logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2019, 01:54       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Като каза за забиване пред краката - сетих се как с познати каратисти играехме на шпагати - заставаме един срещу друг на 2-3 метра, и всеки забива по ред един в земята метален шиш - към 30 см, дебел 1 см, заострен от двата края. Правилата бяха да забиваш шиша на не повече от педя от крака на прптивника, ако не го забиеш, или го забиеш по- далеко, не се замита. Като забиеш шила, противника си мести крака където е шиша, посое той забива, и така докато някой не може да си разтвори повече краката, в който случай губи и прави лицеви опори.
Идеята беше да се научим да забиваме шиша, и да се учим да правим шпагат.
Не бях по-добър в забиването, но можех да правя шпагат и обикновено печелех.
Имаше няколко момента, когато се е забивал доста близо до крака на някой, ама бяхме млади и безсмъртни тогава..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2019, 16:26       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
ubboto написа:
Така, както аз разбирам състава на чл. 338 НК, по който омааха колега, след като по невнимание се гръмна в крака/ първо в болница, а след това и при прокурора :(/ - неспазването на правилниците/ наредбите/ инструкциите при работа с огнестрелни оръжия и боеприпаси САМО ПО СЕБЕ си представлява основание за ангажиране на административно-наказателна отговорност... или бъркам?!

Не мога да формирам мнение по казус, с чиито доказателства не съм запознат, но - да, ал.1 на чл.338 не предполага вредоносен резултат. Достатъчно е формално неспазване на правилата за безопасност. Ал.3 вече касае настъпили вреди - имуществени или здравословни.
Но това е извън темата. А по темата е, че французите и не само те, имат още много интимни стрелби и, че обстреляните, облазените и обгорените бойци имат по-друга психика от тези, които не са. Същото важи и за тези, които ги стрелят, лазят или мажат. Отговорност, самоконтрол, екипност, доверие, сплотеност... такива работи се формират и то е от столетия. Смисълът и значението на една бойна песен, ако щете, изпята в строя са огромни!

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2019, 17:34       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
T. Pavlov написа:
ubboto написа:
Така, както аз разбирам състава на чл. 338 НК, по който омааха колега, след като по невнимание се гръмна в крака/ първо в болница, а след това и при прокурора :(/ - неспазването на правилниците/ наредбите/ инструкциите при работа с огнестрелни оръжия и боеприпаси САМО ПО СЕБЕ си представлява основание за ангажиране на административно-наказателна отговорност... или бъркам?!

Не мога да формирам мнение по казус, с чиито доказателства не съм запознат, но - да, ал.1 на чл.338 не предполага вредоносен резултат. Достатъчно е формално неспазване на правилата за безопасност. Ал.3 вече касае настъпили вреди - имуществени или здравословни.
Но това е извън темата. А по темата е, че французите и не само те, имат още много интимни стрелби и, че обстреляните, облазените и обгорените бойци имат по-друга психика от тези, които не са. Същото важи и за тези, които ги стрелят, лазят или мажат. Отговорност, самоконтрол, екипност, доверие, сплотеност... такива работи се формират и то е от столетия. Смисълът и значението на една бойна песен, ако щете, изпята в строя са огромни!


:tu: :tu: :tu:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2019, 17:38       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
T. Pavlov написа:
...но - да, ал.1 на чл.338 не предполага вредоносен резултат. Достатъчно е формално неспазване на правилата за безопасност.

Благодаря! :tu: Това ми беше важно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2019, 21:02       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
T. Pavlov написа:
Но това е извън темата. А по темата е, че французите и не само те, имат още много интимни стрелби и, че обстреляните, облазените и обгорените бойци имат по-друга психика от тези, които не са. Същото важи и за тези, които ги стрелят, лазят или мажат.

С боя е същата работа... може с години да тренираш в залата... но докато не се сбиеш реално на улицата. Поствам го тук това видео, щото е много поучително откъдето и да го погледнеш:




п.с. Колкото и да си "конфидънт", ако не си си отворил дистанция... на пределно близка дистанция е от ключово значение да устискаш, докато си стигнеш до оръжието.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2019, 01:24       Заглавие:  Re: Confidence drill или що е то "доверие"?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
tsb написа:
Ся язе без да съм сециалец или контрактор на мачу пикчу у царевичака (при целото ми уважение към едните и другите), ще обясня и ще се мотивирам що това видео ми се види пълна мозъчна пръд.я:

1. Немам нищо против специалците да се стрелят у бронежилетките.
2. Обаче требе да има някакъв физичен и материален резултат/извод от стрелбата.
Примерно - определен дрил го изпълняваш с таймер за време. Отчитати се коефициента (от време и пападения в оценъчните зони) при изпълнение преди да те напомпят в бронежилетката с няколко изстрела и след като те поразят в бронежилетката с няколко изстрела.
3. Пробва се от няколко специалци за да се види средно аритметично кой и как му влияе стреса и физическата болка на ефективността при стрелбата.
4. Оценява се дали тези които многократно са поразявани в бронежилетките и са свикнали с психо/физичния ефект от попаденията върху тях дават по-добри резултати при теста (след като са простреляни в бронежилетките), от колкото тези на които за първи път им се случва това преживяване.
5. Ако съм стрелец със задание да поразя определен брой мишени за възможно най-малко време и най-точно, едва ли ще се обръщам с гръб към мишените (евентуално стрелящи по мен), за да се бутам и разсейвам с факторите които ми пречат. По скоро ще ги игнорирам/отстраня възможно най-бързо и ще се стремя към изпълнение на заданието.

Колега ТСБ...изключително сложен изказ имаш...ако това в цитата е методика и трябва го организира някой...много е вероятно да се срине психически от психоатаката която си вкарал в текста :smoke: а т4 е смазваща просто :confused:

а 5та точка ...добре, но само Крали Марко фучи с летящ кон право напред...в реала може да се сборичкаш нещо да се разсееш и сбуташ от факторите" да те перне някоя костилка...и ако не е тренирана психиката се смущава човек...аз например се плаша даже ако някой се извика по силно...да не говорим за гърмеж...и не ставам за такива неща, но яко бех командос щеще да не съм така плашлив...а това се постига И проверява с тренировки...
В такава тренировка тук НЯМА да участва никой нали! :tu: ясно ееее...е къв е смисъла бе...тия са улави...а ако стане грешка :shock: я да натегна аз днеска 400 патрона у артията и съм хепи! :D
Драка не се обаждай тука ти... :smoke:

а да...са освен ако заданието по т5 дето описва колегата ТСБ е от упор в засада да простреляш с малокалибрено в главата някой враг...тогава да тези тренировки са пръдня...

не виждаш ли че стрелба в жилетките им е 20% от заниманията...
повечето време им свистят куршумите покрай лицата ... и ги помирисват с носа...

аз чета и не разбрах защо това горе на видеото е мозъчна пръдня...не се заяждам...обаче как да кажа...пишеш "физически и материален" резултат трябвало да има от стрелбата...в смисъл?
да може да се натрупат 200 кила гилзи и да може да ги вдигнеш с една ръка ли ...друго ли...

Тука долу Драката се е опитал да обесни, че освен материалния и физическия пауер...имало нещо, като психологическа пригодност ли подготовка ли...но това не е пръдня точно...

и ето глей долу още едно видео по темата...на към диария май вече отива...щото не може да е пръдня стрелба от упор с картечница печенег :DD
е...има няколко признака долу в отделни пасажи май са фейк...НО това се прави реално както се видя и от французи и не само

ken6iro написа:
тия тренировки се ползват отдавна.
Първоначално си е било част от психологическата подготовка в определени подразделения,тоест да усетиш какво е изстрел срещу теб последван от удар,подобно е облазването с танк на кашимерията,естествено е правено в условия максимално обезопасени.Както знаем обаче,поне някои от нас,Тая работа не е ,като Оная ;) В процеса на подготовка на подобни хора за съжаление има и много травми и тук там летален изход,има го в картите,няма как




 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer