не го видял. Изчакал да има чист/безопасен изстрел, слязъл от колата и му пуснал един патрон в гърдите от 10-на метра - не мръднало повече.

Ми никой от тях не е бил обвинен в "насилие над гръбначно".))
Boarhunter написа:
Това е насилие над гръбначно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2019, 16:11       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Малко за размисъл...

Цитат:
Съгласно Наредба за обществения ред/приета с решение на Общински съвет........................, всеки собственик е длъжен да разхожда кучето си с нашийник и повод, а едрите породи с тегло над 10 кг. и агресивните кучета – с намордник. В случай на неизпълнение на което и да е от двете задължения, Общината следва да наложи на собственика глоба в размер на 100 лв. В случай, че сте жертва на ухапване от домашно куче, Вие можете да предявите иск срещу собственика за причинените имуществени вреди (счупен мобилен телефон, разкъсани дрехи, заплатени проведени медицински прегледи, закупени медикаменти и др.), както и за причинените неимуществени такива – преживените болки и страдания, уплаха от случилото се, затруднения в обичайния ритъм на живот и невъзможност за самообслужване на ежедневните нужди. При такъв инцидент, казусът може да приключи по-бързо, със сключване на споразумение между Вас и собственика на домашния любимец, без да се налага явяване пред съд – чрез водене на преговори и изготвянето на споразумение, в което ще се уточни размерът на дължимото от собственика обезщетение, както и други важни елементи.
Съгл. Наредба за Обществения ред:
Чл.21. (1) Собствениците на домашни животни /кучета и котки/ са длъжни:
Да декларират в кметствата по местоживеене вида, пола и броя на притежаваните от тях домашни животни и настъпилите промени в числеността им в срок до 30 дни за новозакупените и до 3 месеца за новородените.
При неизпълнение се налага глоба от 50-500 лв.
Ежегодно се представят притежаваните от тях животни за ваксинация срещу бяс в регистрирана ветеринарна клиника и амбулатория.
При неизпълнение се налага глоба от 50-250 лв.
Да разхождат кучето си с нашийник и повод, а едрите породи с тегло над 10 кг. и агресивни кучета с намордник. Забранява се насъскването на кучета спрямо хора и други животни.
Глоба 100 лв.
Да събират фекалиите, отделени от домашните животни/котки, кучета/ при разхождането им на публични места. За целта е необходимо собственикът да носи достатъчен брой хигиенни пособия (найлонови или хартиени торбички, специална ръкавица, щипка или лопатка) или други.
Глоба 50 лв.
При извеждането на домашни животни /кучета, котки/ да носят в себе си ветеринарномедицинският му паспорт и удостоверението за регистрация. Същите, при поискване, да се представят за проверка от длъжностните лица от общинската, районните администрации и полицията.
Глоба 20 лв.
Да спазват приетия с решение на Общото събрание на собствениците правилник за вътрешния ред в етажната собственост.
При неизпълнение се налага глоба от 200-500 лв.


Никъде не успях да намеря конкретен текст, който да регламентира нещата.
Освен това, никъде не намирам и текст, който да регламентира санкциите за съответните служители, които не си вършат работата по контрола на горепосочената наредба.

Подавал съм сигнал за агресивни кучета, глас в пустиня..... На въпрос защо не се реагира-получих нежна усмивка...

Иначе съм бил участник в нападение от кучета, където приятел беше нападнат и нахапан от 3 песа. На делото, юристката на Общината каза, че той ги бил предизвикал, защото влязъл да пикае в храстите и ги "стреснал". И трите кучета бяха маркирани, преди е имало сигнали за кучета в района, като едното беше бременно (с божия помощ вероятно, щото нали ги кастрират). Е, човека взе 2 бона...но наказани от общината нямаше.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 196 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer