logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:27




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 339 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2018, 21:32       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Изображение
Забравил съм да сложа и снимка на духалката.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2018, 21:44       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
minavasht написа:
Като сглобих пушката и махнах фабричната смазка, я напръсках с ремоил, избърсах я отново и оттогава не е виждала грам смазка, болта също, и аз се изненадах се, че е толкова влажна.

Е добре ама какво е това чудо? тоя ремол на колко години е в арката и колко патрона?
Допускам наистина климата ... арката ти виси в багажника...а като питам Станьо как е в Маями климата...ми казва да се затворя в кухнята и да пусна тенжерата да ври вода и да фучи...като се изпотят прозорците и преди да се задуша щяло да разбера как е без климатик...

Вероятно затова и патроните за мосина са ти втасали в багажника...и влагата държи нагара така...но...хм...ремоила се е омесил с нагара...но колко патрона настрел е това на снимката?

п.п. а писал си 700 патрона...странно ...просто нагара се е омесил с ремола и влагата и става така


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2018, 21:47       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Дред - имам чувство, че някой (сигурно ония двамата на рентгена на митницата) прави нещо на пълнителите, които влизат в БГ - човека в съседната тема също е имал ядове с пълнител, за който намерих само добри отзиви (единствено се оплакват че пружините са твърди и трудно се зарежда). Тук не мога да го възпроизведа тоя проблем, не мога и да намеря някой дето го е виждал наживо.

Иво - с български калашник съм стрелял много малко в казармата, нямам спомени, румънския тук бая се отпушваше, хем пак с Wolf го стрелях, ама е било преди 15 години за последно. Мисля че и беше overgrazed - като стрелях с него, усещах как ми духа в лицето през процепа на затворната кутия, не си спомням българския да го е правил.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2018, 21:58       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
minavasht написа:
Иво - с български калашник съм стрелял много малко в казармата, нямам спомени, румънския тук бая се отпушваше, хем пак с Wolf го стрелях, ама е било преди 15 години за последно. Мисля че и беше overgrazed - като стрелях с него, усещах как ми духа в лицето през процепа на затворната кутия, не си спомням българския да го е правил.


не само че духат, ами ако си го наклепал с мокра смазка и си без очила .. очите ти се пълнят със смазка :punch: и задължително трябва да си с 8)

написах го, защото БГ патроните са доста мръсни и всичко става черно, че и цевите корозират яко
аз ползвам, унгарски - които са доста по чисти, и не толкова корозивни .. само че свършват ... и ще минаваме на АРки :))

но определено АК, на 700 изстрела е много по мръсно от това което виждаме на твоите снимки :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Дек 2018, 22:55       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Poseidon написа:
minavasht написа:
Като сглобих пушката и махнах фабричната смазка, я напръсках с ремоил, избърсах я отново и оттогава не е виждала грам смазка, болта също, и аз се изненадах се, че е толкова влажна.

Е добре ама какво е това чудо? тоя ремол на колко години е в арката и колко патрона?
Допускам наистина климата ... арката ти виси в багажника...а като питам Станьо как е в Маями климата...ми казва да се затворя в кухнята и да пусна тенжерата да ври вода и да фучи...като се изпотят прозорците и преди да се задуша щяло да разбера как е без климатик...

Вероятно затова и патроните за мосина са ти втасали в багажника...и влагата държи нагара така...но...хм...ремоила се е омесил с нагара...но колко патрона настрел е това на снимката?

Ремоил е спрей, изсъхва бързо и остава само тефлон.
Пушката май в сглобих преди 3 месеца? Върнах им болт кериър групата, защото не се движеше свободно в ъппъра, общо има около 700 патрона изстреляни за това време, новия болт го получих май преди 2 месеца, той е на 500. Когато дойде го избърсах добре с домакинска хартия отвън и с клечки за уши отвътре (беше наклепам с някаква лепкава смазка), напръсках го с ремоил и пак го избърсах (не обичам да е влажно оръжието).
Нагара по чука и ъпъра е на 700, болта е на 500.
Не съм сигурен за влагата, тая пушка е за игра, не я държа в колата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2018, 00:48       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
minavasht написа:
Смазването е буржоазна отживелица!
Прахоляка залепва по течната смазка и създава проблеми, поне това е моето виждане по въпроса.

Аз мислех само две капки. Колкото да поомекне болта. Ама щом казвате и в името на експеримента, ще маам на сухо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2018, 01:12       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Колкото повече го мисля, толкова повече чи се струва че не съм изчистил напълно оригиналната смазка.
Един вариант е да се хвана и да я изчистя и подсуша основно, и да почна отначало. И да я отварям по-често, за да се вижда как се развиват нещата, да речем на 200 патрона.
Ама се забавя експеримента, и май клоня към това да я оставя така. Като засече ще я изчистя и изсуша и тогава пак ще пробвам на сухо.
Та сложи на твоята малко където трябва, не ячъчи, моята и да се счупи, за $300 ще взема друга.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2018, 12:17       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
minavasht написа:
Дред - имам чувство, че някой (сигурно ония двамата на рентгена на митницата) прави нещо на пълнителите, които влизат в БГ - човека в съседната тема също е имал ядове с пълнител, за който намерих само добри отзиви (единствено се оплакват че пружините са твърди и трудно се зарежда). Тук не мога да го възпроизведа тоя проблем, не мога и да намеря някой дето го е виждал наживо.
Писал съм това сигурно 100 пъти, но наскоро не съм - явно се налага:

Не мразя САЩ, не мразя 1911, не мразя АР-15/М-16, а мразя когато се изтъкват несъществуващи качества на изделията, както и когато се прикриват или неглижират техни недостатъци.

И както на тебе работата ти като полицай ти дава възможност да видиш неща, които остават скрити за другите, така на мене включванията ми като съдия по динамична стрелба ми позволяват да стоя пределно близо до хора, които напъват със стрелба и въобще употреба разни огнестрелни оръжия. И тук няма "една жена на пазара каза", а издънките се случват на сантиметри от смаяния ми поглед. И не ми се сърди, но приказки от сорта "Тук не мога да го възпроизведа тоя проблем, не мога и да намеря някой дето го е виждал наживо" за мене не са нищо повече от приказки под шипковия храст, защото говоря за проблем, който АЗ ЛИЧНО СЪМ ВИЖДАЛ МНОГОКРАТНО.

Очевидно е, че самите собственици на въпросните оръжия не желаят да се говори за него. За мен е ОК, но няма да отричам, че той съществува. Съдийската етика не ми позволява да изпльоскам един списък с имена.
А, и не е само при българи това - и на чужди състезатели се е случвало.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2018, 12:51       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
И не ми се сърди, но приказки от сорта "Тук не мога да го възпроизведа тоя проблем, не мога и да намеря някой дето го е виждал наживо" за мене не са нищо повече от приказки под шипковия храст, защото говоря за проблем, който АЗ ЛИЧНО СЪМ ВИЖДАЛ МНОГОКРАТНО.

Делян беше пуснал преди време тема с негови служебни оръжия - Глокове, револвери и пр., без време зрелищно сдали багажа - напукани цеви, сцепени блокове и пр. Аз завъртях снимковия материал през Фейса, питах и сериозни хора със сериозен опит, дали и те не са виждали в Щатите нещо подобно. Всички ми отговориха отрицателно, още повече на оръжия на такъв настрел.

Като на мен ми остана единствено да си мисля и предполагам… какъв ОРЪЖЕЕН СКРАП иде от чужбина до Бг-то в днешно време.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2018, 13:41       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Делян беше пуснал преди време тема с негови служебни оръжия - Глокове, револвери и пр., без време зрелищно сдали багажа - напукани цеви, сцепени блокове и пр. Аз завъртях снимковия материал през Фейса, питах и сериозни хора със сериозен опит, дали и те не са виждали в Щатите нещо подобно. Всички ми отговориха отрицателно, още повече на оръжия на такъв настрел.

Като на мен ми остана единствено да си мисля и предполагам… какъв ОРЪЖЕЕН СКРАП иде от чужбина до Бг-то в днешно време.



На мен ми остава да си мисля и за човешкия скрап все пак така като гледам обективно...
Обявявам $10 000 награда ако някой ми намери юзер в света /включая Северна Кореа , лилавите негри в Сомалия и евенките на Север ако ми покаже снимка на ГЛОК натепан с грес в ложата така че да не се вижда пласмасата изобщо!
И не на шега, а да вземе и сериозно да обясни ЗАЩО го прави това...
наградата важи за време без срок!

Е как няма да се чупят тука...иглата на нов глок откачала...той малко я барнал :shock: съвсееем леко... но тя си е дефектна...ех...ех...
после може и да е глок...разберете малко поне трябва да е мокра релсичката...не бие на сухо така ...
суха си работила...на герена са сухи ДА работи...просто ако е леко омаслена омекотява ударите...
ама на Пешо от специалните сили навила 30 000 суха и работи...
ДА БЕ така е...но не ти пречи малко да я мазнеш ако ще с моторно масло...предавам се вече и признавам по-добре моторно отколко сухо


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2018, 14:01       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
разберете малко поне трябва да е мокра релсичката...не бие на сухо така ... суха си работила...на герена са сухи ДА работи...

На "Локото" 19-ката, старо производство… е на 100К изстрела минимум! Също "бие на сухо"... ела да ми покажеш къде има спукано по блока, подбито/ изкъртено от челото на затвора или напукано по цевта! А чисто нова 17-ка пада от масата на земята, и чупи иглата!

Колега беше писал за неволите си с неговата нова НЕА, чак не беше за вярване... дали новите пушки от този бранд дават същите ядове и в Щатите?! Ето това е интересният въпрос за мен.

Искам да кажа, че разбирам Минаващия га казва… че проблемите, с които се сблъсква нашият оръжеен потребител в Бг-то… той там и насила не може да ги възпроизведе.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2018, 14:09       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
не е добре никак да се стреля на сухо!
(сещате се и за други житейски дейности .. където добрата смазка е определяща за продължителността и удоволствието)

нагара по скоро ще действа като абразив, отколкото за смазка (освен взаимодействието с влагата и последващата корозия)
когато си взех АКМа .. от мерак изпуках 2000 бързи изстрела, без да го отварям, чистя и смазвам, е така от сандъка!
като го отворих .. вътре бойния зъб си личеше как метала е започнал да се провлачва от сухото триене

след това започнах да го смазвам обилно с Молистол (смес на балистол с молибденов сулфид на фин прах)
защото балистола се изпарява и остава .. сухо моли на каша/прах което си смазва и сработва
вече е около 10 000 изстрела и видимо няма ново провлачване и износване (вероятно има, но не се вижда на око)

правилното смазване е определящо за продължителността и живота на механична високонатоварена система

ПП: даже и пружините се чупят по бързо на сухо

ПП2: МОДовете могат да отделят в тема - Суха вс. смазана система PDT_Armataz_01_22

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2018, 15:20       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
JDredd написа:
minavasht написа:
Дред - имам чувство, че някой (сигурно ония двамата на рентгена на митницата) прави нещо на пълнителите, които влизат в БГ - човека в съседната тема също е имал ядове с пълнител, за който намерих само добри отзиви (единствено се оплакват че пружините са твърди и трудно се зарежда). Тук не мога да го възпроизведа тоя проблем, не мога и да намеря някой дето го е виждал наживо.
Писал съм това сигурно 100 пъти, но наскоро не съм - явно се налага:

Не мразя САЩ, не мразя 1911, не мразя АР-15/М-16, а мразя когато се изтъкват несъществуващи качества на изделията, както и когато се прикриват или неглижират техни недостатъци.

И както на тебе работата ти като полицай ти дава възможност да видиш неща, които остават скрити за другите, така на мене включванията ми като съдия по динамична стрелба ми позволяват да стоя пределно близо до хора, които напъват със стрелба и въобще употреба разни огнестрелни оръжия. И тук няма "една жена на пазара каза", а издънките се случват на сантиметри от смаяния ми поглед. И не ми се сърди, но приказки от сорта "Тук не мога да го възпроизведа тоя проблем, не мога и да намеря някой дето го е виждал наживо" за мене не са нищо повече от приказки под шипковия храст, защото говоря за проблем, който АЗ ЛИЧНО СЪМ ВИЖДАЛ МНОГОКРАТНО.

Очевидно е, че самите собственици на въпросните оръжия не желаят да се говори за него. За мен е ОК, но няма да отричам, че той съществува. Съдийската етика не ми позволява да изпльоскам един списък с имена.
А, и не е само при българи това - и на чужди състезатели се е случвало.


Подкрепям казаното с леееката уговорка ,че аз освен стандартни юес арми пълнители и магпул такива други не съм ползвал и ,че проблеми НИКОГА не съм имал....

Та го подкрепям щото преди месец на стрелково мероприятие отново видях подобни неща...константно повторяеми.... няма да споделя бранда,мястото или друго така или иначе.... но проблем явно има с някои от тях.

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2018, 16:30       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:

................

Като на мен ми остана единствено да си мисля и предполагам… какъв ОРЪЖЕЕН СКРАП иде от чужбина до Бг-то в днешно време.



Има едно такова понятие "фактори секънд"........

Чисто нова продукция, ама като минала ОТК е категоризирана не като 1качество.
И съответно търговеца на едро не я купува като 1 качество, но я продава като такова :D

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2018, 17:23       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Има,аз такава Берета М9 си взех,била и леко лилава рамата,че объркали боята и армията лилави не ги стреля.Е лилава е,но трябва на слънце да я гледаш под определен ъгъл и то без очила,а аз чак такива капризи нямам.

Скапана продукция има и тук,нали пусках клипче на НЕАта със същите проблеми и тука - просто някой или се опитва да мине тънко или засира продукцията от понеделник до четвъртък докато се появи баш Майстора,смешно звучи ма други обяснения няма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 339 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 23  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Ztavi и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer