logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 10:31




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 345 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2018, 21:31       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
ken6iro написа:
Ivo III написа:

но за истински стрелци - не важи :)

скоро ще го разберете, въпроса е дали ще си признаете :DD


Наистина за последно...

http://www.americanspecialops.com/delta ... /hk416.php

Е го как се е родило тва "из4адие и недоразумение " 4ети внимателно...
Делта явно не са стрелци.... FBI HRT също /питаи минаващия къде са те в хранителната верига/....тая категори4ност ве4е е много смешна....

Плякаи си с добра газова по състезания и си свиркаи 4е си "истински стрелец "

Стига толкова ,4е ми идват глупостите в пове4е ...лека


що се палите така лошо, аз не разбирам ;)
ние кротко си дискутираме за двете системи .. предимства/недостатъци

за да са информирани колегите .. за да знаят преди да купят PDT_Armataz_01_22

ето виж американските колеги - ровят и събират инфо от стрелбища и полицейски среди :) нормална дискусия

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2018, 21:45       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
И тези не са участвали в дискусия с Ванката и не са чели статии... https://www.alloutdoor.com/wp-content/u ... 60x471.jpg Пари за кламери, а?

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2018, 21:45       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
малко се по интирисувах по френския избор

франция и германия се стремят да си обединят ВПК-тата да са конкурентни на щатите
който е добър в едното го развива - на германците се пада да правят стрелково франесетата нещо друго
и без това франсетата се отказаха да правят и разработват стрелково оръжие и наблягат на други неща дето ще продават на германците и обратно

освен това собственика на ХК е франсе

така че .. примера по горе не важи
на франсетата по политически причини избора им няма как да е друг PDT_Armataz_01_22

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2018, 21:48       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
моля дискусията да е техническа :)

а не .. аз искам джип щот да газя по бордюрите и да гледам от високо
докато дискутираме - динамики и качества на двигатели, максимални скорости по магистрали, скорост на взимане на завои .. примерно

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2018, 22:02       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
ken6iro написа:
Ivo III написа:

но за истински стрелци - не важи :)

скоро ще го разберете, въпроса е дали ще си признаете :DD


Наистина за последно...

http://www.americanspecialops.com/delta ... /hk416.php

Е го как се е родило тва "из4адие и недоразумение " 4ети внимателно...
Делта явно не са стрелци.... FBI HRT също /питаи минаващия къде са те в хранителната верига/....тая категори4ност ве4е е много смешна....

Плякаи си с добра газова по състезания и си свиркаи 4е си "истински стрелец "

Стига толкова ,4е ми идват глупостите в пове4е ...лека



избора на тези по-горе посочените .. на скъпи немски пушки не е еднозначен и се коментира много
пичовете имат яко бюджети, но не значи, че всеки стрелец се радва на тази скъпа но "надеждна" ХК

Лари Викърс е в основата за избора на ХК, тогава е водещ инструктор там и участва в разработването на бутална от ХК за тях (сещате се, за един мотив PDT_Armataz_01_20)
пича се наложи .. и нинджите взеха да я купуват масово, НО се срещна и сериозна съпротива за безумното харчене което не довежда до повече

така че .. :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2018, 22:22       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
Още един плюс на нормалната AR-ка - има какво да се чисти. :-) Не знам за вас, но е голям кеф в дъждовен следобед да събереш химията (бутилка Балистол, бутилка уиски...кой каквото ползва) и да се загнездиш на тезгяха в мазата.

Че с пистолетите, те всичките са копирали от Браунинг и няма какво толкова да се чисти. Неща като Глок, или S&W M&P никога да не ги почистиш - все тая. Пак ще си стрелят. На доброто старо АК и на него какво да му чистиш? Една змия през цевта и е готово за следващия зомби апоклипсис.

Колкото до французите избора беше широко обсъждан и както беше споменато е доста политически. Освен това, съгласете се, че след това нещо FAMAS дето не блести с нищо и на Мосинки щяха да се радват. Отделно, че фабриката произвеждаща FAMAS е хлопнала кепенците и те трябва да бързат.

Друго важно е че немците освен много читава пушка като HK416 им даватт и страхотна пакетна сделка. От подцевни гранатомети, до подръжка и други консумативи и аксесоари. Така че са си направили сметката французите - избират цяла платформа заедно с подръжката а не просто конкретна пушка, пък била тя газова, или с малко мандахерцащо се буталце.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2018, 22:35       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
Изображение

:oops: :punch: :armed:

това ще има много клиенти сред нискобюджетните киноцентрове

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2018, 22:53       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Темата ескалира...ама сме далече от кулминацията... :DD
Но нека конкретно да я караме, а не принципиално...горе се споменава за Лари Викерс ...глей какво влияние имал...а и той е шкебелия за учудване не Гелето... PDT_Armataz_01_22

та конкретно: инженерите мислят тоталише за нещата, другари...не е само пустиня на тоя свят с прахоляци ...или стрелбището във Вегас да мааш до несвес при едни условия...

спомена се за норвежците ето...

https://www.ar15.com/forums/ar-15/-/118-430093/?page=1
Цитат:
Recoil is also more "brisk" than in a gas gun, and to complete...the buffer tube is the commercial type.
The original stock is difficult to opperate, the release is almost impossibbe to manipulate with winter gloves.
Norwegian army has for a long time been using HKG3, rifles licence produced in Norway. And the user experience with the 416 goes back less than 1,5 years
Special Forces have been using C8 rifles from Colt Canada, and has not switched to 416.
Army bought 417 rifles to be used for medium range sniping, and theese rifles is also seeing a lot of problems.

As far as I know, no other contries is using the 416 as a general issue


това плътно буталце със прецизните сегменти като влезеш в караулното...кондензира...излизаш на минус дваесе и си до там...

https://www.thefirearmblog.com/blog/200 ... h-hk416-2/
Цитат:
One of the problems is that the piston system locks up if the gun is taken outdoors from a warm building when the humidity in the air freezes in the Norwegian arctic conditions. The C8 (Colt Canada full-auto AR-15) that is used by the Norwegian special forces also has this problem but can be fixed in a much more timely manner than the HK416.

Apparently the gas regulator, which that controls the amount of gas flowing into the gas piston system, often switches modes during firing. The gun will not function properly if set to the suppressor mode if a suppressor is not being used.


въпроса тука обаче доколко схващам е извличането на максимума от системата...
бутало или директ гас... темата е открита за доизясняване...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2018, 23:03       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
minavasht написа:
Направих си труда да чета част от темата от линка ти, никъде не казва, че хк издържат повече от стандартни арки, само че държат фронта.
Това е цитат от собственика:
“Regarding gas piston systems, the pistons have snapped (or bent) and even some of the roller cam pins have snapped right off. The only one to last so far has been the HK system. ”
Никъде не споменава за надеждността на двете системи, само колко издържат на продължителна стрелба, с редовно чистене.
Според него при всички бутални варианти, които са минали през стрелбишето му, биталата са се счупвали или изкривявали дълго преди нещо да се счупи на хк или обикновена арка.
Според тестове, споменати в същата тема, старите дълги м16 имат същата надеждност като хк416, без буталото.
Явно скъсяването на цевта има голямо значение. Нашия опит с м16 (бяхме въоръжени със стари М16 от Виетнам в продължение на 6-7 години, наскоро минахме на 16” АР15) също показва, че засечките с тях са рядкост - лангъркаха се в багажниците по цял ден, без калъф или поставка, и никога никой не сее оплакал че засичат за 6-7 години.
За мен надеждността в прашна обстановка се дължи на друго, не на буталото.


В багажниците ви няма как да е прашно,потърси за праха в Баха,бил като в Ирак и съседи.

Не съм инжинер,не знам и какво ползват,но ми е ясно,че натискат на Мил Спек части с редовно чистене.
Нормално направена буталка държи и стреля пък вече дали праха,калта или водата пречат на прьдливите да стрелят мммммммм не съм бил на война и няма как да знам,тия около мен които са били се кьлнат в Буталото и Калаша ма някой от тях са били по Виетнам та не се брои от някои.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2018, 23:06       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
FIRSTGUN написа:

В багажниците ви няма как да е прашно,потърси за праха в Баха,бил като в Ирак и съседи.

Не съм инжинер,не знам и какво ползват,но ми е ясно,че натискат на Мил Спек части с редовно чистене.
Нормално направена буталка държи и стреля пък вече дали праха,калта или водата пречат на прьдливите да стрелят мммммммм не съм бил на война и няма как да знам,тия около мен които са били се кьлнат в Буталото и Калаша ма някой от тях са били по Виетнам та не се брои от някои.


схемата с бутало - носи само минуси, уж с една по-добра надежност, но като се разровим тестовете показват, че дори не са по надеждни

е тогава се питаме - защо да е бутална, като ... (писахме в началото на темата, защо)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2018, 23:11       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Верно е,че ако си врьтнал на заглушител и не цикли ма то кьорав карти не играе,сложи си я на нормално па си стреляй - и по-чиста върви и по-студена.

Замръзвали им буталата........те на немците болтовете замръзвали на Сталинград ма се сетили,че мазането е според обстановката,тия могат и леко сухички да вървят за разлика от ДИто


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2018, 23:13       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Ivo III написа:
FIRSTGUN написа:

В багажниците ви няма как да е прашно,потърси за праха в Баха,бил като в Ирак и съседи.

Не съм инжинер,не знам и какво ползват,но ми е ясно,че натискат на Мил Спек части с редовно чистене.
Нормално направена буталка държи и стреля пък вече дали праха,калта или водата пречат на прьдливите да стрелят мммммммм не съм бил на война и няма как да знам,тия около мен които са били се кьлнат в Буталото и Калаша ма някой от тях са били по Виетнам та не се брои от някои.


схемата с бутало - носи само минуси, уж с една по-добра надежност, но като се разровим тестовете показват, че дори не са по надеждни

е тогава се питаме - защо да е бутална, като ... (писахме в началото на темата, защо)


ТЦ - ако беше така специалци разни нямаха да наблягат а бутални ХК или RWLC

Остава да повярвам на теб и да заеба опита на специалците,ти прецени на кого повече вярвам пък кой какви и къде е тествал нещо си вие си знаете.

Нищо лично,просто не ти вярвам


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2018, 23:15       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Poseidon написа:
това плътно буталце със прецизните сегменти като влезеш в караулното...кондензира...излизаш на минус дваесе и си до там...

https://www.thefirearmblog.com/blog/200 ... h-hk416-2/
Цитат:
One of the problems is that the piston system locks up if the gun is taken outdoors from a warm building when the humidity in the air freezes in the Norwegian arctic conditions. The C8 (Colt Canada full-auto AR-15) that is used by the Norwegian special forces also has this problem but can be fixed in a much more timely manner than the HK416.


Това вече го писах по-горе. Пушката иска препикаване в областта на буталцето от страна на боеца, за да бъде размразено. За късмет в студа бързо може да ти се допикае. :wink:

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2018, 23:16       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
На ония студове там докато го намеря и ще са ме убили......с шамари


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2018, 23:38       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
FIRSTGUN написа:
Ivo III написа:
FIRSTGUN написа:

В багажниците ви няма как да е прашно,потърси за праха в Баха,бил като в Ирак и съседи.

Не съм инжинер,не знам и какво ползват,но ми е ясно,че натискат на Мил Спек части с редовно чистене.
Нормално направена буталка държи и стреля пък вече дали праха,калта или водата пречат на прьдливите да стрелят мммммммм не съм бил на война и няма как да знам,тия около мен които са били се кьлнат в Буталото и Калаша ма някой от тях са били по Виетнам та не се брои от някои.


схемата с бутало - носи само минуси, уж с една по-добра надежност, но като се разровим тестовете показват, че дори не са по надеждни

е тогава се питаме - защо да е бутална, като ... (писахме в началото на темата, защо)


ТЦ - ако беше така специалци разни нямаха да наблягат а бутални ХК или RWLC

Остава да повярвам на теб и да заеба опита на специалците,ти прецени на кого повече вярвам пък кой какви и къде е тествал нещо си вие си знаете.

Нищо лично,просто не ти вярвам


не на мен, чети .. има в темата доста сериозни линкове

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 345 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 180 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer